Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν σε ενοχλεί η μηδενική σχεδόν συνδεσιμότητα του ΤΑΒ 7", εννοείται ότι λέει σαν μηχάνημα. Η προσωπική μου άποψη πάντως είναι ότι για διάβασμα οτιδήποτε άλλο εκτός από 9.7" είναι παίδεμα, γι'αυτο και παράγγειλα το Μ19 το οποίο και περιμένω εναγωνίως :p

 

M19???? Έχεις link... από που το αγόρασες και πόσο???

 

ΤΙΑ

 

P.S. Σε 7'' ή 8'' έχει να προτείνει κανείς κάποιο??? Βασικά με νοιάζει που είναι μικρό και μεταφέρεται άνετα....

Από http://www.e-tablet.gr ποιά αξίζουν????

Μου αρέσει το QuickSilver C7

http://www.e-tablet.gr/product_info.php?cPath=8_29&products_id=78 ...

Τι λέτε???

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

M19???? Έχεις link... από που το αγόρασες και πόσο???

 

ΤΙΑ

 

P.S. Σε 7'' ή 8'' έχει να προτείνει κανείς κάποιο??? Βασικά με νοιάζει που είναι μικρό και μεταφέρεται άνετα....

Από http://www.e-tablet.gr ποιά αξίζουν????

Μου αρέσει το QuickSilver C7

http://www.e-tablet.gr/product_info.php?cPath=8_29&products_id=78 ...

Τι λέτε???

 

Το Μ19 το έχω προπαραγγείλει από το e-tablet, ώστε μόλις κυκλοφορήσει επίσημα να το έχω κατευθείαν. Η τιμή δεν έχει οριστικοποιηθεί ακόμη, αλλά όπως μου είπαν θα κυμαίνεται γύρω στα 320 ευρώ, ενδεχομένως και πιο κάτω.

 

Το Quicksilver είναι πολύ καλό όπως έχω αναφέρει ήδη, και στις 8 ίντσες οποιοδήποτε από τα MID 816 Cap, Quivver C8, Μomo 8HD και ΜeiYing M11 είναι μια χαρά. Προσωπικά θα πρότεινα το Quivver C8 γιατί συνδυάζει τα καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά στην καλύτερη τιμή σε σχέση με τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Το Μ19 το έχω προπαραγγείλει από το e-tablet, ώστε μόλις κυκλοφορήσει επίσημα να το έχω κατευθείαν. Η τιμή δεν έχει οριστικοποιηθεί ακόμη, αλλά όπως μου είπαν θα κυμαίνεται γύρω στα 320 ευρώ, ενδεχομένως και πιο κάτω.

 

Το Quicksilver είναι πολύ καλό όπως έχω αναφέρει ήδη, και στις 8 ίντσες οποιοδήποτε από τα MID 816 Cap, Quivver C8, Μomo 8HD και ΜeiYing M11 είναι μια χαρά. Προσωπικά θα πρότεινα το Quivver C8 γιατί συνδυάζει τα καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά στην καλύτερη τιμή σε σχέση με τα υπόλοιπα.

 

Ψαχνω το Μ19 στο σάιτ αλλά δεν το βρίσκω.

 

 

Sent from my GT540 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω το Μ19 στο σάιτ αλλά δεν το βρίσκω.

 

 

Sent from my GT540 using Tapatalk

 

Μέχρι να κυκλοφορήσει επίσημα και να έχουμε τις πρώτες αναφορές από τους συνεργάτες μας στην Κίνα για την σωστή λειτουργία του συγκεκριμένου αλλά και κάθε tablet γενικότερα, η πάγια πολιτική μας είναι να μην τα παρουσιάζουμε επίσημα στον ιστότοπο μας, προς αποφυγή παρεξηγήσεων και παρανοήσεων.

 

Αυτή η πολιτική μας σχετίζεται άμεσα και με το γεγονός ότι ποτέ δεν δεχόμαστε προπαραγγελίες(με πλήρη προεξόφληση του προιόντος) για οποιοδήποτε tablet το οποίο δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα ακόμα και αν είμαστε απόλυτα βέβαιοι ότι κάτι τέτοιο θα γίνει στο εγγύς μέλλον.

 

Η πρακτική έχει δείξει ότι πολλές φορές, tablets τα οποία ήταν βέβαιο ότι θα κυκλοφορήσουν "κάποια στιγμή σύντομα" δεν κυκλοφόρησαν ποτέ, προκαλώντας μεγάλη αναστάτωση τόσο στους πελάτες που είχαν ήδη προπληρώσει το προιόν, όσο και στα καταστήματα που ακολούθησαν ή ακολουθούν αυτή την τακτική.

