Jump to content

Ειδήσεις


Avior
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spidey (29 Σεπ. 2004 , 05:55)

 

η μητερα μου καταγεται απο το Ζαρκο Τρικαλων,το χωριο που εχασε 2 μαθητες,ενω κ το παιδι με το κομμενο χερι ειναι απο κει.ο πρωτος μου ξαδερφος ειναι στη β λυκειου κ ηταν στο αντιστοιχο λεωφορειο.οσο σκεφτομαι οτι θα μπορουσε να ηταν το δικο του λεωφορειο,τρελαινομαι...

τον ειχα δει την προηγουμενη μερα κ μου ελεγε για το ταξιδι στην Αθηνα γεματος χαρα,τωρα ειναι τελειως σοκαρισμενος

ημουν στις κηδειες,δηλωνω συγκλονισμενος,το χωριο απλα δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη...

ενα απο τα παιδια που πεθανε ηταν φτωχοπαιδο,οι γονεις του πραγματικα αυτο που λεμε ανθρωποι της βιοπαλης.τελικα οπου φτωχος κ η μοιρα του...

προσωπικα ενω δεν ηξερα κανενα απο τα παιδια που εφυγαν,δε μπορεσα να κρατηθω κ με πηραν τα δακρυα...

καλο ταξιδι παιδια...

 

 

Ανατρίχιασα.....

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Φταίει, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ’ αλλάξουμε ποτέ.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Epicouros (29 Σεπ. 2004 , 15:34)

 

Φταίει, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ’ αλλάξουμε ποτέ.

 

 

Πέστα.

Εξ ου και η υπογραφή μου..

Link to comment
Share on other sites

Aς βγουμε να φωναξουμε για το ΙΡΑΚ, ΙΡΑΝ,κλπ και ας μεινουμε μεσα στα σπιτια μας για τα παιδια που χαθηκαν και θα χαθουν αν δεν αλλαξουν τα πραγματα εδω.... Μπραβο μας
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakaflias (29 Σεπ. 2004 , 16:11)

 

Aς βγουμε να φωναξουμε για το ΙΡΑΚ, ΙΡΑΝ,κλπ και ας μεινουμε μεσα στα σπιτια μας για τα παιδια που χαθηκαν και θα χαθουν αν δεν αλλαξουν τα πραγματα εδω.... Μπραβο μας

 

Είμαστε πολύ εγωιστές ώστε να βγούμε να διαδηλώσουμε για κάτι που φταίμε εμείς... :angry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων η προτεραιότητες που έχουμε σαν λαός είναι ανόητες :!: όταν το καταλάβουμε αυτό τότε μονο θα πάμε καλά,αλλιώς κλαυτέ μας,και ζητω τα χόρτα μετά.όταν είσαι βαριά άρρωστος πια θα έπρεπε να είναι η επομενη κίνηση σου?να πας στον γιατρό η να αγοράσεις αυτοκίνητο? εδώ είμαστε τόσο m@lakes που αντί να πάμε να γίνουμε καλά αγοράζουμε αυτοκίνητο,τι συζητάμε μετά....φυσικά αυτό είναι τυχαίο παράδειγμα και πιστεύω ότι καταλαβαίνουν όσοι πρέπει τι εννοώ. :worry:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια τραγωδία με παιδιά στο δρόμο.τι να πεις; οτι φταινε τα κομματόσκυλα που λυμαινονται τον τοπο;οτι φταινε οι ιδιοι οι ελληνες που τρεχουν στους καριερίστες πολιτικους για ρουσφέτια και εχουν κάνει μπουρδ*λο τη χώρα;οτι και να πεις είναι λίγο, παιδιά χαθηκαν για ακόμα μια φορά.απλα επειδη εχω αγανακτησει θέλω να φτύσω εστω και μέσω αυτου του μηνυματος ολα τα κομματικα λαμογια όλων των κομάτων που εχουν χωθει σε ενα σωρο αργόσχωλες επιτροπες και αμειβονται με δισεκατομμυρια. θέλω να φτύσω όμως και τους ευρωπαιους που απο το 1981 που μπήκαμε στην Ευρώπη μας δίνουν ένα σωρο πακέτα Ντελορ, ενα σωρο κοινοτικα πλαισια στηριξης και δε ΄βλέπουν οτι εδω και 23 γαμημένα χρονια αυτος ο κολοδρομος Θεσσαλονίκη - Αθηνα ενας δρόμος καλαμπούρι για τα Ευρωπαικά δεδομένα 504χλμ Δεν γίνεται! δεν αναρωτήθηκαν ποτε που πάνε τλεφτά τους;

