Jump to content

Καταστήματα ΙΚΕΑ


Xourxoulitsos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εύκολο να το λες δύσκολο να το κάνεις.

 

Δεν διαφωνω,αλλα απο την στιγμη που εχουμε καταλαβει οτι μας δουλευουν μεσα στα μουτρα μας η θα αντιδρασουμε κ θα προσπαθησουμε να αλλαξουμε την κατασταση η θα παραμεινουμε αμετοχοι κ θα δεχομαστε την κοροιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά τα λές αλλά το κακό δεν είναι μόνο το ΙΚΕΑ. Σχεδόν σε όλα τα προιόντα στην Ελλάδα οι τιμές είναι ψηλότερες σε σχεση με αλλες χώρες της ΕΟΚ.

Μιλάμε για μεγάλα ποσοστά κέρδους.

Έπιπλα από Ιταλία 50% φτηνότερα στη γερμανία σε σχέση με την Ελλάδα.

Τι να λέμε τώρα....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γνωριζει καποιος αν στην ΙΚΕΑ εχουν πηχακια για ποστερ?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος αν στην ΙΚΕΑ εχουν πηχακια για ποστερ?

 

Γιατί να τρέχεις στο ΙΚΕΑ;'Εχουν τα βιβλιοπωλεία...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τρέχεις στο ΙΚΕΑ;'Εχουν τα βιβλιοπωλεία...

 

γιατι θα παω ουτως η αλλως..το θεμα ειναι,να ψαξω εκει που εχει τα καδρα ή ειναι χαμενος κοπος??

 

υγ. σε οσα βιβλιοπωλεια ρωτησα στην γειτονια μου,δεν εχει κανεις

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παντως τα hot dog τους ειναι ωραια!!!ΜΕτα την σχολη η σε κενο που εχω στα μαθηματα πηγαινω κτυπαω κανενα και μετα για μαθημα στη σχολη....

Παντως βρισκεις αρκετα πραγματα και φτηνα , οκ μην τα συγκρινουμε με την γερμανια γιατι παντα σε ολα ειμαστε ακριβωτεροι

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς γιατί τα πάντα - όλα είναι πιο ακριβά στα ΙΚΕΑ της Ελλάδας σε σχέση με αυτά της Γερμανίας;

Παντως τα ΙΚΕΑ της Τσεχιας(διπλα στη Γερμανια δλδ) εχουν ιδιες τιμες με τα ελληνικα,τσιμπισα ενα καταλογο και εκανα συγκριση.

 

Αλλα τα ΙΚΕΑ εκει ειναι αδεια!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Ξερει κανεις για τι προορίζεται το τεραστιο κτήριο διπλα του ΙΚΕΑ στον Κηφισό;
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις για τι προορίζεται το τεραστιο κτήριο διπλα του ΙΚΕΑ στον Κηφισό;

 

Θα γίνει εκεί το 2ο κατάστημα του ΤΗΕ MALL

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Συνεργάζονται τα ΙΚΕΑ Θεσ/νίκης με καμία μεταφορική εταιρία?Γίνεται να πάρω έπιπλα και να μου τα μεταφέρουν Κομοτηνή?Γραφείο κρεβάτι και κανένα τραπεζάκι τα πιο βαριά...πόσα θα μου πάρουν?
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Συνεργάζονται τα ΙΚΕΑ Θεσ/νίκης με καμία μεταφορική εταιρία?Γίνεται να πάρω έπιπλα και να μου τα μεταφέρουν Κομοτηνή?Γραφείο κρεβάτι και κανένα τραπεζάκι τα πιο βαριά...πόσα θα μου πάρουν?
φυσικα και γινεται,με χρεωση φυσικα.

νομιζω πως ηταν κατι του τυπου "μεχρι 3 αντικειμενα χχ ευρω" και απο εκει και περα καθε ενα εξτρα,καπως ετσι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Συνεργάζονται τα ΙΚΕΑ Θεσ/νίκης με καμία μεταφορική εταιρία?Γίνεται να πάρω έπιπλα και να μου τα μεταφέρουν Κομοτηνή?Γραφείο κρεβάτι και κανένα τραπεζάκι τα πιο βαριά...πόσα θα μου πάρουν?

