Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα (καλημερα) στην παρεα!

εχω ενα ι4 περασμενη την iOS 5.0 και j/b !!!

ενω ολα πηγαινανε ρολοι αρκετες μερες...

σημερα που συνδεσα το κινητο στο πισι.. το itunes δεν το "αναγνωριζει" !!!

δλδ. ενω το βλεπει... με ρωταει αν θελω να το κανω "Set as new" η "restore from back up"

 

στο κινητο φαινεται οτι το συνχρονισα τελευταια φορα στισ 19/11 ενω στο itunes φαινεται οτι το τελευταιο backup εγινε στις 30/10 !!!

 

σημειωση οτι μεχρι πριν 2-3 μερες το "εβλεπε" κανονηκοτατα !!!

 

καποιος καμια ιδεα??

 

edit: εχω ζητησει να διαγραφει το ιδιο ποστ απο διπλανο (λαθος) νημα

 

Προφανώς κάτι έχει μπλεχτεί. Για να μη τα χάσεις όλα, πάρε τις φωτογραφίες σου από την συσκευή backup και μετά έχεις 2 options... η ρίχνεις το backup που είχες (αλλά αυτό είναι επίφοβο μιας και έχεις κάνει JB - μπορεί να στα κάνει σαλάτα!) και το πιο safe option είναι να επιλέξεις Set As New και το στήνεις από την αρχή.

 

Καλησπερα σαν νεος χρηστης του i phone 4 αντιμετοπιζω το εξης προβλημα ενω δειχνει οτι συχρονιζεται με το i tunes δεν μπορω να περασω τιποτα μεσα στο i phone ουτε και να βγαλω για παραδειγμα περναω μια φωτογραφια η μια εφαρμογη, ενω δειχνει στο i tunes οτι ειναι μεσα στο κινητο οταν το ψαχνω στο κινητο δεν υπαρχει τιποτα δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει εκανα και επανεγκατασταση το i tunes αλλα τιποτα εχω την τελευταια εκδοση του i tunes το κινητο ειναι ξεκλειδωμενο και φοραει την 4,1 αν μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι δεν γνωριζω πολλα πραγματα ευχαριστω.

 

Όταν συνδέσεις το κινητό και το "δει" το itunes, θα πρέπει να πας στο επάνω μέρος της εφαρμογής και να επιλέξεις κάτω από το Music/Photos τις εφαρμογές ή τα τραγούδια που θέλεις να περάσεις στη συσκευή. Λογικά μετά θα μεταφερθούν όλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και μενα με το 4σ το ιδιο προβλημα!!!

ΔΕΝ συγχρονιζει με την καμια μεσω Itunes και δεν μπορω να καταλαβω το λογο!!!

Θελω να περασω κουδουνισματα που εκανα και καποια που κατεβασα απο το ιντερνετ ετοιμα σε *.m4r τα επιλεγω για να κανω συχρονισμο με το 4σ αλλα τζιφος!!!!!

Τι μπορει να φταιει?

παιδευομουν χθες 3 ωρες αλλα τιποτα!!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν γινεται τιποτα ενω κανει sync και δειχνει την μπαρα επανω οτι κανει μεταφορα και η πρασινη μπαρα του κινητου κατω δειχνει οτι εχει παρει αυτα που στελνω στο κινητο δεν υπαρχει τιποτα και να διαγραψω κατι στο i tunes φαινονται να εχουν διαγραφει στο κινητο ομως ειναι μεσα κανονικα τι μπορει να φταιει ρε παιδια εχω απογοητευτη μετανιωσα που το πηρα γιατι δεν ξερω τι να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν σου δουλεύει τίποτα δοκίμασε να κάνεις ένα restore τη συσκευή σου και προσπάθησε πάλι. Το iTunes sync παίζει απροβλημάτιστα τα τελευταία 4 χρόνια, από τότε που κυκλοφόρησε το πρώτο iPhone.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα την βοηθεια αν καποιος γνωριζει για την εγκατασταση του itune 10.5 σε windows 7 .....εχω κανει τα παντα και ενω ξεκιναει το σετ απ μου βγαζει ενα μυνημα κατι με τα win32 και κατι για 64 bit και δεν ανοιγει καθολου,ειχε καποιος παρομοιο προβλημα γνωριζει καποιος κατι???? το κατεβασα και 64 bit και 32βιτ και παλι τιποτα να σας πω πως το προηγουμενο που ειχα επαιζε κανονικα απλα εκανα μια επαναφορα στο αιφον και τωρα δεν μπορω να το ανοιξω γιατι δεν εχω itune.....

.

 

καλημερα πως μπορω να κανω ενα τραγουδι να χτυπαει στον ηχο κλησης???

Edited by geovass
Συνένωση 2 μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

@istorikosg3, μη κάνεις συνεχόμενα μηνύματα. Υπάρχει η επιλογή "τροποποίηση" για να προσθέσεις κάτι.

 

Τι μήνυμα σου γράφει ακριβώς όταν κάνεις εγκατάσταση?

