Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχεις ανοίξει την "πόρτα" sto router?

exw valei kathe fora p anigei na kanei randomize port giati k me to kazaa lite eixa provlhma giati dn ekane connect !!!!

 

katevazw apo mininova.org

thepiratebay.org

kai torrentspy

 

ti einai to private tracker ?? sorry alla apo tetia themata dn eimai toso kalos !! ti prepei na kanw ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

exw valei kathe fora p anigei na kanei randomize port giati k me to kazaa lite eixa provlhma giati dn ekane connect !!!!

 

katevazw apo mininova.org

thepiratebay.org

kai torrentspy

 

ti einai to private tracker ?? sorry alla apo tetia themata dn eimai toso kalos !! ti prepei na kanw ?

 

Άρα κατεβάζεις από public trackers.

Αυτό σημαίνει πώς στα συγκεκριμένα site πως επί το πλείστον ο καθένας μπαίνει,

κατεβάζει και μετά διαγράφει το torrent από τον υπολογιστή του. Άρα όταν

εσύ προσπαθήσεις να κατεβάσεις, αντί να υπάρχουν 50 άτομα που να έχουν

το αρχείο αυτό υπάρχουν 5. Όπως καταλαβαίνεις και οι ταχύτητες πέφτουν

ραγδαία.

Ο private tracker σου εγγυάται υψηλές ταχύτητες μια και εκεί υπάρχει ο

έλεγχος αναλογίας κατεβάσματος με ανέβασμα ο οποίος πρέπει να είναι

πάνω από ένα όριο. Κάτι που όπως καταλαβαίνεις κάνει δύσκολο σε

μερικούς πονηρούς να διαγράψουν άμεσα το αρχείο.

Στη διάθεσή σου για ότι άλλο χρειαστείς...

Link to comment
Share on other sites

Quick questions για DC++

 

Λοιπόν, έχω ένα desktop κι ένα notebook, αμφότερα με περασμένο το DC++ με τις ίδιες ρυθμίσεις (username, favourite hubs, sharing etc). Φυσικά, μόνο ένα pc βρίσκεται συνδεδεμένο στο internet κάθε φορά, ποτέ και τα δύο. Το ερώτημα είναι το εξής: επειδή δουλεύω πολύ καιρό με το ένα pc μόνο και στο DC έχω βάλει στο queue πολλά πράγματα που θέλω να κατεβάσω, μπορώ να αποθηκεύσω στο άλλο pc τη λίστα αναμονής ώστε όταν χρειαστεί να χρησιμοποιήσω το άλλο για internet να συνεχίσω απο εκεί το κατέβασμα των ίδιων αρχείων;

 

Και κάτι ακόμη: επειδή προς το παρόν τα δύο pc δουλεύουν με το ίδιο router (άρα ίδιο port forwarding κλπ συναφή), αν το ένα δουλέψει σε ασύρματο δίκτυο (που προφανώς θα έχει διαφορετικά settings) θα μπορώ να συνεχίζω να κατεβάζω από το DC ή θα πρέπει να αλλάξω τα settings του ασύρματου δικτύου (πράγμα αδύνατον μιας και μιλάμε για δίκτυο σχολής);

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός. Αν είναι δυνατόν να υπάρχουν συνδέσεις στην ελλάδα 1024/256 και 2048/512... Το upload πρέπει να ανέβει τουλάχιστον στο μισό ή ακόμα καλύτερα στα 2/3 του download.

υπαρχει μια λυση σε αυτο δορυφορικο νετ,,,.... μονο για Upload και για dl την dsl εκτως και αν θελετε amfidromh

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανεναν καλο private tracker για ταινιες?κατι αντιστοιχο του tvtorrents εννοω

 

Υ.Γ.Αν εχει καποιος invitation για το demonoid,pleaseας μου στειλει ενα pm

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά που το έχω απορία καιρό τώρα;;

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείται τα direct downloads (rapidshare, megaupload, megashares κτλ.) και προτιμάτε τα torrents??

 

Ειλικρινά βρίσκω τα torrents πολύ εκνευριστικά. Στα public πρέπει να συμμετέχεις (δηλαδή να κάνεις seeding) και αν είσαι τυχερός και υπάρχουν αρκετοί seeders και έχεις καλό ratio μπορεί να πιάσεις και καμιά καλή ταχύτητα!

 

Εγώ από rapidshare κατεβάζω με 41-41 με 384 σ τ α θ ε ρ ά! Πήρα δε και premium account και κατεβάζω με download manager! Ειλικρινά τα λεφτά του τα αξίζει και με το παραπάνω (και τα διπλά να ζήταγε και πάλι λίγα θα ήταν)

 

Απλά μου κάνει εντύπωσει που κάποιος θέλει να χρησιμοποιήσει torrent! :confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά που το έχω απορία καιρό τώρα;;

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείται τα direct downloads (rapidshare, megaupload, megashares κτλ.) και προτιμάτε τα torrents??

