Jump to content

Polls @ myphone.gr: iOS 5, Ice Cream Sandwich & Mango. Ποιο διαλέγετε;


XL_31
 Κοινοποίηση

Ποιο λειτουργικό σύστημα κρίνετε σαν το πληρέστερο αυτή τη στιγμή;  

820 members have voted

  1. 1. Ποιο λειτουργικό σύστημα κρίνετε σαν το πληρέστερο αυτή τη στιγμή;

    • Apple iOS 5.0
      163
    • Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
      480
    • Windows Phone 7 Mango
      77
    • Άλλο (Blackberry, MeeGo, Symbian Belle, Bada OS)
      65
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      35


Recommended Posts

Για το δεύτερο είναι σαν να λες ότι δοκίμασες Windows Mobile 6.5 και δεν σου πολυάρεσαν, οπότε δεν θα ψηφίσεις Mango ... Πιο απλά : Ουδεμία σχέση η s60v5 με την S^3, με εξαίρεση τα εικονίδια ....

 

Για το πρώτο, αν έχεις δίκαιο μιας και εγώ δεν την πρόσεξα αυτή την καινοτομία, ανακαλώ ...

 

Μάλλον δεν το εξήγησα σωστά: Εχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές το Ν8 του Saint_Petrouil. Ενώ το Ν8 είναι μία πολύ καλή και ολοκληρωμένη συσκευή από πολλές απόψεις που δεν είναι κατάλληλο το θέμα να αναλυθούν, τα μελανά του σημεία (κατ'εμέ) είναι ο απαράδεκτος browser και μία αίσθηση lagαρίσματος που σου αφήνει στη λειτουργία. (Ναι, μιλάω για τις official roms και όχι για όλες τις μαγειρεμένες που του περνάει ο Πέτρος κάθε 2η μέρα :p )

 

Προφανώς και το Symbian δε θα είχε φτάσει στο σημείο που είναι τώρα, αν είχε δυνατότερο hardware. Οι δικαιολογίες κάποιων ότι το Symbian δε θέλει παραπάνω είναι χαζές για μένα. Αφού δεν τραβάει, πώς να το κάνουμε; Δεν είμαι από τους χρήστες που εντυπωσιάζονται με τα GHz και τους πυρήνες, αλλά στην πράξη το avatar μου λειτουργεί εξαιρετικά με αυτό το hardware και η αυτονομία του είναι παραπλήσια του N8 με την υποχρονισμένη του CPU.

 

Εν πάσει περιπτώσει, το Symbian αν βελτιωνόταν έγκαιρα στα 2-3 σημεία που υστερούσε δε θα ήταν εδώ που είναι.

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω πιστευω πως το λειτουργικό παίζει μικρό ρόλο (ναι μικρό), αν το καλοσκεφτεις σε ένα smartphone κανεις δεν χρησιμοποιεί το λειτουργικό καθεαυτού, όλοι χρησιμοποιούν τις εφαρμογές που τρέχουν σε αυτό, όλο το ζουμί βρίσκεται στις εφαρμογές και, και με αυτήν την λογική διάλεξα android

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω δοκιμάσει όλα τα Λ/Σ κινητών τηλεφώνων για μεγάλο χρονικό διάστημα, ψήφισα πως δεν γνωρίζω.

Σίγουρα όμως, όλα τα παραπάνω λειτουργικά θα παίρνουν τηλέφωνα, θα στέλνουν μηνύματα, θα μπαίνουν στο ίντερνετ.

Αν θέλει κάποιος να βρει το πραγματικά πληρέστερο, θα πρέπει να κάνει μία λίστα με όλα τα λειτουργικά γράφοντας όλες τις λειτουργίες του καθενός και να τσεκάρει όλες τις λειτουργίες που θα έχει το καθένα.

Και όχι να μου βγάζετε το Ανδρόιδ το καινούριο ως το πληρέστερο επειδή είναι το πιο πρόσφατο.

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, με πρόλαβες για κάποιες ώρες (άτιμη δουλειά...). Συμφωνώ απόλυτα...

 

Ποιος έχει στα χέρια του Mango;

 

Και ακριβώς αυτή είναι η απάντηση στην ερώτηση του τίτλου. Τι είναι αυτό που έκανε κάποιον να ΜΗΝ αγοράσει κάτι άλλο σε σχέση με αυτό που έχει (διάλεξε);

Δε χρειάζεται να ξέρεις τα πάντα για να αποκλείσεις κάτι. Π.χ. Για μένα ένα λειτουργικό χωρίς ελληνικά είναι άχρηστο ακόμα κι αν μπορώ μ'αυτό να πετάξω διαστημόπλοιο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

To iOs 5 έχει ακόμα τα κόμπλεξ του (bluetooth κτλ).

