Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε και Asylum kernel για όποιον δεν το έχει δει και μπορούμε να το φλασάρουμε όσοι είμαστε από 2705 και μετά

Asylum CM10.1 Kernel (Exynos 4), only to be flashed on Asylum builds 20130527 and newer

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2179332

 

changelog JonROM V10:

 

Fully rebuild for .tar of XXLT6

Kernel C.O.H HelloWord 1.3.7 (NOT B, because have high comsuption)

A lot of tweaks of PimpMyROM and AndroidTweakerPro to build.prop and init.d

4 way reboot

All apps multiwindow

Ink effect working good

Hiper clean with no bloatware

New Launcher of TW

AccuWeather of Galaxy S4

Stock theme

And now, really, the battery is REALLY improved, flash and check this

Rom completely multilanguag

Mobile data options with your language

Etc...

 

Και τι το νεο υπαρχει; :)

 

Στην πράξη που βλέπω είναι πολύ πιο σμουθ παρα πολύ σε σχέση με το πώς ηταν οι cm.

και βελτιώθηκε αρκετά η μπαταρία.

απλα είναι μια αναβάθμιση που αξίζει να την δει όποιος ασχολήθηκε με cm.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα η jon επεπσε επειδη ηταν αντιγραφη της rom του ThaiDai με αλλα ονοματα. Και τοσο καιρο εκαναν να το καταλαβουν?
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα η jon επεπσε επειδη ηταν αντιγραφη της rom του ThaiDai με αλλα ονοματα. Και τοσο καιρο εκαναν να το καταλαβουν?

 

χαχαχαχ σοβαρά μιλάς? ζάχαρη δεν θα έχουμε πια να διαλέξουμε ζάχαρη

βγαίνει και σημερινή στουνερ

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα η jon επεπσε επειδη ηταν αντιγραφη της rom του ThaiDai με αλλα ονοματα. Και τοσο καιρο εκαναν να το καταλαβουν?

 

Να πω και εγώ τη κακία μου(για τους dev). Δηλαδή ρομ με ρομ δεν μοιάζουν καθόλου... Πάνε οι εποχές της gb και της ics που ο καθένας έβαζε την πινελιά του. Criskelo, *****, Goatrip, και άλλες. Τώρα αν θα υπάρχει διαφορά είναι σε κάνα script (χλωμό το κόβω) και στο τι εφαρμογές έχουν αφαιρέσει... Ακόμα και στα themes διαφερανε παλιότερα η μία από την άλλη... Εδώ ίδιο firmware και το παρουσίαζαν σαν νέες ρομ, ενώ είχε αλλάξει μόνο το baseband. Τεσπα... καιρός για note 3 να θυμηθούμε τα παλιά με πολλούς Dev.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό εργαλείο μπορώ να φλασάρω επίσημη εργοστασιακή ρομ παιδιά ? το odin μου έχουν πει πως δεν λειτουργεί άλλο

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό εργαλείο μπορώ να φλασάρω επίσημη εργοστασιακή ρομ παιδιά ? το odin μου έχουν πει πως δεν λειτουργεί άλλο

 

Φιλε το odin λειτουργει κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα ολων των ρυθμισεων μεσα απο το κινητο αλλα μετα δεν μου ξαναανοιξε.τι εκανα λάθος;

 

Με ICS ησουν; Αν ναι μαλλον σου ετυχε το λεγομενο brickbug

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εδω και καμια 10ρια μερες ειμαι με την ενερτζυ και μονο θετικα σχολια εχω να κανω για αυτην την ρομ.

ειναι αρκετα γρηγορο το κινητο,εχει εως και 420 mb ελευθερα απο μνημη,δεν εχει φαει κανενα κολλημα,παγωμα.restart και γενικα νομιζω πψς ειναι μια πολυ ολοκληρωμενη και σταθερη ρομ!!!αν θυμαμαι καλα ο araditsas μου την ειχε προτεινει.ενα εχω να πω: ΕΥΓΕ!!! :p

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εδω και καμια 10ρια μερες ειμαι με την ενερτζυ και μονο θετικα σχολια εχω να κανω για αυτην την ρομ.

