Jump to content

[Sync] Συγχρονισμός iPhone <-> άλλες συσκευές


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το θέμα θα συγκεντρώσουμε τις πληροφορίες/απορίες/προβλήματα που έχουν να κάνουν με την μεταφορά δεδομένων όπως επαφές, ημερολόγιο, μηνύματα , παιχνίδια κτλ από και προς την iDevice.

 

Μεταφορά iPhone επαφών σε Android

Μεταφορά Android επαφών σε iPhone

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μεταφέρουμε αγορασμένες εφαρμογές για iphone από pc σε mac ?

Επίσης και την μουσική βιβλιοθήκη.

Και κάτι άλλο. Αναγνωρίζει το leopard εξωτερικό δίσκο φορμαρισμένο NTFS?

Το έκανα αυτό για να μπορέσω να αποθηκεύσω αρχεία μεγαλύτερα από 4G.

Όλα μου τα αρχεία είναι σε δίσκους NTFS.

Είπα κι εγώ να αλλάξω.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

1. Μεταφέρεις τα .ipa από το iTunes του pc στο iTunes του mac. Για εφαρμογές που έχεις στο iPhone απλά συγχρονίζεις. Θα πρέπει να κάνεις authenticate τον υπολογιστή για να τις διαχειρίζεται.

2. Μεταφέρεις την μουσική βιβλιοθήκη (και playlists) από το iTunes του pc στο iTunes του Mac. Για μουσική που έχεις στη συσκευή χρησιμοποίησε το iTunesAid.

3. Θα πρέπει να εγκαταστήσεις το NTFS for Mac OS X. Προτείνω εφόσον θα τολμήσεις την μετάβαση να formάρεις έναν από τους δίσκους σου σε Mac OS Extender (Journaled). Με αυτό τον τρόπο θα μπορείς να εκμεταλλευτείς και τις δυνατότητες του Time Machine στο Leopard.

Link to comment
Share on other sites

Έχω είδη εξοπλιστεί παρα πολυ καλά.

Έχω πάρει και το time capsule 1T, συν 4T (προϋπάρχοντα)σε δίσκους εξωτερικούς.

Δεν θέλω να χάσω με τίποτα τα mkv αρχεία που είναι πολύτιμα για μένα.

Ευχαριστώ Περικλή. Και σίγουρα θα πρέπει να βρω ένα αξιόλογο forum να με καθοδηγήσει σωστά στα πρώτα βήματα.

Ελπίζω Να μην το μετανιώσω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι δεν θα το μετανιώσεις!

 

Το Time Capsule είναι πολύ καλή επιλογή, κρατάει backups συνεχώς χωρίς να χρειάζεται να κάνεις τίποτα, όλα εύκολα, όλα ασύρματα.

 

Welcome to the family :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια για καποιο λογο το pc μου χαλασε και εκανα format , αυτο που θελω ειναι πως μπορω να συνχρονησω το iphone μου με το pc μου δλδ να περασει στο pc οτι εχει το iphone μου.

Το μονο που εχω σε εξωτερικο σκληρο ειναι το itunes απο την μουσικη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια για καποιο λογο το pc μου χαλασε και εκανα format , αυτο που θελω ειναι πως μπορω να συνχρονησω το iphone μου με το pc μου δλδ να περασει στο pc οτι εχει το iphone μου.

Το μονο που εχω σε εξωτερικο σκληρο ειναι το itunes απο την μουσικη μου.

 

Κανε κανονικα συγχρονισμο!Οπως περνας αυτα που θελεις απο το pc,το ιδιο γινεται και αντιστροφα:)Εχει ξαναναφερθει.Να ψαχνουμε και λιγο ετσι!Φιλικα παντα:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να περάσω της επαφές μου στο iphone;

Τις έχω κάνει export σε ένα αρχείο .csv

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το outlook ή να κάνεις sync με το Google contacts http://www.google.com/mobile/apple/sync.html
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κανε κανονικα συγχρονισμο!Οπως περνας αυτα που θελεις απο το pc,το ιδιο γινεται και αντιστροφα:)Εχει ξαναναφερθει.Να ψαχνουμε και λιγο ετσι!Φιλικα παντα:)

 

Ρε συ petran και εγω επαθα το ιδιο αλλα μολις εκανα συνχρονισμο ΟΛΑ σβυστηκανε και ξανα ΠΑΛΙ απο την αρχη!!!!!!

