Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sas anebasa to limewire pro 4.15.0

diko sas

Moderation mode

Post edited

Έγραψα και σε άλλο post που έκανες ότι απαγορεύονται τέτοια links, διάβασε σε παρακαλώ τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης και τους κανόνες του computing.
Link to comment
Share on other sites

πάει θα με τρελάνει σήμερα το eMule.... κατεβάζει με 0.2 και ανεβάζει με 6,0 και εντομεταξύ μου λέει ότι έχει κατεβάσει 777 mb :blink: κάτι που αποκλείετε... καλλά τι γίνετε? το αρχείο είναι 3,99GB...τη να κάνω? μου φαίνετε ότι κάτι δεν πάει καλά...:(

 

 

Θυμάμαι ότι κάποιες φορές το μουλάρι κατέβαζε κάποια τεράστια αρχεία μέσα σε 2-3 λεπτά,αλλά φυσικά δεν έπεζαν μετά...δεν ξέρω αν έχει σχέση,πάντως έχω σταματήσει εδώ και καιρό να το χρησιμοποιώ...

Ειδικά τώρα που το καινούργιο RevConnect (DC++ CLIENT) συνδέεται και με Kademlia....

Άντε για μουλαράκι...:cool:

Σύλλογος Λακώνων Φοιτητών

http://www.slf.4t.com

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι κάποιες φορές το μουλάρι κατέβαζε κάποια τεράστια αρχεία μέσα σε 2-3 λεπτά,αλλά φυσικά δεν έπεζαν μετά...
Αν προσέχεις τι κατεβάζεις, δεν συμβαίνει αυτό. Πρέπει να αποφεύγεις τα fakes. Αυτά όμως τις περισσότερες φορές έχουν αρνητικά σχόλια (κόκκινα θαυμαστικά). Γενικά τα σχόλια στο emule είναι αρκετά χρήσιμα.
Link to comment
Share on other sites

πάντος υπάρχουν πάρα πολλοί που έχουν αυτό το αρχείο (παιχνίδι)....λογικά άμα ήταν fake δεν θα το είχαν ούτε 10 σωστά? γιατί το συγκεκριμένο πρέπει να το έχουν πάνω από 1000users από οτι κατάλαβα...έκτος και αν κατάλαβα κάτι λάθος ...ας περιμένουμε λιγάκι ακόμα ~1,4G (14-15ώρες και θα μάθουμε :P)

btw...έχει 2 πράσινα θαυμαστικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν στο blue-white υπαρχουν επεισοδια απο τη σειρα του Alpha 10η εντολη; Ξερετε που μπορω να βρω;:wacko:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν στο blue-white υπαρχουν επεισοδια απο τη σειρα του Alpha 10η εντολη; Ξερετε που μπορω να βρω;:wacko:

 

Ηλια απο μια αναζητηση που εκανε δεν βρηκα καποιο επεισοδιο.:O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γμτ. Κ γω εκανα αναζητηση αλλα τζιφος :(

By the way, τρομερη σειρα δεν ειναι; Εχω δει μεχρι τωρα μονο 3 επεισοδια

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι πριν τα Χριστούγεννα υπήρχε ένας uploader που ανέβασε πολλά επεισόδια.... Μάλλον τώρα τα τόρρεντς έχουν σβηστεί. Μπορείς να κάνεις ένα request...

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

jog αν θες ολόκληρα albums καλύτερα είναι τα διάφορα site πχ ellinadiko κοίτα εδώ για ελληνικά και εδώ για ξένα
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μήπως βρίσκεται κανεις που να θέλει να μοιραστεί το account του στο bluewhite torrents?καμιά διαφίμηση θέλω αν κατεβάζω οχι ταινία.
Link to comment
Share on other sites

Μερακλή, το ξέρεις ότι αυτό που ζητάς απαγορεύεται από τους κανονισμούς του Blue White GT, οπότε δύσκολα κάποιος να διακινδυνεύσει να τον πετάξουν έξω για να κατεβάσεις εσύ καμιά διαφήμιση. Όμως, απ΄ότι φαίνεται, τα οικονομικά προβλήματα που είχε ξεπεράστηκαν με τις δωρεές των μελών και σύντομα πιθανώς να ξανανοίξει τις εγγραφές.

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδιά..

Εχω φτιάξει το router μου για να γίνεται σωστο port forwarding στο Azureus και όλα δουλεύουν ρολόι (πιστεύω) αφού μου βγάζει 'πρασινο' λαμπάκι κάτω χαμηλά. Δεν πιάνω βέβαια το Max της ταχύτητας μου ακόμα και όταν κατεβάζω αρκέτα torrents μαζι.

Το πρόβλημα μου είναι πως όταν το έχω ανοιχτό κ παρόλο που πολλές φορές δεν χρησιμοποιεί όλο το Bandwidth (5κ dl/5 k upl se 384 adsl) το browsing σέρνεται απίστευτα και πολλές φορές βλέπω ότι και το LAN επηρεάζεται από αυτό κ πέφτει η ταχύτητα του..