Το WP 7,5 επίσης...

Το Android έχει θέματα ασφάλειας, μπαταρίας και κατανάλωσης MB..

Το Symbian^3 δεν έχει συσκευές της προκοπής (μα 640x360 ακόμα?)...

Το Bada δεν έχει τα θέματα των παραπάνω αλλά δεν έχει πολλές εφαρμογές...

Το Meego δεν έχει και δε θα έχει σχεδόν ΚΑΜΙΑ εφαρμογή (το Ν9 κάνει μόνο για συλλέκτες)..

Το Blackberry ζει ακόμα στην δεκαετία όπου χρειαζόμασταν πλήκτρα, δεν υπήρχαν ΙΜ's και το Gmail δεν έκανε push..

 

Οπότε συμβιβάζομαι με την επιλογή του Android 4.0 μιας και ελπίζω ότι θα έχουν λυθεί τα θέματα μπαταρίας, ασφάλειας και εξωφρενικής κατανάλωσης ΜΒ χωρίς λογο..

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

@Bouss την τελευταία φορά που έλεξα στο κινητό μου είχα ελληνικά. Και εννοώ πριν κάτι μήνες.

 

Φυσικά Mango, ερώτηση είναι αυτή ; !

Link to comment
Share on other sites

Και ακριβώς αυτή είναι η απάντηση στην ερώτηση του τίτλου. Τι είναι αυτό που έκανε κάποιον να ΜΗΝ αγοράσει κάτι άλλο σε σχέση με αυτό που έχει (διάλεξε);

Δε χρειάζεται να ξέρεις τα πάντα για να αποκλείσεις κάτι. Π.χ. Για μένα ένα λειτουργικό χωρίς ελληνικά είναι άχρηστο ακόμα κι αν μπορώ μ'αυτό να πετάξω διαστημόπλοιο.

 

Συμφωνώ απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

διαλέγω ενα λειτουργικό που μου επιτρέπει να εχω

1. mp3 για ringtones

2. να στέλνω και να λαμβάνω με BT αρχεία όπως mp3, photos κτλ

 

ΔΛΔ bada, android, symbian και ΟΧΙ mp, ios που με γυρνάνε στο 2002 σε αυτο το θεμα

 

1. αν στο itunes κάνεις μετονομασία το αρχείο κατάληξης aac σε κατάληξη τύπου ringtone (.m4r) Αρκεί να είναι 30 δευτερολέπτων.

2. Με το imessage ανταλάζεις όταν θες βίντεο/εικόνα/φωτογραφίες χωρίς χρέωση και πολύ γρήγορα αρκεί να είσα σε ένα wifi δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Πληρέστερο out of the box είπα, χωρίς να πρέπει να εγκαταστήσω 345676543 εφαρμογές για να έχω ένα κινητό που μπορεί να κάνει όσα το 6680 μου

Και το n9 έχει ήδη εφαρμογές στο Nokia Store και λέει πως θα μπορεί να φοράει όλες τις Android εφαρμογές, μην μιλάμε χωρίς να γνωρίζουμε :rolleyes: ....

 

δεν καταλαβες το -ανυπαρκτο- χιουμορ μου. εννοω οτι δεν εχουμε δει κανενα ακομα δειγμα του ν9 πλην καποιον βιντεο κλπκλπ.. οπως λες και εσυ, "λεει" πως θα φορεσει , "θα" εχει εφαρμογες Out of the box κλπκλπ... ουτε εσυ γνωριζεις λοιπον, γιαυτο θα συμφωνησω στο μην μιλαμε χωρις να γνωριζουμε.

