Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτας σε λαθος σημειο ,ψαχνεις για ΕΠΙΣΤΟΛΙΚΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ ασε τα δεματα.

http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/%CE%A4%CE%99%CE%9C%CE%9F%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%9B%CE%9F%CE%93%CE%9F%CE%A3%20%CE%95%CE%A0%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%9F%CE%9B%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%A5%2012.8.13.pdf

 

13.30 δηλαδη.

Τι ταμπλετ ειναι?

 

Θα ζητήσω τπτ άλλο εκτός απο Β' προτεραιότητα και συστημένο ???

Κάτι τέλη που αναγράφει πιο κάτω πχ τέλη συστημένου 2,50 Ευρό , αυτά τι είναι ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν το έστειλες εσύ, πώς σου βγήκε μόνο 15€ έστειλες μόνο το ταμπλετ με λίγο προστατευτικό και το δέχτηκαν ως αλληλογραφία επιστολική ή έστειλες όλο το κουτί;

 

 

γεια σας παλικαρια

επειδη ειμαι κι εγω να στειλω ενα tablet πισω επειδη μου εκαναν λαθος το μοντελο απο banggood

να το στειλω με το κουτι που μου το εστειλαν?

θα το δεχτουν στα ελτα σαν αλληλογραφια ή θα με χρεωσουν σαν δεμα?

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έστειλες εσύ, πώς σου βγήκε μόνο 15€ έστειλες μόνο το ταμπλετ με λίγο προστατευτικό και το δέχτηκαν ως αλληλογραφία επιστολική ή έστειλες όλο το κουτί;

 

Ειχα την εμπνευση να κρατησω την συσκευασια που το στήλανε. Μιλαω για αυτην την σακουλα με τους αεροθαλαμους. υλιξα μονο το ταμπλετ σκαετο, 2_3 φορες με φουσκες και το εχωσα μεσα στους αεροθαλαμους. ΣεΑ4χαρτι τυπωσα τις διευθυνσεις, το εβαλα σε ζελατινη για ντοσιε Α4. Το κολησα με φαρδιά ταινια πανω στους αεροθαλαμους. Βάρος 850 γραμμαρια. Τα 2,5 € ηταν το κοστος συστημενου για να παρω tracking number.

 

Μεχρι 1500 γραμμαρια παει ε την υπηρεσία συστημενης αλληλογραφιας. Απο 1500 και πανω παει με την υπηρεσια πακετου. Πιο αργο.

 

Το εστειλαν πισω, μεσα στην σακουλιτσα με το σημα της cube, μεσα σε φουσκες, μεσα. Αεροθαλαμους, μεσα σε χαρτοκυβωτιο.

 

Τετοιον aftersale επαγγελματισμο ουτε εδω δεν εχω δει.

 

Παντα μιλαω για το Geekbuying, απο αλο κινεζικο… ..όπου φυγει_φυγεικαι ακομα τρεχω :)

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Θα ζητήσω τπτ άλλο εκτός απο Β' προτεραιότητα και συστημένο ???

Κάτι τέλη που αναγράφει πιο κάτω πχ τέλη συστημένου 2,50 Ευρό , αυτά τι είναι ???

 

Οχι δεν θα ζητησεις τιποτε αλλο ,διαβασε και αυτα που εγραψα στην αρχη του νηματος.Τα 2.50€ περιλαμβανονται στα 13€ ,τιποτα αλλο δεν πληρωνεις.Η διαφορα επιστολικου ταχυδρομειου και δεματος ειναι στην τιμη μονο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παλικαρια

επειδη ειμαι κι εγω να στειλω ενα tablet πισω επειδη μου εκαναν λαθος το μοντελο απο banggood

να το στειλω με το κουτι που μου το εστειλαν?

θα το δεχτουν στα ελτα σαν αλληλογραφια ή θα με χρεωσουν σαν δεμα?

 

Προσεχε γιατι το αφρωδες κουτι του banggood ειναι μεγαλο και μπορει να σε πανε με αγκομετρικο βαρος.Παρε και κοψε με ενα λεπιδι το κομματι του αφροδους που εχει για να βαζουν τους φορτιστες και τα παρελκομενα και αφησε μονο το κομματι με τον μεγαλο χωρο που ηταν το ταμπλετ.Φυσικα το ταμπλετ σε αφθονο bubble wrap.

Επιστολικη αλληλογραφια παει αν ειναι εως 2 κιλα οποτε δεν υπαρχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα intenso 814 και δεν εχει Bluetooth πως μπορω βαλω? Μπορω να βαλω ανταπτορα στην θυρα μινιusb και να βαλω καποια συσκευη Bluetooth? Και αν ναι θα δουλεψει????:O
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα tablet intenso και δεν εχει flash player τι πρεπει να κανω για να βαλω??

 

Θα κατεβάσεις το apk του flash player για android 4, θα το εγκαταστήσεις και μετά από τις ρυθμίσεις του browser πχ dolphin θα επιλέξεις τη λειτουργία flash.Αυτά.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα intenso 814 και δεν εχει Bluetooth πως μπορω βαλω? Μπορω να βαλω ανταπτορα στην θυρα μινιusb και να βαλω καποια συσκευη Bluetooth? Και αν ναι θα δουλεψει????:O

 

Αρχικά να σε ενημερώσω ότι δεν χρειάζεται να ανοίγεις νέο θέμα για κάθε ερώτηση. :)

 

Όσον αφορά την ερώτησή σου, κάποιες συσκευές ανάλογα και με την rom που έχουν, υποστηρίζουν usb bluetooth. Καλύτερα να στείλεις κάποιο email στον κατασκευαστή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σε ενημερώσω ότι δεν χρειάζεται να ανοίγεις νέο θέμα για κάθε ερώτηση. :)

 

Όσον αφορά την ερώτησή σου, κάποιες συσκευές ανάλογα και με την rom που έχουν, υποστηρίζουν usb bluetooth. Καλύτερα να στείλεις κάποιο email στον κατασκευαστή.

