Jump to content

Polls @ myphone.gr: Ποιον πάροχο Internet προτιμάτε;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο Internet προτιμάτε; (είστε συνδρομητής)  

843 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο Internet προτιμάτε; (είστε συνδρομητής)

    • OTE (Conn-X)
      245
    • Forthnet
      201
    • Wind (Tellas)
      91
    • HOL - Hellas on Line
      164
    • On Telecoms (Vivodi)
      42
    • Net One
      8
    • Cyta - 2play
      73
    • Άλλος πάροχος
      3
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      16


Recommended Posts

Με αφορμή την πρόσφατη ανάλυση του συνεργάτη μας Sovjohn[/member] σχετικά με την κατάσταση στην ελληνική αγορά τηλεπικοινωνιών, την οποία είχαμε την τιμή και την ευχαρίστηση να φιλοξενήσουμε στο myphone.gr, θεωρούμε ότι έχει ενδιαφέρον να γίνει μια δημοσκόπηση σχετικά με ποιον πάροχο έχετε επιλέξει ώστε να έχετε πρόσβαση στο Διαδίκτυο.

 

Επισημαίνουμε ότι στο γκάλοπ ψηφίζετε απλά με γνώμονα ποια εταιρεία έχετε επιλέξει και όχι αν είσαστε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες της. Εάν θέλετε να αναφέρετε τις εντυπώσεις σας από τον παρόχό σας, είτε αυτές είναι θετικές είτε αυτές είναι αρνητικές, μπορείτε να το κάνετε υπό μορφή post στο παρόν θέμα.

 

Σκοπός της δημοσκόπησης που κάνουμε είναι να φανεί, στο μέτρο του δυνατού μιας και τα μέλη του myphone.gr δεν γίνεται να αποτελέσουν αντιπροσωπευτικό στατιστικό δείγμα της ελληνικής αγοράς, ποια είναι η κατάσταση που επικρατεί σήμερα σε ό,τι αφορά τα μερίδια αγοράς που κατέχουν οι εταιρείες που δραστηριοποιούνται στην χώρα μας.

 

Παράλληλα, επειδή ακριβώς τα μέλη της ιστοσελίδας μας αποτελούν ένα target group με περισσότερες γνώσεις και εμπειρία χρήστη σε σχέση με τον μέσο Έλληνα καταναλωτή, θεωρούμε ότι αυτό είναι ένα στοιχείο που καθιστά ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα την παρούσα δημοσκόπηση για όποιον την διαβάζει.

 

Ο λόγος λοιπόν, στα μέλη του myphone.gr ώστε να δηλώσουν τις προτιμήσεις τους αλλά και να αναφέρουν τα συν και τα πλην των επιλογών τους.

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω εδώ και λίγες μέρες Forthnet, αλλά θα προτιμούσα τον προηγούμενο πάροχο που ήταν η cyta.

Έβαλα Forthnet για το δωρεάν streaming που διαφημίζει για τους αγώνες της Superleague, αλλά δυστυχώς ανακάλυψα ότι δείχνει μόνο έναν αγώνα κάθε ΣΚ και αυτός δεν είναι εμπορικός.

Link to comment
Share on other sites

Mεχρι πριν 6 μήνες μπορούσα να απαντήσω με κλειστά μάτια, τώρα όχι. Μιλάω για τη NetOne.

Βγάλτε τη λοιπόν από τη λίστα μιας και δεν υφίσταται.

Η μάλλον μην την βγάλετε, ψηφίζω NetOne ως φόρο τιμής του καλύτερου παρόχου που πέρασε ποτέ από την Ελλάδα, και για χάρη κάποιον...RIP...

Link to comment
Share on other sites

M;εχρι πριν 6 μήνες μπορούσα να απαντήσω με κλειστά μάτια, τώρα όχι.

 

Το ερώτημα είναι σε ποιον ΕΙΣΑΙ συνδρομητής... :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω δοκιμάσει και άλλη, με HOL είμαι μια χαρά, και από ταχύτητα και από σταθερότητα...

sagem my-v55 / samsung sgh- e250 / - / samsung sgh- l810v / lg cookie kp500/ sony ericsson elm/ Nokia E66

χωρίς σχόλιο...

Link to comment
Share on other sites

Forthnet έχω και πιστεύω από άποψη τιμής/παροχών είναι η καλύτερη επιλογή

Εγώ και πολύ καλή ταχύτητα έχω, αποσυνδέσεις καθόλου, 50€/δίμηνο οπότε είμαι κομπλέ!

