Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Ευρώπη amazon, ebay ktl τι αγοράζουμε 10αρι ταβλετ με 2γιγα μνήμη και οθόνη 1920χ1080

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Ευρώπη amazon, ebay ktl τι αγοράζουμε 10αρι ταβλετ με 2γιγα μνήμη και οθόνη 1920χ1080

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2gb δεν θα αγόραζα με τίποτα.

3gb minimum

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα τη βοήθεια σας ψάχνω ένα ταμπλετάκι για δασκάλα χορού θα παίζει από εκεί τραγούδια, θα φτιάχνει λίστες θα κρατάει σημειώσεις θα βλέπει βιντεάκια. Ελαφριά χρήση γενικά, έχετε κάποιο να μου προτείνετε σχετικά οικονομικό με audio-jack και αγορά από Ελλάδα.

Ευχαριστώ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Lenovo Tab4 10 Plus WiFi , full HD οθόνη, Snapdragon 625, 3GB ram στα 200 ευρώ, ή Huawei MediaPad M5 10.8 Wi-Fi, 2k οθόνη kirin 960, 4GB ram στα 350? Φυσικά το δεύτερο θα μου πείτε, απλώς θέλω να ρωτήσω εάν αξίζουν αυτά τα 100 ευρώ παραπάνω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα από Gearbeast το Chuwi Hi9 Pro 8.4", από Ευρωπαϊκή αποθήκη ...

Μαζί με τα μεταφορικά μόνο γύρω στα 120€...

Πιστεύω ότι σε αυτή τη τιμή δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο...

https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_009962568952.html?wid=1640583

:):):):):)

 

Τα 120€ που τα βρηκες??? Το λινκ που βαζεις δινεις 160

Link to comment
Share on other sites

Lenovo Tab4 10 Plus WiFi , full HD οθόνη, Snapdragon 625, 3GB ram στα 200 ευρώ, ή Huawei MediaPad M5 10.8 Wi-Fi, 2k οθόνη kirin 960, 4GB ram στα 350? Φυσικά το δεύτερο θα μου πείτε, απλώς θέλω να ρωτήσω εάν αξίζουν αυτά τα 100 ευρώ παραπάνω. Ευχαριστώ.

 

Αν το κρατάς καιρό δηλαδή 2+ χρόνια ναι φυσικά αξίζει. Μόνο στην αυτονομία ίσως να υπερέχει το lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, για το lenovo yoga book με windows τι γνώμη έχετε ? Το θέλω για tablet χαλαρή, δηλαδή YouTube κυρίως και στα ταξίδια να έχω άνεση στο office και συνδεση team viewer με το pc του γραφείου σχετικά εύκολα. Θέλω να τα κάνω με ταμπλετ αυτά και κατέληξα εδώ..

Α και με χρήση σιμ επίσης σημαντικό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα 120€ που τα βρηκες??? Το λινκ που βαζεις δινεις 160

Το post έγινε σχεδόν 1 μήνα πριν... το είχαν σε προσφορά τότε....

:)

 

Τώρα δες εδώ...

https://www.gearbest.com/phone-call-tablets/pp_009714655696.html?wid=1433363

Με Priority Line βγαίνει 124€ περίπου... και με τον Helio X23 αντί του Χ20...

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω να πάρω αυτό :

https://www.banggood.com/Original-Box-Teclast-M20-MT6797-X20-Deca-Core-4G-RAM-64G-Android-8_0-10_1-Inch-Tablet-p-1333450.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

Η γνώμη σας θα μου είναι πολύτιμη. Ευχαριστώ πολύ !!!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω αυτό :

https://www.banggood.com/Original-Box-Teclast-M20-MT6797-X20-Deca-Core-4G-RAM-64G-Android-8_0-10_1-Inch-Tablet-p-1333450.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

Η γνώμη σας θα μου είναι πολύτιμη. Ευχαριστώ πολύ !!!

 

Δεν έχω άποψη, αλλά ο συγκεκριμένος είναι συνήθως ακριβής στις κριτικές του:

 

Απ'ότι λέει για καθημερινή χρήση (mail, youtube, social media) είναι μια χαρά, όχι για gaming. Επίσης δεν δείχνει Netflix με Full HD αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άποψη, αλλά ο συγκεκριμένος είναι συνήθως ακριβής στις κριτικές του:

 

Απ'ότι λέει για καθημερινή χρήση (mail, youtube, social media) είναι μια χαρά, όχι για gaming. Επίσης δεν δείχνει Netflix με Full HD αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..πήρα αυτό το tablet https://www.skroutz.gr/s/15179629/Lenovo-Tab-4-10-1-32GB.html#specs σε προσφορά από τον Γερμανό στα 119€ για βασική χρήση social,YouTube,Internet και Ote tv.Επειδη δεν πρόλαβα να το ανοίξω ακόμη,έχετε κάποια γνώμη;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ποιο από τα παρακάτω προτείνετε . Είναι για φίλο .

 

Huawei MediaPad M5 Lite LTE 10.1"

 

Samsung Galaxy Tab A T595 4G 10.5"

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γνωρίζετε κάποιο οικονομικό tablet που να δέχεται κάρτα sim και να πραγματοποιή τηλεφωνικές κλήσεις;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια αλλαγή μπαταρίας το πιστό μου Nexus 7 2nd gen τα έπαιξε λόγω καλωδιοταινίας. Τι παίρνουμε τώρα με μέγιστο τις 10.1'', αφού το θέλω για το σχολείο στο χέρι σαν βιβλίο; Προφανώς θέλω δύναμη, καλύτερα από τα 3/32 δηλαδή.

