Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φταίει η πιλοτική διάβαση 217SP... Εγώ πάντα 55-56 kB/s έχω...

αν εχεις 512kbps λογικο ακουγεται

@kormos ας μεινουμε στην 0.674.απο οτι ακουσα η καινουργια ολο bugs κλπ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παλιά :down: :down: :down:

 

Εχει καταντήσει αηδία αυτό με τους private trackers.Και στους public καλά είμαστε.Απο το να κυνηγάς πότε θα ανοίξουν οι εγγραφές και να ψάχνεις για πρόσκληση, public trackers και ξερό ψωμί:D

Ναι, public με 10-15kB/s ενώ private με 55. I'll stick with the privates.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, public με 10-15kB/s ενώ private με 55. I'll stick with the privates.

Εξαρτάται τί ψάχνει κανείς.Εγω που δεν κατεβάζω οτι βρώ σε torrent είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και απο την ταχύτητα και απο την ποικιλία που έχω βρεί στους public.Tα δημοφιλή torrent έχουν σχεδόν πάντα καλές ταχύτητες.

 

Ασε που ούτε θα ψάχνω πότε θα ανοίξουν οι τύποι που νομίζουν οτι είναι οι κλειδοκράτορες του παραδείσου τις πόρτες, ούτε θα παρακαλάω τον κάθε ένα για μια πρόσκληση σε...tracker.Ελεος.

 

Stick with whatever you want.

.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τί ψάχνει κανείς.Εγω που δεν κατεβάζω οτι βρώ σε torrent είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και απο την ταχύτητα και απο την ποικιλία που έχω βρεί στους public.Tα δημοφιλή torrent έχουν σχεδόν πάντα καλές ταχύτητες.

 

Ασε που ούτε θα ψάχνω πότε θα ανοίξουν οι τύποι που νομίζουν οτι είναι οι κλειδοκράτορες του παραδείσου τις πόρτες, ούτε θα παρακαλάω τον κάθε ένα για μια πρόσκληση σε...tracker.Ελεος.

 

Stick with whatever you want.

 

Θα συμφωνήσω με το φίλο my_highness. Σίγουρα οι ιδιωτικοί τράκερς έχουν καλύτερες ταχύτητες αλλά και εκεί υπάρχουν προβλήματα.

 

Το βασικότερο πιστεύω είναι αυτό που και ο my_highness αναφέρει, δηλαδή η "πορτα" που ΣΥΝΕΧΕΙΑ τρως στην επιθυμία σου να γίνεις μέλος πχ. στο Blue-White GT.... Η ανακοίνωσε βγήκε ξημερώματα Τρίτης (χτες), εγώ χτες βράδυ (Τρίτης) την είδα και προσπάθησα (έχω το λινκ μέχρι και στην bookmarks bar για τακτικό κλικ, μπας και..) αλλά ηδη έλεγε "try later" :mad:

Θεωρώ αδιανόητο να είμαστε Ελληνες να υπάρχει ένας καθαρά ελληνικός τράκερ και να μη μπορούμε να γραφτούμε για να συμμετάσχουμε. Τεσπα...

 

Το άλλο πρόβλημα είναι ότι δυστυχώς και στους private trackers (filelist, torrentleetch, torrentbytes κλπ.) υπάρχει η πολιτική του 48ωρου ή 24ωρου delay (δηλαδή δεν μπορείς να κατεβάσεις τα νέα αρχεία πριν περάσουν 48 ή στην καλύτερη 24 ώρες).