 

Ειλικρινά βρίσκω τα torrents πολύ εκνευριστικά. Στα public πρέπει να συμμετέχεις (δηλαδή να κάνεις seeding) και αν είσαι τυχερός και υπάρχουν αρκετοί seeders και έχεις καλό ratio μπορεί να πιάσεις και καμιά καλή ταχύτητα!

 

Εγώ από rapidshare κατεβάζω με 41-41 με 384 σ τ α θ ε ρ ά! Πήρα δε και premium account και κατεβάζω με download manager! Ειλικρινά τα λεφτά του τα αξίζει και με το παραπάνω (και τα διπλά να ζήταγε και πάλι λίγα θα ήταν)

 

Απλά μου κάνει εντύπωσει που κάποιος θέλει να χρησιμοποιήσει torrent! :confused:

Πρώτον γιατί δε χρειάζεσαι premium accounts και διάφορα τέτοια.

Δεύτερον γιατί στα καλά torrent sites βρίσκεις description και ξέρεις τι κατεβάζεις.

Τρίτον γιατί μπορείς και διαβάζεις γνώμες αυτών που κατέβασαν το αρχείο και ξέρεις τι παίζει.

Τέταρτον τα torrents έχουν πολύ καλύτερο υλικό.

Και πέμπτον, αν έχεις καλή γραμμή μπορείς να πιάσεις ταχύτητες που ούτε κατά διάνοια δεν πιάνει το rapidshare - πολλά megabyte το δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Στα torrents βρισκεις πολυ (μα πολυ) πραμα. Οσον αφορα την ταχυτητα κ γω με 384 την τερματιζω...

 

Ερωτηση: Μηπως υπαρχει τροπος να ψαξω καποιο αρχειο που υπαρχει στο rapidshare, χωρις να ξερω το λινκ του; Κατι σαν database των "ανεβασμενων" αρχειων :worry:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά HELP!Χρησιμοποιώ το Bitcomet και νομίζω πως σπάει πλάκα μαζί μου.Ενώ έχω τους ίδιους seed/peer κάθε φορά(συνήθως 6/20),μία μέρα θα μου κατεβάζει με 7-8kb/s και 5

μέρες με 0-1 ανά torrent.Επίσης στο πάνω μέρος του παραθυρου η αναλογία download/upload ποτέ δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.Είναι πάντα πολύ περισσοτέρο και τα δύο.Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που πιθανά να μπορώ να ρυθμίσω και αν ναι μπορεί καποιος να μου τις πει αναλυτικά?

Link to comment
Share on other sites

filelist.org

torrentleech.org

torrentbytes.net

thx,αλλα εννοουσα καποιον που να εχει αποκλειστικα ταινιες(οχι μονο τις καινουργιες,αλλα και πιο σπανιες),οπως στο παραδειγμα που εδωσα το συγκεκριμενο ειναι μονο για σειρες

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά που το έχω απορία καιρό τώρα;;

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείται τα direct downloads (rapidshare, megaupload, megashares κτλ.) και προτιμάτε τα torrents??

 

Ειλικρινά βρίσκω τα torrents πολύ εκνευριστικά. Στα public πρέπει να συμμετέχεις (δηλαδή να κάνεις seeding) και αν είσαι τυχερός και υπάρχουν αρκετοί seeders και έχεις καλό ratio μπορεί να πιάσεις και καμιά καλή ταχύτητα!

 

Εγώ από rapidshare κατεβάζω με 41-41 με 384 σ τ α θ ε ρ ά! Πήρα δε και premium account και κατεβάζω με download manager! Ειλικρινά τα λεφτά του τα αξίζει και με το παραπάνω (και τα διπλά να ζήταγε και πάλι λίγα θα ήταν)

 

Απλά μου κάνει εντύπωσει που κάποιος θέλει να χρησιμοποιήσει torrent! :confused:

Και επίσης να προσθέσω σε αυτά που είπε ο elektrik ότι το rapidshare έχει όριο στο μέγεθος του κάθε αρχείου. Οπότε αν δεν έχεις premium account (=money, torrent=free) και θέλεις να κατεβάσεις μια season μιας σειράς, ή ενα dvd, ή ενα παιχνίδι, πρέπει να είσαι πάνω από το pc κάθε 3 και λίγο για να ξεκινάς το download, το εκάστοτε κομμάτι του συνολικού project κατεβάσματος.

Εγώ λείπω 5-6 και παραπάνω μέρες από το σπίτι. Αφήνω ανοιχτό το mtorrent, του φορτώνω 5-10 torrents και κατεβάζει το 1 μετά το άλλο σερί.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον γιατί δε χρειάζεσαι premium accounts και διάφορα τέτοια.