 

Θα ενημερώσουμε τα μέλη του forum, μόλις έχουμε περισσότερα νέα για την επίσημη κυκλοφορία και διαθεσιμότητα του Μ19.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση αν μπορει να μου απαντησει καποιος.....

Αγορασα και περιμενω το Archos Arnova 10 G2 4 GB.

Μπορω σε αυτο να συνδεσω USB 3g stick για Internet!?

Κατι σαν και αυτο που ειναι απο αλλο μοντελο?!?!

http://www.archos.com/products/gen9/feat_3g_ready.html?country=us&lang=en

 

 

ευχαριστω!

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

ποια η γνώμη σας για αυτό; Crypto Passpartout 70 C124

Xαρακτηριστικά

 

Επεξεργαστής 1.2GHz

Οθόνη αφής 7'' Capacitive 16:9 800x480 TFT LCD

Κάμερα 0.3M

Μνήμη 4GB

Υποστήριξη ασύρματου δικτύου Wi-Fi b/g

Δυνατότητα αναπαραγωγής βίντεο υψηλής ανάλυσης HD

Θύρα mini HDMI

Θύρα επέκτασης μνήμης microSD

Mini USB port

G-sensor Support 360 spin

Ελληνικό Πληκτρολόγιο

Υποστήριξη Flash

Android 2.3.3

Ε-book: PDF/Epub/TXT/FB2/PDB/RTF

 

για 195€ μου φαίνεται μια χαρά, τι λέτε;

μνήμη ραμ πόση είναι;

Link to comment
Share on other sites

ποια η γνώμη σας για αυτό; Crypto Passpartout 70 C124

 

 

για 195€ μου φαίνεται μια χαρά, τι λέτε;

μνήμη ραμ πόση είναι;

 

Είναι το ίδιο μοντέλο κατασκευαστικά με το QuickSilver C7 αλλά με διαφορετική εμφάνιση. Και τα 2 έχουν 512ΜΒ RAM.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνωντας σε διάφορα site βρήκα μία δυό εκδόσεις του Asus Transformer με 3G γνωρίζει κανείς εάν όντως η Asus έχει βγάλει τέτοια έκδοση? Αν ναί Ελλάδα δεν έρχεται καθόλου? γιατί σε κανένα κυριολεκτικά eshop δεν το βρήκα.

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το crypto και το quickcilver διαθετουν εγκατεστημενο το android market?

 

To QuickSilver C7 έχει προεγκατεστημένο το Android Market και παρέχει πλήρη πρόσβαση σε αυτό. Το Crypto θα πρέπει κανονικά και αυτό να έχει προεγκατεστημένο το Android Market. Δεν μπορούμε να πούμε τίποτε περισσότερο καθώς δεν το έχουμε ελέγξει από κοντά.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, μάλλον δεν έχω καταλάβει, πάλι άσχετη είμαι:

αυτό το nook(color ή tablet) που θέλω να αγοράσω, όταν το φέρω στην στην Ελλάδα τι θα το κάνω; Θα δουλεύει κανονικά σαν ένα απλό τάμπλετ; Είναι android;

Εννοείται ότι δεν σκοπεύω να αγοράζω οποιοδήποτε περιεχόμενο ή εφαρμογές από κάπου, απλώς θα σερφάρω στο νετ (έχει browser;) και θα διαβάζω δωρεάν τις εφημερίδες από τα σάιτ τους.

Μου κάνει ή βλάκεία θα κάνω να το πάρω;

Βασικά, μου έχει κολλήσει να αγοράσω ντε και καλά φτηνό τάμπλετ από ΗΠΑ που να υπάρχει μόνο εκεί (από ψώνιο:O) -αλλά να μπορώ να το χρησιμοποιήσω κι εδώ, μην πάει άχρηστο!

 

edit:

ok, βρίσκω τις πληροφορίες λίγες λίγες στο νετ, για λειτουργικό κλπ αλλά πέστε μου στην Ελλάδα και χωρίς να πληρώνω για περιεχόμενο, θα κάνει τίποτα ή... τίποτα;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

αυτό το nook(color ή tablet) που θέλω να αγοράσω, όταν το φέρω στην στην Ελλάδα τι θα το κάνω; Θα δουλεύει κανονικά σαν ένα απλό τάμπλετ; Είναι android;

Εννοείται ότι δεν σκοπεύω να αγοράζω οποιοδήποτε περιεχόμενο ή εφαρμογές από κάπου, απλώς θα σερφάρω στο νετ (έχει browser;) και θα διαβάζω δωρεάν τις εφημερίδες από τα σάιτ τους.