 

Φυσικά αυτό ουσιαστικά σημαίνει ότι δεν μπορείς να πάρεις κάτι με την ελπίδα ότι θα το δώσεις και αλλού και θα ξεχρεώσεις (ίσως και να κερδίσεις και κάτι παραπάνω δίνοντας και περισσότερο απ' ό,τι πήρες) ανεβάζοντας έτσι σιγά σιγά το ratio σου, ΕΠΕΙΔΗ απλά όταν θα σου επιτραπεί να το κατεβάσεις, ΗΔΗ το έχουν κατεβάσει οι περισσότεροι σκλυροπυρηνικοί αυτών των ιδιωτικών trackers, οπότε... σε ποίον θα δώσεις (δηλ. πόσοι έχουν μείνει που το θέλουν και θα το πάρουν και από σένα) ώστε να βελτιώσεις το ratio σου και να σου μειωθεί (ή να σου εξαφανιστεί) το delay ?? Και τελικά όταν θα έχεις κατεβάσει πολλά και θα έχεις δώσει ελάχιστα τότε σε κόβουν και από τον tracker ως ανεπιθύμητο....

 

Βέβαια υπάρχει και η λύση να κυνηγάς τα αρχεία που έχουν απομείνει με τη μεγαλύτερη δημοτικότητα ώστε να ελπίζεις κατεβάζοντάς τα ότι θα δώσεις και συ κάτι για να βελτιώσεις το ratio σου αλλά έτσι θα καταλήξεις να κατεβάζεις ένα σωρό αδιάφορα πράγματα στον σκληρό σου μόνο και μόνο για να φτιάξεις ratio... πράγμα κατά τη γνώμη μου χαζό (λαμβάνοντας υπόψη και τις τραγικές - και πανάκριβες - για τη χώρα μας dsl ταχύτητες...).

 

ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ !!!

 

Γι' αυτό προτείνω απλά στήριξη στους "δημόσιους" trackers με το να δίνεις κι εσύ σε άλλους αυτό που τελικά κατέβασες. :) :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε nickvog, νομιζω υπερβαλλεις λιγο. Δεν ειναι τοοοσο τραγικα τα πραγματα.

 

Η αρχη ειναι πραγματι, οπως λες και εσυ, δυσκολη οπου πρεπει να κυνηγας ασκοπα αρχεια για να ανεβει το ratio και να φυγει το wait time. Αλλα μετα απο αυτο, δεν βρισκω καποια δυσκολια για να διατηρησεις το ratio και να το ανεβαζεις σιγα σιγα.

 

Ενταξει, στην Ευρωπη (γιατι μας θεωρω Ουγκαντα στο θεμα της dsl), με τις 1Mbit και βαλε γραμμες, ρουφανε τα GB σαν ΚΒ και δεν προλαβαινεις να μοιρασεις. Αλλα και παλι, κατι λιγο προλαβαινεις και εσυ.

 

Εγω προσωπικα, ειμαι γραμμενος σε torrentleech, torrentbytes και blue-whitegt οπου στα δυο πρωτα εχω ratio πανω απο 1,5 συνεχεια και το τριτο μεταξυ 2,5-3. Και ολα αυτα με μια απλη 384.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα, ειμαι γραμμενος σε torrentleech, torrentbytes και blue-whitegt οπου στα δυο πρωτα εχω ratio πανω απο 1,5 συνεχεια και το τριτο μεταξυ 2,5-3. Και ολα αυτα με μια απλη 384.

 

Προφανώς είσαι uploader και έτσι μπορείς και ανεβάζεις το Ratio σου βάζοντας κάτι δικό σου για ανέβασμα.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είσαι uploader και έτσι μπορείς και ανεβάζεις το Ratio σου βάζοντας κάτι δικό σου για ανέβασμα.

 

Απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα? Οχι δεν ειμαι σε κανενα uploader.

 

Αλλα το pc μενει πολλες ωρες (και μερες) ανοιχτο. Αν ειχα και εγω 2Mbit θα κατεβαζα και θα ανεβαζα στο αψε-σβησε. Με 384 ομως, μην περιμενετε αμεσα αποτελεσματα. Θελει πολυ χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα? Οχι δεν ειμαι σε κανενα uploader.

 

Αλλα το pc μενει πολλες ωρες (και μερες) ανοιχτο. Αν ειχα και εγω 2Mbit θα κατεβαζα και θα ανεβαζα στο αψε-σβησε. Με 384 ομως, μην περιμενετε αμεσα αποτελεσματα. Θελει πολυ χρονο.

