Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το teclast δεν το ξέρω, αλλά έχω το chuwi V88 ενάμισυ χρόνο σχεδόν και είναι απροβλημάτιστο.

 

Εγώ το αντίθετο. Έχω το X80h και τα πάει περίφημα. Πολύ καλή μπαταρία και ελαφρύ στο χέρι για ταμπλέτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Huawei mediapad x2 7'', το οποίο το βρισκω στα 399€ για την έκδοση με τα 32GB αποθηκευτικού χώρου και 3GB μνημης ram.

Υπαρχει κάτι αλλο παρόμοιο;

Πρεπει να προσεξω κατι όσον αφορά τον επεξεργαστή του Huawei με Soc Kirin;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Huawei mediapad x2 7'', το οποίο το βρισκω στα 399€ για την έκδοση με τα 32GB αποθηκευτικού χώρου και 3GB μνημης ram.

Υπαρχει κάτι αλλο παρόμοιο;

Πρεπει να προσεξω κατι όσον αφορά τον επεξεργαστή του Huawei με Soc Kirin;

400€ για 7ιντσο ταμπλετ;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

400€ για 7ιντσο ταμπλετ;;

Ναι ψαχνω αποκλειστικά 7'' με 8'' και 3G/4G λόγω φορητοτητας.

Το συγκεκριμένο Huawei Mediapad X2 ειναι Dual Sim με 5000mAh μπαταρία οποτε δυσκολεύομαι να βρω κάποια αλλη εναλλακτική.

Αν γνωρίζεις κάποιο άλλο αντίστοιχο/παρόμοιο προϊόν πολύ ευχάριστος να το δω!

Σαν εναλλακτική βλέπω το Sony Xperia z3 tablet με LTE το οποίο βγαίνει στα ίδια χρήματα.

Edited by giorgosgeo4

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ψαχνω αποκλειστικά 7'' με 8'' και 3G/4G λόγω φορητοτητας.

Το συγκεκριμένο Huawei Mediapad X2 ειναι Dual Sim με 5000mAh μπαταρία οποτε δυσκολεύομαι να βρω κάποια αλλη εναλλακτική.

Αν γνωρίζεις κάποιο άλλο αντίστοιχο/παρόμοιο προϊόν πολύ ευχάριστος να το δω!

Σαν εναλλακτική βλέπω το Sony Xperia z3 tablet με LTE το οποίο βγαίνει στα ίδια χρήματα.

 

Είχε περάσει το Ζ3 από τα χέρια μου και είναι τρομερό ταμπλετ, αλλά δεν είναι 10 ίντσες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα ταμπλετ για να βλέπω ταινίες Και να διαβάζω βιβλία. Όποτε θέλω Καλή οθόνη. Αν έχει Και hdmi για σύνδεση σε τηλεόραση έχει καλώς. Σε τι τιμές παίζει κάτι καλό από Κίνα και σε τι εδώ; προτείνεται μου κάτι δοκιμασμένο αν γίνετε.
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε το cube talk 9x και πηγα να συνδεθω στο playstore με τον λογαριασμο μου αλλα μου λεει:

 

"Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστη σύνδεσης με τον διακοσμητη.

 

Αυτό ενδέχεται να είναι ένα προσωρινό πρόβλημα η συσκευή android δεν υποστηρίζει υπηρεσίες δεδομένων. Εάν δεν επιλυθεί το πρόβλημα, επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών."

 

Edit : οκ το βρηκα αλλαξε αυτοματα η ωρα γιαυτο μου το εκανε αυτο

Edited by RODIFIRE
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μάλλον κινέζικο tablet WiFi 8" γυρω στα 100€. Υπάρχει τίποτα που να αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Για windows tablet μέχρι 200€ (8 ίντσες καλύτερα) ποιο θα προτείνατε;

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Για windows tablet μέχρι 200€ (8 ίντσες καλύτερα) ποιο θα προτείνατε;

Από Ελλάδα ή από Κίνα;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

τι έχουμε σε 10άρι FHD και 2gb ram τουλάχιστον για χρήση multimedia; γύρω στα 300€ και αγορά απο Ελλάδα

(exynos αποκλείστηκαν ήδη)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα ή από Κίνα;;;

 

Δεν έχω πρόβλημα, αυτό το Asus που μου πρότεινε ο συμφουριτης ωραίο φαίνεται...

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα, αυτό το Asus που μου πρότεινε ο συμφουριτης ωραίο φαίνεται...

Τότε κάνε μία "έρευνα" εδώ: http://www.geekbuying.com/

Γράψε windows tablet και θα βρείς πολύ καλύτερα σε καλύτερη τιμή ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα ταμπλετ για να βλέπω ταινίες Και να διαβάζω βιβλία. Όποτε θέλω Καλή οθόνη. Αν έχει Και hdmi για σύνδεση σε τηλεόραση έχει καλώς. Σε τι τιμές παίζει κάτι καλό από Κίνα και σε τι εδώ; προτείνεται μου κάτι δοκιμασμένο αν γίνετε.