 

Μια χαρά θα δουλεύει,έχει android λειτουργικό,πετσοκομμένο και χωρίς android market.Γι αυτό που το θέλεις κάνει μια χαρά.Ότι άλλη απορία έχεις με pm

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για tablet 3G με win 7 περιπου στις 9 ιντσες και οικονομικο.

Τι υπαρχει; Χοντρικα εχω δει:

2goPAD SL10 $499

eeePAD EP121 $1000

exoPC $600

iconia W500 $549

ideapad P1

masterpad

slate 2 (hp) $699

slider 7 (samsung) $699

touchpad B10 $974

viewpad 100 $845

viliv X70

windpad 100W $499 +3G

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Gpad G97 Win7 9.7inch IPS Capacitive Skype 32GB 2Gb RAM στα 420$

http://www.merimobiles.com/Gpad_G97_Win7_9_7inch_IPS_Capacitive_Skype_32GB_2G_p/meri0668.htm

 

αλλά δεν είναι 3G... οπότε άκυρο...

 

P.S. για 3G σε tablet κάνεις WiFi Hot spot το κινητό σου και και συνδέεσαι πάνω του από το tablet μέσω WiFi... πολύ απλό...

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Neu 10,2 Zoll Android 2.3 GPS NAVI WLAN 3G Tablet PC Kamera FLYTOUCH III

Στο ebay...γνωριζει καποιος κατι για αυτο ειναι στα 120 ευρω...σκεφτομαι να το αγορασω αλλα αν παθει κατι που θα το στειλω;ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθές το πρωί να κάνω ξανα αίτηση στην Forthnet λογω μετακόμισης σε άλλη περιοχή και μου έδωσαν επιδότηση 70 ευρώ για το Tablet της Βitmore (tab88 android 2.3)

 

To τσακωσα !

 

Ελληνικό μενού, 8αρα οθονη, 8Gb, 2.0 mpixels, Wifi, Μνήμη 512mb,

 

Mλονο 159 ευρω

ftiaxno to tragoudi ton titlon
Link to comment
Share on other sites

Neu 10,2 Zoll Android 2.3 GPS NAVI WLAN 3G Tablet PC Kamera FLYTOUCH III

Στο ebay...γνωριζει καποιος κατι για αυτο ειναι στα 120 ευρω...σκεφτομαι να το αγορασω αλλα αν παθει κατι που θα το στειλω;ευχαριστω για το χρονο σας

 

Αν πάθει κάτι αφού έρθει και χωρίς να έχει ήδη κάτι, το πιο πιθανό θα είναι να το στείλεις στα σκουπίδια. Εκτός και αν πέσεις σε σωστό πωλητή ο οποίος θα αναλάβει τις ευθύνες του σε περίπτωση προβλήματος και χωρίς να σου βγει άλλο ένα flytouch να το στείλεις να το στείλει, να του το στείλουν και να στο ξαναστείλει.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειπες τωρα;;;;λεω να το παρω να δω την κινεζια μου πε οτι αν παθει κατι δεν συμφερει να το στειλουμε πισω κ θα προσπαθησει να το φτιαξει αυτος...
Link to comment
Share on other sites

είχε βγει είδηση για αυτήν την επιδότηση

http://www.digitallife.gr/bitmore-tab-88-android-neo-tablet-me-epidotisi-apo-ti-forthnet-66305/

 

@fineas τι λέει το tablet, φαίνεται πολύ καλό για τα λεφτά του και ειδικά αν το συνδυάσεις με την επιδότηση της forthnet

Link to comment
Share on other sites

όντως ισχύει από 30/11 αυτό:

http://techblog.gr/tablet/bitmore-tab-88-forthnet-2135/

http://www.infoquest.gr/news/el-tablet-bitmore-tab-88-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-forthnet

 

Καλή φάση πάντως. Ειναι μερικές μικρές κινήσεις που περνάνε απαρατήρητες...

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Υπολείπεται χαρακτηριστικά της πλειοψηφίας των 8ιντσων tablets στην ανάλυση, στην έλλειψη πίσω κάμερας και το πιο σημαντικό στην απουσία του Android Market.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση σε αυτά τα λεφτά είναι πολύ καλή προσφορά.

 

Σίγουρα, για όποιον είναι ή πρόκειται να γίνει συνδρομητής της Fothnet, τα 160 είναι οριακώς ανεκτά. Στα 230 όμως, η τιμή είναι απλά απαράδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...