Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tablet ή phablet 3g/LTE με GPS για skype και τηλεφωνία υπάρχει; Θέλω να πάρω ένα στη μάνα μου για να μιλάει μέσω skype και να κάνει και κανονικές κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Tablet ή phablet 3g/LTE με GPS για skype και τηλεφωνία υπάρχει; Θέλω να πάρω ένα στη μάνα μου για να μιλάει μέσω skype και να κάνει και κανονικές κλήσεις.
To GPS γιατί της χρειάζεται όμως;

Δεν περιλαμβάνεται στην χρήση που λες.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δες κι αυτό: http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_641529.html

Το μόνο που μπορεί να σε χαλάσει εκ πρώτης όψεως είναι τα 16gb εσ.αποθηκευσης αλλά επειδή η Rom του είναι καθαρή aosp υποστηρίζει αμέσως & Χωρίς root το SD as Internal ...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλά φαίνονται, με χαλάει λίγο το Android5.1 που έχουν.

 

Με μια καινούργια from δεν μπορεί να αποκτήσουν πιο καινούργια έκδοση android;

Link to comment
Share on other sites

Με μια καινούργια from δεν μπορεί να αποκτήσουν πιο καινούργια έκδοση android;

 

Απ' όσα ξέρω, δεν θα βγουν νεότερες εκδόσεις Android για επεξεργαστές Atom.

Link to comment
Share on other sites

Καλά φαίνονται, με χαλάει λίγο το Android5.1 που έχουν.

 

νομίζω το αφήνουν σκόπιμα για να γίνεται κοινή χρήση της sd και από τα δύο συστήματα χωρίς πρόβλημα, γιατί από το 6 και μετά νομίζω πρέπει να φορμαριστεί σε android για αποκλειστική χρήση - τουλάχιστον έτσι έγινε σε ένα tv box που έστησα προχτες με android 6.

 

Το πιό κουφό που είδα σήμερα είναι το chuwi 10hi 10 plus στον Κοτσόβολο!!! Βέβαια παίζει στα 300 ενώ από gearbest είναι στα 170 με εξοδα αποστολής, αλλά οτι θα αρχίσουν τα Κινέζικα να εισάγονται από τις μεγάλες αλυσίδες δεν το περίμενα...

 

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/177288-chuwi-hi10-plus-2in1

Link to comment
Share on other sites

αγορα tablet 10αρι τουλαχιστον 2gb ram 32gb rom

απο EU Warehouse Αποθήκη της ΕΕ για αποφυγη τελωνειου

εχει βρει κανεις καμια καλη προσφορα?

 

 

απο ελλαδα εχω καταληξει σε αυτο https://www.skroutz.gr/s/9211082/Samsung-Galaxy-Tab-A-2016-10-1-WiFi-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

αγορα tablet 10αρι τουλαχιστον 2gb ram 32gb rom

απο EU Warehouse Αποθήκη της ΕΕ για αποφυγη τελωνειου

εχει βρει κανεις καμια καλη προσφορα?

 

 

απο ελλαδα εχω καταληξει σε αυτο https://www.skroutz.gr/s/9211082/Samsung-Galaxy-Tab-A-2016-10-1-WiFi-16GB.html

Από την μια λες 32gb και μετά προτίνεις 16?

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αγορα tablet 10αρι τουλαχιστον 2gb ram 32gb rom

απο EU Warehouse Αποθήκη της ΕΕ για αποφυγη τελωνειου

εχει βρει κανεις καμια καλη προσφορα?

 

 

απο ελλαδα εχω καταληξει σε αυτο https://www.skroutz.gr/s/9211082/Samsung-Galaxy-Tab-A-2016-10-1-WiFi-16GB.html

 

Eίμαι και εγώ στην αναζήτηση tablet και ζητάω minimum τα ίδια ακριβώς με εσένα...

 

Για αγορά από Ελλάδα και σε σύγκριση με άλλα που κυκλοφορούν το Samsung φαίνεται καλή περίπτωση και το έχω δει και εγώ + κάποια Lenovo... Επίσης στις μεγάλες αλυσίδες, εχω δει και ένα Vero με Windows + keyboard στην ίδια τιμή πάνω-κάτω με 2ετή εγγύηση, το οποίο φαίνεται αξιόλογο αλλά δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα...

 

Tέλος δεν ξέρω γιατί και εκτός και χάνω κάτι δεν έχω βρει απ' έξω κάτι φοβερά αξιόλογο στις 10 ίντσες που να πεις να αξίζει να το προτιμήσεις (δεδομένης και της αναμονής + του φόβου για τελωνείο), σε σχέση με το Samsung πχ για το οποίο βλέπω πολύ αξιόλογα σχόλια στο skroutz...

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Από την μια λες 32gb και μετά προτίνεις 16?

