Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Θέλω να πάρω ένα tablet για το γιο μου με κόστος λίγο πολύ στα 100 €. Η αγορά από Κίνα δεν είναι πρόβλημα για εμένα, έχω φέρει πολλά πράγματα στο παρελθόν, κινητά, tablets, απλά επειδή έχω κάνα δυο χρόνια να φέρω κάτι αντίστοιχο, δε ξέρω τι επικρατεί πλέον από θέμα δασμών και φόρων. Κάθε βοήθεια και πρόταση είναι ευπρόσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να πάρω ένα tablet για το γιο μου με κόστος λίγο πολύ στα 100 €. Η αγορά από Κίνα δεν είναι πρόβλημα για εμένα, έχω φέρει πολλά πράγματα στο παρελθόν, κινητά, tablets, απλά επειδή έχω κάνα δυο χρόνια να φέρω κάτι αντίστοιχο, δε ξέρω τι επικρατεί πλέον από θέμα δασμών και φόρων. Κάθε βοήθεια και πρόταση είναι ευπρόσδεκτη.

 

Με λιγα ακομη μπορείς να πάρεις το Lenovo Tab3 Plus (ή P8 στην Κίνα), που ανεφερθηκε λιγα ποστ πιο πανω, απο gearbest.

Και νομιζω ειδα να το εχει προσφατα κι απο ευρωπαϊκή αποθηκη, με κόστος €138 αν θυμάμαι καλα.

Εγω τωρα το παρέλαβα για την κορη και το στήνω. Με τις απαιτησεις που έχουν τα μικρα σε παιχνίδια νομιζω ειναι η καλυτερη λυση για να μην σπάνε και τα δικα μας νευρα!!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Για το Cube iPlay 10 που το βρίσκω κοντά στα 105 € από ευρωπαϊκή αποθήκη έχει κάποιος άποψη;
Link to comment
Share on other sites

Για το Cube iPlay 10 που το βρίσκω κοντά στα 105 € από ευρωπαϊκή αποθήκη έχει κάποιος άποψη;

 

To cube iWork 10 έχω και είναι πολύ καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το Cube iPlay 10 που το βρίσκω κοντά στα 105 € από ευρωπαϊκή αποθήκη έχει κάποιος άποψη;
To cube iWork 10 έχω και είναι πολύ καλό!!!
Καμία όμως σχέση!

 

Το Play έχει 100€ και είναι ένα πολύ απλό μηχάνημα με 2Gb Ram.

 

Το άλλο είναι Dual Is,.με.4Gb ram στα 150+ όταν είχε βγει, με αρκετά καλύτερο hardware.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.χθες ελαβα δωρο ενα απλο ταμπλετακι.το εχω αφησει στον φορτιστη εφτα οχτω ωρες.λετε να ψηθηκε η θελει ακομα;:lol:

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εγινε, γυρνα το απο την αλλη τωρα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Γνώμες για Chuwi hi10 pro, plus ή κάτι αντίστοιχο από Ελληνική αγορά; Αξίζουν τα +90 ευρώ του plus;

Σκεφτόμουν και το lapbook 12.3 αλλά στην Ελληνική τιμή δεν...

Την αγορά θέλω να την κάνω μέχρι πρώτες μέρες Ιανουαρίου. Λέτε να πέσει καμιά προσφορά πριν τις εκπτώσεις;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Γνώμες για Chuwi hi10 pro, plus ή κάτι αντίστοιχο από Ελληνική αγορά; Αξίζουν τα +90 ευρώ του plus;

Σκεφτόμουν και το lapbook 12.3 αλλά στην Ελληνική τιμή δεν...

