Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όλα υπάρχουν λύσεις τελικά!!!

 

Αντε βρε Pilot να βρεις την υγειά σου!!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ελπιζω μονο να μην αργησει οπως αργει το ibluetooth...:Xοχι τιποτα αλλο, το ειχα αγορασει κιολας...:mad:
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μονο να μην αργησει οπως αργει το ibluetooth...:Xοχι τιποτα αλλο, το ειχα αγορασει κιολας...:mad:

 

Για βάλε το σπασμένο να κάνεις ένα τεστ μπας και δεν στο κάνει..:whistle:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Για βάλε το σπασμένο να κάνεις ένα τεστ μπας και δεν στο κάνει..:whistle:

 

μωρε τα σπασμενα μια χαρα δουλευουν...:Dτο θεμα ειναι οτι θα ηθελα να δουλευει το συγκεκριμενο official επειδη το πληρωσα...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

μωρε τα σπασμενα μια χαρα δουλευουν...:Dτο θεμα ειναι οτι θα ηθελα να δουλευει το συγκεκριμενο official επειδη το πληρωσα...:wacko:

 

Ωραίο και αυτό. Δουλεύει η σπασμένη έκδοση και δεν δουλεύει η official. :O

 

Τι άλλο θα δούμε..... Σκόρδα στο Iphone..... :X

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η νέα έκδοση του iPhoneDelivery (0.2.1), όπου μεταξύ των άλλων, διορθώνει και το πρόβλημα με το iTunes. :)

 

...εμπρός μαρς!

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα :)

 

Ως γνωστόν η ηλεκτρονική διεύθυνση που έχουμε στο iTunes είναι ένας λογαριασμός iTunes.

 

Υπάρχει η πιθανότητα / τρόπος να μπορούμε να λαμβάνουμε τις "αποδείξεις" από το iTunes σε διαφορετική ηλεκτρονική αλληλογραφία για τις αγορές εφαρμογών; :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Ως γνωστόν η ηλεκτρονική διεύθυνση που έχουμε στο iTunes είναι ένας λογαριασμός iTunes.

 

Υπάρχει η πιθανότητα / τρόπος να μπορούμε να λαμβάνουμε τις "αποδείξεις" από το iTunes σε διαφορετική ηλεκτρονική αλληλογραφία για τις αγορές εφαρμογών; :confused:

 

Εχείς την δυνατότητα να αλλάξεις το e-mail του iTunes λογαριασμού σου από τις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου στο iTunes Store. ;)

 

http://img.skitch.com/20100330-j67pnr8juwg74xq3sskpaa8usx.jpg

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αρτέμη καλημέρα :)

Να υποθέσω πως με αυτή την αλλαγή θα χρειαστεί να κάνω ξανά authorize το νέο e-mail και ότι όλες μου οι εφαρμογές θα λειτουργούν κανονικά χωρίς αντιμετώπιση προβλημάτων... :confused:

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση / πληροφορία :happy:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αρτέμη καλημέρα :)

Να υποθέσω πως με αυτή την αλλαγή θα χρειαστεί να κάνω ξανά authorize το νέο e-mail και ότι όλες μου οι εφαρμογές θα λειτουργούν κανονικά χωρίς αντιμετώπιση προβλημάτων... :confused:

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση / πληροφορία :happy:

 

Δεν γνωρίζω εάν θα πρέπει να ξανά κάνεις authorize τον υπολογιστή σου επειδή άλλαξες μόνο και μόνο το e-mail. Τώρα όσον αφορά τις εφαρμογές προφανώς και δεν θα τις χάσεις. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, μπορουμε να εχουμε δυο διαφορετικους λογαριασμους στο appstore για δυο διαφορετικα Iphone στον ιδιο υπολογιστη? Και αν ναι πως?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Όσοι αντιμετωπίζουν προβλήματα (εγκατάσταση, συγχρονισμό με wifi, μεταφορά μουσικής/ταινιών, backup, κλπ), και απορίες για το iTunes μπορουν να το γράφουν σε αυτό το θέμα. Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα,

 

έχω ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα

Μετά από φορμάτ του Υπολογιστή μου, δεν μπορώ να κάνω μπακαπ το άιφον στο itunes . Μου βγάζει ότι παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα και ότι θα έπρεπε να επαναφέρω το άιφον. με λίγα λόγια θα χαθούν 140 προγράμματα, βιφι κωδικοί, και και και ...όλα από την αρχή.

