Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά και καλο μήνα δεν ασχολούμαι με το ιρηονε νου και πολυ και ανακάλυψα δεν μπορώ να στείλω μήνυμα τι γίνετε καμία βοήθεια ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

Κάνω συγχρονισμό και μου σβήνει τις εφαρμογές που έχω στο τηλέφωνο. Γιατί?

Επίσης, όταν συγχρονίζω νέες φωτογραφίες από το pc μου διαγράφει τις υπάρχουσες από το 4s.

Πως να τα αποφύγω όλα αυτά?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να συγχρονίζεις με ένα PC (ή μάλλον ποιο σωστά, μια 1 iTunes library) για να μην έχεις τέτοια ¨προβλήματα¨.
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, από έναν φάκελο?

Δυστυχώς αλλά με τον συγχρονισμό μου έσβησε όλες τις επαφές! Μα είναι δυνατόν? Τώρα πως μπορώ να τις επαναφέρω; (δεν τις εχω στο άουτλουκ).

Δεν μπορώ να το καταλάβω. Συγχρονιζω τραγούδια και μου διαγραφεί εφαρμογές και επαφές! Πως γιατρεύεται αυτό?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! έχω iphone 4 με IOS 4.3.3 και έχω προσπαθήσει πολλές φορές να κάνω update λογισμικού μέσω itunes στην 5.0.1 και δεν μπορώ διότι ενώ την κατεβάσει, όταν πάει να την περάσει στο iphone μου βγάζει αυτό το error: "itunes could not sync information to the iphone because a sync session could not be started".

 

Σημείωση: αυτό το error δεν μου το βγάζει μόνο όταν πάω να κάνω update...μου το βγάζει και όποτε κάνω sync, αλλά εκεί δεν έχω κανένα πρόβλημα συνχρονίζεται επιτυχώς και περνάω ότι θέλω από το itunes στο iphone και αντιστρόφως.

 

Όποιος γνωρίζει την λύση αυτού του προβλήματος plz help me!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! έχω iphone 4 με IOS 4.3.3 και έχω προσπαθήσει πολλές φορές να κάνω update λογισμικού μέσω itunes στην 5.0.1 και δεν μπορώ διότι ενώ την κατεβάσει, όταν πάει να την περάσει στο iphone μου βγάζει αυτό το error: "itunes could not sync information to the iphone because a sync session could not be started".

 

Σημείωση: αυτό το error δεν μου το βγάζει μόνο όταν πάω να κάνω update...μου το βγάζει και όποτε κάνω sync, αλλά εκεί δεν έχω κανένα πρόβλημα συνχρονίζεται επιτυχώς και περνάω ότι θέλω από το itunes στο iphone και αντιστρόφως.

 

Όποιος γνωρίζει την λύση αυτού του προβλήματος plz help me!

 

Αν το το τηλεφωνο ειναι jailbreak η καλυτερη λυση για να κανεις upgrade στο firmaware που θελεις εναι να να το περασεις με shift και restore

εαν δεν ειναι κανε μια πληρη απεγκατασταση του itunes και εγκατασταση ξανα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

είναι jailbreak αλλά πως το περνάω με shift και restore που λες δεν καταλαβαίνω...μπορείς να μου το εξηγήσεις ?

 

ψαξε και βρες αυτο το firmaware <iOS 5.0.1 iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw > και κατεβασετο

βαλε το τηλεφωνο σε dfu mode και το συνδεης με το itunes θα σου ζητηση να κανεις restore .εσυ θα κανεις κλικ το shift στο pc σου και το restore στο itunes ταυτοχρονα και θα επιλεξεις το firmaware που κατεβασες

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ψαξε και βρες αυτο το firmaware <iOS 5.0.1 iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw > και κατεβασετο

βαλε το τηλεφωνο σε dfu mode και το συνδεης με το itunes θα σου ζητηση να κανεις restore .εσυ θα κανεις κλικ το shift στο pc σου και το restore στο itunes ταυτοχρονα και θα επιλεξεις το firmaware που κατεβασες

 

ok κατάλαβα...thanks φίλε να σε καλά!