ποια κομματικα λαμογια, σε ποιες επιτροπές τα τρώνε 23 χρονια και έχουν χαθει εξαιτίας των λαμόγιων δεκάδες ψυχές σε Λαμία και Τέμπη. ΕΛΕΟΣ!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Πρωτού φτύσεις τα κομματικά λαμόγια και και και.. πήγαινε στο καθρέπτη και φτύσε τον εαυτό σου και μέσω αυτού όλους μας... :(

 

καταλαβαίνεις πως το λέω, δεν είναι προσωπικό..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (30 Σεπ. 2004 , 14:56)

 

θέλω να φτύσω όμως και τους ευρωπαιους που απο το 1981 που μπήκαμε στην Ευρώπη μας δίνουν ένα σωρο πακέτα Ντελορ, ενα σωρο κοινοτικα πλαισια στηριξης και δε ΄βλέπουν οτι εδω και 23 γαμημένα χρονια αυτος ο κολοδρομος Θεσσαλονίκη - Αθηνα ενας δρόμος καλαμπούρι για τα Ευρωπαικά δεδομένα 504χλμ Δεν γίνεται! δεν αναρωτήθηκαν ποτε που πάνε τλεφτά τους;

 

esy anaroth8hke spote pou pane ta esoda apo ta diodia??upoti8ete pos einai gia thn apaokatastash ton ellhnikon odikon diktyon...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

«Υποβάλλω δημοσίως την παραίτησή μου» λέει ο πρόεδρος του Εθνικού Συμβουλίου Παιδείας

 

Την παραίτησή του μέσω της εφημερίδας Τα Νέα υποβάλλει ο πρόεδρος του Εθνικού Συμβουλίου Παιδείας και πρώην πρύτανης του Πανεπιστημίου Κρήτης Χρήστος Νικολάου, έπειτα από δήλωση της υπουργού Παιδείας ότι ο εθνικός διάλογος για την Παιδεία θα αρχίσει μετά την αντικατάσταση του.

 

Σύμφωνα με την εφημερίδα, η κ. Γιαννάκου είχε δηλώσει ότι «ο εθνικός διάλογος θα χρησιμοποιήσει ορισμένα εργαλεία τα οποία υπάρχουν. Ένα εργαλείο είναι το Εθνικό Συμβούλιο Παιδείας. Απλά πρέπει να τοποθετηθεί νέος πρόεδρος, έχουν λήξει οι θητείες, όπως γνωρίζετε, με το νόμο».

 

Ωστόσο, η θητεία του προέδρου του Εθνικού Συμβουλίου Παιδείας είναι τριετής και αυτή του κ. Νικολάου λήγει το 2006, εφόσον διορίστηκε στη θέση το 2003 με απόφαση του τότε υπουργού Παιδείας Πέτρου Ευθυμίου.

 

Στην επιστολή του ο κ. Νικολάου αναφέρει: «Στην υποψηφιότητά μου για την προεδρία του Εθνικού Συμβουλίου Παιδείας δεν ήταν αρνητική καμία πολιτική παράταξη, όταν το θέμα συζητήθηκε στην αρμόδια επιτροπή της Βουλής. Με το δεδομένο αυτό ανέλαβα την προεδρία του ΕΣΥΠ το Δεκέμβριο του 2003, και με ειλικρινή διάθεση και ενθουσιασμό να συμβάλω, κατά το μέτρο των δυνάμεών μου στον εθνικό διάλογο για την Παιδεία και στην επίτευξη συναίνεσης.