 

Το θεμα παντως εχει ξεφυγει λιγο. ολα τα παραπανω λειτουργικα αναφερθηκαν γιατι ειναι αναβαθμισεις δημοφιλεις λειτουργικων, που οι περισσοτεροι απο εμας εχουμε χρησιμοποιησει. κανενα απο αυτα δεν εχει φτασει στα χερια μας, αρα οι κρισεις που μπορει να γινουν ειναι υποθετικες, βασιζομενοι στα υπαρχοντα λειτουργικα και στις καινοτομιες που θα προσφερουν οι εκδοσεις που περιμενουμε εντος ημερων...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το εξήγησα σωστά: Εχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές το Ν8 του Saint_Petrouil. Ενώ το Ν8 είναι μία πολύ καλή και ολοκληρωμένη συσκευή από πολλές απόψεις που δεν είναι κατάλληλο το θέμα να αναλυθούν, τα μελανά του σημεία (κατ'εμέ) είναι ο απαράδεκτος browser και μία αίσθηση lagαρίσματος που σου αφήνει στη λειτουργία. (Ναι, μιλάω για τις official roms και όχι για όλες τις μαγειρεμένες που του περνάει ο Πέτρος κάθε 2η μέρα :p )

 

Προφανώς και το Symbian δε θα είχε φτάσει στο σημείο που είναι τώρα, αν είχε δυνατότερο hardware. Οι δικαιολογίες κάποιων ότι το Symbian δε θέλει παραπάνω είναι χαζές για μένα. Αφού δεν τραβάει, πώς να το κάνουμε; Δεν είμαι από τους χρήστες που εντυπωσιάζονται με τα GHz και τους πυρήνες, αλλά στην πράξη το avatar μου λειτουργεί εξαιρετικά με αυτό το hardware και η αυτονομία του είναι παραπλήσια του N8 με την υποχρονισμένη του CPU.

 

Εν πάσει περιπτώσει, το Symbian αν βελτιωνόταν έγκαιρα στα 2-3 σημεία που υστερούσε δε θα ήταν εδώ που είναι.

 

αμαν πια! με φαγατε!! να δω τι θα κανατε αν δεν ειχατε και εμας τους beta testers :p !! Η αληθεια ειναι πως ενα λαγκ το χει, ΟΧΙ οταν η συσκευη ειναι φρεσκια απο φλασαρισμα και full update, αλλα οταν αρχιζω να περναω εφαρμογες ξεκινανε τα οργανα. Μικρο βεβαια, καμια σχεση με 5th edition και σιγουρα κατα παρα πολυ βελτιωμενο με το PR1.1(a.k.a symbian^3) , αλλα δεν θα πρεπε να το χει. Ο browser οντως ειναι κακος, το γεγονος πως ειναι κατα πολυ καλυτερος απο τον κακιστο προηγουμενο δεν τον κανει καλο, απλα παντα κατι κακο διπλα σε κατι κατα παρα πολυ χειροτερο μας φαινεται παντα "καλο" . Την σελιδα του Myphone ανοιγω και κανει ωρα, και μετα λαγκαρει.

Σιγουρα το γεγονος πως τα νεα NOKIA(με symbian) κινητα βγαινουν με πιο δυνατους επεξεργαστες και πιο μεγαλες RAM κατι θα πρεπει να μας λεει. Οπως και να χει, ανεφερα απλα 2-3 απο τα μειονεκτηματα του Ν8 μου, μην παρεξηγηθω, εχω παρα πολλους λογους για τους οποιους το λατρευω και με ικανοποιει, απλα δεν παυω να ψαχνω την τελειοτητα , οπως ολοι μας (για αυτο τρωγομαστε αλλωστε :p ) . Δεν γνωριζω κατα ποσο πολυ βελτιωμενο στο λαγκ θα ναι με την belle , θα το δουμε αυτο :) .

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εχοντας δοκιμασει symbian, android και blackberry το καθενα υπερεχει στους εξης τομεις :

 

1. Symbian, για τηλεφωνικες κλησεις, ποιοτητα σηματος, sms,

2. Blackberry Os, για ασφάλεια δεδομενων, email, τηλεφωνικες κλησεις, και γενικοτερα robust συμπερηφορα

3. android, για πλοηγηση στο internet και google services

 

το μεν πρωτο εχει φθασει στο τελος του, το δευτερο μετεξελισετε και το τριτο περιμενουμε να οριμασει :)

Edited by trexed
Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου έχω δοκιμάσει όλα τα λειτουργικά και η δική μου άποψη είναι ότι το symbian^3 μαζί με ios είναι τα καλύτερα

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το εξήγησα σωστά: Εχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές το Ν8 του Saint_Petrouil. Ενώ το Ν8 είναι μία πολύ καλή και ολοκληρωμένη συσκευή από πολλές απόψεις που δεν είναι κατάλληλο το θέμα να αναλυθούν, τα μελανά του σημεία (κατ'εμέ) είναι ο απαράδεκτος browser και μία αίσθηση lagαρίσματος που σου αφήνει στη λειτουργία. (Ναι, μιλάω για τις official roms και όχι για όλες τις μαγειρεμένες που του περνάει ο Πέτρος κάθε 2η μέρα :p )

