Jump to content

Polls @ myphone.gr: iOS 5, Ice Cream Sandwich & Mango. Ποιο διαλέγετε;


XL_31
 Κοινοποίηση

Ποιο λειτουργικό σύστημα κρίνετε σαν το πληρέστερο αυτή τη στιγμή;  

820 members have voted

  1. 1. Ποιο λειτουργικό σύστημα κρίνετε σαν το πληρέστερο αυτή τη στιγμή;

    • Apple iOS 5.0
      163
    • Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
      480
    • Windows Phone 7 Mango
      77
    • Άλλο (Blackberry, MeeGo, Symbian Belle, Bada OS)
      65
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      35


Recommended Posts

Να σου υπενθημισω οτι το bt χρησιμοποιητε σπανια,οτι αν τραβηξω ενα βιντεο 720p η1080 θα κανεις να το παρεις ενα μηνα...οτι ο jobs εδωσε αγωνα για να πεισει της εταιριες για το μουσικο καταστημα και οτι θα ειναι κλειδωμενο..για της φωτο συμφωνω παντως.Απο εκει και περα αν θεωρεις οτι τα ανοιχτα λειτουργικα εχουνε το πανω χερι σε πωλησεις επειδη ειναι τα καλυτερα μαλλον δεν βλεπεις τι πωλησεις εχει το iPhone...

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να κάνει ώρα να το μεταφέρεις αλλά είναι ότι πιο γρήγορο και το καλύτερο ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το 3g ειναι πιο γρηγορο απο το bt (by mail δηλαδη) ??? ποσο μαλλον απο bt 3... αν το συγκρινεις με το bt του 6600 ισως ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτειμώ το Android και θα συνεχίσω και με το 4.0, αν και τα Windows Phone είναι η επόμενη μου επιλογή.

Έχω όμως το εξής ερώτημα. Γιατί όλα τα λειτουργικά (πλην του Symbian και κάποια android της Samsung) έχουν σνομπάρει την κλασική 3G βιντεοκλήση; Δεν μιλάω για facetime, skype, gtalk κτλ, αλλά για την απλή λειτουργία της κλασικής βιντεοκλήσης, δηλαδή επιλογή από οποιαδήποτε επαφή και βιντεοεπικοινωνία με απλή συσκευή 5ετίας. Γιατί να μην έχουμε πλέον ΚΑΙ αυτή την επιλογή; Και όποιος προτρέξει και πει οτι δεν χρειάζεται, να ξέρει οτι υπάρχει κόσμος που θα το ήθελε.

Ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω την λογική αυτή από όλα τα καινούργια λειτουργικά! Αλλά αφού η Samsung στο Galaxy S και S2 την έχει προσθέσει αυτήν την λειτουργία άρα δεν είναι περιορισμός του Android....σωστά;

 

Μαζι σου φιλε!!ξερω πολλα ατομα που εχουν μπροστινη καμερα σε τηλεφωνο 5ετιας,οπως λες,και θα θελα να μπορω να επικοινωνω μαζι τους με βιντεοκληση..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπέρ του Android 4.0 καθώς φέρει νέες βελτιώσεις....

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως ειναι αρκετα πιο γρηγορο και με βολευει μιας και εχω 300mb και απο αυτην την εβδομαδα θα παω στα 5gb οποτε δεν εχω προβλημα .αλλα και data να μην παω σπιτι η καπου με wi-fi και τελειωσε.

Κατα προτιμηση android μεχρι να βγει μια καλη συσκευη nokia με wp να παρω.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζουμε μόνο αυτα που έχουμε δει οπότε προσωπικα προτιμώ το ios5

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το πληρέστερο από τη λίστα για μένα είναι και θα είναι το Android γιατί μου προσφέρει την ελευθερία που θέλω. Δεν άλλαξε τίποτα πάνω σ' αυτό το θέμα με τις νέες εκδόσεις των άλλων λειτουργικών που παρουσιάστηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα ψηφιζω android 4.0.Τωρα με τις αλλαγες στο περιβαλλον διεπαφης και το Multitasking σε στυλ webOS φυσαει.
Link to comment
Share on other sites

ice scream sandwich γιατι μου αρέσει το νέο UI.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Android από εμένα γιατί οδηγεί τις εξελίξεις

Όχι το IOS γιατί δεν γουστάρω την APPLE και με τα άλλα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, εκτός το παλιό Symbian που πλέον δεν μου λέει τίποτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ'ολα να ξεκαθαρισω οτι δεν τα εχω δοκιμασει οοοοοοολα τα λειτουργικα που εχουν αναφερθει. Συνεχιζουμε...

