Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό μου, έχει προ εγκατεστημένη μια Γερμανική νομίζω εφαρμογή ενημέρωσης με το όνομα “Bild“ ενημερώνεται αυτόματα και δεν μου δίνει επιλογή διαγραφής.

Μπορώ να την διαγράψω τελείως από το κινητό μου;

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό μου, έχει προ εγκατεστημένη μια Γερμανική νομίζω εφαρμογή ενημέρωσης με το όνομα “Bild“ ενημερώνεται αυτόματα και δεν μου δίνει επιλογή διαγραφής.

Μπορώ να την διαγράψω τελείως από το κινητό μου;

 

Αν κανεις ρουτ (μη με ρωτησεις πως, δεν εχω ασχοληθει με το συγκεκριμενο καθολου εως τωρα) θα μπορεις να διαγραψεις οποια εφαρμογη θελεις, χρησιμοποιωντας τον root explorer για παραδειγμα.

Καπου στις προηγουμενες σελιδες υπαρχει λιγκ για το ρουταρισμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εχω το τηλεφωνο και εχω λογαριασμο στο gmail ,αλλα πηρα και ενα ταμπλετ πρεπει να φτιαξω νεο λογαριασμο η με τον ιδιο θα συνδεονται και τα δυο ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εχω το τηλεφωνο και εχω λογαριασμο στο gmail ,αλλα πηρα και ενα ταμπλετ πρεπει να φτιαξω νεο λογαριασμο η με τον ιδιο θα συνδεονται και τα δυο ευχαριστω

 

Με τον ιδιο βεβαια. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε ειχα ενα φοβο μηπως μπερδευτουν γιαυτο ρωτάω

 

Καθολου δεν θα μπερδευτουμ. Ισα ισα, αν εχεις αγορασει και καποια εφαρμογη, θα μπορεις να τη χρησιμοποιεις και στις 2 συσκευες σου. Αλλιως θα επρεπε να την αγορασεις (την εφαρμογη) 2 φορες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αξίζει να δώσω το iPhone4 για να πάρω αυτό?

Με ψήνει αρκετά κυρίως η οθόνη και η εμφάνιση και αρχίζω να το σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καθολου δεν θα μπερδευτουμ. Ισα ισα, αν εχεις αγορασει και καποια εφαρμογη, θα μπορεις να τη χρησιμοποιεις και στις 2 συσκευες σου. Αλλιως θα επρεπε να την αγορασεις (την εφαρμογη) 2 φορες.

τα συνδεσα αλλα ,το ταβλετ δεν κατεβαζει ολες τις εφαρμογες και το κυριοτερο δεν κανη συνχρονισμο στις επαφες ( εκτως και αυτο που γραφη επαφες το ταμπλετ δεν ειναι η απαφες του τηλεφωνου που εχω στο gmail και στο κινητο μου το οποιο κανη συνχρονισμο κανονικα)

και κατι ακομα οταν συνδεομε στο μαρκετ με το pc οταν πατησω να κατεβασω μια εφαρμογη μου εχει επιλογη να τα κατεβασω στο rarz που εχω τωρα η στο blade που ειχα παλια το ταμπλετ δεν μου το προτεινη καθόλου

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Παιδιά το γουστάρω πολύ αξίζει το τηλέφωνο???

Eίχα το iphone 4 και το έδωσα και τώρα είμαι με το lg optimus one p500 το παλιό μου έχω πολύ καλή σχέσει με android απλός το μονο που δεν ξέρω είναι αν το bootloader θα είναι ξεκλείδωτο? Οποιος μπορεί ας μου πει λίγο.

 

Ευχαριστώ!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αξίζει να δώσω το iPhone4 για να πάρω αυτό?

Με ψήνει αρκετά κυρίως η οθόνη και η εμφάνιση και αρχίζω να το σκέφτομαι.

 

Φίλε μου όπως έχω γράψει και σε προηγούμενο ποστ το κινητό το αγόρασα δύο φορές. Την πρώτη το...έχασα και συμβίωσα με ενα iPhone4 και εγω μιάμιση εβδομάδα. Το αποτελεσμα; Πήγα και το ξανα αγορασα!!