Για να φτιάξεις ringtones, θα πρέπει να δημιουργήσεις αρχεία *.m4r και να τα συγχρονίσεις μέσω του iTunes στη συσκευή σου. Υπάρχουν πολλά προγράμματα στο App Store που κάνουν αυτή τι δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

@istorikosg3, μη κάνεις συνεχόμενα μηνύματα. Υπάρχει η επιλογή "τροποποίηση" για να προσθέσεις κάτι.

 

Τι μήνυμα σου γράφει ακριβώς όταν κάνεις εγκατάσταση?

Για να φτιάξεις ringtones, θα πρέπει να δημιουργήσεις αρχεία *.m4r και να τα συγχρονίσεις μέσω του iTunes στη συσκευή σου. Υπάρχουν πολλά προγράμματα στο App Store που κάνουν αυτή τι δουλειά.

 

θα σου στειλω τι μου βγαζει ακριβως........ γνωριζεις καποιο προγραμματακι δωρεαν......δηλαδη τα δημιουργω τα περναω στο itunes(που δεν εχω :(..... και μετα τα περναω στο κινητο και απλα κανω επιλογη για ηχο?

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο App Store, έχει πολλά δωρεάν, αφού πρώτα εγκαταστήσεις το iTunes.

Τα φτιάχνεις στο κινητό, τα περνάς στο pc σου και μετά με το iTunes πάλι πίσω στο κινητό σαν Tones.

Link to comment
Share on other sites

θα σου στειλω τι μου βγαζει ακριβως........ γνωριζεις καποιο προγραμματακι δωρεαν......δηλαδη τα δημιουργω τα περναω στο itunes(που δεν εχω :(..... και μετα τα περναω στο κινητο και απλα κανω επιλογη για ηχο?

 

το μυνημα ειναι αυτο: An error occurred during the installation of assembly Microsoft.VC80.CRT.type="win32'' version=8.0.50727.6195 public key token=''1fc8b9a1e3b''processo rArchitecture=''x86''.Please refer to Help and Support for more information.HRESULT:0x8007370A

Link to comment
Share on other sites

Δες τι έκδοση windows 7 έχεις βάλει (32/64bit) και τρέξε μόνο αυτό το EXE. Επίσης δες οτι έχεις κατεβάσει το itunes σωστά και ολοκληρωμένο. Πάρε το κατευθείαν από την Apple.

Πριν κάνεις όλα αυτά, κανε μια επανεκκίνηση του υπολογιστή σου.

Link to comment
Share on other sites

Δες τι έκδοση windows 7 έχεις βάλει (32/64bit) και τρέξε μόνο αυτό το EXE. Επίσης δες οτι έχεις κατεβάσει το itunes σωστά και ολοκληρωμένο. Πάρε το κατευθείαν από την Apple.

Πριν κάνεις όλα αυτά, κανε μια επανεκκίνηση του υπολογιστή σου.

 

τα εχω κανει ολα αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προφανώς κάτι έχει μπλεχτεί. Για να μη τα χάσεις όλα, πάρε τις φωτογραφίες σου από την συσκευή backup και μετά έχεις 2 options... η ρίχνεις το backup που είχες (αλλά αυτό είναι επίφοβο μιας και έχεις κάνει JB - μπορεί να στα κάνει σαλάτα!) και το πιο safe option είναι να επιλέξεις Set As New και το στήνεις από την αρχή.

 

 

 

καλησπέρα και πάλι!

ευχαριστώ για την απάντηση!

μετά από μέρες... μόλις τώρα δλδ :p...

είπα να το ξεκαθαρίσω το θέμα... αφού λοιπόν έκανα τα απαραίτητα backup μου και κατέβασα και τα απαραίτητα για να είμαι έτοιμος...

άνοιξα το itunes και επέλεξα: SET UP AS NEW !!!

και VOILA !!! δεν έγινε τίποτα !!!! :wacko:

τίποτα... με ποια ενια όμως??? απλά προχώρησε το ιτυνες στην επόμενη σελίδα... αναγνωρίζεται κανονικά πάλι το μήλο μου χωρίς να σβηστεί τίποτα και χωρίς να χρειάζεται να το ξαναστησω από την αρχή!!!

 

κάτι δεν κάνω καλά στο quote??? :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ΝΑΙ !!!

μια χαρα ολα!

 

εγω περιμενα οπως ειχες πει και εσυ με το set as new να τρεχω και να το στεινω απο την αρχη!

αλλα δεν εγινε τιποτα... απλα αναγνωρισε πλεον το μηλο.. και δεν εκανε καμια αλλαγη!

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.

Αυτόν τον καιρό θα αποκτήσω ένα iPhone 4s, και εν τω μεταξύ, το έχω ρίξει στο δίαβασμα λίγο πολύ για να δω τι παίζει, μιας και είμαι πρωτάρης στο iOS.

