Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει κάποια λογική αυτό που αναφέρεις. Τον διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο τον παρατήρησες στην μπάρα δεδομένων της εφαρμογής iTunes ή στη συσκευή σου;

Στην μπάρα δεδομένων του itunes. Και μολίς παρατήρησα ότι αφού το έγαλα το κινητο απ τον υπολογιστή και το ξανά σύνδεσα μου δείχνει κανονικά τον χώρο δηλαδή 25 Gb. Γιατί όμως το έκανε αυτό όταν έκανα το αντίγραφο. Καμιά εξήγηση?

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λανθάνουσα ένδειξη, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

 

Έγινε φίλε μου. Ευχαριστώ για την απάντηση

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
λίγο τα φώτα σας. σκέφτομαι να αγοράσω ξανά iphone. Λόγω ότι ξέχασα το apple id μου, ζήτησα επαναφορά λογαριασμού. περιμένω εδώ και 15 μέρες και ακόμα τπτ. Αν είναι να πάρει η διαδικασία κάνα μήνα, να ξέρω να δημιουργήσω ένα καινούργιο apple id. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

λίγο τα φώτα σας. σκέφτομαι να αγοράσω ξανά iphone. Λόγω ότι ξέχασα το apple id μου, ζήτησα επαναφορά λογαριασμού. περιμένω εδώ και 15 μέρες και ακόμα τπτ. Αν είναι να πάρει η διαδικασία κάνα μήνα, να ξέρω να δημιουργήσω ένα καινούργιο apple id. Ευχαριστώ

 

Εάν δεν έχεις αγορασμένες εφαρμογές και δεν σε ενδιαφέρουν δεδομένα που υπήρχαν στο παλιό Apple ID, μπορείς να δημιουργήσεις κάλλιστα νέο.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις αγορασμένες εφαρμογές και δεν σε ενδιαφέρουν δεδομένα που υπήρχαν στο παλιό Apple ID, μπορείς να δημιουργήσεις κάλλιστα νέο.

 

μόνο την συνδρομή στο Apple music έχω από πληρωμένα. τις υπόλοιπες εφαρμογές τις έχω free. αλλά για ποιο λόγο κάνει τόσο καιρό για να γίνει reset ένα id. είναι τραγικό να περιμένεις σχεδόν ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

μόνο την συνδρομή στο Apple music έχω από πληρωμένα. τις υπόλοιπες εφαρμογές τις έχω free. αλλά για ποιο λόγο κάνει τόσο καιρό για να γίνει reset ένα id. είναι τραγικό να περιμένεις σχεδόν ένα μήνα.

 

Κάλεσε εάν θέλεις στην υποστήριξη της Apple στην Ελλάδα από σταθερό τηλέφωνο ώρες γραφείου, στο 00800 4414 5417, να λύσεις το πρόβλημά σου σε 5 λεπτά (που λέει ο λόγος). :)

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε εάν θέλεις στην υποστήριξη της Apple στην Ελλάδα από σταθερό τηλέφωνο ώρες γραφείου, στο 00800 4414 5417, να λύσεις το πρόβλημά σου σε 5 λεπτά (που λέει ο λόγος). :)

 

να λύσεις το πρόβλημά σου σε 5 λεπτά (που λέει ο λόγος). :) με τρομάζει :lol:

Link to comment
Share on other sites

να λύσεις το πρόβλημά σου σε 5 λεπτά (που λέει ο λόγος). :) με τρομάζει :lol:

 

Ναι γιατι η αναμονη ειναι λιιιιιιιιγο περισσοτερη συνηθως :lol:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

αν κάνω 2ο apple id, και μέσα στο μήνα στείλει email η apple για το reset του 1ου, θα μπορέσω μετά να το χρησιμοποιήσω? ή θα πρέπει να έχω το 2ο
Link to comment
Share on other sites

αν κάνω 2ο apple id, και μέσα στο μήνα στείλει email η apple για το reset του 1ου, θα μπορέσω μετά να το χρησιμοποιήσω? ή θα πρέπει να έχω το 2ο

 

Το ένα Apple ID με το άλλο δεν έχουν καμία συσχέτιση. Είναι δύο διαφορετικοί λογαριασμοί, αλλά γιατί δεν καλείς στην υποστήριξη;

Link to comment
Share on other sites

Το ένα Apple ID με το άλλο δεν έχουν καμία συσχέτιση. Είναι δύο διαφορετικοί λογαριασμοί, αλλά γιατί δεν καλείς στην υποστήριξη;

 

μην φάμε όλη την μέρα μας για ένα reset, μια και δεν θα είναι 5 λεπτά όλη η υπόθεση. αν μέσα στην εβδομάδα δεν δω φως, θα κάνω καινούργιο.

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

μην φάμε όλη την μέρα μας για ένα reset, μια και δεν θα είναι 5 λεπτά όλη η υπόθεση. αν μέσα στην εβδομάδα δεν δω φως, θα κάνω καινούργιο.