 

»Είχα την τιμή να προεδρεύσω στην πρώτη πανηγυρική συνεδρίαση του ΕΣΥΠ, όπου ομόφωνα αποφασίσαμε να ασχοληθούμε σε βάθος με τρία καίρια θέματα: τον τρόπο μετάβασης από τη μια βαθμίδα της εκπαίδευσης στην άλλη, τα οικονομικά της εκπαίδευσης και την Παιδεία ως δημόσιο αγαθό.

 

»Τους τελευταίους οκτώ μήνες έκανα επανειλημμένες προσπάθειες να πείσω την υπουργό να υποστηρίξει και να χρηματοδοτήσει την προσπάθεια, όλες εις μάτην. Τώρα πληροφορούμαι ότι η κυρία υπουργός περιμένει να λήξει (;) η θητεία μου για να με αντικαταστήσει και μετά να αρχίσει τον εθνικό διάλογο.

 

»Η θητεία μου όμως είναι τριετής και μένουν περίπου δύο χρόνια μέχρι να λήξει. Εκτός και αν η κυρία υπουργός επιθυμεί να με παύσει μέσω του γνωστού νόμου Παυλόπουλου. Γιατί όμως; Διαφωνεί με την παράταξή της και δεν με θεωρεί ικανό να προεδρεύσω του ΕΣΥΠ;

 

»Η δήλωσή της τραυματίζει καίρια την προσπάθειά μου να επιτύχω εθνική συναίνεση γύρω από τα μείζονα θέματα Παιδείας και πλήττει το κύρος μου ως προέδρου του ΕΣΥΠ. Γι' αυτό και υποβάλλω δημοσίως την παραίτησή μου».

 

 

 

[περισσότερα]

 

 

 

Εμείς θέλουμε να ξεχάσουμε τι σήμαινε δεξιά· αυτοί γιατί μας το θυμίζουν κάθε δευτερόλεπτο;

Link to comment
Share on other sites

που κάψανε τον άνθρωπο γιατί έκλεψε μια φιάλη γκαζιού για να μπορεί να μαγειρέψει το είδατε?

Και μετά μου λέτε να αγαπάμε τους (ανθρώπους)... 1000 άτομα συμμετείχαν σε αυτό,που μακάρι να έπεφτε βόμβα στο χωριο να καιγόταν όλα τα καθάρματα!!!που έχουνε την εντύπωση ότι περνιόνται για άνθρωποι..φόλα ρε!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου έστειλαν στο email και είδα το βίντεο (όσο μπόρεσα να δώ) του αποκεφαλισμού ενός ομήρου στό Ιράκ!!! :cry: :cry:

 

ΦΡΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Είναι αυτού που του έκοβαν το κεφάλι με ένα μαχαίρι σιγά σιγά!!

Δεν μπόρεσα να το δώ ολόκληρο!!

 

Τελικά μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε?? :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ωρες ωρες σκεφτομαι οτι εχει μπει ο σατανας (απεραντο μισος) μεσα τους..Αν ειναι δυνατον να σκοτωνουν ετσι...Δεν λεγονται ανθρωποι αυτοι ρε παιδια!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (10 Οκτ. 2004 , 00:41)

Ωρες ωρες σκεφτομαι οτι εχει μπει ο σατανας (απεραντο μισος) μεσα τους..Αν ειναι δυνατον να σκοτωνουν ετσι...Δεν λεγονται ανθρωποι αυτοι ρε παιδια!!

 

Και το μόνο σίγουρο είναι ότι είχαν και έχουν δίκιο αλλά έτσι το χάνουν!!