Την αγορά θέλω να την κάνω μέχρι πρώτες μέρες Ιανουαρίου. Λέτε να πέσει καμιά προσφορά πριν τις εκπτώσεις;

 

Ευχαριστώ :)

 

Για μένα προσωπικά,αξίζει η αγορά του Chuwi Hi10 Pro. Τα 90 παραπάνω αυτά ευρώ είναι ουσιαστικά λίγο μεγαλύτερη οθόνη, και σαφέστατα καλύτερη μπαταρία + το πληκτρολόγιο που το ουσιαστικά του δίνει την δυνατότητα να είναι 2σε1 συσκευή , οπότε και το προτείνω ανεπιφυλάκτα. Απο εκεί και μετά αν θές ρίχνεις και μια ματιά στο Chuwi Hi10 Plus που είναι και φθηνότερο.

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα προσωπικά,αξίζει η αγορά του Chuwi Hi10 Pro. Τα 90 παραπάνω αυτά ευρώ είναι ουσιαστικά λίγο μεγαλύτερη οθόνη, και σαφέστατα καλύτερη μπαταρία + το πληκτρολόγιο που το ουσιαστικά του δίνει την δυνατότητα να είναι 2σε1 συσκευή , οπότε και το προτείνω ανεπιφυλάκτα. Απο εκεί και μετά αν θές ρίχνεις και μια ματιά στο Chuwi Hi10 Plus που είναι και φθηνότερο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τις τιμές τις κοιτάω από Κωτσο, που το Pro είναι στα 209 και το Plus στα 299. Και στα δύο βλέπω keyboard, οπότε υποθέτω η διαφορά βασικά είναι η μπαταρία (από specs). Είχα διαβάσει κάπου για καλύτερη ποιότητα (νομίζω του keyboard) σε ένα από τα δύο. Παίζει κάτι τέτοιο; Πάντως, μάλλον για το plus (το 10.8" anyway) με βλέπω εκτός και αν σκάσει καμιά καλή προσφορά τα Χριστούγεννα.

Το θέλω για ελαφριά χρήση σπιτιού (ταινίες, youtube, browsing) και ελαφρύ gaming (hearthstone και κανέναν emulator από παλιές γενιές (psx κλπ)). Αν έχει κάποιος κάποια άλλη εναλλακτική σε αυτά τα λεφτά (από Ελλάδα) ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω κάποια ιδιαίτερη διαφορά στο πληκτρολόγιο , αλλα γενικώς το chuwi hi10 pro(αυτο με την μεγαλύτερη οθόνη) αξίζει περισσότερο οπότε (και όπως προείπα) στο προτείνω.

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να αγορασω ενα ταμπλετ με τιμη απο 80 εως 130 ευρω απο το σκρουτζ η απο μαγαζι τυπου παμπλικ πλαισιο με 2 η 3 γιγα μνημη οθονη 8 με δεκα ιντσες καλη οθονη και καλη αυτονομια..ακουω γνωμες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να αγορασω ενα ταμπλετ με τιμη απο 80 εως 130 ευρω απο το σκρουτζ η απο μαγαζι τυπου παμπλικ πλαισιο με 2 η 3 γιγα μνημη οθονη 8 με δεκα ιντσες καλη οθονη και καλη αυτονομια..ακουω γνωμες

 

Ρίξε μια ματία εδώ: http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/chuwi-hi8-pro-tablet-8-32gb-leyko/prod8810890pp/ . Αξίζει τα 20 ευρώ παραπάνω.

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω ιδεα απο ταμπλετ σχετικα με μαρκες κ δυνατοτητες που εχουν σε μνημη κ ρομ,

χρειαζομαι για παιδι οχτω χρονων το οποιο θα παιζει παιχνιδια.

εχετε προτασεις γυρω στα 100 ευρω;

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω ιδεα απο ταμπλετ σχετικα με μαρκες κ δυνατοτητες που εχουν σε μνημη κ ρομ,

χρειαζομαι για παιδι οχτω χρονων το οποιο θα παιζει παιχνιδια.