Για την εξυπηρέτηση πελατών που άκουγα και ακούω τα χειρότερα δεν έχω άποψη...δεν χρειάστηκε ποτέ

 

Γενικά πιστεύω ότι "καλύτερη εταιρία" δεν υπάρχει, παίζει σημαντικό ρόλο η περιοχή που μένεις και πόσο τυχερός είσαι

Όλες έχουν προβλήματα...αρκεί να μην σου κάτσει

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από Vivodi , HOL , Forthnet και Conn-x και οφείλω να παραδεχτώ ότι δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα με κανέναν πάροχο (υποθέτω ότι είμαι από τους τυχερούς...) , αλλά αφού μπορώ να ψηφίσω μόνον ένα , τότε ψηφίζω conn-x .
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

wind, γενικα αρκετα ικανοποιημενος :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εδω π ειμαι ειναι καλυτερο το CONN-X Γιατι επειδη ειναι επαρχια οι αλλες εταιριες δεν εχουν δικο τους δυκτιο..Οπωτε πληρωνεις παγιο οτε και της αλλης εταιριας+του οτι δεν εχεις καλη γραμμη νοικιασμενη..Με το Conn-x Βγαζω για πλακα 21mbps τον Χειμωνα και 19Mbps το καλοκαιρι!
Link to comment
Share on other sites

Connex . Πολύ καλή ταχύτητα στο κατσικοχώρι που μένω :P http://www.speedtest.net/result/1612046453.png
Link to comment
Share on other sites

Πελατης της NetOne απο την στιγμη που "εδωσε" σε οικιακους χρηστες και πλεον πελατης του Κυπριακου Οτε, πολυ δυσαρεστημενος μαλιστα... υπομονη αλλους 6 μηνες...κριμα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι αναφέρετε ότι είσαστε ικανοποιημένοι / δυσαρεστημένοι από τον πάροχό σας, καλό είναι να αναλύετε τους λόγους ώστε να βγει μια κατά το δυνατό κατατοπιστική εικόνα από το θέμα μας.
Link to comment
Share on other sites

HOL - Hellas on Line ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο δικτυο και ταχυτητα σε δυο σπιτια που εχω . χωρις αποσυνδεσεις και αλλα παρατραγουδα. πρωτα ειχα conex -οτε και πληρωνα για 2 ταχυτητα μαζι με το τηλεφωνο παγια 75 ευρω το διμηνο στο καθενα χωρις να κανω τηλεφωνα μονο 5-10 τοπικα και τωρα πληρωνω 20 ευρω το μηνα στο καθενα και εχω ταχυτητα εως 16 περιπου κατεβαζω ανετα.....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω Cyta. Είχα Conxx και ήμουν υπερ-ευχαριστημένος, ενώ με την Cyta έχω κάποια παράπονα.Ένα από αυτά είναι ότι η ταχύτητα μου έπεσε στο μισό. Άλλαξα πάροχο λόγο κόστους, και δυστυχώς μόνο η Cyta είχε δίκτυο στην περιοχή μου, αλλά μάλλον ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω wind αλλα δεν ειμαι καθολου ευχαρηστημενος απο θεμα ταχυτας . Με το ζορι πιανω στα πατησια τα 8 mbs

Elisa-Saunalahti Huoleton Premium+ with Unlimited Voice, SMS, MMS, video calls

Unlimited 5G mobile internet

+ 20gb data roaming per month in EU countries

Price : 31,90 € το μήνα χωρίς δεσμεύσεις

Link to comment
Share on other sites

forthnet συνδρομητης πανω απο 4 χρονια σταθερο ιντενρετ πολυ καλες ταχυτητες κ συνδιαστικες προσφορες με nova :)
Link to comment
Share on other sites

Wind κοντα 3 χρονια καθολου τραγικα προβληματα ταχ μια χαρα για την περιοχη μου....πριν ειχα forthnet κοντα 2 χρονια και εκει δεν μπορω να πω οτι ειχα θεμα αλλα πολλες αποσυνδεσεις και ελαχιστα πιο μικρη ταχυτητα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ΟΤΕ 5 χρόνια κι απο φέτος το καλοκαίρι έχω HOL.Αν και δεν έχω παράπονο ούτε απο τον ένα πάροχο, ούτε απο τον άλλο, θα ψηφίσω ΟΤΕ γιατί η HOL με "πέθανε" μέχρι να μπω στο δίκτυο της πέρισυ την άνοιξη που είχα ξανακάνει αίτηση κι ενώ ήμουν στο ιδιόκτητο δίκτυο της, 3 μέρες πριν την ενεργοποίηση μου τηλεφώνησαν και μου είπαν πως απλά η αίτησή μου ακυρώθηκε λόγω του οτι το δίκτυό της έφτανε μέχρι 2 σπίτια πιο κάτω!!!! Φυσικά μόλις πήγα στον ΟΤΕ, μετά απο μια εβδομάδα είχα και τηλέφωνο και ίντερνετ.
...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τότε που έβαλα Internet έχω conn -x και δεν αλλάζω για την υποστηρίξει και την σταθερότητα
Link to comment
Share on other sites

Είχα ΟΤΕ κι έχω HOL. Και με τους δύο δεν είχα-έχω κανένα πρόβλημα. Ο μόνος λόγος που άλλαξα ήταν η τιμή.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...