Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gaming me flash player kuriws kai office tainies kathimerini xrisi. Penaki mporw na xrhsimopoihsw gia one note kai me ti apokrisi sto grapsimo? Eyxaristw

Μονο για το θεμα stylus θα εχεις λιγο θεμα,γιατι θες ενα tablet με active digitizer για να κανεις σωστη και απροβληματηστη χρηση στο γραψιμο.

Στα υπολοιπα που αναφερες,θα εισαι μια χαρα,αλλα στο flash player gaming, αναγκαστικα μονο με IE,γιατι οι υπολοιποι browser σε σχετικα αδυναμα μηχανηματα ΔΕΝ τραβανε σ'αυτο το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναδουλέψει τάμπλετ, θέλω να πάρω όμως ένα για περιστασιακό browsing, καμιά ταινία, ανάγνωση ebook και -κυρίως- σύνδεση με το pc μου με teamviewer για τις δουλειές μου όταν δεν είμαι σπίτι. Προς τα πού να κινηθώ από πλευράς τεχνικών χαρακτηριστικών, τί πρέπει να προσέξω; δεν με πειράζουν τα κινέζικα, θα ήθελα flash και google play αλλά δεν είναι απαραίτητο αν ρουτάρονται και μπορώ να το βάλω μετά.. Για οικονομική λύση ψάχνω, κάτω από 100 ευρώ, μπορώ να παραγγείλω και απέξω..
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ INNOVATOR W108B.

ΣΕ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΚΑΠΟΥ ΠΩΣ ΤΟ HDMI ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ 720Ρ ΚΑΙ 1080Ρ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ,

ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ; ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΕΙΣ ΚΑΙ Ι ΜΠΑΤΑΡΙΑ, ΠΟΣΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΧΡΗΣΗ

 

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ FORMAT ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ WINDOWS; ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΥΣ DRIVERS;

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ INNOVATOR

Edited by mearas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω παραγγείλει απο tinydeal ενα tablet CUBE Talk9X U65GT 9.7". πλήρωσα με paypal, έλαβα το mail πληρωμής paypal, αλλά όταν μπαίνω στο site της tinydeal βλέπω μόνο το Cover Protective Case που που ειχα Παραγγείλει κάποια άλλη στιγμή. επειδή δεν κατέχω και πολλά με τις πληρωμές paypal μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να συμβαίνει; και τί μπορώ να κάνω

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για windows tablet μεχρι 200 ευρω για προβολη ταινιων και ιντερνετ απο 10 ιντσες και πανω ποιο θεωρειτε σαν καλυτερη επιλογη?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ INNOVATOR W108B.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ FORMAT ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ WINDOWS; ΚΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΥΣ DRIVERS;

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ INNOVATOR

Innovator ειναι κινεζικα μηχανιματα του eshop,οπως εχει το plaisio τα turbox.

Για drivers νομιζω οτι οι atom bay trail εχουν μονο για windows 8.1 και δε ξερω αν οι drivers αυτοι θα δουλεψουν και σε πιο παλιες εκδόσεις των windows.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για windows tablet μεχρι 200 ευρω για προβολη ταινιων και ιντερνετ απο 10 ιντσες και πανω ποιο θεωρειτε σαν καλυτερη επιλογη?

Απο Ελλαδα ή και Κινα?

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα απο Ελλαδα αλλα το μονο αξιολογο που υπαρχει στο skroutz ειναι το Nokia Lumia 2520 στα 262 ευρω.

Οποτε απο Κινα αν και δεν βλεπω να υπαρχει κατι αξιολογο οπως στα κινητα (Lenovo Asus) .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω παραγγείλει απο tinydeal ενα tablet CUBE Talk9X U65GT 9.7". πλήρωσα με paypal, έλαβα το mail πληρωμής paypal, αλλά όταν μπαίνω στο site της tinydeal βλέπω μόνο το Cover Protective Case που που ειχα Παραγγείλει κάποια άλλη στιγμή. επειδή δεν κατέχω και πολλά με τις πληρωμές paypal μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να συμβαίνει; και τί μπορώ να κάνω

ευχαριστώ

 

τίποτα κανείς;;.....

Link to comment
Share on other sites

τίποτα κανείς;;.....

Μάλλον μπαίνεις στην σελίδα της παλαιάς παραγγελίας σου...