Ναι, με την μεταφορική εταιρία "ΔΕΛΑΤΟΛΑΣ". Οι χρεώσεις είναι ανάλογα με τα αντικείμενα που θα μεταφέρετε. Η μεταφορική εταιρία κάνει μόνο την μεταφορά στο σπίτι. Σε περίπτωση που διαμένετε σε κάποιο όροφο η μεταφορά γίνεται από το ισόγειο στον όροφο από τον πελάτη. Σε περίπτωση δυσκολίας και αν απαιτεί ανυψωτικό μηχάνημα λόγω βάρους ή δυσκολία πρόσβασης τότε υπάρχει η δυνανότητα ανυψωτικού μηχανήματος με πρόσθετη χρέωση. Οι αποστολές εκτός ορίου Θεσσαλονίκης γίνονται μόνο Σάββατα! Περισσότερες πληροφορίες τηλεφωνήστε στο 801 11 22 722 ή ενημερωθείτε από την Εξυπηρέτηση Πελατών του καταστήματος

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει εκεί το 2ο κατάστημα του ΤΗΕ MALL

 

...έχουν βρει κάτι αρχαία όμως...και έχουν καθυστερήσει....

Link to comment
Share on other sites

...έχουν βρει κάτι αρχαία όμως...και έχουν καθυστερήσει....

 

Ναι όντως αυτό είναι αλήθεια! Αλλά πριν τα Χριστούγεννα θα έχει ανοίξει ολοκληρωτικά! Το κτίριο είναι στη θέση του, όπως και το πάρκινγκ. Τώρα έχει πάρει σκυτάλη το λίφτινγκ, τα ηλεκτρολογικά και φυσικά η εγκατάσταση των καταστημάτων, εστιατορίων εστίασης και ψυχαγωγίας!

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Ναι, με την μεταφορική εταιρία "ΔΕΛΑΤΟΛΑΣ". Οι χρεώσεις είναι ανάλογα με τα αντικείμενα που θα μεταφέρετε. Η μεταφορική εταιρία κάνει μόνο την μεταφορά στο σπίτι. Σε περίπτωση που διαμένετε σε κάποιο όροφο η μεταφορά γίνεται από το ισόγειο στον όροφο από τον πελάτη. Σε περίπτωση δυσκολίας και αν απαιτεί ανυψωτικό μηχάνημα λόγω βάρους ή δυσκολία πρόσβασης τότε υπάρχει η δυνανότητα ανυψωτικού μηχανήματος με πρόσθετη χρέωση. Οι αποστολές εκτός ορίου Θεσσαλονίκης γίνονται μόνο Σάββατα! Περισσότερες πληροφορίες τηλεφωνήστε στο 801 11 22 722 ή ενημερωθείτε από την Εξυπηρέτηση Πελατών του καταστήματος

 

Aυτό που το βρήκες?Γιατί στη σελίδα του Δελατόλα έχει τιμοκατάλογο μόνο για Αθήνα..

Θα πάρω αύριο στην Εξυπηρέτηση Πελατών..ελπίζω να βγάλω άκρη

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται λίαν συντόμως και το ΙΚΕΑ στα Γιάννενα. :cool:
"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

θα ηθελα να ρωτησω κατι για το εστιατοριο της ικεα..

τα κεφτεδακια που σερβιρουν ειναι απο κιμα??η μηπως ειναι απο σογια?

γνωριζει κανεις?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι για το εστιατοριο της ικεα..

τα κεφτεδακια που σερβιρουν ειναι απο κιμα??η μηπως ειναι απο σογια?

γνωριζει κανεις?

 

Δεν είναι από σόγια. Μάλλον από χοιρινό κιμά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις για τι προορίζεται το τεραστιο κτήριο διπλα του ΙΚΕΑ στον Κηφισό;

 

Το κτίριο που σιγά-σιγά ολοκληρώνεται θα είναι εμπορικό κέντρο και το όνομα του θα είναι RIVER WEST*

 

*θα το είχαν παρατηρήσει όσοι έμπαιναν στο ΙΚΕΑ από το πλαϊνο parking,που είναι προς την μεριά της εταιρείας bravo, όπου υπάρχει μια ταμπέλα που γράφει το όνομα.

