Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα

ψάχνω για τάμπλετ γύρω στα 100 ευρώ για τηλεδιάσκεψη

δηλαδή να έχει σχετικά καλή κάμερα και αυτονομία

έχετε να πρότείνετε κάτι από ελληνικό κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

ψάχνω για τάμπλετ γύρω στα 100 ευρώ για τηλεδιάσκεψη

δηλαδή να έχει σχετικά καλή κάμερα και αυτονομία

έχετε να πρότείνετε κάτι από ελληνικό κατάστημα;

με 100 ευρο δυστηχως δεν βρισκεις κατι καλο.βαλε αλλα 100 να παρεις κατι καλο..να κανεις την δουλεια σου..απο καμερα τα ταμπλετ του 100ρικου ειναι χειροτερη απο web camera υπολογιστη.ασε που με μολις 1gb ram δεν κανεις απολυτως τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπέρα σε όλους.

θα ήθελα τη γνώμη σας για tablet κατά προτίμηση 9'' και μεγαλύτερο μέχρι 100-120€.

κάμερα δεν με απασχολεί καθόλου. επειδή πρόκειται για παιδί ας έχει και λίγη μνήμη παραπάνω για να αντέχει τα παιχνίδια.

για ό,τι προτείνετε, σας παρακαλώ να προσθέσετε link.

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

υγ. έχω βρει αυτά τα 2 από κίνα. έχετε κάποια γνώμη σχετικά;

https://www.banggood.com/Teclast-P20HD-SC9863A-Octa-Core-4GB-RAM-64GB-ROM-10_1-inch-1920+1200-Dual-4G-LTE-Android-10-Tablet-p-1707721.html?rmmds=category&ID=6246444&cur_warehouse=HK#jsReviewsWrap

 

https://www.banggood.com/Alldocube-iPlay-20-SC9863A-Octa-Core-4GB-RAM-64GB-ROM-4G-LTE-10_1-Inch-Android-10_0-Tablet-p-1696334.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

θα ήθελα τη γνώμη σας για tablet κατά προτίμηση 9'' και μεγαλύτερο μέχρι 100-120€.

κάμερα δεν με απασχολεί καθόλου. επειδή πρόκειται για παιδί ας έχει και λίγη μνήμη παραπάνω για να αντέχει τα παιχνίδια.

για ό,τι προτείνετε, σας παρακαλώ να προσθέσετε link.

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

υγ. έχω βρει αυτά τα 2 από κίνα. έχετε κάποια γνώμη σχετικά;

https://www.banggood.com/Teclast-P20HD-SC9863A-Octa-Core-4GB-RAM-64GB-ROM-10_1-inch-1920+1200-Dual-4G-LTE-Android-10-Tablet-p-1707721.html?rmmds=category&ID=6246444&cur_warehouse=HK#jsReviewsWrap

 

https://www.banggood.com/Alldocube-iPlay-20-SC9863A-Octa-Core-4GB-RAM-64GB-ROM-4G-LTE-10_1-Inch-Android-10_0-Tablet-p-1696334.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

 

Ειχα 2 teclast. Το ενα στο τετραμηνο απλα δεν ξαναναψε το αλλο κρατησε κοντα 3 χρονια. Καλη μπαταρια, οθονη. Μετρια ποιοτητα κατασκευης η καμερα για πεταμα. Για 100 ευρω μια χαρα ειναι. Με το αλλο δεν εχω επαφη

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από 3 teclast που έχω είμαι ικανοποιημένος. Για τα λεφτά τους είναι αρκετά τίμια. Απλά μην περιμένεις να έχουν υποστήριξη λογισμικού. Και αυτό που αναφέρεις φαίνεται να έχει αρκετά καλές κρητικές. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

αυτο πηρα εγω πριν κανα χρονο:

https://www.skroutz.gr/s/15741803/Huawei-MediaPad-M5-Lite-10-1-32GB-Grey.html

 

απολυτα ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά.

Θέλω να πάρω ένα τάμπλετ κατά βάση για να βλέπω τηλεόραση και να εγκαταστήσω την εφαρμογή του ΟΤΕ.Δεν παίζω παιχνίδια,δεν τρελαίνομαι για "τον ήχο" απλά με ενδιαφέρει μόνο η κάμερα η μπροστινή να έχει αξιοπρεπή εικόνα στις βιντεοκλήσεις.

Είμαι ανάμεσα σε δύο το ένα είναι το:

1)Samsung A7 Tablet 10.4 Wi-Fi 64GB

2) HUAWEI Tab Mediapad T5 10 3GB/ 32GB Wi-Fi

Το budget είναι έως 250€ και θα ήθελα την άποψη σας αν έχετε γνώμη για τα συγκεκριμένα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Αν πάλι έχετε να αντιπροτεινετε κάτι άλλο δεκτό.

Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας για το https://www.kotsovolos.gr/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/203610-lenovo-tab-m10-2gb-32gb-wifi στα 119 ευρω αξιζει?δεν ειδα κατι αλλο σε αφτα τα χρηματα,Η χρηση θα ειναι βασικα για Youtube απο την μικρη εχετε καποια αλλη προταση?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας....

Καλή χρονιά σε όλους!!!

Θα ήθελα την βοήθεια σας

Θέλω να πάρω ένα tablet 10 ιντσες για τον γιό μου...έχετε να μου προτείνετε κάτι καλό κάπου στα 200 άντε και λίγο παραπάνω με μια καλή θήκη για παιδιά shock proof?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε αναζήτηση ταμπλετ και πάλι.

Αυτη τη στιγμή έχω το S2 κοντά στα 3 χρόνια. πολύ καλό ταμπλετ αλλά μου κανει καποια κολληματακια

Ετσι Τι λέτε; θα είναι μια καλή αναβάθμιση το s5e; παιχνιδια δεν παιζω,

το s6 και s7 είναι απλησίαστα σε τιμή.

Το s5e αυτη τη στιγμη ειναι κοντα στα 400 ευρω. Θέλω μόνο 4g

ειναι μοντελο 2019 αξιζει η αγορα του; γενικα οι κριτικες του ειναι καλες εκτος απο ενα θεμα που εβγαλαν καποια μοντελα με το wi-fi

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε αναζήτηση ταμπλετ και πάλι.

Αυτη τη στιγμή έχω το S2 κοντά στα 3 χρόνια. πολύ καλό ταμπλετ αλλά μου κανει καποια κολληματακια

Ετσι Τι λέτε; θα είναι μια καλή αναβάθμιση το s5e; παιχνιδια δεν παιζω,

το s6 και s7 είναι απλησίαστα σε τιμή.

Το s5e αυτη τη στιγμη ειναι κοντα στα 400 ευρω. Θέλω μόνο 4g

ειναι μοντελο 2019 αξιζει η αγορα του; γενικα οι κριτικες του ειναι καλες εκτος απο ενα θεμα που εβγαλαν καποια μοντελα με το wi-fi

s5e 4g το εχω εδω και 1 χρονο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος !! απιστευτη οθονη επεξεργαστική δύναμη επαρκέστατη, με αποθέματα ram πολύ ικανοποιητικά, μνήμη εσωτερική 128 GB με δυνατότητα επέκτασης με sd card, ταχύτητα, αξιοπιστία, οθόνη super amoled ιδανική για ταινίες και ό,τι άλλο, πραγματικά μπορεί να υποκαταστήσει υπολογιστη με την λειτουργια DEx .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονια,

θα ήθελα να αγοράσω ενα tablet για τους γονείς μου αλλά είμαι ψιλοάσχετος, το θέλουν για βασικά πράγματα, ενα netflix, ενα viber,

google κλπ. Διαβάζω διάφορα οτι μετα απο 2-3 χρόνια κολλάνε κλπ. Τί πρέπει να προσέξω και ποιό μου προτείνετε? Θα το κρατήσουν πολλά χρόνια δεν θα το αλλάξουν (αν αντέξει βέβαια). Μέχρι 400 ευρώ είναι η τιμή που μπορούν να δώσουν. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό το βίντεο. Nομίζω έχει ξανά ανέβει στο site. Πράγματι κολλάνε μετά από μερικά χρόνια. Να κοιτάξεις να είναι Netflix και Youtube certified

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονια,

θα ήθελα να αγοράσω ενα tablet για τους γονείς μου αλλά είμαι ψιλοάσχετος, το θέλουν για βασικά πράγματα, ενα netflix, ενα viber,

google κλπ. Διαβάζω διάφορα οτι μετα απο 2-3 χρόνια κολλάνε κλπ. Τί πρέπει να προσέξω και ποιό μου προτείνετε? Θα το κρατήσουν πολλά χρόνια δεν θα το αλλάξουν (αν αντέξει βέβαια). Μέχρι 400 ευρώ είναι η τιμή που μπορούν να δώσουν. Ευχαριστώ

 

Αν είναι να δώσεις 400€ και να το κρατήσεις χρόνια πάρε το iPad το καινούργιο και θα είσαι μια χαρά,αυτό έχω άριστο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονια,