 

πήρα τηλ στη apple για υποστίρηξη αλλά μου ζητάνε 35ευρώ μόνο για την επίληση του προβλήματος μέσω τηλεφώνου. ρε είμαστε σοβαροί;;; 750 ευρώ πήραν και θέλουν φράγκα και για την υποστίρηξη; κατα την γνώμη μου άκρως απαράδεχτοι.

 

τελπα πάμε πίσω στο πρόβλημα μου ... κάνω κάτι λάθος ή την πάτησα;

μπακαπ από το ιτουνες δεν κράτησα πριν το φορμάτ.

 

ο υπολογιστής μετά το φορμάτ έχει ενεργοποιηθεί από το αππ στορε

 

τι μπορώ να κάνω;

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις που πήρες τηλέφωνο στην Apple και σου ζήτησαν 35 ευρώ για τηλεφωνική επίλυση του προβλήματος σου..??

Σε ποιο νούμερο?

Link to comment
Share on other sites

τελικώς βρήκα λύση.

 

Σβήνουμε τα αρχεία

 

iTunesDB

iTunesControl

iTunesCDB

 

στον φάκελο

 

/private/var/mobile/Media/iTunes_Control/iTunes/

 

το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά την εγκατάσταση του copytrans

 

Όλα σώζονται εκτός από την μουσική

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις που πήρες τηλέφωνο στην Apple και σου ζήτησαν 35 ευρώ για τηλεφωνική επίλυση του προβλήματος σου..??

Σε ποιο νούμερο?

 

01805 009 433

 

Τηλε/επίλυση μόνο τις πρώτες 90 ημέρες δωρεάν.

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

01805 009 433

 

Τηλε/επίλυση μόνο τις πρώτες 90 ημέρες δωρεάν.

 

σε εσένα προφανώς είχαν περάσει οι 90 μέρες έτσι...???

ευτυχώς που υπάρχει το internet και τα forums... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Επειδη μετα απο πωληση του 3gs και αγορα του 4 φοβαμαι μην χασω οτι ειχα στο παλιο τι θα κανω οταν το συνδεσω με το itune πρωτη φορα? σημειωτεον οτι πριν πουλησω το παλιο ειχα παρει buckup στο itune οποτε οτι ειχα στο παλιο το εχω σωσει εκει
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μετα απο πωληση του 3gs και αγορα του 4 φοβαμαι μην χασω οτι ειχα στο παλιο τι θα κανω οταν το συνδεσω με το itune πρωτη φορα? σημειωτεον οτι πριν πουλησω το παλιο ειχα παρει buckup στο itune οποτε οτι ειχα στο παλιο το εχω σωσει εκει

 

καλησπερα οταν διαβασει το iTunes το καινουργιο σου τηλεφωνο απλα κανε restore απο την παλια συσκευη και μην το κανεις as new iphone

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οταν διαβασει το iTunes το καινουργιο σου τηλεφωνο απλα κανε restore απο την παλια συσκευη και μην το κανεις as new iphone

 

Σωστός... Επίσης να προσθέσω οτι ότι αγορές έχεις κάνει είναι στο Apple account σου, άρα δεν θα έχεις πρόβλημα (ίσως απλώς χρειαστεί να τα ξανά-κατεβάσει το iTunes)

Giorgos K. | 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω το 4άρι jailbroken στην 4.2.1

Έχω καιρό να συνδέσω το κινητό με το itunes γιατί όταν το έκανα μου έσβηνε τις σπασμένες εφαρμογές.

Είναι κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω για να μη συμβαίνει αυτό; Φοβάμαι να το συνδέσω γιατί έχω κατεβάσει πολλές εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 4άρι jailbroken στην 4.2.1

Έχω καιρό να συνδέσω το κινητό με το itunes γιατί όταν το έκανα μου έσβηνε τις σπασμένες εφαρμογές.

Είναι κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω για να μη συμβαίνει αυτό; Φοβάμαι να το συνδέσω γιατί έχω κατεβάσει πολλές εφαρμογές.

 

συνδεσε το και στο itunes ξεμαρκαρε το κουτακι που ειναι με τις εφαρμογες για να μην τις συνχρονισει η πηγαινε μεσα στον instalous στα settings και κανε να μην συνχρονιζεται με itunes

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...