Εγώ έχω το pipo t9. Μπορείς να το δεις εδώ http://www.hongkongeek.com/en/android-touch-screen-tablets/8139-tactile-tablet-pipo-t9s-android-44.html

Δεν έχει hdmi αλλά έχει mhl. Έχει απίστευτη οθόνη samsung hd, η μπαταρία κρατάει απειρες ώρες, έχει μεγάλη μνήμη κ.λ.π.

Προφανώς θα βρεις κι αλλά καλα ταμπλέτς στην τιμή αυτή και πιο καινούρια μοντέλα αλλά δεν έχω δουλέψει κάποια απο αυτά και δεν ξέρω. Πάντως το πιπο δεν το αλλαζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψάχνω μάλλον κινέζικο tablet WiFi 8" γυρω στα 100€. Υπάρχει τίποτα που να αξίζει;

Τσεκαρε εδώ για να πάρεις μια ιδέα ,[page:1],[order:position_desc]"]http://www.hongkongeek.com/en/21-android-touch-screen-tablets#filter=[feature_11:123],[page:1],[order:position_desc]

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι συστήνω το bestpriceinchina.com απο τοτε που το ανακάλυψα με έχει βολέψει! Βλέπω αυτό που θέλω σε ποιό κινεζομάγαζο πουλιέται και σε ποια τιμή, φίλτρα κλπ! Χώρια που μπορεί και να πετύχεις και κανα κουπόνι για επιπλεον εκπτωση!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι συστήνω το bestpriceinchina.com απο τοτε που το ανακάλυψα με έχει βολέψει! Βλέπω αυτό που θέλω σε ποιό κινεζομάγαζο πουλιέται και σε ποια τιμή, φίλτρα κλπ! Χώρια που μπορεί και να πετύχεις και κανα κουπόνι για επιπλεον εκπτωση!

 

Καλά κουπόνια δίνουν όλοι, δεν είναι τόσο σπάνιο. Το θέμα είναι η αξιοπιστία του κάθε καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίνουν όλοι, αλλά στο bestpriceinchina είναι συγκεντρωμένα όλα τα κουπόνια από όλα τα κινεζομαγαζα! Και βέβαια αποφεύγω να ψωνίσω χωρίς Paypal, ακόμη και στο ebay.
Link to comment
Share on other sites

Καλά κουπόνια δίνουν όλοι, δεν είναι τόσο σπάνιο. Το θέμα είναι η αξιοπιστία του κάθε καταστήματος.

Δε δίνουν όλοι.

Πχ το Vickmall δεν έχω πετύχει να δίνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δε δίνουν όλοι.

Πχ το Vickmall δεν έχω πετύχει να δίνει.

Και το vickmall δίνει, αν το ζητήσεις στο chat. Όχι σε όλα τα προϊόντα βέβαια, ούτε και κάνει μεγάλη έκπτωση. Πάνω από 2 δολάρια κουπόνι δεν μου έχει δώσει η τσίπισα η Selina!!! :p

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Μια ερωτηση ειναι κανεις που εχει στην κατοχη του το TABLET INNOVATOR W108B να μου πει εντυπωσεις;

Το θελω ως αντικατασταση λαπτοπ αλλα οχι με τρελες απαιτησεις. Θα κανει τη δουλεια μου; Υποστηριζει flash player;

Μηπως τα χαρακτηριστικα του δεν ειναι αρκετα καλα για να ανταποκριθει στις αναγκες μου, γιατι δυστυχως reviews απο ιντερνετ δεν εχω βρει.

Παρακαλω βοηθηστε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Μια ερωτηση ειναι κανεις που εχει στην κατοχη του το TABLET INNOVATOR W108B να μου πει εντυπωσεις;

Το θελω ως αντικατασταση λαπτοπ αλλα οχι με τρελες απαιτησεις. Θα κανει τη δουλεια μου; Υποστηριζει flash player;

Μηπως τα χαρακτηριστικα του δεν ειναι αρκετα καλα για να ανταποκριθει στις αναγκες μου, γιατι δυστυχως reviews απο ιντερνετ δεν εχω βρει.

Παρακαλω βοηθηστε!

Ποιες ειναι οι απαιτησεις σου,πανω κατω?

Ναι υποστηριζει flash player.

Link to comment
Share on other sites

Gaming me flash player kuriws kai office tainies kathimerini xrisi. Penaki mporw na xrhsimopoihsw gia one note kai me ti apokrisi sto grapsimo? Eyxaristw

Στο φόρουμ απαγορεύονται οι ξένες γλώσσες, γράψε Ελληνικά γιά να σου απαντήσει κάποιος .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...