Link to comment
Share on other sites

ok κατάλαβα...thanks φίλε να σε καλά!

 

τιποτα ! να θυμασαι οτι και αν κανεις πρωτα κανε ενα backup το τηλεφωνο σου στο itunes

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τιποτα ! να θυμασαι οτι και αν κανεις πρωτα κανε ενα backup το τηλεφωνο σου στο itunes

 

φίλε τα έκανα όλα αυτά που μου είπες και εγκατέστησα το λογισμικό με επιτυχία αλλά τώρα πάω να κάνω restore backup και μου βγάζει error...μήπως έχεις καμιά λύση γι αυτό, γιατί έχω τρελαθεί δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

φίλε τα έκανα όλα αυτά που μου είπες και εγκατέστησα το λογισμικό με επιτυχία αλλά τώρα πάω να κάνω restore backup και μου βγάζει error...μήπως έχεις καμιά λύση γι αυτό, γιατί έχω τρελαθεί δεν ξέρω τι να κάνω...

 

τι error σου βγαζει?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

έκανα set up us new τελικά...γιατί δεν εβρησκα λύση, έχω κατεστραμένο pc

 

αφου το ελυσες το προβλημα σου ολα καλα!

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Oταν συνδέουμε το κινητό με το pc και διαλέγουμε να του κάνουμε back up,ξέρει κανείς το root που πάει και σώζετε το back up στον υπολογιστή ??

παει και σώζετε μέσα στον φάκελο Itunes ή κάπου άλλου ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Windows XP:

C:\Documents and settings\%user name%\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup

 

Windows Vista & 7:

C:\Users\%user name%\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Προχθες έσβησα όλες τις επαφές και τις συναντήσεις από το calendar του τηλεφώνου (4s) γιατί παρατήρησα ότι δεν έχει ταιριάξει καλά όλα τα πεδία ανά επαφή/συνάντηση. Τα άλλαξα στο Outlook (2003) και έκανα συγχρονισμό μέσω iTunes. Μέχρι εδώ όλα καλά...:ninja:

 

Παρατήρησα όμως ότι αρκετές επαφές (όχι όλες) και σχεδόν όλες οι συναντήσεις έχουν διπλοπεραστεί !!! :O:cry:

Επιπλέον δεν μπορώ να βρω κάποια λογική για αυτές που έχουν διπλοπεραστεί ή αυτές που είναι κανονικά μία φορά.

Ότι συγχρονισμό κι αν κάνω από εκεί και πέρα, εξακολουθούν να είναι διπλά!!! (στο Outlook είνα κανονικά από μία φορά...)

 

Καμία ιδεά-βοήθεια???

 

(πάντως σαν νέος χρήστης σε ios και iTunes τα βρίσκω μάλλον δυσλειτουργικά.... με symbian και android δεν είχα ποτέ τόσο μπλέξιμο!!! :worry:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα

 

Προχθες έσβησα όλες τις επαφές και τις συναντήσεις από το calendar του τηλεφώνου (4s) γιατί παρατήρησα ότι δεν έχει ταιριάξει καλά όλα τα πεδία ανά επαφή/συνάντηση. Τα άλλαξα στο Outlook (2003) και έκανα συγχρονισμό μέσω iTunes. Μέχρι εδώ όλα καλά...:ninja:

 

Παρατήρησα όμως ότι αρκετές επαφές (όχι όλες) και σχεδόν όλες οι συναντήσεις έχουν διπλοπεραστεί !!! :O:cry:

Επιπλέον δεν μπορώ να βρω κάποια λογική για αυτές που έχουν διπλοπεραστεί ή αυτές που είναι κανονικά μία φορά.

Ότι συγχρονισμό κι αν κάνω από εκεί και πέρα, εξακολουθούν να είναι διπλά!!! (στο Outlook είνα κανονικά από μία φορά...)

 

Καμία ιδεά-βοήθεια???