θα ήθελα να αγοράσω ενα tablet για τους γονείς μου αλλά είμαι ψιλοάσχετος, το θέλουν για βασικά πράγματα, ενα netflix, ενα viber,

google κλπ. Διαβάζω διάφορα οτι μετα απο 2-3 χρόνια κολλάνε κλπ. Τί πρέπει να προσέξω και ποιό μου προτείνετε? Θα το κρατήσουν πολλά χρόνια δεν θα το αλλάξουν (αν αντέξει βέβαια). Μέχρι 400 ευρώ είναι η τιμή που μπορούν να δώσουν. Ευχαριστώ

 

Αφού είναι να δώσεις 400 ευρώ Πάρε αυτό https://www.banggood.com/Teclast-P10HD-SC9863A-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-4G-LTE-1920+1200-FHD-GPS-Android-9_0-10_1-Inch-Tablet-PC-p-1604834.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN&ID=6246444 και κάθε δύο χρόνια πέτα το και παρε καινούργιο θα έχεις φρέσκο tablet για 8 χρόνια και θα έχεις και ρέστα

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Link to comment
Share on other sites

Αρχές Οκτωβρίου μου ήρθε από το ίδιο μαγαζί το Alldocube Cube iPlay10 Pro 32GB MT8163 Quad Core A53 10.1 Inch Android 9.0 Tablet PC

στα 100€ και σε σύγκριση με την παρουσίασή του στο site ήταν σκέτη απογοήτευση!

Πέραν του ότι αργεί εκνευριστικά στην εκκίνηση (περίπου 2' για να ανοίξει) είναι και αρκετά αργό στην φόρτωση των σελίδων κατά την περιήγηση. Βέβαια αυτά που κοιτάς εσύ είναι σε υλικό καλύτερα και σε διπλή τιμή και ίσως να τρέχουν καλύτερα.

Εγώ πάνρως δύσκολα θα ξαναεπέλεγα αυτήν την μάρκα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά πήρα από Ελλάδα που πάει σφαίρα με συνεχείς αναβαθμίσεις Πριν δυο χρόνια βέβαια.

Δεν υπάρχει πλέον ενδιαφέρον για tablet και οι εταιρείες δεν ασχολούνται.

Huawei MediaPad T5 10.1" 4GB/64GB WiFi 4G+ Tablet. Ο Κώτσος το είχε γύρω στα 200 ευρώ σε προσφορά. Προφανώς θεωρείται παλιό τώρα αλλά δεν με νοιάζει και Widevine L1 για netflix

Link to comment
Share on other sites

Αρχές Οκτωβρίου μου ήρθε από το ίδιο μαγαζί το Alldocube Cube iPlay10 Pro 32GB MT8163 Quad Core A53 10.1 Inch Android 9.0 Tablet PC

στα 100€ και σε σύγκριση με την παρουσίασή του στο site ήταν σκέτη απογοήτευση!

Πέραν του ότι αργεί εκνευριστικά στην εκκίνηση (περίπου 2' για να ανοίξει) είναι και αρκετά αργό στην φόρτωση των σελίδων κατά την περιήγηση. Βέβαια αυτά που κοιτάς εσύ είναι σε υλικό καλύτερα και σε διπλή τιμή και ίσως να τρέχουν καλύτερα.

Εγώ πάνρως δύσκολα θα ξαναεπέλεγα αυτήν την μάρκα.

 

Αν και εγώ δεν έχω και τις καλλύτερες εντυπώσεις από τα κινέζικα tablet τα συγκεκριμένα τα βλέπω αρκετά καλά και με καλές κριτικές .

 

Σε αυτά τα λεφτά πήρα από Ελλάδα που πάει σφαίρα με συνεχείς αναβαθμίσεις Πριν δυο χρόνια βέβαια.

Δεν υπάρχει πλέον ενδιαφέρον για tablet και οι εταιρείες δεν ασχολούνται.

Huawei MediaPad T5 10.1" 4GB/64GB WiFi 4G+ Tablet. Ο Κώτσος το είχε γύρω στα 200 ευρώ σε προσφορά. Προφανώς θεωρείται παλιό τώρα αλλά δεν με νοιάζει και Widevine L1 για netflix

 

Δεν ξέρω αυτή την εταιρεία ποτέ δεν την συμπάθισα χωρίς ποτέ να μου έχει κάνει τίποτα . Και μάλιστα ένα tablet που αγόρασα το Τ3 ειναι πολύ αργό διότι έχει 2 gb ram και 32 gb rom . Ωστόσο είναι σκυλί και δεν καταλαβαίνει τίποτα .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πήρα έχει 4GB μνήμη. Ένα άλλο Lenovo στα 2GB σέρνετε. Μετά από κάποιο διάστημα όλα σέρνονται ίσως λόγω νέου android και εφαρμογές πιο βαριές. Πας σε Samsung μετά που είναι πολύ ακριβότερα. Πρέπει να έχει καιη xiaomi κάποια. Δεν ξέρω όμως τι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...