Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παντως για οποιον ενδιαφερεται να ψωνησει απο footlocker.com του το συνιστω ανεπιφυλακτα..αξιολογο,σοβαρο e-shop σε ενημερωνει για οτιδηποτε γινεται στην παραγγελια σου και φυσικα σου απανταει σε καθε απορια..

σε 20 μερες ΑΚΡΙΒΩΣ ειχα την παραγγελια μου απο αμερικη..:)

Link to comment
Share on other sites

SVP

DVDshoponline

CD-r media

digitalpromo

 

Ειδικά αυτά σαν το SVP που αναφέρουν συγκεκριμένα ποιά παρτίδα πουλάνε (π.χ. το DVD-R με κωδικό εργοστασίου ΤΥG02) είναι εξειδικευμένα, και σου επιτρέπουν να είσαι σίγουρος ότι θα αγοράσεις ποιοτικά δισκάκια (ψάχνοντας των κωδικό εργοστασίου στο Google).

 

Σε DVD+-R κοίτα για Taiyo Yuden -That's/Plextor/Panasonic- (TY...) ή Verbatim παραγωγής Mitsubishi (MCC...)

 

 

Δοκίμασα το digitalpromo. Έκανα την παραγγελία Πέμπτη βράδυ και σήμερα το μεσημέρι έφτασαν. Μέσα σε δύο εργάσιμες και συσκευασμένα με προσεκτικό τρόπο. :)

Όλα καλά λοιπόν, αν εξαιρέσουμε το κοψοχόλιασμα που έπαθα όταν έμαθα ότι τα είχε παραλάβει άλλος αντί εμού (ιδιοτροπία των βρετανικών courier services υποθέτω, μιας και δεν το έχω συναντήσει αλλού).

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

θελω να παρω μια τηλεοραση SONY και την εχω βρει στο http://www.net-electric.gr ειναι αξιοπιστο σαν μαγαζι εχει αγορασει κανεισ αλλοσ??????

Link to comment
Share on other sites

παντως απο eshops προτιμω ως τωρα το eshop και το eml.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πεστε μου το amazon.co.uk στελνει πραγματα στην Κυπρο; Αν οχι, μονο το play.com στελνει; Σας ευχαριστω εκ των προτερων!:)
Link to comment
Share on other sites

oxi to amazon.com - co.uk DEN stelnei kypro tipota ektos apo vivlia kai cds

to play stelni apola

 

fysika iparxi kai i aramex gia agores apo ameriki ;)

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

oxi to amazon.com - co.uk DEN stelnei kypro tipota ektos apo vivlia kai cds

to play stelni apola

 

fysika iparxi kai i aramex gia agores apo ameriki ;)

 

File, mipws tha mporouses na mou eksigiseis ti paizei me tin aramex?Egw ,as poume, thelw n'agorasw ena mp3 apo to amazon.com mono pou den stelnei mp3s stin europi.Tha me eksipiretouse i aramex?Esy tin exeis dokimasei?Eyxaristw prokatavolika!

Link to comment
Share on other sites

παντως για οποιον ενδιαφερεται να ψωνησει απο footlocker.com του το συνιστω ανεπιφυλακτα..αξιολογο,σοβαρο e-shop σε ενημερωνει για οτιδηποτε γινεται στην παραγγελια σου και φυσικα σου απανταει σε καθε απορια..

σε 20 μερες ΑΚΡΙΒΩΣ ειχα την παραγγελια μου απο αμερικη..:)

 

+ και απο εμένα ψωνίζω συχνά απο εκεί :shifty:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

i aramex exi mia ipiresia tis opoias to onoma mou diafevgi stin opoia sou dimiourgoun taxidromiko kivotio stin ameriki. kanontas agores apo web shops dineis diefthinsi ekeino ton T.K kai syxronos tous eidopoieis gia na kseroun oti erxete dema. Molis er8i 8a sou to stiloun spiti sou.

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

i aramex exi mia ipiresia tis opoias to onoma mou diafevgi stin opoia sou dimiourgoun taxidromiko kivotio stin ameriki. kanontas agores apo web shops dineis diefthinsi ekeino ton T.K kai syxronos tous eidopoieis gia na kseroun oti erxete dema. Molis er8i 8a sou to stiloun spiti sou.

gia lege kostos.... endiaferon fenete

Link to comment
Share on other sites

i aramex exi mia ipiresia tis opoias to onoma mou diafevgi stin opoia sou dimiourgoun taxidromiko kivotio stin ameriki. kanontas agores apo web shops dineis diefthinsi ekeino ton T.K kai syxronos tous eidopoieis gia na kseroun oti erxete dema. Molis er8i 8a sou to stiloun spiti sou.

 

I ipiresia mallon legetai shop&ship kai mallon file me eswses!!!!!!!:w00t: :w00t: :yahoo: Xilia eyxaristw!!!!!

Link to comment
Share on other sites

mpes http://www.aramex.com kai 8a se enimerosi i istoselida

iparxi akomi mia paromia ipiresia alla mou diafevgi to onoma tis

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Λοιπον μπηκα aramex shop and ship,εκανα registration,πληρωσα 35$,και περιμενω(1 εργασιμη) για να ολοκληρωθει το registration.

