Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ενα ποστ μπορουσες να κανεις την δουλεια σου.

 

1)Tracker ειναι ενας κεντρικος server ο οποιος δινει την διευθυνση των αλλων χρηστων ειτε για down/upload...

2)στα τορρεντς εξαρταται η ταχυτητα απτους seeders.Κατα μεσο ορο εγω πιανω 30-40(στα γνωστα)

Poia einai ayta ta gnwsta....?Na ta mathoume kai emeis...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες του topic, έχουν αναφερθεί πολά sites με torrents, όπως και πως λειτουργεί γενικά το bittorrent. Χρήσιμες πληροφορίες υπάρχουν επίσης στο Computing FAQ και στα FAQ που υπάρχουν στα sites για torrents.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι επαθε κατι ο μtorrent μου :p

αλλα εγραψες "use another torrent client until the utorrent work again" σαν απαντηση στον Athanasios :)

 

 

Μου το κανει μονο στο http://themixingbowl.org/forums.php giati?ΔΕν ανεβαζω τιποτασ αυτο.. και θα με πεταξουν.. κριμα και ειναι καλο

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

λογικα χρησιμοποιεις banned clients.Δοκιμασε να αναβεσεις απο αλλον client

Dont try for BitTornado (και εναν ακομα)

δοκιμασε Bitspirit(αυτο χρησιμοποιω)και αν δεν ανεβαζει ουτε αυτος μαλλον παει το account σου..

Link to comment
Share on other sites

λογικα χρησιμοποιεις banned clients.Δοκιμασε να αναβεσεις απο αλλον client

Dont try for BitTornado (και εναν ακομα)

δοκιμασε Bitspirit(αυτο χρησιμοποιω)και αν δεν ανεβαζει ουτε αυτος μαλλον παει το account σου..

 

BitTornado, BitComet και BitSpirit είναι clients που έγιναν ή θα γίνουν banned στους περισσότερους ιδιωτικούς τράκερς.... :O :O

 

Δυστυχώς για να μας "πείσουν" να βάλουμε τους συγκεκριμένους clients στη μπάντα, πληροφορούν ότι ακόμα κι αν δουλεύουν αυτά τα προγράμματα οκ, το ratio μας θα είναι μπερδεμένο και όχι με ακριβή αποτελέσματα στα στατιστικά του τράκερ (εννοείται εις βάρος μας :worry: ).

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

O utorrent δεν είναι απαγορευμένος πουθενά.Λειτουργεί άψογα, γι αυτό αναζητήστε αλλού τις αιτίες τυχόν προβλημάτων που αντιμετωπίζετε.

 

Ο λόγος που απαγορεύονται ορισμένοι clients είναι γιατί δεν απενεργοποιούν το DHT παρά την private flag στο torrent, με συνέπεια το αρχείο να μοιράζεται και σε clients που δεν ανήκουν στον tracker με αποτέλεσμα να καθυστερεί η μεταφορά του αρχείου για όλα τα μέλη.Δεν έχουν κάποιο λόγο να απαγορεύσουν κάποιον client και να προτείνουν κάποιον άλλο αναίτια.Αλλωστε οι ίδιοι οι χρήστες θα πρέπει να αποφεύγουν τέτοιους client γιατί πρώτοι απ' όλους ζημιώνονται οι ίδιοι.

.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπαμε οτι απαγορευεται ο utorrent...

με συγχωρεις,εσεις δεν ειπατε οτι στους private θελετε ταχυτητα??αν μας απογoρευουν το DHT πως θα βρουμε περισσοτερους clients???

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπαμε οτι απαγορευεται ο utorrent...

με συγχωρεις,εσεις δεν ειπατε οτι στους private θελετε ταχυτητα??αν μας απογoρευουν το DHT πως θα βρουμε περισσοτερους clients???

 

Το θεμα ειναι πως με το DHT μπαινουν clients που δεν ανηκουν στο private tracker, και ετσι ζημιωνονται οι χρηστες του.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως με το DHT μπαινουν clients που δεν ανηκουν στο private tracker, και ετσι ζημιωνονται οι χρηστες του.

Ακριβώς!!!

Κάνεις upload χωρίς να ανεβαίνει το ratio!

 

Πάντως, σε όσους χρησιμοποιούν public έχω να δώσω μια συμβουλή για την ασφάλεια τους!!

καλύτρερα να χρησιμοποιήτε Azureus με εγκατεστημένο το SafePeer Plugin...

Πιστευω είναι ότι πιο χρήσιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Hi παιδες ψαχνω ενα μικρο βιβλιο 4mb ειναι και μου ειπε 1 φιλος σε ενα αλλο forum οτι υπαρχει στο demonoid.Μου ειπε οτι αν δεν εχω προσβαση θα το κανει αυτος καπου upload.Εχει να μπει μερες ομως κ δεν τον βρισκω.Επειδη με το αθλημα torrent δεν ασχολουμαι θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.

1)πως μπορω να αποκτησω προσβαση

2)ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για τορρεντ που μου προτεινετε να βαλω?Εχω dsl 384.

Eυχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

λογικα χρησιμοποιεις banned clients .Δοκιμασε να αναβεσεις απο αλλον client

Dont try for BitTornado (και εναν ακομα)

δοκιμασε Bitspirit(αυτο χρησιμοποιω)και αν δεν ανεβαζει ουτε αυτος μαλλον παει το account σου..

δεν ειπαμε οτι απαγορευεται ο utorrent...

με συγχωρεις,εσεις δεν ειπατε οτι στους private θελετε ταχυτητα??αν μας απογoρευουν το DHT πως θα βρουμε περισσοτερους clients???

:whistle: :whistle: :whistle:

:rolleyes:

.
Link to comment
Share on other sites

Hi παιδες ψαχνω ενα μικρο βιβλιο 4mb ειναι και μου ειπε 1 φιλος σε ενα αλλο forum οτι υπαρχει στο demonoid.Μου ειπε οτι αν δεν εχω προσβαση θα το κανει αυτος καπου upload.Εχει να μπει μερες ομως κ δεν τον βρισκω.Επειδη με το αθλημα torrent δεν ασχολουμαι θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.

1)πως μπορω να αποκτησω προσβαση

2)ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για τορρεντ που μου προτεινετε να βαλω?Εχω dsl 384.

Eυχαριστω.

1)Οι εγγραφές έχουν κλείσει, μόνο με πρόσκληση

2)μtorrent, ο ελαφρύτερος και πολύ καλός client.

 

Πες μου τον τίτλο να το βρώ και να σου στείλω το torrent.Το demonoid είναι λίγο χύμα στο κύμα και θα μπορέσεις να το κατεβάσεις.

.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος λεει για ταχυτητες μεταξυ private και public να εχει δοκιμασει πρωτα και τους δυο.. και σε ολα τα αρχεια οχι μονο σε ενα.

Επισης να εχει γρηγορη γραμμη, οχι μονο dsl. Και η full ταχυτητα dsl ειναι αργη.

Το torrentleech που λετε φουλαρει οποιαδηποτε γραμμη....ακομα και κατοσταρα

(100 mbps εννοω).

Δειτε πρωτα να κατεβαινει ταινια σε δυο λεπτα και μετα πειτε μου...

Link to comment
Share on other sites

To torrentbytes δουλευει με invitations;

 

Οι του Αγγελου ειναι πολυ....

Δηλαδη εγω που χω σκληρο 40GB, θα με αναγκασουν να παρω καινουργιο; Γιατι δεν μπορω το μισο της χωρητικοτητας να το αφιερωνω στο DC... :mad:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το οτι δεν μεταβαλλεται το ratio μου στο demonoid οφειλεται στο οτι χρησιμοποιω το Bitlord?Να μεταβω αναγκαστικα σε μTorrent?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το οτι δεν μεταβαλλεται το ratio μου στο demonoid οφειλεται στο οτι χρησιμοποιω το Bitlord?Να μεταβω αναγκαστικα σε μTorrent?

Όχι, το demonoid έχει από μόνο του πρόβλημα ανεξαρτήτως ποιον client θα χρησιμοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

To torrentbytes δουλευει με invitations;

 

Οι του Αγγελου ειναι πολυ....

Δηλαδη εγω που χω σκληρο 40GB, θα με αναγκασουν να παρω καινουργιο; Γιατι δεν μπορω το μισο της χωρητικοτητας να το αφιερωνω στο DC... :mad:

 

Ηλια οχι δεν εχει invitations.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το demonoid έχει από μόνο του πρόβλημα ανεξαρτήτως ποιον client θα χρησιμοποιήσεις...

 

Oποτε υπαρχει πιθανοτητα να με bannαρουν λογω του ratio?Πιστευω πως οχι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

15gb το share στον Αγγελο και σύντομα στα 20gb.Φορτώστε όσοι δεν έχετε..

 

Έτσι όπως πάνε μόνο Σουηδούς και Φινλαδούς θα έχουν στα HUBs..

Link to comment
Share on other sites

15gb το share στον Αγγελο και σύντομα στα 20gb.Φορτώστε όσοι δεν έχετε..

 

Γι'αυτό ακριβώς το λόγο δε χρησιμοποιώ το DC..... :mad: :mad:

 

Αν και Ελληνας ο Αγγελος (και σίγουρα γνώστης της εδώ τεχνολογικής μιζέριας μας, παρά τις όποιες φιλότιμές μας προσπάθειες) συνεχίζει να ανεβάζει το share στο hub του, έχοντας στο μυαλό ΜΟΝΟ τους αλλοδαπούς χρήστες (με τις μαματες ταχύτητες και τους τέρρα σκληρούς).

 

Ε... να το χαίρεται με αυτούς τους φίλους του το hub του....:whistle: :whistle:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

εγω ανεκαθεν ειχα πανω απο 15gb share.

Maximum was 50g

Εχω εναν 40αρι δισκο γεματο.Αν αρχιζω τα βαλω οσα εχω θα φαω ban λογο ονοματος αρχειο(στα jpeg)

βαζω ενα παιχνιδι απτο σκληρο εγκατεστημενο 6 gb και τα mp3 και ειμαι μια χαρα.Μη μου πειτε οτι δεν εχετε 15gb share....

Note:βαλτε share αρχεια απο ενα dvd-reader.θα ειστε καλυτερα αλλα μπορει να κολλαει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...