 

Πιστευω οτι τα λειτουργικα που κυκλοφορουν ικανοποιουν με το παραπανω τον μεσο χρηστη, ενας εκ των οποιων ειμαι κι εγω. Δεν εχω το κινητο για επαγγελματικες δραστηριοτητες κτλ, το θελω για τη μουσικη μου, κανενα παιχνιδι, σερφαρισμα στο ιντερνετ και καμια ταινιουλα. Νομιζω οτι ολα μπορουν να τα καταφερουν αυτο αλλά η σημασια ειναι στις λεπτομερειες και στην ευκολια με την οποια μπορεις να τα κανεις αυτα.

Με το android μπορεις απλα να συνδεσεις το κινητο σου σε ενα pc και να περασεις μεσα οτι τραγουδι υπαρχει σε αυτο το pc αν θες, χωρις itunes κτλ. Δεν ειναι λογος να το προτιμησει αυτο ο μεσος χρηστης? Ενα αλλο θεμα, που μπορει να φανει "αστειο" εδω σε αρκετους, ειναι και η εμφανιση. Μου αρεσει που μπορω να αλλαξω την εμφανιση σε κατι που βλεπω καθε μερα! Μπορω να βαλω αλλα widgets, να τα παω απο δω, να τα παω απο εκει, μπορω να αλλαξω launcher που εχει το ταδε στυλ ή iOS εμφανιση κτλ κτλ. Αφου εχω αυτη την επιλογη γιατι να θελω να βλεπω καθε μερα το ιδιο απαραλλαχτο πραγμα για ενα χρονο? (Τοσο κραταω τα κινητα πανω κατω). Αυτα δεν ειναι τιποτα δυσκολα πραγματα, απλα τα κατεβαζεις απο το μαρκετ, αν θες ψαχτεις κιολας λιγο με custom themes μιλαμε για μεγαλη μεταμορφωση.

Για οσους εχουν ορεξη να ψαχτουν υπαρχουν επιλογες να αλλαξεις βασικα πραγματα στο λειτουργικο, να υπερχρονισεις επεξεργαστες, να κανεις σχεδον οτι θελεις!

Αυτος ειναι ο λογος που προτιμω το android, η παραμετροποιηση ειτε εμφανισιακα ειτε λειτουργικα .

 

υγ: Πολυ θα ηθελα να δουλεψω το meego γιατι δειχνει τουλαχιστον ενδιαφερον αρα αν θελει κανεις να μου χαρισει ενα Ν9, κατα προτιμηση σε ασπρο, ας μου στειλει pm :p

Link to comment
Share on other sites

έτσι ICS rules! Από την στιγμή που το Gingerbread είναι τόσο καλό φαντάσου το Ice Cream Sandwich πόσο πιο γρήγορο, ελαφρύ και σταθερό θα είναι... έχω περάσει και από τα iOS για μια 3ετία γεμάτη αλλά android δεν είναι. Απλά πιο fancy και προσεγμένο σε κάποιες λεπτομέρειες (κουμπιά, progression bars etc)
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το ios επειδή οι άλλες εταιρίες το αντιγράφουν. Το android πάει πολλή καλά αλλά χρειάζεται και άλλη πρόοδο για να ανταγωνιστεί το ios.

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
iOS απο μενα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το εχω ακομη,βασει αυτων που ακουγονται και λεγονται και των βελτιωσεων που θα επερθουν το Android 4.
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν και λιγο ακυρο το poll καθως οι περισσοτεροι απο μας δεν εχουμε δουλεψει το Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).

οπως και να χει αν και κατοχος android για μενα πιο πληρες λειτουργικο αυτη τη στιγμη ειναι το ios.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η επιλογή του να βάλεις στη δημοσκόπηση ένα λειτουργικό με πολύ μικρό μερίδιο της αγοράς σε ξεχωριστή επιλογή (WP), ενώ ένα που για πολλά χρόνια ξεχώριζε και είναι ακόμα ψηλά (Symbian) το βάζεις στα λοιπά. Well done, καθόλου biased μιλάμε... :rolleyes: :blink: :whistle: Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγω ψηφιζω ics (hd2) και meamo (n900)

http://osarena.net/opinions/erchete-o-android-killer.html

υ.π δεν διαβασα την σελιδα μονο την φωτο ηθελα να ανεβασω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...