Πως μπορώ να το λύσω αυτό?

Ακόμα και όταν κάνω Limit τις ταχύτητες του Azureus, πάλι τα ίδια προβλήματα έχω..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδιά..

Εχω φτιάξει το router μου για να γίνεται σωστο port forwarding στο Azureus και όλα δουλεύουν ρολόι (πιστεύω) αφού μου βγάζει 'πρασινο' λαμπάκι κάτω χαμηλά. Δεν πιάνω βέβαια το Max της ταχύτητας μου ακόμα και όταν κατεβάζω αρκέτα torrents μαζι.

Το πρόβλημα μου είναι πως όταν το έχω ανοιχτό κ παρόλο που πολλές φορές δεν χρησιμοποιεί όλο το Bandwidth (5κ dl/5 k upl se 384 adsl) το browsing σέρνεται απίστευτα και πολλές φορές βλέπω ότι και το LAN επηρεάζεται από αυτό κ πέφτει η ταχύτητα του..

Πως μπορώ να το λύσω αυτό?

Ακόμα και όταν κάνω Limit τις ταχύτητες του Azureus, πάλι τα ίδια προβλήματα έχω..

Πέταξε τον Αζουρέο αμέσως. Δε κάνει. :down:

μtorrent. O ανερχόμενος client για τόρεντς για πολλούς λόγους που έχουμε αναφέρει πολλές φορές στο παρόν τόπικ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πέταξε τον Αζουρέο αμέσως. Δε κάνει. :down:

μtorrent. O ανερχόμενος client για τόρεντς για πολλούς λόγους που έχουμε αναφέρει πολλές φορές στο παρόν τόπικ. ;)

 

Το κανα και πέρασα τον μTorrent και έκανα load τα παλιά μου torrents.

Πολύ πιο ελαφρύ πρόγραμμα αλλά ποοοοοολύ πιο ασταθές, τουλάχιστον αυτή είναι η πρώτη εντύπωση... Κολλάει συνέχεια!!!:X

Link to comment
Share on other sites

Το κανα και πέρασα τον μTorrent και έκανα load τα παλιά μου torrents.

Πολύ πιο ελαφρύ πρόγραμμα αλλά ποοοοοολύ πιο ασταθές, τουλάχιστον αυτή είναι η πρώτη εντύπωση... Κολλάει συνέχεια!!!:X

 

Εισαι σιγουρος οτι φταει το utorrent και οχι κατι αλλο? Πρωτη φορα ακουω οτι κολλαει. Σε εμενα τουλαχιστον 3 μηνες τωρα, δεν εχει δειξει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδιά..

Το πρόβλημα μου είναι πως όταν το έχω ανοιχτό κ παρόλο που πολλές φορές δεν χρησιμοποιεί όλο το Bandwidth (5κ dl/5 k upl se 384 adsl) το browsing σέρνεται απίστευτα

φίλε το browsing είτε χρησιμοποιείς dc,shareaza etc πάντα θα αργεί και ας μην κατεβάζεις τίποτα.

Τα p2p και γενικά τα προγραμματα online τρώνε πακέτα της γραμμης και ετσι σέρνεται.άκουσα πως αν είχες/ειχαμε dsl 512 δεν θα γινόταν γιατι αυξάνετε το οριο των πακετών

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, αλλά αυτό που λέω είναι πως είτε 'δινω' με 9κ είτε με 0.1 πάλι την ίδια (αργή) ταχύτητα έχω στο browsing.. Δεν είναι λογικό αυτό, σωστα?

 

Σχετικά με το προιηγούμενο reply, έσβησα τα torrents που ήδη είχα κ τα πρόσθεσα πάλι απο την αρχή κ όλα οκ τελικα με το μTorrent ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις προβλήματα με το browsing ή άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιούν το δίκτυο, δοκίμασε να μειώσεις τον αριθμό συνδέσεων που ανοίγει το utorrent.
Link to comment
Share on other sites

Το κανα και πέρασα τον μTorrent και έκανα load τα παλιά μου torrents.

Πολύ πιο ελαφρύ πρόγραμμα αλλά ποοοοοολύ πιο ασταθές, τουλάχιστον αυτή είναι η πρώτη εντύπωση... Κολλάει συνέχεια!!!:X

Φιλε τι εννοεις κολλαει?Κολλαει το προγραμμα ή σου κολλαει το μηχανημα ολο και θελει restart?

Link to comment
Share on other sites

να κάνω με ερώτηση:

γιατι το kazaa lite δεν συνδέεται στο δίκτυο?(μην μου αρχίσετε το kazaa δεν αξίζει δοκίμασε αυτό και αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που αντί να του βάζεις μέγιστο μπαντγουιθ να του βάζεις ελάχιστο?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...