Και εγώ και στους τρείς έχω πολύ καλό ratio και με αρκετά ανεβασμένα...

Μόνο στο BlueWhite είμαι uploader αλλα δεν ανεβάζω πολυ συχνά...

Οσο για τους ξένους nickvog κατέβασε ΟΤΙ θέλεις και αστο δυο τρεις μέρες να Seedάρει...

Πάντα υπάρχουν leechers....

Εμείς δηλάδή πως το κάναμε το ratio;;;

Εγώ προσωπικά είχα κατεβάσει μια ταινία με 7 ωρίτσες γιατί πάει σφαίρα, και μετά το αφησα να seedάρει 5-6 μέρες και έφτασε κοντά στο 3 το ratio μου....

 

Ακόμη μολις γίνεις μέλος στους περισσότερους tracker μέχρι το πρώτο κατεβασμένο GB δεν έχει wait time...

Οπότε μπορείς να κατεβάσεις κάτι με το που βγει... :)

Link to comment
Share on other sites

και εμεινες χωρις donwload για 5-6 μερες????

εγω κατεβασα απο εναν private tracker 28mb και κανεις δεν υπαρχει για leech.κατεβασα 28 ανεβασα 4mb.ετσι με αποτελεσμα να εχω ενα ratio....

public is the best,let them upload to u ;)

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο πρόβλημα είναι ότι δυστυχώς και στους private trackers (filelist, torrentleetch, torrentbytes κλπ.) υπάρχει η πολιτική του 48ωρου ή 24ωρου delay (δηλαδή δεν μπορείς να κατεβάσεις τα νέα αρχεία πριν περάσουν 48 ή στην καλύτερη 24 ώρες).

 

Φυσικά αυτό ουσιαστικά σημαίνει ότι δεν μπορείς να πάρεις κάτι με την ελπίδα ότι θα το δώσεις και αλλού και θα ξεχρεώσεις (ίσως και να κερδίσεις και κάτι παραπάνω δίνοντας και περισσότερο απ' ό,τι πήρες) ανεβάζοντας έτσι σιγά σιγά το ratio σου, ΕΠΕΙΔΗ απλά όταν θα σου επιτραπεί να το κατεβάσεις, ΗΔΗ το έχουν κατεβάσει οι περισσότεροι σκλυροπυρηνικοί αυτών των ιδιωτικών trackers, οπότε... σε ποίον θα δώσεις (δηλ. πόσοι έχουν μείνει που το θέλουν και θα το πάρουν και από σένα) ώστε να βελτιώσεις το ratio σου και να σου μειωθεί (ή να σου εξαφανιστεί) το delay ?? Και τελικά όταν θα έχεις κατεβάσει πολλά και θα έχεις δώσει ελάχιστα τότε σε κόβουν και από τον tracker ως ανεπιθύμητο....

 

Βέβαια υπάρχει και η λύση να κυνηγάς τα αρχεία που έχουν απομείνει με τη μεγαλύτερη δημοτικότητα ώστε να ελπίζεις κατεβάζοντάς τα ότι θα δώσεις και συ κάτι για να βελτιώσεις το ratio σου αλλά έτσι θα καταλήξεις να κατεβάζεις ένα σωρό αδιάφορα πράγματα στον σκληρό σου μόνο και μόνο για να φτιάξεις ratio... πράγμα κατά τη γνώμη μου χαζό (λαμβάνοντας υπόψη και τις τραγικές - και πανάκριβες - για τη χώρα μας dsl ταχύτητες...).

 

ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ !!!

 

Γι' αυτό προτείνω απλά στήριξη στους "δημόσιους" trackers με το να δίνεις κι εσύ σε άλλους αυτό που τελικά κατέβασες. :) :)

Ετσι ακριβώς είναι.Στον μόνο private που είμαι μέλος είναι το torrentleech, επειδή έτυχε να δω σε ένα forum ανακοίνωση οτι είναι ανοιχτός για εγγραφές και για πρώτη φορά,ω του θαύματος, δεν εμφανίστηκε το μύνημα "please try later".