Μπές στην αρχική σελίδα του καταστήματος, κάνε login και μετά επάνω γράφει my account. Πάτησέ το, και από το αναδυόμενο παράθυρο επέλεξε το my order και θα σε βγάλει στις παραγγελίες σου όπου θα δείς και την τελευταία ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπαίνεις στην σελίδα της παλαιάς παραγγελίας σου...

Μπές στην αρχική σελίδα του καταστήματος, κάνε login και μετά επάνω γράφει my account. Πάτησέ το, και από το αναδυόμενο παράθυρο επέλεξε το my order και θα σε βγάλει στις παραγγελίες σου όπου θα δείς και την τελευταία ... :)

 

Τίποτα... κάνω όπως λές αλλά μου βγάζει μονο μια παραγγελία που έκανα κάποια άλλη στιγμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τίποτα... κάνω όπως λές αλλά μου βγάζει μονο μια παραγγελία που έκανα κάποια άλλη στιγμή.

 

Μου έστειλαν αυτό:

Thank you so much for shopping on TinyDeal.com online store.

 

We have noticed that just now you have placed an order on 03/23/2015 23:10:46 but is still under pending status at present. Is there any trouble during the payment?

 

Any difficulties during the process and any questions about the products, just feel free to contact us via Email sales@tinydeal.com or Live Help (Available 24 hours online everyday)

 

Note: If you have already completed your payment, please ignore this email below and we will process your order within 1-2 business day.

 

We kindly remind you that the deals will automatically close in 24 hours. If you are still interested in the items, please go ahead to finish the payment. Once payment is confirmed, we will deliver your items within 1-2 work days. Please make sure all your order details are correct.

 

Complete Your Payment Now >>

Link to comment
Share on other sites

Με τι κάρτα πλήρωσες;;;

Και επειδή είμαστε σε λάθος νήμα, συνέχισε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα απο Ελλαδα αλλα το μονο αξιολογο που υπαρχει στο skroutz ειναι το Nokia Lumia 2520 στα 262 ευρω.

Οποτε απο Κινα αν και δεν βλεπω να υπαρχει κατι αξιολογο οπως στα κινητα (Lenovo Asus) .

Το Nokia 2520 είναι με Windows RT και δε το κοιτας καθολου!

Να υποθεσω ότι θες full hd οθονη,για να κοιτάξεις το Nokia 2520?

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia 2520 είναι με Windows RT και δε το κοιτας καθολου!

Να υποθεσω ότι θες full hd οθονη,για να κοιτάξεις το Nokia 2520?

 

Ναι πανω απο 1280 και σιγουρα οχι RT δεν το ειχα προσεξει.

Για τα 2 παρακατω ειναι δοκιμασμενα τα εχει κανεις απο εσας?

 

http://www.geekbuying.com/item/Teclast-X98-Air-3G-Dual-OS-Intel-Bay-Trail-T-Z3736F-Quad-Core-2-16-GHz-9-7-Inch-Tablet-PC-Android-4-4---Windows-8-1-2048-1536-IPS-2GB-32GB-339221.html

 

http://www.efox-shop.com/onda-v102w-intel-bay-trail-z3735f-183ghz-quad-core-2g-ram-32g-rom-101-zoll-wuxga-ips-bildschirm-wi-g-298302

Link to comment
Share on other sites

Ναι πανω απο 1280 και σιγουρα οχι RT δεν το ειχα προσεξει.

Για τα 2 παρακατω ειναι δοκιμασμενα τα εχει κανεις απο εσας?

 

http://www.geekbuying.com/item/Teclast-X98-Air-3G-Dual-OS-Intel-Bay-Trail-T-Z3736F-Quad-Core-2-16-GHz-9-7-Inch-Tablet-PC-Android-4-4---Windows-8-1-2048-1536-IPS-2GB-32GB-339221.html

 

 

http://www.efox-shop.com/onda-v102w-intel-bay-trail-z3735f-183ghz-quad-core-2g-ram-32g-rom-101-zoll-wuxga-ips-bildschirm-wi-g-298302

Μπορεις να ρωτήσεις εδω:

Teclast-X98-Air-3G

 

onda-v102w

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Ψαχνω ενα tablet για τον αδερφο μου, αλλα δεν την ξερω την αγορα και δεν εχω ιδεα τι υπαρχει. Αυτο που θελει ειναι:

-να ειναι κοντα στις 10 ιντσες

-να εχει καλη οθονη γιατι το προοριζει για διαβασμα και ταινιες

-τουλαχιστον αξιοπρεπη μπαταρια

-δεν τον ενδιαφερει η συνδεση κινητης τηλεφωνιας

-να ειναι κοντα στα 150€

 

Εχετε να προτεινετε κατι?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Edited by ronin13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Ψαχνω ενα tablet για τον αδερφο μου, αλλα δεν την ξερω την αγορα και δεν εχω ιδεα τι υπαρχει. Αυτο που θελει ειναι:

-να ειναι κοντα στις 10 ιντσες

-να εχει καλη οθονη γιατι το προοριζει για διαβασμα και ταινιες

-τουλαχιστον αξιοπρεπη μπαταρια

-δεν τον ενδιαφερει η συνδεση κινητης τηλεφωνιας

-να ειναι κοντα στα 150€

 

Εχετε να προτεινετε κατι?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

+1

 

Καμιά καλή πρόταση μιας Κ ψάχνω και εγώ tablet με τα ίδια χαρακτηριστικά....

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Ήθελα να ρωτησω αμα ξέρει κανεις τα tablet estar ..βρήκα ενα με 150€ με πολύ καλά χαρακτηριστικά.... (Εκτός απο κάμερα) ..έχετε να προτείνεται κάτι αλλο σε αυτή την τιμή 3g k 10" ?

http://http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/estar-grand-hd-quad-3g-tablet-101-3g-8gb-gkrialoyminio/prod6750003pp/

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα όλο το ιντερνετ, τελικά μάλλον δεν υπάρχει 7 ή 8 ίντσες dual boot με GPS κάτω από 140 Ευρώ.

 

Οπότε αναγκαστικά πάω σε android.

 

Μεταξύ των 2 ποιο να προτιμήσω? Έχουν περίπου την ίδια τιμή

 

teclast P80 ή cube talk 8x

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα όλο το ιντερνετ, τελικά μάλλον δεν υπάρχει 7 ή 8 ίντσες dual boot με GPS κάτω από 140 Ευρώ.

 

Οπότε αναγκαστικά πάω σε android.

 

Μεταξύ των 2 ποιο να προτιμήσω? Έχουν περίπου την ίδια τιμή

 

teclast P80 ή cube talk 8x

 

Teclast X89 έχει 148€ με δωρεάν μεταφορικά!Το πήρα και είναι σούπερ πάντως!

http://www.tinydeal.com/teclast-x89-79-dual-os-z3735f-2gb-32gb-tablet-pc-w-bluetooth-p-144019.html

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Ήθελα να ρωτησω αμα ξέρει κανεις τα tablet estar ..βρήκα ενα με 150€ με πολύ καλά χαρακτηριστικά.... (Εκτός απο κάμερα) ..έχετε να προτείνεται κάτι αλλο σε αυτή την τιμή 3g k 10" ?

http://http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/estar-grand-hd-quad-3g-tablet-101-3g-8gb-gkrialoyminio/prod6750003pp/

 

εχω 2 κομματια απο τα πολυ φτηνοτερα της ιδιας μαρκας για τα παιδια απο τα ριστουγεννα, ισως κ λιγο πιο πριν, απροβληματιστα κ τα δυο, πολυ καλα βγηκαν, φορτωμενα φουλ με παιχνιδια κ ολη μερα ιντερνετ, μια χαρα πανε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακαλω βοηθειστε κ μενα κ προτεινετε μου καποιο ταμπλετ που εχετε ηδη χρησιμοποιησει κ γνωριζετε, 8" ή 9" κατα προτίμηση.

Για γενική χρήση, ίντερνετ, χρήση κάμερας με σκυπε, γενικα αξιοπιστη συμπεριφορά σαν οθόνη, τατσ, κ διαδίκτυο.

Δεν ενδιαφερομαι για παιχνίδια ούτε ταινίες HD κλπ, μια γενικώς αξιόπιστη συμπεριφορά...

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγοντας το tablet και της (ρυθμισης )δεν λειτουργεί το wifi ,καμια ιδεα για το τι συμβενη?

 

Δοκίμασες restart, hard reset υποθέτω; Αν ναι, μήπως δεν έχει κάτσει καλά η ROM?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...