ξερω οτι δεν γινεται να μεινουν μεσα στο iphone.

Σημερα παλι δοκιμασα μετα απο format το pc μου και στο συνχρονισμο μου ζητησε να διαγραφουν αυτα που εχει μεσα.

Βασικα το itunes το θελω για να περασω τραγουδια μεσα.. εκτος αν ξερεις κανενα αλλο προγραμμα (το iphone pc suite δεν κανει)

Link to comment
Share on other sites

Την μουσική/βίντεο μπορεις να την πάρεις με το DiskAid.

Τις εφαρμογές θα πατήσεις transfer purchases

Τα υπόλοιπα γίνονται αυτόματα

 

Kάνε πρώτα ένα backup iPhone πριν αρxχίσεις το sync

Link to comment
Share on other sites

...

Βασικα το itunes το θελω για να περασω τραγουδια μεσα.. εκτος αν ξερεις κανενα αλλο προγραμμα (το iphone pc suite δεν κανει)

 

Media Monkey

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω πριν απο format πηγαινω στο C:/Users/User/My Music και κανω αντιγραφη το φακελο του itunes.Μετα το format τον ξαναπεταω εκει,κανω και ενα import τις playlists και παιζει κανονικα:)
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα έχω ένα ερώτημα :

Σε νέο pc με νέα εγκατάσταση του itunes έκανα sync και πρόσεξα ότι άρχισε και μου έσβηνε κάποιες εφαρμογές .Το σταμάτησα και μετά από διάβασμα είδα ότι έπρεπε να Κάνω transfer purchases , Πράγμα που έκανα μετά. Της εφαρμογές που έχασα πώς μπορώ να τις ανακτήσω

Ζήσε το σήμερα γατί είναι το αύριο που περίμενες χθες ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα έχω ένα ερώτημα :

Σε νέο pc με νέα εγκατάσταση του itunes έκανα sync και πρόσεξα ότι άρχισε και μου έσβηνε κάποιες εφαρμογές .Το σταμάτησα και μετά από διάβασμα είδα ότι έπρεπε να Κάνω transfer purchases , Πράγμα που έκανα μετά. Της εφαρμογές που έχασα πώς μπορώ να τις ανακτήσω

 

To μονο που μπορεις να κανεις ειναι εαν θυμασαι τα ονοματα τους να τις ξανακατεβασεις η εαν εχεις κρατησει τις itunes receipts στο mail σου να δεις ποιες εφαρμογες εχεις αγορασει αλλα δεν εχεις στο itunes. Λυπαμαι αλλα μεχρι εκει που φτανουν οι γνωσεις μου αυτες ειναι οι επιλογες σου

 

Καλησπερα παιδια για καποιο λογο το pc μου χαλασε και εκανα format , αυτο που θελω ειναι πως μπορω να συνχρονησω το iphone μου με το pc μου δλδ να περασει στο pc οτι εχει το iphone μου.

Το μονο που εχω σε εξωτερικο σκληρο ειναι το itunes απο την μουσικη μου.

 

Θα πρεπει να επιλεξεις απο το μενου στην κορυφη του itunes (windows) η απο την μπαρα επιλογων στην κορυφη της οθονης (mac) to store και εκει authenticate computer και μετα να κανεις transfer purchases διαφορετικα τα itunes δεν κανουν την αντιγραφη σωστα, για να προσθεσω στα λεγομενα των αλλων παιδιων

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παίδες!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση:

Υπάρχει δυνατότητα να μεταφερθούν τα sms που έχω στο windows mobile κινητό μου (diamond) στο iphone?

θα ήθελα να τα κρατήσω...

Γίνεται κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

απο άλλη συσκευή μπορεί να γίνει; πχ με my phone explorer?

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Προχθες εβαλα βιαστικα τα windows 7 χωρις να κρατησω backup φακελους του Itunes.

 

Τα εβαλα εκει που ειχα τα vista οποτε δεν εχω προσβαση στους παλιους φακελους.

 

Τι μπορω να κανω ωστε να περασω το Itunes και να συγχρονησω το 3g Iphone χωρις να χασω κυριως τις επαφες μου ??

 

Εχω το 3g με j/b και v 3.0

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...