 

Απο ποικιλία τίποτα το ιδιαίτερο, και απο ταχύτητες ορισμένες φορές ναι πάει καλά, αλλά ανάλογες ταχύτητες χτύπησα κατεβάζοντας το μόναχο απο public.Τη νύχτα που έχω καλύτερες ταχύτητες(αθάνατοι ελληνικοί isp) με 37-38 κατέβαζα το μόναχο.

 

Σχετικά με την καθυστέρηση στο torrentleech ισχύει για όλα τα νέα μέλη, και όχι μετά το πρώτο GB.Το δεύτερο επεισόδιο των sopranos μπορώ να το κατεβάσω σήμερα, που έχει λήξει η καθυστέρηση.Το αποτέλεσμα;328 seeders 8 leechers.Aντε μετά να βελτιώσεις το ratio.

 

Βέβαια υπάρχει και η "λύση" της δωρεάς :whistle: . Ας μου σφυρίξουν κλέφτικα:rolleyes:

 

Αν με μπανάρουν δεν θα μου λείψει ιδιαίτερα.Ο μόνος λόγος που θα με ενδιέφερε να κρατήσω τον λογαριασμό, είναι να έχω άλλη μία επιλογή μήπως και ανέβει κάτι καλό που δεν θα μπορώ να το βρώ αλλού.

 

Οπως είπα για έναν που δεν κατεβάζει οτι βρεί, υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές στους public, και στα δημοφιλή αρχεία καλές ταχύτητες.Περισσότερα καλά torrent έχω βρεί στη mininova(ξέρω δεν είναι tracker, αλλά indexing service) παρά στο torrentleech.

 

Αυτά τα κλειστά club είναι που θα οδηγήσουν το πρωτόκολλο στο περιθώριο όταν θα βγεί ένα νέο.Υποτίθεται πως το p2p στοχεύει στην ελεύθερη διακίνηση των αρχείων σε όλους, αλλά έτσι όπως πάνε, ειδικά με τις γελοίες ανταλλαγές προσκλήσεων που έχουν κατακλύσει όλα τα forum, θα καταλήξουν ένας περιορισμένος κύκλος ανθρώπων.

 

Γι αυτό όποιος θέλει να κατεβάσει απο private ας μην συμπεριφέρεται σαν leecher και να seedαρει στη συνέχεια για να μπορεί να βρεί πραγματικά ελεύθερα και άλλα αρχεία στο μέλλον, και να μην παρακαλάει τους "κλειδοκράτορες".

.
Link to comment
Share on other sites

και εμεινες χωρις donwload για 5-6 μερες????

εγω κατεβασα απο εναν private tracker 28mb και κανεις δεν υπαρχει για leech.κατεβασα 28 ανεβασα 4mb.ετσι με αποτελεσμα να εχω ενα ratio....

public is the best,let them upload to u ;)

Nαι αλλά το leeching είναι που κάνει τα κλειστά club πρώτους μάγκες.Αν δεν ανεβάζει κανείς αυτοί που το κάνουν θα απογοητευθούν κάποια στιγμή απο τις άθλιες ταχύτητες και θα ψάξουν αλλού.Αλλωστε τι πρόβλημα υπάρχει με το upload;Εγώ τώρα seedαρω το Μόναχο, και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το σερφάρισμα.Οταν κατεβάζω σέρνεται το σύμπαν.

 

Ισως είναι καιρός να ψάξω και σε άλλες πολιτείες.Usenet κτλ.

.
Link to comment
Share on other sites

public is the best,let them upload to u ;)

Αυτό και αν είναι λάθος....

Το οτι κάποιος άλλο έχει καλύτερη γραμμή απο εμάς δεν σημαίνει οτι αυτός πρέπει να κάνει μόνο upload....

Αν όλοι οι χρήστες των public είχαν την νοοτροπία του έλληνα τα torrents θα είχαν 0 seeders και 100000 leechers.....

 

Αυτό προσπαθούν να κάνουν με το ratio....