 

(πάντως σαν νέος χρήστης σε ios και iTunes τα βρίσκω μάλλον δυσλειτουργικά.... με symbian και android δεν είχα ποτέ τόσο μπλέξιμο!!! :worry:)

 

Προφανώς κάτι φταίει στο outlook ή δεν έσβησες απο το κινητο όλα τα δεδομένα πριν συγχρωνισεις. Εγω δεν είχα ποτέ παρόμοιο πρόβλημα.

 

Ακόμα, μήπως συγχρωνισεις και με iCloud οπότε στα επαναφέρει απο εκει;

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι φταίει στο outlook ή δεν έσβησες απο το κινητο όλα τα δεδομένα πριν συγχρωνισεις. Εγω δεν είχα ποτέ παρόμοιο πρόβλημα.

 

Ακόμα, μήπως συγχρωνισεις και με iCloud οπότε στα επαναφέρει απο εκει;

 

Μάλλον το δεύτερο (iCloud). Σβήσε - συχρόνισε, σβήσε - συγχρόνισε στο τέλος κατάφερα να το ρυθμίσω. Κάποια στιγμή απενεργοποίησα και το iCloud (ακόμα απενεργοποιημένο είναι) και φαίνεται να δουλεύει καλα.

 

Ευχαριστώ πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχων το εξης προβλημα.Χαλασε ο Η/Υ και πηρα ενα παλιο που ειχα με windows 7,εγκατεστησα κανονικα το itunes και συνδεσα το iphone 4s (5.0.1 jb).Ολα καλα μεχρι εδω,αλλα επειδη το κινητο το ειχα κανει format(εσβησα τα παντα και το ξαναεστησα) δεν εχει πλεον μεσα τη μουσικη που ειχα αγορασει απο το store του itunes.Αλλα δεν τα εχει και το itunes του νεου Η/Υ.Και ερχομαι να ρωτησω τωρα εγω,την εχασα την μουσικη????Πρεπει να την ξαναγορασω????Η' υπαρχει τροπος να την ξανα επαναφερω,οπως κατι αντιστοιχο με τις εφαρμογες??????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως αγαπητε μου φιλε την μουσικη σου δεν μπορεις να την ξανακατεβασεις οπως τα apps διγραφηκε , θα πρεπει να ξαναγορασεις τα κομματια δεν ισχυει ο,τι ισχυει για τα apps.. :(
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το δεύτερο (iCloud). Σβήσε - συχρόνισε, σβήσε - συγχρόνισε στο τέλος κατάφερα να το ρυθμίσω. Κάποια στιγμή απενεργοποίησα και το iCloud (ακόμα απενεργοποιημένο είναι) και φαίνεται να δουλεύει καλα.

 

Ευχαριστώ πάντως :)

 

να ξερεις πως η βαση ειναι http://www.icloud.com ο,τι δεν διαγραψεις απο εκει δεν διαγραφεται.. επισης εαν εχεις πολλα accounts mails και εχεις συγχρονησει τα calendars σε ολα θα τα βλεπεις 3 και 4 φορες :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κατεβάζω από το iTunes και να μου χρεώνει την κάρτα Sim μου?

 

Όχι δεν γίνεται. Για αγορες μέσω itunes χρεώνεται η πιστωτική η χρεωστική κάρτα! Ή αν έχεις κάποια gift κάρτα προπληρωμένη για itunes (δεν ξερω αν πουλάνε στην ελλάδα).

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε πάρε μια prepaid πιστωτική κάρτα... Θα την γεμίζεις πχ 20€ και μόνο από αυτά θα σου παίρνει και τίποτα παραπάνω

Εμένα έχει ένας φίλος μου και την χρησιμοποιούμε συνολικά 4 άτομα. Όποτε χρειαστούμε κάτι του λέμε απλως να βάλει τα λεφτά και του τα δίνουμε μετά, παίρνει αυτός τα bonus

 

Αλλά θα πάω μες στη βδομάδα αν βρω χρόνο να βγάλω και εγώ μία. Ταυτότητα και ΑΦΜ να γνωρίζεις...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...