Αν δεν του φτάνει το budget για 32άρι απο Ελλάδα, τι να κάνει ο άνθρωπος;

 

Εγώ πάντως θα έπαιρνα το Samsung, κι ας έχει λιγότερη ROM. Πιο ασφαλής επιλογή μου φαίνεται σε βάθος χρόνου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αγορά από Ελλάδα και σε σύγκριση με άλλα που κυκλοφορούν το Samsung φαίνεται καλή περίπτωση και το έχω δει και εγώ... Επίσης στις μεγάλες αλυσίδες, εχω δει και ένα Vero με Windows + keyboard στην ίδια τιμή πάνω-κάτω με 2ετή εγγύηση, το οποίο φαίνεται αξιόλογο αλλά δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα...

Και το e-shop βγάζει κάποια καλά πακέτα tablet+keyboard σε προσφορά αλλα, όπως κι εσύ, δεν το έχω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

με κλειστα ματια παρε το samsung.μερα με την νυχτα σε συγκριση αλλων tablet των 100-120€.δεν κολαει με τίποτα και μπαταρια που ξεχνας να την φορτισεις.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Σε μια τιμή γύρω στα 150€ έως 170€, για αγορά από Ελλάδα, υπάρχει κάτι καλύτερο από το Galaxy Tab A (2016) 10.1" που αναφέρετε στα τελευταία post;

Η χρήση του θα είναι κυρίως για ταξίδια, με αρκετό browsing και βίντεο κλήσεις. Άρα έχουμε ως ζητούμενο την καλή εμπειρία χρήσης χωρίς κολλήματα, μια καλή μπροστινή κάμερα, και αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, παρήγγειλα το cube I work 10 17 Ιουλίου. Από 2 Αυγούστου έχει φτάσει στα ΕΛΤΑ και σε μένα ακόμα ούτε ειδοποίηση... Τι να πω δηλαδή; Ούτε αποθήκη να εκτελώνιζα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, παρήγγειλα το cube I work 10 17 Ιουλίου. Από 2 Αυγούστου έχει φτάσει στα ΕΛΤΑ και σε μένα ακόμα ούτε ειδοποίηση... Τι να πω δηλαδή; Ούτε αποθήκη να εκτελώνιζα...

πάρε τηλ τα ΕΛΤΑ!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάρε τηλ τα ΕΛΤΑ!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα; που να πάρω; το ταχυδρομείο μου, στο αεροδρόμιο της Αθήνας; ξέρεις πού;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ενδιαφέρομαι για αγορά tablet 10 ιντσών έως 200-250€.

Θέλω να έχει 3G/4G για να παίρνει κάρτα και δυνατότητα κλήσεων αν είναι εφικτό.

Επίσης με ενδιαφέρει να μπορώ να συνδέσω και κάποιο φλασάκι αν χρειαστεί.

 

Υπάρχει κάποια αξιόλογη πρόταση; Δεν με πειράζει είτε από Ελλάδα, είτε από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είμαι σε αναζητηση ταμπλετ 10 " , επεσαν στα χερια μου 3 ταμπλετ. Το samsung tab A 2016 , Huawei mediapad m2 και το cube iwork1x.

Και επειδή έχω ήδη το chuwi vi10 plus ....εκανα ένα συγκριτικο. Αλλα δδυστυχώς το tab a το είχα λίγη ώρα οπότε δεν έχω βγάλει ασφαλή συμπεράσματα

Καλύτερο όλων μου φάνηκε το Huawei Αλλά αν το έχει και κάνας άλλος ας μας πει τη γνώμη του. Αν θέλετε κάτι ρωτήστε.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είμαι σε αναζητηση ταμπλετ 10 " , επεσαν στα χερια μου 3 ταμπλετ. Το samsung tab A 2016 , Huawei mediapad m2 και το cube iwork1x.

Και επειδή έχω ήδη το chuwi vi10 plus ....εκανα ένα συγκριτικο. Αλλα δδυστυχώς το tab a το είχα λίγη ώρα οπότε δεν έχω βγάλει ασφαλή συμπεράσματα

Καλύτερο όλων μου φάνηκε το Huawei Αλλά αν το έχει και κάνας άλλος ας μας πει τη γνώμη του. Αν θέλετε κάτι ρωτήστε.

Και η τιμή του καθένα;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και η τιμή του καθένα;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Ανάλογα απο που θα το πάρεις. Το πιο φτηνό είναι το vi10 plus , μετά το iwork1x μετά τα άλλα 2 στην ίδια περίπου τιμή

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω πάντα ipad, ειδικά αν μου πει κάποιος ότι μπορεί να περάσει τα 150 ευρώ.

 

Εννοείτε ότι μιλάω για το φτηνό ipad του 2017.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω πάντα ipad, ειδικά αν μου πει κάποιος ότι μπορεί να περάσει τα 150 ευρώ.

 

Εννοείτε ότι μιλάω για το φτηνό ipad του 2017.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τα 150 με τα 350 του φθηνότερου iPad δεν νομίζεις ότι έχουν μία διαφορά ?

Link to comment
Share on other sites

Τα 150 με τα 350 του φθηνότερου iPad δεν νομίζεις ότι έχουν μία διαφορά ?

 

 

 

Εννοείται ότι έχουν τεράστια διαφορά, απλώς δεν πιστεύω ότι αξίζει να δώσεις πάνω από 150 ευρώ για android tablet.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...