ειναι αρκετα γρηγορο το κινητο,εχει εως και 420 mb ελευθερα απο μνημη,δεν εχει φαει κανενα κολλημα,παγωμα.restart και γενικα νομιζω πψς ειναι μια πολυ ολοκληρωμενη και σταθερη ρομ!!!αν θυμαμαι καλα ο araditsas μου την ειχε προτεινει.ενα εχω να πω: ΕΥΓΕ!!! :p

 

Η energy είναι πολύ ξεχωριστή και όμορφη ρομ. Σταθερή και γρήγορη. Τι άλλο να ζητήσεις. Και το σημαντικοτερο, διαφέρει από τις άλλες.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εδω και καμια 10ρια μερες ειμαι με την ενερτζυ και μονο θετικα σχολια εχω να κανω για αυτην την ρομ.

ειναι αρκετα γρηγορο το κινητο,εχει εως και 420 mb ελευθερα απο μνημη,δεν εχει φαει κανενα κολλημα,παγωμα.restart και γενικα νομιζω πψς ειναι μια πολυ ολοκληρωμενη και σταθερη ρομ!!!αν θυμαμαι καλα ο araditsas μου την ειχε προτεινει.ενα εχω να πω: ΕΥΓΕ!!! :p

 

Λίνκ για την ενερτζυ έχουμε?

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Λίνκ για την ενερτζυ έχουμε?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2263860

 

Ειχα ασυλουμ αλλά ξαναγύρισα και εγώ απο χθες σε αυτήν ..

Με τι κερνελ την εχετε και πως βλέπετε την μπαταρία γιατι σήμερα μου έπεσε αρκετά αλλα θα κάνω δυο τρις φορτώσεις πριν πω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2263860

 

Ειχα ασυλουμ αλλά ξαναγύρισα και εγώ απο χθες σε αυτήν ..

Με τι κερνελ την εχετε και πως βλέπετε την μπαταρία γιατι σήμερα μου έπεσε αρκετά αλλα θα κάνω δυο τρις φορτώσεις πριν πω κάτι.

 

Εγω ειμαι ετσι απο τοτε που τηβ εβαλα με την μπαταρια παει πολυ καλα πλεον με βγαζει 2 μερες με την ιδια χρηση που εκανα και πριν που μου εβγαζε 1.να πω βεβαια πως η μαμα μπαταρια τα επαιξε και πηρα 2 ανκερ με εξωτερικο φορτιστη.αν και οπως βλεπω τη 2η δε θα τη χρησιμοποιησω ποτε!http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=33101&stc=1&d=1370336305

 

α μη ξεχασω το μονο bug που εχω παρατηρησει ειναι οταν βγαζεις τα ακουστικα απο τη θυρα το εικονιδιο μενει για αρκετη ωρα μετα.φαινεται και στην εικονα που δεν τα εχω συνδεδεμενα.δεν ειναι κατι τραγικο απλα το λεω πως υπαρχει...

 

 

θελω να κανω και μια ερωτηση για οποιον ξερει.ειχα διαβασει σε ενα νημα για την μετρηση που κανει το antutu και το κατεβασα και την εκανα και μου εβγαλε 6534.ξερει κανεις ποια ειναι τα κριτιρια της μετρησης ποια ειναι η βαση και ποιο το ταβανι?και τι ακριβως μετραει???

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Λίνκ για την ενερτζυ έχουμε?

 

Να ξέρεις μόνο πως η dev που το έφτιαξε σταματάει την υποστήριξη αυτής της ROM γιατί έγραψε πως πήρε το Nexus. Οπότε μην περιμένετε κάποια αναβάθμιση. Εκτός και εάν αργότερα αλλάξει γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις μόνο πως η dev που το έφτιαξε σταματάει την υποστήριξη αυτής της ROM γιατί έγραψε πως πήρε το Nexus. Οπότε μην περιμένετε κάποια αναβάθμιση. Εκτός και εάν αργότερα αλλάξει γνώμη.