εχετε προτασεις γυρω στα 100 ευρω;

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/179974-huawei-mediapad-t3-9.6-2gb/16gb-wifi

Έχει και δωροεπιταγη 10 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στον Κωτσόβολο, γιατί πακετάρουν και χρησιμοποιημένα.Είχα εμπειρία με MLS που ήταν καταγρατζουνισμένο χωρίς φορτιστή κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτό

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/179974-huawei-mediapad-t3-9.6-2gb/16gb-wifi

Έχει και δωροεπιταγη 10 ευρώ

 

το πηρα προσφατα με 4G, review εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7431506#post7431506

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω ενα ταμπλετ για την μανα μου, και λογικα επειδη θα το θελει για να περναει η ωρα οταν θα ναι μεσα στο νοσοκομειο μαλλον να παιρνει και sim. αν αξιζει τον κοπο να ορισω το budget μεχρι 250
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω ιδεα απο ταμπλετ σχετικα με μαρκες κ δυνατοτητες που εχουν σε μνημη κ ρομ,

χρειαζομαι για παιδι οχτω χρονων το οποιο θα παιζει παιχνιδια.

εχετε προτασεις γυρω στα 100 ευρω;

 

Kαι αυτό ίσως αξίζει : http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/chuwi-hi8-pro-tablet-8-32gb-leyko/prod8810890pp/

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω ιδεα απο ταμπλετ σχετικα με μαρκες κ δυνατοτητες που εχουν σε μνημη κ ρομ,

χρειαζομαι για παιδι οχτω χρονων το οποιο θα παιζει παιχνιδια.

εχετε προτασεις γυρω στα 100 ευρω;

 

παιδια θελω να παρω ενα ταμπλετ για την μανα μου, και λογικα επειδη θα το θελει για να περναει η ωρα οταν θα ναι μεσα στο νοσοκομειο μαλλον να παιρνει και sim. αν αξιζει τον κοπο να ορισω το budget μεχρι 250

Θα σας προτείνω να μην πάρετε τάμπλετ με windows, πάρτε κάποιο μόνο με android, γιατί θα πληρώσετε τζάμπα το διπλό σύστημα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτό

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/179974-huawei-mediapad-t3-9.6-2gb/16gb-wifi

Έχει και δωροεπιταγη 10 ευρώ

 

Το είχα δει και στην Black Friday που έπαιζε (και εξαντλήθηκε) σε αυτή την τιμή... Πιστεύω είναι πολύ καλό VFM 89 ευρώ που βγαίνει τελική τιμή... Με τον απαραίτητο έλεγχο συσκευασίας με βάση αυτό που ανέφερε ο φίλος από κάτω, ότι δηλ. πακετάρουν και χρησιμοποιημένα, το οποίο βέβαια δεν έχω ιδέα αν ισχύει, αλλά μιας και αναφέρθηκε, καλό είναι να είμαστε υποψιασμένοι και να προσέχουμε... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..επειδή ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες δεν μπόρεσα να βρώ λύση στα προηγούμενα μηνύματα.Θα ήθελα να πάρω 2 Τάμπλετ το 1 για μένα και το αλλο για την αδερφή μου.Εγω είχα το Lenovo a2 το 7αρι για 1 χρόνο μέχρι που έσπασε η οθόνη...θα ήθελα να εχει καλή αυτονομία,8 ίντσες και να τρέχει χωρίς θέματα τα πάντα ενώ το 3G/4G δεν είναι απαραίτητο.Για την αδερφή μου είναι 12 χρονών και κατεβάζει κάποια παιχνίδια και το Viber οπότε και εκεί θέλω να τρέχει καλα..και 7-8"!Σίγουρα το ενα θα είναι λίγο καλύτερο απο το άλλο με τελικό ποσό 200€ και για τα 2.Σκεφτόμουν πχ το δικό μου γύρω στα 120€ και για την αδερφή μου 80€.Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα.Είδα το Mls το Brace 4g 2018 και 8" προσφορά 99€ στόν Γερμανό..δεν ξέρω πως είναι.Ευχαριστώ και περιμένω τα φώτα σας!
Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από Mls ....

 

Ναι ε;οκ λοιπόν απο το 0 ξεκινάμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...