Για να σου προσφέρουν πρέπει να προσφέρεις...

Οχι επειδή δεν έχω τον φόβο να μην μπορώ να κατεβάσω άλλο, να είμαι ο απόλυτος leecher... (κανα ΤΒ downloaded και uploaded τίποτα...)

 

Αν δεν μπορούμε να ακολουθούμε το σκεπτικό των p2p απλώς δεν τα χρησιμοποιούμε.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και αν είναι λάθος....

Το οτι κάποιος άλλο έχει καλύτερη γραμμή απο εμάς δεν σημαίνει οτι αυτός πρέπει να κάνει μόνο upload....

Αν όλοι οι χρήστες των public είχαν την νοοτροπία του έλληνα τα torrents θα είχαν 0 seeders και 100000 leechers.....

 

Αυτό προσπαθούν να κάνουν με το ratio....

Για να σου προσφέρουν πρέπει να προσφέρεις...

Οχι επειδή δεν έχω τον φόβο να μην μπορώ να κατεβάσω άλλο, να είμαι ο απόλυτος leecher... (κανα ΤΒ downloaded και uploaded τίποτα...)

 

Αν δεν μπορούμε να ακολουθούμε το σκεπτικό των p2p απλώς δεν τα χρησιμοποιούμε.....

Eτσι ακριβώς.:up:

.
Link to comment
Share on other sites

myhighness πως μπορω να μπω στο usenet??θελει λεφτα και απο οτι ακουσα εχει *****αριστει αλλα στα κινεζικα...

Μάλλον αναφέρεσαι στο UseneXt.Το usenet είναι πρωτόκολλο, απλά επειδή πέφτει πολλή διαφήμιση μπορεί κάποιος να μπερδευτεί.Ο usenext είναι client απ' οτι ξέρω, όπως το utorrent για το πρωτόκολλο bittorent, και πρέπει να έχουνε και δικούς τους servers.

 

Θα το ψάξω το θέμα γιατί απο τα λίγα που ξέρω είναι λίγο μπελάς, αλλά αν βρείς την άκρη ανταμείβεσαι.

 

Nα και ένα tutorial για τα newsgroups.

http://www.slyck.com/

.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει και σε προηγούμενα post μου... Ο κλασσικός, ο αθάνατος, ο λάμερος Έλληνας internet hax0r...

 

Για αυτόν ακριβώς τον λόγο και δεν υπάρχει κανένας σοβαρός ελληνικός tracker...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει και σε προηγούμενα post μου... Ο κλασσικός, ο αθάνατος, ο λάμερος Έλληνας internet hax0r...

 

Για αυτόν ακριβώς τον λόγο και δεν υπάρχει κανένας σοβαρός ελληνικός tracker...

maybe because we seed all Greek Stuff and nothin else??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ κατέβασα το μtorrent.Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να έχω max download speed, γιατί μέχρι στιγμής παρόλο που η σύνδεση πιάνει καλές ταχυτητες εγώ κατεβάζω με 15.
http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ κατέβασα το μtorrent.Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να έχω max download speed, γιατί μέχρι στιγμής παρόλο που η σύνδεση πιάνει καλές ταχυτητες εγώ κατεβάζω με 15.

Ανοιξε το port που χρησιμοποιεί το μtorrent στον ρούτερ και στο software firewall που τυχόν χρησιμοποιείς.

 

Επίσης όρισε το upload στο 80% της μέγιστης ταχύτητας ανεβάσματος που έχεις.Εγω με 384 όταν κατεβάζω το έχω στα 9 kb/s και δεν έχω προβλήματα.

 

Αν και στα torrent δεν υπάρχει εγγύηση οτι θα έχεις μέγιστη ταχύτητα, όπως οταν κατεβάζεις απο http server.Εξαρτάται απο την αναλογία seeders/leechers καθώς και απο την ταχύτητα upload που έχουν οι seeders.

.
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το port που χρησιμοποιεί το μtorrent στον ρούτερ και στο software firewall που τυχόν χρησιμοποιείς.