 

Προφανώς και το Symbian δε θα είχε φτάσει στο σημείο που είναι τώρα, αν είχε δυνατότερο hardware. Οι δικαιολογίες κάποιων ότι το Symbian δε θέλει παραπάνω είναι χαζές για μένα. Αφού δεν τραβάει, πώς να το κάνουμε; Δεν είμαι από τους χρήστες που εντυπωσιάζονται με τα GHz και τους πυρήνες, αλλά στην πράξη το avatar μου λειτουργεί εξαιρετικά με αυτό το hardware και η αυτονομία του είναι παραπλήσια του N8 με την υποχρονισμένη του CPU.

 

Εν πάσει περιπτώσει, το Symbian αν βελτιωνόταν έγκαιρα στα 2-3 σημεία που υστερούσε δε θα ήταν εδώ που είναι.

 

Η απόδειξη του ότι το Ν8 έστω δε χρειάζεται μεγαλύτερο hardware (όχι ότι θα με χαλούσε αν είχε, αλλά μη ξεχνάμε ότι βγήκε πριν 1 χρόνο) θα την δούμε όπου νάναι που θα κυκλοφορήσει επίσημα η belle για Ν8. Πραγματικά πετάει. Και ο browser που λες δεν έχει καμία σχέση.

 

To iOs 5 έχει ακόμα τα κόμπλεξ του (bluetooth κτλ).

Το WP 7,5 επίσης...

Το Android έχει θέματα ασφάλειας, μπαταρίας και κατανάλωσης MB..

Το Symbian^3 δεν έχει συσκευές της προκοπής (μα 640x360 ακόμα?)...

Το Bada δεν έχει τα θέματα των παραπάνω αλλά δεν έχει πολλές εφαρμογές...

Το Meego δεν έχει και δε θα έχει σχεδόν ΚΑΜΙΑ εφαρμογή (το Ν9 κάνει μόνο για συλλέκτες)..

Το Blackberry ζει ακόμα στην δεκαετία όπου χρειαζόμασταν πλήκτρα, δεν υπήρχαν ΙΜ's και το Gmail δεν έκανε push..

 

Οπότε συμβιβάζομαι με την επιλογή του Android 4.0 μιας και ελπίζω ότι θα έχουν λυθεί τα θέματα μπαταρίας, ασφάλειας και εξωφρενικής κατανάλωσης ΜΒ χωρίς λογο..

 

Σε όλα σχεδόν όσα λες συμφωνώ, εκτός του ότι το meego δεν έχει καμία εφαρμογή. Έχει όλες του Ν900 και θα υποστηρίζει από ότι λένε και android, οπότε θα έχει αρκετές...

Απλά εγώ επιλέγω symbian και Ν8 (χωρίς να συμβιβάζομαι) γιατί με καλύπτει και το hardware (δεν εννοώ cpu, αλλά όλα τα άλλα). Μελλοντικά περιμένω κάποιες δυνατές συσκευές με belle σαν αντικαταστάτη του Ν8 (Ν8-01 που έχει ακουστεί). Αν δε τις δω αυτές τις συσκευές, θα κοιτάξω προς Ν9 μεριά και αν ούτε εκεί καλυφτούν "τα θέλω μου" τότε το android θα είναι μονόδρομος για εμένα, καθώς το θεωρώ για εμένα τον μόνο άξιο αντικαταστάτη του symbian που έχω αγαπήσει-συνηθίσει-όπως θέλετε πάρτε το.

 

αμαν πια! με φαγατε!! να δω τι θα κανατε αν δεν ειχατε και εμας τους beta testers :p !! Η αληθεια ειναι πως ενα λαγκ το χει, ΟΧΙ οταν η συσκευη ειναι φρεσκια απο φλασαρισμα και full update, αλλα οταν αρχιζω να περναω εφαρμογες ξεκινανε τα οργανα. Μικρο βεβαια, καμια σχεση με 5th edition και σιγουρα κατα παρα πολυ βελτιωμενο με το PR1.1(a.k.a symbian^3) , αλλα δεν θα πρεπε να το χει. Ο browser οντως ειναι κακος, το γεγονος πως ειναι κατα πολυ καλυτερος απο τον κακιστο προηγουμενο δεν τον κανει καλο, απλα παντα κατι κακο διπλα σε κατι κατα παρα πολυ χειροτερο μας φαινεται παντα "καλο" . Την σελιδα του Myphone ανοιγω και κανει ωρα, και μετα λαγκαρει.