Έκανα λοιπόν ένα Apple ID και έχω ήδη κατεβάσει κάποια Podcasts, Apps, Books κλπ, δωρεάν και απο περιέργια για να εξοικοιωθώ με το iTunes. Μέχρι ώρας δεν έχω το iPhone στα χέρια μου.

Ερώτηση.

Μόλις με το καλό το πάρω, και το συνδέσω στο PC για ενεργοποίηση, θα συγχρονιστούν αυτόματα αυτά που έχω κατεβάσει στο iTunes;

Αυτό είναι καλό ή θα πρέπει την πρώτη φορά να μην περαστεί τίποτα για να τροποποιήσω τις ρυθμίσεις κλπ κλπ, και κατόπιν να το συγχρονίσω;

Κάποιες συμβουλές;

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που έχεις κατεβάσει θα τα περάσεις με το iTunes. Είναι πολύ εύκολο. Όταν με το καλό το πάρεις θα καταλάβεις! Για απορίες είμαστε εδώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!Απο χθες προσπαθω να κατεβασω το itunes για τον υπολογιστη μου και δεν μπορω!Στο pc κατεβαζω το setup απο το site της Apple(10.5.2) κανω την εγκατασταση κανονικα και οταν προσπαθω να ανοιξω την εφαρμογη τα windows vista 64 μου βγαζουν παραθυρακι οτι υπαρχει προβλημα και κλεινουν την εφαρμογη και 8α ψαξουν να μου προτεινουν λυση.Στο παραθυρο αναφορες και λυσεις μου βγαζουν να παω στο site της Apple και να εγκαταστησω νεοτερη εκδοση της εφαρμογης που απ οτι ειδα δεν υπαρχει......Εαν μπορουσατε να με βοηθησετε θα χαιρομουν πολυ!

 

yg.Σημειωνω οτι στο site κατεβαζω κανονικα την 64 εκδοση,οπως και οτι δοκιμασα να το κατεβασω και στο λαπτοπ οπου εκει δεν μου ανοιγει καθολου το exe του setup

Link to comment
Share on other sites

τελικα σε επικοινωνια με την Apple μου είπαν οτι εχουν παγκοσμιο προβλημα στο itunes και θα λυθει συντομα.Ενα αλλο θεμα μου ειναι πως να το σενδεσω με το ασυρματο δικτιο μου?Εχω κωδικο ασφαλειας το βάζω αλλα δεν το δεχεται,χρειαζεται κατι συγκεκριμενο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας.... λοιπόν έκανα account id στο site της apple και μόλις προσπαθώ να συνδεθώ μέσω του iTunes μου λέει ότι θέλει πιστωτική κάρτα, εγώ δεν έχω μπορώ και χωρίς πιστωτική κάρτα ? γιατί έψαξα αλλά αν δεν μου το εξηγήσετε σε "απλά" λόγια και όχι σε ιατροφαρμακευτικές εκφράσεις ?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις μια free εφαρμογή από το App Store και θα σε οδηγήσει το κινητό να φτιάξεις λογαριασμό χωρίς κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για το Appstore. Εχω ετοιμασει εφαρμογη για το καταστημα και εχω γραφτει ως developer και απο οτι ειδα για να γινει εγγραφη θελε 99 δολλαρια τα οποια μπορω να δωσω απο την καρτα μου, ομως αναφερει οτι το app store δεν υποστηριζει Ελλαδα και πρπεει να στειλω φαξ με τα στοιχεια που μου δοθηκαν μαζι με τον αριθμο καρτας για ενεργοποιηση του πακετου. Ετσι γινεται η διαδικασια οταν αονιγεις λογαριασμο ως developer?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα σας

 

μια φίλη εχει το iphone 4

 

τις τελευταιές μέρες εγινε αλλαγή συσκευής με μια καινουργια αλλα δεν συγχρονίζει με το itunes

 

εχουμε κανει Unistal και reinstall το itunes, την τελευταία έκδοση, εχουμε δοκιμασει ολες τις θυρές usb,

απενεργοποίηση firewall,

προσθηκη στις εξαιρέσεις αλλα τπτ

 

ψαχνοντας στο ιντερνετ για κατι παρόμοιο βρήκα οτι επρεπε να προσθέσω στον φακελο των windows/system32drivers klp ενα ubaapl.sys

 

αλλα και παλι δεν γινεται τπτ

 

επισης οταν κανω install το itunes , ανοιγει την πρωτη φορά και την δεύτερη κολλάει

 

εχει λειτουργικό σύστημα win7 64bit

πισω στις διεργασίες τρέχει το Itunes.exe*32

 

στην δουλεια της ομως σε αλλο Pc το αναγνωρίζει κανονικά!

 

έχετε κάποια άλλη ιδέα για να καταφέρουμε να συγχρονίσει με το itunes?

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

εδώ και δύο μέρες με το που ανοίγω το itunes κολάει τελείως.Έχω δοκιμάσει απεγκατάσταση πλήρης καθώς και καθαρή εγκατάσταση αλλά πάλι τίποτα.Έχω λειτουργικό σύστημα win7 64bit

 

Αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...