 

Χαχαχαχα δεν το ξερα ειμαι καινουργιος.σευχαριστω πολυ αυτο θα κανω:)

Link to comment
Share on other sites

εστειλα μυνημα στον κατασκευαστη και περιμενω απαντηση εσυ 3ερεισ τι ρομ χρειαζετε καποιο ταμπλετ για να παρει συσκευη μπλουτουθ?
Link to comment
Share on other sites

τελικα ολα καλα προς το παρον

εστειλα το πακετο με το κουτι που μου το ειχαν στειλει απο banggood

οντως το κοστος για συστημενο β' προτεραιοτητας με tracking num ηταν 13,30.

υπομονη τωρα να δουμε και ποτε θα παρουμε τα χρηματα πισω...

Link to comment
Share on other sites

τελικα ολα καλα προς το παρον

εστειλα το πακετο με το κουτι που μου το ειχαν στειλει απο banggood

οντως το κοστος για συστημενο β' προτεραιοτητας με tracking num ηταν 13,30.

υπομονη τωρα να δουμε και ποτε θα παρουμε τα χρηματα πισω...

 

Εγώ θα πάω σε κανα 3 ωρο περιπου... Κατσε να δουμε αν πανε ολα οκ.

Σε ρώτησαν τπτ του στυλ τι έχει μεσα και λοιπα ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι απολυτως τιποτα

εγω μαλιστα τους ρωτησα αν μπορω να το στειλω σαν επιστολη και οχι σαν δεμα (για οσους δεν γνωριζουν το κουτι απο bangood ειναι λιγο ογκωδες), αλλα δεν υπηρχε προβλημα αφου το βαρος του ηταν με το ζορι 800 γρ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κυριοι!!!!

Εχω το tablet bitmore 805 και κατεβαζω εφαρμογες αλλα δεν μπορω να τις αποθηκευσω στην καρτα sd.....

Εχω χωρο στην sd αλλα μου βγαζει την μνημη nand flash και ολα τα αποθηκευει εκει....

Τι μπορω να κανω για αποθηκευω οτι κατεβαινει στην sd????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κυριοι!!!!

Εχω το tablet bitmore 805 και κατεβαζω εφαρμογες αλλα δεν μπορω να τις αποθηκευσω στην καρτα sd.....

Εχω χωρο στην sd αλλα μου βγαζει την μνημη nand flash και ολα τα αποθηκευει εκει....

Τι μπορω να κανω για αποθηκευω οτι κατεβαινει στην sd????

 

Οι εφαρμογες αποθηκεύονται μόνο στο ταμπλετ. Απλα εχει ένα τμήμα εσωτερικης και ενα εξωτερικης αποθηκευσης απο τη συνολική χωρητικοτητά του. Δεν μπορεις να αποθηκεύσεις στην micro SD εφαρμογες. Κάποιες εφαρμογές λοιπόν μπορουν να αποθηκευτούν στο εξωτερικό κομμάτι και σου βγάζουν αυτή την επιλογή. Αυτές που δεν το βγάζουν ως επιλογή απλά δε γίνεται να αποθηκευτούν αλλού

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα tablet λιγο αρχαιο (single core ampe a10). Το προβλημα ειναι η μπαταρια. Εχει αρχισει να χανει % αποτομα. Δηλαδη μπορει να κανει μια ωρα απο το 100% στο 90% αλλα σε ενα λεπτο να πεσει απο το 90% στο 40%.

Εχω δοκιμασει calibration αλλα δεν βοηθησε.

Τι προτεινετε?

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιά μπαταρια πρέπει να αγοράσω? Sanei N10 / Ampe A10?

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

με 4.1.1

νέος με το ταμπλετ αυτο μια βδομάδα και ενώ εγκαθιστούσε ένα παιγνίδι του υιού έκανε μόνο του επανεκκίνηση και έχει κυλίσει στη αρχική φόρτιση

υπάρχει κάποια βοήθεια βρε παιδιά?

του έχω κάνει 4-5 επανεκκινήσεις αλλά δεν ξεκολλάει

 

 

Galaxy on Fire 2™ HD

​αυτό εγκατασταθηκε και μετα κώλυσε

ειμαι τελείως αρχάριος με anrdoid και θα ήθελα μια βοήθεια να το ξεκο΄λησω

 

ακομα έχω βάλει σήμερα και πολλά μικρά

αθλητικά βιντεακια στο κ4

Edited by scordp
Link to comment
Share on other sites

με 4.1.1

νέος με το ταμπλετ αυτο μια βδομάδα και ενώ εγκαθιστούσε ένα παιγνίδι του υιού έκανε μόνο του επανεκκίνηση και έχει κυλίσει στη αρχική φόρτιση

υπάρχει κάποια βοήθεια βρε παιδιά?

του έχω κάνει 4-5 επανεκκινήσεις αλλά δεν ξεκολλάει

 

 

Galaxy on Fire 2™ HD

​αυτό εγκατασταθηκε και μετα κώλυσε

ειμαι τελείως αρχάριος με anrdoid και θα ήθελα μια βοήθεια να το ξεκο΄λησω

 

ακομα έχω βάλει σήμερα και πολλά μικρά

αθλητικά βιντεακια στο κ4

 

εντάξειi reset και από την αρχή!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...