Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχα , ωραιοι ειστε... δεν μου πετυχαινει ο γλυκος , ολο μετριο μου τον κανει ...

 

@sifnos1

Μπες στο recovery .

Eπελεξε , backup and restore και μετα διαλεξε backup.

Μολις τελειωσει θα κανεις reboot system now.

Μετα που θ'ανοιξει το τηλ.. συνδεσε το στο pc και φυλαξε καπου τον φακελο "clockworkmod" που θα βρεις στην καρτα σου .

Μεσα στο φακελο clockworkmod/backup/ θα εχει ενα φακελο με την ημερομηνια που εκανες το backup .

Θα εχεις το φακελο clockworkmod αποθηκευμενο στο pc σου ,για να το'χεις σε περιπτωση στραβης.

σε ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σ΄όλους.Μια ερώτηση.Χρησιμοποιεί κανείς skydrive σε froyo 2.2?;Έχω κάποια προβληματάκια να λύσω..
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.περασα το 4.0.3 στο κινητο μου.μου κολλαει ομως μερικες φορες οταν ανοιγω κατι.μπορω να το κανω κατι να τρεχει πιο γρηγορα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.περασα το 4.0.3 στο κινητο μου.μου κολλαει ομως μερικες φορες οταν ανοιγω κατι.μπορω να το κανω κατι να τρεχει πιο γρηγορα?

 

Ειναι ψιλομουφα η ics στο κινητο μας τουλαχιστον οπως καταλαβαμε αργα η γρηγορα ολοι εδω μεσα.Αν θες μπορεις να δοκιμασεις καποιες προσπαθειες βελτιωσης με custom roms εδω περα http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1466 αλλα και παλι δεν συγκρινονται σε αποδοση με gingerbread και froyo..Κοινως για καινουργια android version που να δουλευει οπως το σκεφτοταν η μανα της στο επομενο κινητο μας!

Link to comment
Share on other sites

μπορω να περασω ξανα την 2.3.5?

να περασεις μονο το step 2

και θα σου προτεινα μετα να περασεις την

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705

δεν νομιζω οτι θα βγει καλυτερη ρομ απο αυτην σε 2.3,4.0

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου.να'σαι καλα!

 

φιλε μου περναω μονο το step 2 απο την 2.3.5.μετα κανω update και μετα περναω αυτο το αρχειο απο αυτο το link ε? http://code.google.com/p/kalo/downloads/list

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

αφου περασεις ΜΟΝΟ το step 2 απο την B572 και βγεις σε desktop

θα ακολουθησεις ευλαβικα τον οδηγο του kalo απο το PREREQUISITES - ATTENTION PLEASE και κατω

απο το λινκ που σου εδωσα

Link to comment
Share on other sites

αφου περασεις ΜΟΝΟ το step 2 απο την B572 και βγεις σε desktop

θα ακολουθησεις ευλαβικα τον οδηγο του kalo απο το PREREQUISITES - ATTENTION PLEASE και κατω

απο το λινκ που σου εδωσα

 

το εχω κανει κανονικα.οταν μου βγαζει την ροζ οθονη και βαζω το usb δεν μου ανοιγει φακελο image για να βαλω το recovery

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει κανονικα.οταν μου βγαζει την ροζ οθονη και βαζω το usb δεν μου ανοιγει φακελο image για να βαλω το recovery

Μαλλον εβαλες την b540 που ειναι η μοναδικη που δεν δουλευει η ροζ οθονη.

Κοιτα στις ρυθμισεις / about phone , ποια εβαλες και αν ειναι η b540 , τοτε πρεπει να βαλεις αλλη..

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει κανονικα.οταν μου βγαζει την ροζ οθονη και βαζω το usb δεν μου ανοιγει φακελο image για να βαλω το recovery

κατι κανεις λαθος οπως λεει και ο Γιωργος

ναι φιλε μου αυτη ειναι.εχεις καποιο λινκ να κατεβασω αλλη?

εισαι και ατιθασος βλεπω:p

και καλα κανεις αλλα μετα δεν μπορουμε να σε βοηθησουμε

http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyNTc=

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου αυτη ειναι.εχεις καποιο λινκ να κατεβασω αλλη?

 

Εχω την b512 .... εδω ... http://www.mediafire.com/?ldvm8pn6uh3beop

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θελω να περασω καποια ics rom στο u8800 pro.Αυτη τη στιγμη ειμαι με την Β876_KALO_v3.1.5.Μπορει καποιος να μου πει ποια ics rom ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη για να περασω(official η unofficial);

Δεν με νοιαζει αν ειναι απολυτα stable,το κινητο ειναι 2η συσκευη και θελω να το κανω πιο πολυ για πειραματισμο.

Τριφυλλαρα μου σε αγαπω,κι οπου παιζεις μαζι σου κι εγω,στις χαρες και στις λυπες μαζι,τριφυλλαρα μου μονο εσυ,εισαι αρρωστια μου μοναδικη,οτι εχω σε αυτη τη ζωη,διακρισεις ταξιδια πολλα,χαραγμενα βαθυα στην καρδια,κι αν δεν εχω καθολου μυαλοοοο,τριφυλλαρα το πηρες κι αυτοοο,κι αν δεν εχω καθολου λεφταααα,π***** Τζιγγερ τα πηρες κι αυτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα παιδια αλλα δεν μου βγαζει τα ονοματα απο τις επαφες γιατι εχει μπροστα ο αριθμος οταν με καλουν το +30

Το γνωστο bug της 2.3 , πρεπει να βαλεις σε ολες τις επαφες σου το +30 για να αναγνωριζονται.

 

Καλησπερα παιδια,θελω να περασω καποια ics rom στο u8800 pro.Αυτη τη στιγμη ειμαι με την Β876_KALO_v3.1.5.Μπορει καποιος να μου πει ποια ics rom ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη για να περασω(official η unofficial);

Δεν με νοιαζει αν ειναι απολυτα stable,το κινητο ειναι 2η συσκευη και θελω να το κανω πιο πολυ για πειραματισμο.

Μπες εδω και διαλεξε οτι ics θες ... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1466 , και καλους πειραματισμους.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Το γνωστο bug της 2.3 , πρεπει να βαλεις σε ολες τις επαφες σου το +30 για να αναγνωριζονται.

το οποιο δεν ειχα ποτε παρα μονο στην 2.2

πως γινεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω πως εγινε.περασα την Β572 και δεν μου τα εβγαζε.τωρα περασα την Β521 που εχει στο site της huawei και ειμαι μια χαρα.τα δειχνει ολα.
Link to comment
Share on other sites

το οποιο δεν ειχα ποτε παρα μονο στην 2.2

πως γινεται αυτο;

Χαχα , πρεπει να εισαι απο τους λιγους η ο μοναδικος που του'τυχε κατι τετοιο.

 

παιδια δεν ξερω πως εγινε.περασα την Β572 και δεν μου τα εβγαζε.τωρα περασα την Β521 που εχει στο site της huawei και ειμαι μια χαρα.τα δειχνει ολα.

Αυτη ειναι universal και δεν το'χει αυτο το προβλημα ..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια πιο καλη που να μην εχει θεμα με τις επαφες μου?

Σε 2.3 δεν νομιζω , μονο η official που εβαλες , αλλα θα ειναι αρκετα αργη.

Βεβαια θα σ'ενημερωσει καλυτερα και κανενα αλλο παιδι που ειναι με 2.3 και γνωριζει καλυτερα γιατι εγω ειμαι με 2.2 και μπορει να λεω κατι λαθος

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...