3>4
Link to comment
Share on other sites

τα συνδεσα αλλα ,το ταβλετ δεν κατεβαζει ολες τις εφαρμογες και το κυριοτερο δεν κανη συνχρονισμο στις επαφες ( εκτως και αυτο που γραφη επαφες το ταμπλετ δεν ειναι η απαφες του τηλεφωνου που εχω στο gmail και στο κινητο μου το οποιο κανη συνχρονισμο κανονικα)

και κατι ακομα οταν συνδεομε στο μαρκετ με το pc οταν πατησω να κατεβασω μια εφαρμογη μου εχει επιλογη να τα κατεβασω στο rarz που εχω τωρα η στο blade που ειχα παλια το ταμπλετ δεν μου το προτεινη καθόλου

ευχαριστω

Αν έχεις περάσει στο τάμπλετ τον λογαριασμό σου στο gmail και είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ, θα σου περαστούν και οι επαφές του gmail και όλα. ίσως θέλει λίγο χρόνο για να κάνει το συγχρονισμό.

Στο μάρκετ από το Pc μπορεί να μη σου βγάζει την ταμπέτα σου γιατί μπορεί να μην υποστηρίζει το μάρκετ (πολλά τάμπετ δεν έχουν προεγκατεστημένο το μάρκετ και δεν έχουν εκ των προτέρων πρόσβαση σε αυτό) Τι ταμπλέτα έχεις?

Καλύτερα πάντως αυτά να τα ρωτήεις στο φόρουμ που αφορά την ταμπέτα σου, μιας και εδώ μιλάμε μόνο για το razr:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αξίζει να δώσω το iPhone4 για να πάρω αυτό?

Με ψήνει αρκετά κυρίως η οθόνη και η εμφάνιση και αρχίζω να το σκέφτομαι.

 

αν εδινα το iphone μου μονο με αυτο θα το αλλαζα. αν δεν εχεις προβλημα με το android χτυπα το με κλειστα τα ματια.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κάρτα μνήμης? Του έβαλα μια 16αρα αλλά προσπαθώ, μάταια, να εγκαταστήσω apps εκεί. Έχω την επιλογή να τα εγκαταστήσω είτε στην phone memory, είτε στην sd. Eλα όμως που η sd είναι η εσωτερική 8αρα του τηλ και ΟΧΙ η κανονική microsd. Κάποιο suggestion?:worry:

 

Πρέπει να διαμορφώσεις ένα κομμάτι της microsd σε ext .

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να διαμορφώσεις ένα κομμάτι της microsd σε ext .

...και πως το κάνουμε αυτό;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
3>4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα να το δώσω το RAZR. Έπειτα από σχεδόν 1 μήνα συμβίωσης μαζί του δεν μπόρεσα να συνηθίσω εργονομικά το μέγεθος του. Είναι κρίμα γιατί η συσκευή μου άρεσε πάρα πολύ αλλά δεν έχω γιγαντιαία χέρια! Λέω λοιπόν να δοκιμάσω το Lumia, τουλάχιστο εγονομικά ξέρω πως θα με βολέψει!;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. πραγματικά κι εγώ μόνο με αυτό σκέφτομαι να το αλλάξω. Μου έχει κάνει πολύ θετική εντύπωση. Θα πάω να το δω αύριο :)
Link to comment
Share on other sites

ειναι πραγματικα το πιο ομορφο κινητο που εχω δει ποτε μου και με οθοναρα.2 ερωτησεις:ψηνει κ αυτο μπριζολες οπως τα περισσοτερα motorola?? hdmi δεν νομιζω να εχει κανω λαθος η ειναι συμβατο με το mini usb-->hdmi????
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν κάτι που και εγώ φοβόμουν λόγω μικρού πάχους αλλά τελικά δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε καν αισθάνεσαι θερμότητα στην πλάτη του κινητού. HDMI έχει και δουλεύει και full screen στην τηλεόρασή μου που το δοκίμασα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν κάτι που και εγώ φοβόμουν λόγω μικρού πάχους αλλά τελικά δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε καν αισθάνεσαι θερμότητα στην πλάτη του κινητού. HDMI έχει και δουλεύει και full screen στην τηλεόρασή μου που το δοκίμασα.

Ακριβως, και να εννοειται εχει ξεχωριστη υποδοχη απο τη micro usb.:)

 

Μου αρεσει ομως που λετε οτι ψηνει μπροζολα, οπως τα περισσοτερα μοτορολα!! Οπως τα περισσοτερα high end κινητα θα επρεπε να λετε. Δειτε λιγο τι φτιαχνουν οι αλλοι... Παντως το razr δεν εχει κανενα θεμα με τη θερμοτητα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, και να εννοειται εχει ξεχωριστη υποδοχη απο τη micro usb.:)

 

Μου αρεσει ομως που λετε οτι ψηνει μπροζολα, οπως τα περισσοτερα μοτορολα!! Οπως τα περισσοτερα high end κινητα θα επρεπε να λετε. Δειτε λιγο τι φτιαχνουν οι αλλοι... Παντως το razr δεν εχει κανενα θεμα με τη θερμοτητα.