Σιγουρα το γεγονος πως τα νεα NOKIA(με symbian) κινητα βγαινουν με πιο δυνατους επεξεργαστες και πιο μεγαλες RAM κατι θα πρεπει να μας λεει. Οπως και να χει, ανεφερα απλα 2-3 απο τα μειονεκτηματα του Ν8 μου, μην παρεξηγηθω, εχω παρα πολλους λογους για τους οποιους το λατρευω και με ικανοποιει, απλα δεν παυω να ψαχνω την τελειοτητα , οπως ολοι μας (για αυτο τρωγομαστε αλλωστε :p ) . Δεν γνωριζω κατα ποσο πολυ βελτιωμενο στο λαγκ θα ναι με την belle , θα το δουμε αυτο :) .

 

Βάλτην άφοβα την belle (beta ελληνική by lagoskon), αυτό έχω να σου πω μόνο. 3 βδομάδες την έχω και παίζει α-lagάριστα και απροβλημάτιστα. Ανυπομονώ να βγει η τελική.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτην άφοβα την belle (beta ελληνική by lagoskon), αυτό έχω να σου πω μόνο. 3 βδομάδες την έχω και παίζει α-lagάριστα και απροβλημάτιστα. Ανυπομονώ να βγει η τελική.

 

ε να, τετοια μου κανετε και μετα φταιω εγω που το φλασαρω καθε δευτερη μερα!! λοιπον , εκλεισε! θα την βαλω!!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω Δεν απαντώ εννοείται.

 

Όσο έχετε δουλέψει συσκευές με τις τελικές και πλήρεις εκδόσεις των παραπάνω λειτουργικών, άλλο τόσο έχω δουλέψει κι εγώ.

iPhone 4S, Samsung Galaxy Nexus, Win7 Mango phones δεν υπάρχουν στο Ελλάντα καρδιά μου. Το να έχει κάποιος iOS 5 στο iPhone 4 χωρίς Siri δεν αποτελεί πλήρη εμπειρία χρήσης του λειτουργικού. Καλά για ICS δεν το συζητώ ακόμα, για WP7 Belle οι εκδόσεις είναι beta, άρα και πάλι άκυρο.

 

Άλλο ένα νήμα για άπειρο flaming ώστε να κερδίζει hits το myphone και να βγάζει το κατιτίς του από διαφημίσεις. Μην μπαίνετε στο τρυπάκι του flaming και αγνοήστε τέτοια νήματα. Αντικειμενική άποψη δεν υπάρχει στο συγκεκριμένο ερώτημα, μόνο οι υποκειμενικές ανάγκες του καθένα που καθορίζουν ποιο λειτουργικό του ταιριάζει.

THE DOC IS BACK...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ψηφοφορία είναι για δύο λόγους ηλίθια....

 

1. Γιατί μεταφράζεται στο "Τι λειτουργικό έχει το κινητό σας;;;;"

2. Γιατί συγκρίνουμε λειτουργικά που δεν τα έχουμε πιάσει καλά καλά στα χέρια μας....

 

Συμφωνώ...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

"Aλλο"

 

Maemo 5

 

 

 

εννοειται πως υπαρχει

 

Ποιο ειναι? Μην μου πεις μαεμο και Ν900... Γιατι πλεον εχει παλαιωση η συσκευη και το μαεμο εχει δεν εχει μελλον... Μιλαμε για σημερα πας να αγορασεις συσκευη και να μην χρειαζεται να ψαχνεις ολη μερα hack απο comunity κτλ... Ετοιμα πραγματα...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

άκυρη η ψηφοφορία...

δεν έχουν κυκλοφορήσει επισήμως μερικά λειτουργικά...

το 99,9% των χρηστών δεν έχει χρησιμοποιήσει πάνω από δύο...

μου αρέσει που το 60% διάλεξε το ice cream sandwich που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα και δεν έχουν χρησιμοποιήσει...!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εμ :) αφου ειναι πιο παραμετροποιησιμο απο το Android, τι να κανουμε

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εμ :) αφου ειναι πιο παραμετροποιησιμο απο το Android, τι να κανουμε

Ρε βασιλη η ψηφοφορια αναφερεται σε λειτουργικα που ακομα δεν εχουν φτασει στα χερια μας καλος η κακος, δηλαδη με κατι που εχει μελλον... Το μαεμο δεν εχει μελλον δυστηχως!

