Jump to content

Καταστήματα ΙΚΕΑ


Xourxoulitsos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρε ξεχωριστο στρωμα απο αλλου.

 

Επρεπε να δεις τι αγοραζες. Γουρουνι στο σακι πηρες;

ακριβως.υποτιθεται οτι πριν το αγορασεις ,ρωτησες περι τινος προκειται και σε ενημερωσαν οτι ειναι 2 ξεχωριστα στρωματα που τα ενωνουν και γινεται ενα..

επιστροφη δεν μπορεις να κανεις,παραπονα δεν μπορεις να κανεις(ή μαλλον μπορεις,αλλα θα λαβεις την απαντηση "σας ενημερωσαμε πριν κανετε την αγορα",οποτε το μονο που μπορεις να κανεις αν δεν θελεις να κοιμασαι σε στρωμα 2 σε 1 ειναι να αγορασεις ενα κανονικο απο αλλο καταστημα(ή να ρωτησεις και στην ΙΚΕΑ αν εχουν μονοκοματο στρωμα για το συγκεκριμενο κρεβατι)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως τα στρωματα μπαινουν οριζοντιως και οχι καθετως?:rolleyes:

Αφου εχει και κενο..Ο κυριος τσιγκουνης δημιουργος των ΙΚΕΑ δεν νομιζω να θελει να εχει δυσαρεστημενους πελατες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα εχω τεραστιο προβλημα με ενα κρεβατι που αγορασα απο ΙΚΕΑ.

για να μην αναφερω την ταλαιπωρια που τραβηξα να το μεταφερω ως το ταμειο και τις ωρες που περιμενα εκει να μου φερουν το στρωμα, να μην αναφερω τις μερες που περιμενα να το παραλαβω και αλλες τοσες για να το στησουν.. να μπω κατευθειαν στο ψητο και στο προβλημα που αντιμετωπιζω.

Λοιπον ζητησα το πιο μεγαλο διπλο κρεβατι που ειχαν! μου ειπανε εκει πως εχει μεγεθος 1.80-2.00!! λεω οκ και φευγω!! οταν λοιπον αυτοι οι καλοι ανθρωποι ηρθαν στο σπιτι μου να μου το φερουν ειδα πως το στρωμα μου δεν ειναι μονο αλλα 2 μονα που τα ακουμπας διπλα διπλα και κανει διπλο!!:blink: το αποτελεσμα ξερετε ποιο ειναι?

να μου σπανε τα νευρα καθε βραδυ! Γιατι ειναι λογικο αφου δεν ειναι ενα το στρωμα εκει που ακουμπανε να εχει κανει γουβα! αμα το δειτε θα γελασετε! δεξια αριστερα ψηλα στο κεντρο του κρεβατιου να μια ρωγμη και αλλο να σας το λεω και αλλο να κοιμαστε πανω! σκαρφαλωνω ψηλα και τσουπ ολο πεφτω στην χαραδρα!!..

το θεμα τωρα ποιο ειναι? μου ειπε μια φιλη πως σε αυτην την περιπτωση σου δενουν τα 2 στρωματα μαζι πολυ σφηχτα και μετα στα βαζουν στο καλυμμα, εμενα μου τα εβαλαν χυμα μεσα στο καλυμμα το οποιος δεν ειναι και το πιο σφηχτο τα στρωματα μεσα πλεουν συν και το οτι στα πλαινα του κρεβατιου δεν ακουμπαει το στρωμα εχει καποια αποσταση απο το ξυλο φανταστειτε λοιπον την βολτα που κανουν τα στρωματα!!αναγκαζομαι λοιπον καθε 2 μερες να αναποδογυριζω τα στρωματα για να επανερθει η γουβα και τουμπαλιν! πληρωσα συνολικα 700 ευρω για μια ταλαιπωρια σκετη !!

ρε παιδια ειχε αλλος κανεις το προβλημα αυτο?

ειλικρινα τι να κανω? να τους παρω τηλεφωνο?

υπαρχει λυση η με καταραστηκαν στο υπολοιπο της ζωης μου να ξαπλωνω σε βουνα και χαραδρες? τι ζητησα? ενα μεγααααααλο απλο στρωματακι να αραζω το βραδυ επιπεδο ισιο ωραιο! και πηρα εναν λοφο δεξια εναν λοφο αριστερα και ενα στεγνο ποταμι στο κεντρο..