Ευχαριστώ :)

 

Δε κανεις αλλο ενα reset?! Επίσης δεν κοιτάς λιγο και στα spam μήπως εκείνη η ρημάδα η απάντηση βρίσκετε θαμμένη στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία; :rolleyes:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα και καλό μήνα.Χτες μετά απο αναβάθμιση που έκανα στο iTunes απο εκείνη τη στιγμή δεν βλέπει ούτε

το iPhone ούτε το iPad.Ο υπολογιστής τα ανοίγει στις φωτογραφίες αλλά το iTunes τίποτα.Βοήθεια κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.Χτες μετά απο αναβάθμιση που έκανα στο iTunes απο εκείνη τη στιγμή δεν βλέπει ούτε

το iPhone ούτε το iPad.Ο υπολογιστής τα ανοίγει στις φωτογραφίες αλλά το iTunes τίποτα.Βοήθεια κανείς?

 

Τελικά το βρήκα ζητώντας βοήθεια απο την Apple.Χρειαζόταν ενημέρωση οι drivers του υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να δω σε ποιες εφαρμογές είμαι συνδρομητής, αν υπάρχει κάπου να το γράφει αναλυτικά. Γιατί δεν ξέρω τι πληρώνω και τι όχι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να δω σε ποιες εφαρμογές είμαι συνδρομητής, αν υπάρχει κάπου να το γράφει αναλυτικά. Γιατί δεν ξέρω τι πληρώνω και τι όχι.

 

Settings - iTunes & App Store - πατάς επάνω στο Apple ID σου (μπλε γράμματα) - πατάς view Apple ID - σου εμφανιζει καρτέλα Account - πας κάτω στο Subscriptions

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εχω αγοράσει ενα ipad 6th gen και ενα xs max. προσπααθω να τα συνδεσω με το itunes για να βαλω μουσικη. το ipad συνδεεται κανονικα, εχω περασει την μουσικη αλλα με το που παω να συνδεσω το xs max μου βγαζει σφαλμα 0x800000A.

Εχω ξανακατεβαασει το itunes ,έχω προσπαθήσει σε όλες τις θύρες usb αλλα τιποτα.

Το μονο κακο σε ολο αυτο ειναι οτι το pc μου ειναι με Vista. αλλα απο την άλλη το ipad πων συνδέεται?

Μπορω να στείλω μουσικη με κάποιο τρόπο απο το ipad στο iphone? Με airdrop που προσπάθησα δεν γίνεται, ή να περάασω μουσικη στο κινητο με άλλο τροπο εκτος itunes?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα λυθηκε με αναβαθμιση σε windows 7 .

ps Για να λειτουργησει το itunes με τα 7αρια θέλει τουλ service pack 1

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ο αδελφός μου έχει ένα iphone 7 στο οποίο όταν καλεί με την εφαρμογή των κλήσεων ακούγεται πολύ χαμηλά. Παρόλα αυτά με όλες τις άλλες εφαρμογές ακούγεται. κανονικά (viber, messenger κτλ.), ενώ δεν έχει πρόβλημα κι όταν ηχογραφεί βίντεο (με οποιαδήποτε κάμερα). Ξέρει κάνεις τι να κοιτάξουμε (έχουμε κάνει επαναφορά και δεν διορθώθηκε).
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ο αδελφός μου έχει ένα iphone 7 στο οποίο όταν καλεί με την εφαρμογή των κλήσεων ακούγεται πολύ χαμηλά. Παρόλα αυτά με όλες τις άλλες εφαρμογές ακούγεται. κανονικά (viber, messenger κτλ.), ενώ δεν έχει πρόβλημα κι όταν ηχογραφεί βίντεο (με οποιαδήποτε κάμερα). Ξέρει κάνεις τι να κοιτάξουμε (έχουμε κάνει επαναφορά και δεν διορθώθηκε).

 

 

 

Μάλλον να επισκεφτεί κάποιο ΕΠΙΣΗΜΟ σερβις (document, istorm, isquare).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα στην παρέα. Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση σε 14.7 με iTunes και μου βγάζει error 4000. Εγκατάσταση σε windows 10, τελευταία έκδοση iTunes, iPhone 11. Γνωρίζει κάποιος πιθανή λύση;

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωκιμασε για αρχή άλλο pc (πηθανον δεν θα έχει αποτέλεσμα αλλά καλό θα ήταν να Δωκιμασεις)

Αν τρως το ίδιο error και εκεί συμαινει ότι έχεις corrupted user files Στο κινιτο και η λύση είναι restore και όχι update (προφανος δεν πρέπει να κάνεις backup γιατί θα ρίξει το κινιτο σε bootloop όταν το επαναφέρει)

 

Αλλά όπως είπα για αρχή άλλο pc

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση σε 14.7 με iTunes και μου βγάζει error 4000. Εγκατάσταση σε windows 10, τελευταία έκδοση iTunes, iPhone 11. Γνωρίζει κάποιος πιθανή λύση;

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Γιατί δεν κανείς απευθείας από το κινητό την αναβάθμιση;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...