 

Αυτη την εποχη καμία συσκευη δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Το καλοκαίρι ειναι το πρόβλημα.:D

Και πιστεύω οτι δεν θα λυθεί όσο ανεβαίνουν τα MHz στους επεξεργαστές και ταυτόχρονα μειώνεται ο όγκος των συσκευών.

 

Εκει που πονάνε όλα τα smartphone ανεξεραιτως, ειναι στο navigation με ταυτόχρονη φόρτιση και τοποθετημένα σε σημείο του ταμπλο που το βλέπει ο ήλιος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Διανύω την τρίτη μέρα σχέσης με το XT910 μετά από μια θυελώδη σχέση με το iPhone 4 :). Με συγκίνησε η συσκευή (δεν γδέρνετε) και η ιστορία του (ποιός δεν θυμάται τα πρώτα Razr). Δεν το κρύβω ότι στην αρχή με ξένισε το λειτουργικό του, αλλά στην πορεία το λάτρεψα. Έχω όμως κάποιες απορίες. Η πρώτη και η πιο βασική είναι πως μπορούμε να βάλουμε το ελληνικό αλφάβητο στο πλάι των επαφών. Έχω πάρα πολλά ονόματα και είναι πολύ δύσχρηστο να τσουλάω την οθόνη μέχρι να βρω κάποιο γράμμα. Η αναζήτηση δεν με εξυπηρετεί. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος :(
Link to comment
Share on other sites

Διανύω την τρίτη μέρα σχέσης με το XT910 μετά από μια θυελώδη σχέση με το iPhone 4 :). Με συγκίνησε η συσκευή (δεν γδέρνετε) και η ιστορία του (ποιός δεν θυμάται τα πρώτα Razr). Δεν το κρύβω ότι στην αρχή με ξένισε το λειτουργικό του, αλλά στην πορεία το λάτρεψα. Έχω όμως κάποιες απορίες. Η πρώτη και η πιο βασική είναι πως μπορούμε να βάλουμε το ελληνικό αλφάβητο στο πλάι των επαφών. Έχω πάρα πολλά ονόματα και είναι πολύ δύσχρηστο να τσουλάω την οθόνη μέχρι να βρω κάποιο γράμμα. Η αναζήτηση δεν με εξυπηρετεί. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος :(

 

Για εμενα ο πιο πρακτικος τροπος αναζητησης των επαφων ειναι:

Ανοιγω την εφαρμογη τηλεφωνο και στο πληκτρολογιο που εμφανιζει (το μεγαλο με τους αριθμους) γραφω το ονομα που θελω. Οχι τον αριθμο του, αλλα το ονομα, οπως το χω αποθηκευμενο. Θα δεις οτι σου βγαζει την επαφη που θελεις. Οι επαφες μου ειναι στα αγγλικα (χρονια τωρα) και μου δουλευει τελεια. Αν οι επαφες ειναι στα ελληνικα δεν ξερω αν δουλειει.

Εναλλακτικα παντως, χωρις να ανοιξεις καμια εφαρμογη, δηλαδη εκει που βρισκεσαι στην οθονη αναμονης πατας το κουμπι της αναζητησης, αυτο με το βελακι (τερμα δεξια) και αρχιζεις να γραφεις το ονομα που θελεις.

 

Τελος, και το λεω για οσους ειναι νεοι στο android, αντικαταστειστε την εφαρμογη για προβολη φωτογραφιων, με καποια αλλη εφαρμογη απο το μαρκετ, ωστε να εχετε ομαλο ζουμ ιν.

Επισης, δοκιμαστε τον οπερα mobile απο το μαρκετ. Ειναι πολυ πιο smooth απο τον ενσωματωμενο.

:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

όταν κλείνω κάποια εφαρμογή κλείνει ή τρέχει στο παρασκήνιο? Και αν τρέχει στο παρασκήνιο, τι πρέπει να κάνω για να κλείνει μια εφαρμογή αμέσως?
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει ομως που λετε οτι ψηνει μπροζολα, οπως τα περισσοτερα μοτορολα!! Οπως τα περισσοτερα high end κινητα θα επρεπε να λετε. Δειτε λιγο τι φτιαχνουν οι αλλοι... Παντως το razr δεν εχει κανενα θεμα με τη θερμοτητα.

 

δεν ενοω την θερμοτητα.με το υλικο που ειναι φτιαγμενη η συσκευη δυσκολα θα εχει τετοια προβληματα.για το SAR λεω,ειναι κ σ αυτη την συσκευη υψηλο οπως στο defy και στο atrix???????

Edited by mitsos7777
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...