Δεύτερον γιατί στα καλά torrent sites βρίσκεις description και ξέρεις τι κατεβάζεις.

Τρίτον γιατί μπορείς και διαβάζεις γνώμες αυτών που κατέβασαν το αρχείο και ξέρεις τι παίζει.

Τέταρτον τα torrents έχουν πολύ καλύτερο υλικό.

Και πέμπτον, αν έχεις καλή γραμμή μπορείς να πιάσεις ταχύτητες που ούτε κατά διάνοια δεν πιάνει το rapidshare - πολλά megabyte το δευτερόλεπτο.

 

1. Οκ. Αυτό ίσως να είναι καλό. Αλλά και στο rapidshare δεν ΧΡΕΙΑΖΕΣΑI premium account. Είναι επιλογή σου. Απλά έτσι κατεβάζεις ΌΣΟ θέλεις.

2. Και στα fora που δίνουν links συνήθως (αν όχι πάντα) βρίσκεις σχόλια των χρηστών για την (π.χ.) ποιότητα της ταινίας, το αν δουλεύει το παιχνίδι ή αν έχει πρόβλημα του rar. Οπότε σε αυτό ουσιαστικά δεν υπερτερούν τα torrents!

3.Επίσης το ίδιο και στο rapidshare.

4.Καλά αυτό εξαρτάται από τη γραμμή σου. Εγώ π.χ. με 384 φτάνω το maximum.

 

Επίσης για να απαντήσω στην ερώτηση του Ilias... δεν υπάρχει κάποιο site με επίσημη database του rapidshare (άλλωστε αυτό απαγορεύεται από τους κανονισμούς. Αλλά υπάρχει το rapidshared.org το οποίο είναι όσο πιο κοντά σε database γίνεται!)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Μηπως υπαρχει τροπος να ψαξω καποιο αρχειο που υπαρχει στο rapidshare, χωρις να ξερω το λινκ του; Κατι σαν database των "ανεβασμενων" αρχειων :worry:

http://www.rapidshared.org

Edit: Τώρα είδα πως απάντησε ο DesertSMisSRaiN στην ερώτηση σου :p.

anyway, rapidshare από μένα για τα λινκς που βρίσκω σε σαιτς αλλά torrents για μεγάλα αρχεία (παιχνίδια, dvd κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Houston we have a problem :cry:

 

Ενω ολα ηταν μια χαρα με τις ports, τον τελευταιο καιρο δεν αποθηκευει μια tcp. Ενω ανοιγω τις tcp & udp μια συγκεκριμενης πορτας, οταν κανω restart, ξεχναει την tcp. Η udp παραμενει, οπως κ πολλες αλλες παλιοτερες πορτες (tcp και udp).

 

"Ξαχναει" μονο μια συγκεκριμενη tcp...

Εχω το speedtouch. Τι να κανω;; :(

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...

 

Έχω βρεί κωδικούς για να έχω premium account στο rapidshare. Να τους χρησιμοποιήσω ή θα με καταλάβουν; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να ξαναπεράσεις το firmware.

Δεν μπορω να το βρω :wacko:

Any help;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

:p

sirhc χρησιμοποιεισε τους.Δεν θα χάσεις τίποτα

wrong username :w00t:

Εγώ έχω premium...

Ηλία κοίταξες στο σαιτ της εταιρίας; Δυστυχώς δεν έχω speedtouch οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω και πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Houston we have a problem :cry:

 

Ενω ολα ηταν μια χαρα με τις ports, τον τελευταιο καιρο δεν αποθηκευει μια tcp. Ενω ανοιγω τις tcp & udp μια συγκεκριμενης πορτας, οταν κανω restart, ξεχναει την tcp. Η udp παραμενει, οπως κ πολλες αλλες παλιοτερες πορτες (tcp και udp).

 

"Ξαχναει" μονο μια συγκεκριμενη tcp...

Εχω το speedtouch. Τι να κανω;; :(

Τελικα, επειδη συνεχιζεται το προβλημα, δοκιμασα να βαλω αλλη port για το μtorrent. Αλλα σβηνει ΚΑΙ ΑΥΤΟ το tcp :mad:

Τι να κανω ρε γμτ; Μηπως να ξαναβαλω την 1.5 εκδοση;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

xerei kaneis an eiparxei site pou na blepeis live tv apo amerikh opos abc cbs kathos kai to gnosto scifi apo uk h amerikh pali.kai site pou na dixnei sires tsampe xenes seires amerikanikes opos to LOST
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

xerei kaneis an eiparxei site pou na blepeis live tv apo amerikh opos abc cbs kathos kai to gnosto scifi apo uk h amerikh pali.kai site pou na dixnei sires tsampe xenes seires amerikanikes opos to LOST

Αν ζητάς site για streaming είσαι off-topic. Αν ζητάς torrent tracker, πολλοί ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...