Τώρα αυτή η είσοδος του parking έχει κλήσει για να ολοκληρωθούν τα έργα στο εμπορικό κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι για το εστιατοριο της ικεα..

τα κεφτεδακια που σερβιρουν ειναι απο κιμα??η μηπως ειναι απο σογια?

γνωριζει κανεις?

 

Αν θες να δεις ακριβώς τα συστατικά, πωλούνται και κατεψυγμένα και μπορείς να διαβάσεις την συσκευασία. Έχω μία στην κατάψυξη μου, θες να κοιτάξω τι γράφει;

 

Θέλω να πάω στο ικεα για βόλτα χωρίς να πάρω αυτοκίνητο.

Από Αμπελόκηπους που μένω, πώς μπορώ να πάω με "αστική" χρέωση με το μετρό/λεωφορείο;

Δεν θέλω να δώσω 3,20€ x 2 για να πάω στου Αεροδρομίου, και από όσο είδα δεν πηγαίνει αστικό εκεί.

Με τον Κηφισό τι γίνεται; Δεν την ξέρω καθόλου την περιοχή και δεν ξέρω για ποια λεωφορεία να κοιτάξω. Μήπως έχει κανένα δωρεάν shuttle;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και γινεται,με χρεωση φυσικα.

νομιζω πως ηταν κατι του τυπου "μεχρι 3 αντικειμενα χχ ευρω" και απο εκει και περα καθε ενα εξτρα,καπως ετσι.

 

Έχω την εντύπωση ότι για προορισμούς εκτός Θεσσαλονίκης πάει με το βάρος της αποστολής. Για μέσα στα όρια της Θεσσαλονίκης είναι για μέχρι 3 είδη 18 ευρώ στο ισόγειο +12 ευρώ για να τα ανεβάσουν σε όροφο.

 

Θέλω να πάω στο ικεα για βόλτα χωρίς να πάρω αυτοκίνητο.

Από Αμπελόκηπους που μένω, πώς μπορώ να πάω με "αστική" χρέωση με το μετρό/λεωφορείο;

Δεν θέλω να δώσω 3,20€ x 2 για να πάω στου Αεροδρομίου, και από όσο είδα δεν πηγαίνει αστικό εκεί.

Με τον Κηφισό τι γίνεται; Δεν την ξέρω καθόλου την περιοχή και δεν ξέρω για ποια λεωφορεία να κοιτάξω. Μήπως έχει κανένα δωρεάν shuttle;

 

Δωρεάν shuttle απ'όσο ξέρω δεν έχει, αλλά μπορείς να πάρεις μετρό μέχρι αιγάλεω και από εκεί το λεωφορείο 829 που σε βγάζει έξω από το ικεα

Edited by hostis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

....

Δωρεάν shuttle απ'όσο ξέρω δεν έχει, αλλά μπορείς να πάρεις μετρό μέχρι αιγάλεω και από εκεί το λεωφορείο 829 που σε βγάζει έξω από το ικεα

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Επίσης, αν έχω καταλάβει και είδα καλά στον χάρτη η στάση ΚανΚαν στην Π. Ράλλη δεν πρέπει να είναι πολύ μακριά, κανένα 5λεπτο-10λεπτο με τα πόδια.

 

Επίσης, διαβάσα κάπου πιο πάνω ότι το κατάστημα του αεροδρομίου είναι μεγαλύτερο από εκείνο του Κηφισού. Στο σάιτ είδα ότι και τα 2 είναι 25.000τμ. Μάλιστα, εγώ που έχω πάει 10 φορές και πάντα στου αεροδρομίου, όταν πήγα στου Κηφισού, μου φάνηκε τόσο όμοιο εσωτερικά που μετά από λίγο ξέχασα πού ήμουν, να με ρώταγες αιφνιδιαστικά θα έλεγα "στα Σπάτα" :-)

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται λίαν συντόμως και το ΙΚΕΑ στα Γιάννενα. :cool:

 

Εδώ και ένα μήνα περίπου έχει ανοίξει το κατάστημα στα Γιάννενα.

www.passports.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...