Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

90 ευρώ?

dual boot?

2/32GB?

IPS 1920*1200?

Ακριβό ρε φίλε.....

 

To πλαίσιο έχει πιο φθηνό απ' αυτό...στα 59,9...και την εφαρμογή Zouzounia!!! :X :yahoo: :up:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι το chuwi Hi10 από gearbest European warehouse τι γνώμη έχετε για την ταμπλέτα και το κατάστημα; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνφορουμιτες θέλω να πάρω ταμπλετ για τους γονείς μου από ελληνικό μαγαζί κάτι γύρω στα 100 ε. Ιδανικά ή 8 ή 10 ίντσες σίγουρα να χει κάνα g ram για να μην κολλάει όλη την ώρα. Ή χρήση του θα είναι κατά βάση σερφαρισμα στο ίντερνετ άντε και κανένα Skype.
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ψάχνω για ένα tablet για γενική χρήση με τα εξής χαρακτηριστικά:

8-10 ίντσες προτιμώ τις 10

Full hd

3g

Καλή μπαταρία

Η κάμερα δεν με ενδιαφέρει

Αν παίρνει έξτρα μνήμη καλοδεχούμενο

Εννοείται ότι όσο καλύτερος ο επεξεργαστής και μεγαλύτερη η ram δεν με χαλάει. Η αγορά του δεν με βιάζει οπότε μπορώ να το αγοράσω και από το εξωτερικό και το ποσό που διαθέτω ειναι 250-300€. Έχω δεί το lenovo a10-70l και το iQTab Giant.

Edited by QalexisQ
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνφορουμιτες θέλω να πάρω ταμπλετ για τους γονείς μου από ελληνικό μαγαζί κάτι γύρω στα 100 ε. Ιδανικά ή 8 ή 10 ίντσες σίγουρα να χει κάνα g ram για να μην κολλάει όλη την ώρα. Ή χρήση του θα είναι κατά βάση σερφαρισμα στο ίντερνετ άντε και κανένα Skype.

Έχει 10αρi η Vodafone

με σχετικά καλά χαρακτηριστικά

Για δες το

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα ταμπλετακι για τη μικρη κορη φτηνω, η χρηση ειναι για παιχνιδια απλα χωρις μεγαλες απαιτησεις ( ειναι μικρη ακομα) και youtube. Καμια προταση εκει γυρω στα 50 € υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα ταμπλετακι για τη μικρη κορη φτηνω, η χρηση ειναι για παιχνιδια απλα χωρις μεγαλες απαιτησεις ( ειναι μικρη ακομα) και youtube. Καμια προταση εκει γυρω στα 50 € υπαρχει?

Από Ελλάδα ή από Κίνα? Αυτό που πρέπει να δώσεις σημασία είναι να έχει όσον το δυνατόν καλύτερη οθόνη. Απο Ελλάδα με τόσα χρήματα η οθόνη θα είναι άθλια. Από Κίνα έχω να σου προτείνω αυτο, με κουπόνι βγαίνει περίπου 54€.

http://m.banggood.com/Teclast-P80h-8GB-MT8163-Quad-Core-1_3GHz-8-Inch-Android-5_1-Tablet-p-1009392.html

 

Και βάζεις το κουπόνι: 9f8f95

 

Αν προτιμάς άλλο καταστημα, το έχει και στο gearbest περίπου στην ίδια τιμή.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τάμπλετ γύρω στα 100ευρω με 7 η 8 οθόνη για παιδι,

αυτο

https://www.germanos.gr/product/zte-e8q-3g/20296961/

ή

http://www.e-shop.gr/tablet-lenovo-ideapad-a7-10-7-ips-quad-core-8gb-wifi-bt-gps-android-44-black-p-PER.910424

ή κάποιο αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις tablet με οθονη 7".... Σε λίγο, θα σου φαίνεται μικρή και δε θα μπορείς να τη μεγαλώσεις...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλε μου...δεν έχω άποψη για τα ταμπλετ..

Τώρα τελευταία όμως που χαζευω, βλέπω για παράδειγμα κάτι σαν αυτό, που κοστίζει κάτω από 90 ευρώ και....χαζευω!:lol:

 

Dual boot, windows 10 και android... δουλεύεις σε οποιο λειτουργικό γουσταρεις με το πάτημα ενός κουμπιού.

Υποστηρίζει εξωτερικό 3G moden

Εχει Επεξεργαστή intel 4-πυρηνο στα 2.16 GHZ

Εχει 2 GB RAM/32GB ROM (αποθηκευτικός χώρος)

Εχει Οθονη IPS 1920*1200.

 

Βαλε τώρα δίπλα τα χαρακτηριστικά του Γερμανού και...κλαψε :cry:

 

Αν ανεβεις δε και κάνα 30-ρι ευρω στην Κινα, θα σε πιάσουν λυγμοι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλε μου...δεν έχω άποψη για τα ταμπλετ..