 

Επίσης όρισε το upload στο 80% της μέγιστης ταχύτητας ανεβάσματος που έχεις.Εγω με 384 όταν κατεβάζω το έχω στα 9 kb/s και δεν έχω προβλήματα.

 

Αν και στα torrent δεν υπάρχει εγγύηση οτι θα έχεις μέγιστη ταχύτητα, όπως οταν κατεβάζεις απο http server.Εξαρτάται απο την αναλογία seeders/leechers καθώς και απο την ταχύτητα upload που έχουν οι seeders.

 

Οταν λες, "το port στο firewall" τι ενοεις ;;

Ποιο port; Zone alarm χρησιμοποιω.

Το 80% αν καταλαβα καλα παει στο "seeding priority" του μtorrent.

 

Γενικα παντως ομολογω οτι δεν εχω ιδεα απο torrents και εχω ψιλο-χαθει. Anyway αν καταλαβα καλα στα private εχεις καλυτερες ταχυτητες.

Και μαλλον ειναι λογικο αν κρινω απο τα 5-15 που κατεβαζω απο τα public με 384.

Κανενα private ανοιχτο για εγγραφες υπαρχει αυτη τη στιγμη;

Γενικοτερα τπτ απο irc ή απο καπου αλλου για movies;

Επειδη ΟΚ για .mp3 το DC++ ειναι παραδεισος.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες, "το port στο firewall" τι ενοεις ;;

Ποιο port; Zone alarm χρησιμοποιω.

 

Θα πρέπει να κάνεις port forward στον router πρώτα, και στη συνέχεια και στο zone alarm.Προσωπικά χρησιμοποιώ το sygate, αλλά απο αυτά που έψαξα θα πας Program Listings, στη συνέχεια θα επιλέξεις τον client που χρησιμοποιείς απο τη λίστα προγραμμάτων και στη συνέχεια θα βάλεις το port που χρησιμοποιέι ο client που χρησιμοποιείς.

 

Για να δείς ποιο port χρησιμοποιεί το μtorrent, αν χρησιμοποιείς αυτό, θα πάς preferences--->network και θα δείς το port που χρησιμοποιεί στο πεδίο listening port: port used for incoming connections.

Το default port που χρησιμοποιεί ο μtorrent είναι το 32459.Το άνοιγμα του port θα σου επιτρέψει να δέχεσαι και εισερχόμενες συνδέσεις και θα έχεις τη μέγιστη δυνατή ταχύτητα.

 

"Το 80% αν καταλαβα καλα παει στο "seeding priority" του μtorrent."

Οχι, το 80% πάει στο global maximum maximum upload rate.Θα το βρείς στην ίδια καρτέλα με το listening port.Απο κάτω είναι.

.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Δεν εχω router. Modem απλο...

Την ρυθμιση για το upload rate την βρηκα, ολα ΟΚ. Δυστυχως δεν βρηκα πως να βαλω το default port του μtorrent στο Zone Alarm..Γενικα δεν το εχω ψαξει καθολου σαν firewall ουτε εγω.

Θα κοιταξω κανα turorial αυριο...:ninja: :n00b:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν βρηκα πως να βαλω το default port του μtorrent στο Zone Alarm..Γενικα δεν το εχω ψαξει καθολου σαν firewall ουτε εγω.

Θα κοιταξω κανα turorial αυριο...:ninja: :n00b:

Στο ZoneAlarm δε χρειάζεται να κάνεις κάτι, λογικά θα σε ρωτήσει την πρώτη φορά που θα το τρέξεις και εσύ θα πατήσεις Allow & Remember. Α, και καλό θα είναι να αλλάξεις το default port.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους private trackers παιδια, συμφωνώ ότι στους public και βρίσκεις ευκολότερα αυτό που ψάχνεις (εκτός αν μιλάμε για κάτι specialized) και καλύτερες ταχύτητες έχεις.. Είναι χύμα στο κύμα, πως να το κάνουμε και κατεβάζεις από παντού.. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...