Προφανως για μου πουνε τι διευθυνση θα εχω(αμερικανικη η/και αγγλικη).

Μεταφορικα:8$ για το πρωτο 0.5kg,και 5$ για καθε επομενο,φανταζεστε τι γινεται οταν ψωνιζεις απο μαγαζια με free shiping to united states... :)

 

Φανταστικη υπηρεσια!!!

1000 ευχαριστω mouyias,μας εσωσες...

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα μου ρθε παραγγελια απο footlocker 70€ το ship ..

και η κουτα μεσα ειχε,2 ζευγαρια παπουτσια,1 μπλουζα και τα αλλα δεν νομιζω να ηταν πολυ βαρια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Έχω βάλει μια αγγελία στο site ************ και χθες μου ήρθε το εξής email

 

PLEASE I WANT TO BUY YOUR Samusng SyncMaster 757DFX 1600 x 1200 ....................... 100€. PLEASE SEND ANY AVAILABLE PICTURES AND THE LAST OFFERING PRICE. LET ME HAVE YOUR PAYMENT DETAILS BELOW, SO I CAN PROCEED WITH YOUR PAYMENT VIA A CERTIFIED BANK CHEQUE/DRAFT MADE PAYABLE IN GREECE:

 

FULL NAME:

ADD:

CITY:

POST CODE:

COUNTRY:

TELEPHONE:

 

AS SOON AS I HAVE THE ABOVE INFORMATION, I WOULD FORWARD THE BANK CHEQUE PAYMENT TO YOU FOR DEPOSIT INTO YOUR BANK ACCOUNT AND IN ORDER TO RECEIVE YOUR MONEY. AFTER YOU HAVE YOUR FULL MONEY, MY SHIPPING AGENT WOULD COME AND PICKUP AND TRANSPORTATION OF THE Samusng SyncMaster FROM YOUR PLACE.

THEY SHALL SIGN ALL THE TRANSFER DOCUMENTS AND CHANGE OF OWNERSHIP AGREEMENT ON MY BEHALF.

THANK YOU.

 

To site είναι ελληνικό οπότε υποψιάστηκα απάτη οπότε του πρότεινα αν θέλει να κάνει τη συναλλαγή με paypal. Μου είπε σε δεύτερο email πως δεν έχει paypal και επιμένει με λέγοντας μου:

 

via a bank cheque which i will send to you directly and you will deposit it in your account, then the nak will credit the moeny in your account in few days

 

Τι προτείνετε να κάνω? Ευχαριστώ.

Philips Twist -- Sony Ericsson K770i ---HTC Desire - -- HTC Sensation XE
Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε να κάνω?

 

Απάτη μου μυρίζει.

Δεν έχω ξανακούσει αυτή τη μέθοδο.

Μπορεί να σου στείλει ακάλυπτη επιταγή και μέχρι να το εξακριβώσει η τράπεζα, να έχει πάρει την οθόνη.

 

Οτι δεν έχει paypal δεν είναι δικαιολογία, ο καθένας μπορεί να δημιουργήσει paypal account σε 5 λεπτά.

 

Αν επιμένει χωρίς paypal, πες του να σου στείλει τα λεφτά με Western Union, και αφού τα παραλάβεις του στέλνεις την οθόνη :)

Ή να σου κάνει έμβασμα στον τραπεζικό σου λογαριασμό (δίνοντάς του IBAN και BIC) και αφού δεις την κατάθεση, του στέλνεις την οθόνη.

 

Απο ποιά χώρα είναι αυτός;

Δε σε προβληματίζει γιατί κάποιος από το εξωτερικό να θέλει μία μεταχειρισμένη οθόνη από την Ελλάδα, όταν με τα μεταφορικά που θα προσθέσει στα 100€ η οθόνη θα του κοστίσει το ίδιο με το να έπαιρνε καινούργια από το κατάστημα της γειτονιάς του;

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ!

δεν μυρίζει απλώς απάτη, βρωμάει από μακρυά..

Link to comment
Share on other sites

Ναι γι' αυτό παραξενεύτηκα πολύ.Αν ήταν κάτι μικρό οπως πχ κινητό δεν θα το σκεφτόμουν και πολύ αλλα οθόνη?..... Σκέφτομαι να του στείλω email οτι μόνο αφου πάρω τα λεφτά θα προχωρήσει η δουλειά και αν δω οτι συμφωνει θα του δώσω διευθύνσεις και τηλέφωνα
Philips Twist -- Sony Ericsson K770i ---HTC Desire - -- HTC Sensation XE
Link to comment
Share on other sites

και πάλι θα σου συνιστούσα να μην προχωρησεις στην αποκάλυψη των στοιχείων σου στον άγνωστο. γιατί πολύ απλά, όπως το βλέπω δεν ενδιαφέρεται για την οθόνη σου, αλλά για την ακρίβεια των στοιχείων σου, ώστε να τα χρησιμοποιήσει με γνωστούς [λόγω προηγούμενων γεγονότων] τρόπους..

απλά η άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...