 

εμανα δεν με ενοχλει παντως αυτο.μπορω να κρατησω αυτη τη ρομ για πολυ καιρο.εχω δοκιμασει πολλες και καμια δεν ηταν σαν αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις μόνο πως η dev που το έφτιαξε σταματάει την υποστήριξη αυτής της ROM γιατί έγραψε πως πήρε το Nexus. Οπότε μην περιμένετε κάποια αναβάθμιση. Εκτός και εάν αργότερα αλλάξει γνώμη.

 

ωχ! οπότε θα μείνω με την ultimate...

Εγκαταλείπουν σιγά σιγά οι devs το ταπεινό Note μας :( κρίμα....

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

εμανα δεν με ενοχλει παντως αυτο.μπορω να κρατησω αυτη τη ρομ για πολυ καιρο.εχω δοκιμασει πολλες και καμια δεν ηταν σαν αυτη.

 

έτσι ακριβός δεν έχει κανένα μπαγκ καο δεν θέλει αναβάθμιση κρίμα που δεν θα δουμε και άλλες του δουλειές.

δεν είχα καλη μπαταρία δεν ξέρω γιατί και έβαλα να δοκιμασεις τον Κοχ κερνελ τον προηγούμενο που θυμομουν οτι ηταν καλύτερος απο τον 1.3.7 b απο ταχύτητα και σμουθ τέλειος απο μπαταρία θα δείξει...ίσος να είναι και καλητερος με οντεμαντ γκό Βέρνο και παει σφαίρα ενο στον b. χρειαζόταν να αλλάξω. θα επανέλθω για περετερο

 

edit. σίγουρα είναι πιο γρήγορο δεν ξέρω τι έκαναν στην τελευτάια αναβάθμιση την b

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρακαλώ όποιος γνωρίζει να μου πει εάν ένα note που έχει αγοραστεί από Αμερική μπορεί να λειτουργήσει εδώ.? Έχω βρει ένα μεταχειρισμενο και θέλω να δω αν αξίζει ο κόπος....

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Φιλικά

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν θα έχω πρόβλημα στο service επειδή δεν έχω απόδειξη αγοράς? Επειδή απο προηγούμενη εμπειρία με κινητο Samsung μου το είχαν δεχτεί με IMEI μόνο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν θα έχω πρόβλημα στο service επειδή δεν έχω απόδειξη αγοράς? Επειδή απο προηγούμενη εμπειρία με κινητο Samsung μου το είχαν δεχτεί με IMEI μόνο.

 

το καλό είναι ότι δεν έχει ξεπεράσει τα δυο χρόνια κυκλοφορίας που έχει εγγύηση και βλέποντας το ΙΜΕΙ να είναι στην ευρωπαικη ένωση δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

το καλό είναι ότι δεν έχει ξεπεράσει τα δυο χρόνια κυκλοφορίας που έχει εγγύηση και βλέποντας το ΙΜΕΙ να είναι στην ευρωπαικη ένωση δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

 

ναι το σκέφτηκα αυτό να του το πω αν μου κάνει νερά... Να του έλεγα "φίλε, στην Σεούλ να ήμουν την ημέρα της κυκλοφορίας του, 2 χρόνια δεν έχει κλείσει " :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα πρόβλημα με την energy...κάνω εγκατάσταση ενα πρόγραμμα και μετά το κάνω απ εγκατάσταση.

αν ξανά θελήσω να το κάνω εγκατάσταση δεν το κάνει και μου γράφει

''δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση διαγράψτε ορισμένα στοιχεία και προσπαθήστε ξανά'' και με πετάει στην διαχείριση εφαρμογών...:mad:

καμία ιδέα????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...