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω Δεν απαντώ εννοείται.

 

Όσο έχετε δουλέψει συσκευές με τις τελικές και πλήρεις εκδόσεις των παραπάνω λειτουργικών, άλλο τόσο έχω δουλέψει κι εγώ.

iPhone 4S, Samsung Galaxy Nexus, Win7 Mango phones δεν υπάρχουν στο Ελλάντα καρδιά μου. Το να έχει κάποιος iOS 5 στο iPhone 4 χωρίς Siri δεν αποτελεί πλήρη εμπειρία χρήσης του λειτουργικού. Καλά για ICS δεν το συζητώ ακόμα, για WP7 Belle οι εκδόσεις είναι beta, άρα και πάλι άκυρο.

 

Άλλο ένα νήμα για άπειρο flaming ώστε να κερδίζει hits το myphone και να βγάζει το κατιτίς του από διαφημίσεις. Μην μπαίνετε στο τρυπάκι του flaming και αγνοήστε τέτοια νήματα. Αντικειμενική άποψη δεν υπάρχει στο συγκεκριμένο ερώτημα, μόνο οι υποκειμενικές ανάγκες του καθένα που καθορίζουν ποιο λειτουργικό του ταιριάζει.

Η καλύτερη απάντηση .Ειδικα η πιο άκυρη είναι αυτή του ICS αφού όσοι το ψήφισαν το έχουν δει μόνο σε βίντεο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη απάντηση .Ειδικα η πιο άκυρη είναι αυτή του ICS αφού όσοι το ψήφισαν το έχουν δει μόνο σε βίντεο.:lol:

Κι όμως, έχει τις περισσότερες ψήφους! :p

 

Δεν είναι καν προφανές το ερώτημα του Poll... O τίτλος λέει "ποιό προτιμάτε", ενώ η τελική ερώτηση του κειμένου είναι "ποιό νομίζετε ότι θα έχει μεγαλύτερη επιτυχία"! Είναι δύο τελείως διαφορετικά ερωτήματα!

Link to comment
Share on other sites

Η απόδειξη του ότι το Ν8 έστω δε χρειάζεται μεγαλύτερο hardware (όχι ότι θα με χαλούσε αν είχε, αλλά μη ξεχνάμε ότι βγήκε πριν 1 χρόνο) θα την δούμε όπου νάναι που θα κυκλοφορήσει επίσημα η belle για Ν8. Πραγματικά πετάει. Και ο browser που λες δεν έχει καμία σχέση.

 

Μα πριν 1 χρόνο που βγήκε το Ν8 ήδη ο ανταγωνισμός είχε αρκετούς μήνες πιο πριν προτάσεις με καλύτερο hardware, πλην κάμερας βέβαια.

Μακάρι η δουλειά που έχει γίνει σε επίπεδο λειτουργικού στην Belle να αξίζει τον κόπο, αν και πάλι δε σώζει την κατάσταση. Υποτίθεται πως η Nokia έχει πάρει τις αποφάσεις της για εγκατάλειψη του Symbian, δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω Δεν απαντώ εννοείται.

 

Όσο έχετε δουλέψει συσκευές με τις τελικές και πλήρεις εκδόσεις των παραπάνω λειτουργικών, άλλο τόσο έχω δουλέψει κι εγώ.

iPhone 4S, Samsung Galaxy Nexus, Win7 Mango phones δεν υπάρχουν στο Ελλάντα καρδιά μου. Το να έχει κάποιος iOS 5 στο iPhone 4 χωρίς Siri δεν αποτελεί πλήρη εμπειρία χρήσης του λειτουργικού. Καλά για ICS δεν το συζητώ ακόμα, για WP7 Belle οι εκδόσεις είναι beta, άρα και πάλι άκυρο.

 

Άλλο ένα νήμα για άπειρο flaming ώστε να κερδίζει hits το myphone και να βγάζει το κατιτίς του από διαφημίσεις. Μην μπαίνετε στο τρυπάκι του flaming και αγνοήστε τέτοια νήματα. Αντικειμενική άποψη δεν υπάρχει στο συγκεκριμένο ερώτημα, μόνο οι υποκειμενικές ανάγκες του καθένα που καθορίζουν ποιο λειτουργικό του ταιριάζει.

 

συμφωνω απολυτα!

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...