Τώρα τελευταία όμως που χαζευω, βλέπω για παράδειγμα κάτι σαν αυτό, που κοστίζει κάτω από 90 ευρώ και....χαζευω!:lol:

 

Dual boot, windows 10 και android... δουλεύεις σε οποιο λειτουργικό γουσταρεις με το πάτημα ενός κουμπιού.

Υποστηρίζει εξωτερικό 3G moden

Εχει Επεξεργαστή intel 4-πυρηνο στα 2.16 GHZ

Εχει 2 GB RAM/32GB ROM (αποθηκευτικός χώρος)

Εχει Οθονη IPS 1920*1200.

 

Βαλε τώρα δίπλα τα χαρακτηριστικά του Γερμανού και...κλαψε :cry:

 

Αν ανεβεις δε και κάνα 30-ρι ευρω στην Κινα, θα σε πιάσουν λυγμοι :lol:

Ποιο;

 

..

..

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη με το fastcardtech.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Turbo-X Rubik II Τablet 7 απο το Πλαίσιο στα 40 ευρώ και το βρήκα μια χαρούλα

Επαρκώς γρήγορο για απλές λειτουργίες , καλή λήψη Wifi παντού , ικανοποιητική οθόνη για την τιμή και πάνω από τις προσδοκίες μου διάρκεια μπαταρίας .

Για κάποιον που θέλει να το έχει πάντα μαζί του χωρίς φόβο να το χάσει και χωρίς να το λυπάται , άψογο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ψάχνω για ένα tablet για γενική χρήση με τα εξής χαρακτηριστικά:

8-10 ίντσες προτιμώ τις 10

Full hd

3g

Καλή μπαταρία

Η κάμερα δεν με ενδιαφέρει

Αν παίρνει έξτρα μνήμη καλοδεχούμενο

Εννοείται ότι όσο καλύτερος ο επεξεργαστής και μεγαλύτερη η ram δεν με χαλάει. Η αγορά του δεν με βιάζει οπότε μπορώ να το αγοράσω και από το εξωτερικό και το ποσό που διαθέτω ειναι 250-300€. Έχω δεί το lenovo a10-70l και το iQTab Giant.

 

Καμιά πρόταση παιδιά?

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ταμπλετ ανεξαρτητου ποσου, 8-8.9-9 ιντσ., με 3-4g, αρκετη μνημη, αντροιντ, και απαραιτητα πολυ καλη μπαταρια. Εχετε ακουσει κατι απο κινεζομαγαζα?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψαχνω ταμπλετ ανεξαρτητου ποσου, 8-8.9-9 ιντσ., με 3-4g, αρκετη μνημη, αντροιντ, και απαραιτητα πολυ καλη μπαταρια. Εχετε ακουσει κατι απο κινεζομαγαζα?

 

Ψάξε σε PiPo / Teclast έχουν δοκιμασμένες προτάσεις.

Lenovo Vibe Z2 Pro / LG G3 32gb / Huawei Ascend Mate 7 / Sony Xperia Z3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Αν πάρεις Lenovo μόνη επιφύλαξη το βαρύ UI τους. Είναι γεμάτα με bloats από όσα είχα στο παρελθόν. Δε ξέρω αν άλλαξε κάτι σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Προσφατα κατεβασα το app Star Walk 2 το οποιο για να δουλεψει σωστα θελει πυξιδα ή και γυροσκοπιο ενσωματωμένο. Δεν μπορω να βρω ομως κατι στην αγορα. Μιλησα με το τμημα πωλησεων στο πλαισιο και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει.?! Ξερω ομως οτι υπαρχει. Δεν ξερω ομως αν πωλειται σε Ελλαδα. Δυστυχως απο εξωτερικο δεν μπορω να κανω αγορα λογο καπιταλ κοντρολ. Καμια ιδεα κανεις?

Αν αυτο το μηνυμα μπηκε σε λαθος μερος παρακαλω να το μεταφερετε.

Ευχαριστω

Ο Κυριος Προεδρος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Προσφατα κατεβασα το app Star Walk 2 το οποιο για να δουλεψει σωστα θελει πυξιδα ή και γυροσκοπιο ενσωματωμένο. Δεν μπορω να βρω ομως κατι στην αγορα. Μιλησα με το τμημα πωλησεων στο πλαισιο και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει.?! Ξερω ομως οτι υπαρχει. Δεν ξερω ομως αν πωλειται σε Ελλαδα. Δυστυχως απο εξωτερικο δεν μπορω να κανω αγορα λογο καπιταλ κοντρολ. Καμια ιδεα κανεις?

Αν αυτο το μηνυμα μπηκε σε λαθος μερος παρακαλω να το μεταφερετε.

Ευχαριστω

Το δουλεύω και εγώ αυτό το application, νομίζω ότι για να δουλέψει απλά χρειάζεται να έχει GPS η συσκευη ώστε να εντοπίζει τη θέση σου. Σε 2 κινητά το έχω χωρίς προβλημα, δεν ξέρω αν έχουν γυροσκοπιο ή πυξίδα, αλλά δεν νομίζω.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...