Link to comment
Share on other sites

τι δίκιο ρε si ο άνθρωπος πεινούσε!!φαντάσου τι σκατό καθάρματα ήταν όλοι για να μην δίνει κανένας τίποτα...εγώ χαλαρά τους έβαζα φωτιά και έκαιγα όλο το χωριο και μη σου πω θα χόρευα κι όλας γιατί ξεβρόμισε ο τόπος από αρκετά καθάρματα!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona (10 Οκτ. 2004 , 01:47)

 

τι δίκιο ρε si ο άνθρωπος πεινούσε!!φαντάσου τι σκατό καθάρματα ήταν όλοι για να μην δίνει κανένας τίποτα...εγώ χαλαρά τους έβαζα φωτιά και έκαιγα όλο το χωριο και μη σου πω θα χόρευα κι όλας γιατί ξεβρόμισε ο τόπος από αρκετά καθάρματα!!

 

 

Sorry λάθος!!

Μιλούσα για τους Ιρακινούς και τούς αποκεφαλισμούς!!!

Αυτό που λές δεν το είδα.

Link to comment
Share on other sites

εκεί θα συμφωνήσω ότι έχουν δίκαιο...αλλα φυσικά όπως βλέπεις η κυβερνήσεις δεν δίνουν μια για τους πολίτες τους,μονο που οι βλάκες πολίτες ακόμα να το καταλάβουν και να τους πλακώσουν στα χαστούκια,το mon όπου κάνουν παρακαλάνε σα τα ανθρωπάρια τους μεγάλους "καραγκιοζοδες" που τους κάνουν κουμάντο επειδή αυτοί οι ανόητη τους στήριξαν (και τους στηρίζουν ακόμα εδώ είναι το γέλειο του πράγματος) με την ψήφο τους,άρα το συμπέρασμα μου είναι...καλά να τα πάθουν!!διαλέγουν από μονοι τους να βγάλουν τα ματια τους αντί να τα ανοίξουν!! και δεν είναι οι μονοι :whistle:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 (10 Οκτ. 2004 , 00:24)

 

Τελικά μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε?? :cry: :cry:

 

 

Μέχρι εκεί που δεν μπορείς να φανταστείς.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (10 Οκτ. 2004 , 00:41)

 

Ωρες ωρες σκεφτομαι οτι εχει μπει ο σατανας (απεραντο μισος) μεσα τους..Αν ειναι δυνατον να σκοτωνουν ετσι...Δεν λεγονται ανθρωποι αυτοι ρε παιδια!!

 

 

Ενω οι Αμερικανοι που πετανε εναν πυραυλο και σκοτωνουν με μιας καμμια 50αρια ανθρωπους ειναι καλυτεροι; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης (12 Οκτ. 2004 , 01:53)

 

Ενω οι Αμερικανοι που πετανε εναν πυραυλο και σκοτωνουν με μιας καμμια 50αρια ανθρωπους ειναι καλυτεροι; :confused:

 

 

Kαι οι 2 σκατά ειναι. Το ότι ειναι οι μεν σκατά δεν κάνει τους άλλους καλούς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (12 Οκτ. 2004 , 18:33)

 

Kαι οι 2 σκατά ειναι. Το ότι ειναι οι μεν σκατά δεν κάνει τους άλλους καλούς.

 

 

Ακριβώς έτσι είναι φίλε Bayern7!!

Απλά κάποτε υποστηρίζαμε τους Ιρακινούς(πρόσεχε όχι τον Σαντάμ) αλλά τώρα με αυτά και με τα άλλα........χάνουν το δίκιο τους!!

Αυτό ενοούσα στο προηγούμενο πόστ μου!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης (12 Οκτ. 2004 , 01:53)

 

Ενω οι Αμερικανοι που πετανε εναν πυραυλο και σκοτωνουν με μιας καμμια 50αρια ανθρωπους ειναι καλυτεροι; :confused:

 

 

 

Na sou pw kati? An einai na skwtosoun tous sigekrimenous den 8a me peiraze ka8olou :whistle: Me thn apan8rwpia pou exoun mesa tous autoi fantasou ti 8a ekanan an eixan kai opla :!: Kai den milaw gia tous irakinous.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Σας αφιερωνω το βιντεο απο το F16 που σκοτωσε καμμια 50αρια αμαχους που περπατουσαν στο δρομο και τον πιλοτο να λεει "oh dude"...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...