 

Edit

 

Το μηχάνημα παρουσιάζει πλέον το εξής: σαν να πατάς πολλαπλά πλήκτρα όλη την ώρα. Βγάζοντας και βάζοντας πάλι τις καλωδιοταινίες (αυτές που αφαιρούνται για να βάλεις την νέα μπατάρια) αλλάζει η συμπεριφορά (μέχρι που δεν ανάβει καν η συσκευή ή τουλάχιστον δεν παίρνει εντολή από τα πλήκτρα για να ανάψει), αλλά δεν φτιάχνει. Ερώτημα, πριν αγοράσω νέο μηχάνημα από τα νεύρα μου. Πού υπάρχει καλό και αξιόπιστο service για να το πάω; Δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μόνος μου, αφού χρειάζεται 1-1 αλλαγή καλωδιοταινιών μέχρι να βρεθεί η προβληματική (άρα το κόστος πήγαινε - έλα για να αγοράζεις 1-1 τα ανταλλακτικά και ο χαμένος χρόνος είναι υπερβολικά πολλά) ή να φτάσουμε μέχρι και σε αλλαγή digitizer για την οθόνη, πράγμα που κοστίζει λιγότερο από νέο tablet (άσε που δεν υπάρχουν και σωστές συσκευές με λογικό κόστος πλέον).

 

Κατά προτίμηση το service προς Πειραιά μεριά, άντε κέντρο Αθήνας. Τιμές έχω δει. Κάπου 10€ η κάθε ταινία και κάπου 40€ όλη η οθόνη με το digitizer. Συμφέρει σε σχέση με την αγορά συσκευής που δεν θα με ικανοποιεί σε σχέση με τα χρήματα που έχω δώσει.

 

Ευχαριστώ.

Edited by pipinos1976
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλους,

μου ζήτησαν να αγοράσω για φίλο ένα tablet ωστόσο δεν το κατέχω καθόλου, τα βασικά που μου ανέφερε είναι ότι θέλει 10 άρα οθόνη, Android λογισμικό και να κρατάει πολύ η μπαταρία μιας και παίζει πολύ παιχνίδια, social media και γενικά πλοήγηση στο διαδίκτυο. (δεν τον καίει να έχει θέση για κάρτα Sim αλλά να έχει δυνατότητα προσθήκης εξ. κάρτας μνήμης)

 

Έχει αγοράσει κάποιος τελευταία κανά tablet μέχρι 130 -150 ευρώ και να είναι ευχαριστημένος από την απόδοση του;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας :)

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Ενδιαφέρομαι για tablet 8-10 inch με wifi και αν είναι δυνατόν να δέχεται 2 sim. και 4g λήψη. Ελάχιστη μνήμη τα 3GB, καλό επεξεργαστή τελευταίο android, και διάρκεια στην μπαταρία. Χρήση on the go, Netflix, YouTube, Γρήγορη πλοήγηση. Περίπου στα 200 ευρώ. Δεκτό και από εξωτερικό αλλά Ευρωπαϊκή αποθήκη. Αυτό που έχω τώρα αρχίζει και σέρνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για tablet 8-10 inch με wifi και αν είναι δυνατόν να δέχεται 2 sim. και 4g λήψη. Ελάχιστη μνήμη τα 3GB, καλό επεξεργαστή τελευταίο android, και διάρκεια στην μπαταρία. Χρήση on the go, Netflix, YouTube, Γρήγορη πλοήγηση. Περίπου στα 200 ευρώ. Δεκτό και από εξωτερικό αλλά Ευρωπαϊκή αποθήκη. Αυτό που έχω τώρα αρχίζει και σέρνεται.
Με 200€ και να έχει πράγματι όλα αυτά χλωμό το βλέπω.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το tablet της Huawei mediapad M5 lite στις 8,4ίντσες (έχει CPU τον kirin 710) γνωρίζει κάνεις αν πρόκειται να κυκλοφορήσει Ευρώπη; Βλέπω έχει ανακοινωθεί εδώ και αρκετό καιρό αλλά δεν το βλέπω σε μαγαζιά διαθέσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω για ταμπλετ, γύρω στα 150 ευρώ στις 10 ίντσες περίπου από Ελλάδα.

Με μία αναζήτηση στο web πιστεύω ότι το Huawei MediaPad T3 10, είναι αρκετά safe επιλογή.Έχετε εμπειρία από το συγκεκριμένο ή κάποιο σε αυτά τα βασικά χαρακτηριστικά να μου προτείνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ψάχνω και εγώ για τάμπλετ,με επιταγή 50€ public μέσω wind λόγω σύνδεσης ίντερνετ,μιας και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα προτείνεται κάτι? Η χρήση θα είναι μέσω wifi εντός σπιτιού και χρήση YouTube, Netflix και browser. Υποθέτω από 8" και πάνω έως 10" ώστε να βλέπω ταινία χωρίς να βγουν τα μάτια? Δυστυχώς δεν έχει ποικιλία το public κάτι μάρκες που δε τις γνωρίζω καν και 3 μοντέλα Lenovo, Huawei και Alcatel. Ότι βοήθεια δεκτή.
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά δεν υπάρχει ποικιλία. Αναγκάστηκα και έδωσα πάνω από 200 ευρώ για κάτι αξιοπρεπές.

Από Ελλάδα δύσκολα να βρεις με παρόμοια χαρακτηριστικά σε αυτή την τιμή.

 

https://stechi.gr/index.php?route=product/product&product_id=1423439&skr_prm=WyJmNTI5NjQ1NS0xNGI1LTRiZTUtYWUwNC1iZDMwYTQ2NDRlZGYiLDE1NzQzMzI3ODk0NDIseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...