 

Επειδή εργάζομαι στο ΙΚΕΑ θα σου πω το εξής:

Η ιδιότητα του 1,80 x 2.00 είναι ότι με έξτρα ξύλο μπορεί να χωριστεί σε δύο κρεββάτια και με μία κίνηση σε κρεββατοκάμαρα. Όταν κάποιος παραγγέλνει το συγκεκριμένο κρεββάτι που πιθανώς θα είναι το MALM η προμηθεύτρια εταιρία που παράγει το συγκεκριμένο μοντέλο το παραδίδει σε δύο μονά στρώματα. Ίσως επειδή όπως λες είπε οκ και έφυγες δεν ενημέρωσες ή τουλάχιστον δεν έκανες εσύ την κίνηση να διαλέξεις το στρώμα 1.80 x 2.00 που είναι το SULTAN HOGBO και μπορείς να το δεις εδώ http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/20073608 . Με λίγα λόγια θα μπορούσες να πεις ότι δεν θέλεις τα δύο μονά στρώματα και να πάρεις το διπλό. Πάντως το συγκεκριμένο κρεββάτι και οποιοδήποτε κρεββάτι σε αυτό το μέγεθος παραδίδεται πάντα με 2 μονά στρώματα για του λόγου ότι χωρίζεται σε 2 μονά κρεββάτια (αυτό από πλευράς προμηθεύτριας εταιρίας).

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις τι εγινε.

εγω δεν ζητησα ουτε εξτρα ξυλο να χωριζω το κρεβατι σε 2 ουτε τιποτα.

αυτο που ζητησα ειναι ενα διπλο στρωμα!! δεν ζητησα 1 μονο! Νομιζω ημουν σαφης και ηξεραν πολυ καλα τι κρεβατι περνω.το συγκεκριμενο κρεβατι ειναι για στρωμα διπλο ουτε εχει να χωριζεται ουτε τιποτα οποτε θα επρεπε να ξερουν τι τεριαζει ειναι αυτονοητο ..!!

το στρωμα το διαλεξα συμφωνα με το αν ηθελα σκληρο η μαλακο. απο κει και περα που να φανταστω εγω οτι σε διπλα κρεβατια αυτοι δινουν μονα στρωματα !??!!?

πεστε μου ειλικρινα θα το σκεφτοταν ποτε αυτο κανεις πελατης για να το διευκρινησει κιολας? και σου ξαναλεω το κρεβατι μου ΔΕΝ χωριζεται σε 2 μονα κρεβατια ειναι διπλο κανονικο!!!εκτος αν εννοεις να παρω ενα πριονι και να το κοψω στα 2... ετσι ναι χωριζεται σε 2 κρεβατια!

τελος παντων πηρα τηλεφωνο και μου ειπανε πως ξεχασαν να το δεσουν σφηχτα πριν βαλουν το καλυμα και θα με παρουν τηλεφωνο μεσα σε ενα 24ωρο να μου το φτιαξουν.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις τι εγινε.

εγω δεν ζητησα ουτε εξτρα ξυλο να χωριζω το κρεβατι σε 2 ουτε τιποτα.

αυτο που ζητησα ειναι ενα διπλο στρωμα!! δεν ζητησα 1 μονο! Νομιζω ημουν σαφης και ηξεραν πολυ καλα τι κρεβατι περνω.το συγκεκριμενο κρεβατι ειναι για στρωμα διπλο ουτε εχει να χωριζεται ουτε τιποτα οποτε θα επρεπε να ξερουν τι τεριαζει ειναι αυτονοητο ..!!

το στρωμα το διαλεξα συμφωνα με το αν ηθελα σκληρο η μαλακο. απο κει και περα που να φανταστω εγω οτι σε διπλα κρεβατια αυτοι δινουν μονα στρωματα !??!!?

πεστε μου ειλικρινα θα το σκεφτοταν ποτε αυτο κανεις πελατης για να το διευκρινησει κιολας? και σου ξαναλεω το κρεβατι μου ΔΕΝ χωριζεται σε 2 μονα κρεβατια ειναι διπλο κανονικο!!!εκτος αν εννοεις να παρω ενα πριονι και να το κοψω στα 2... ετσι ναι χωριζεται σε 2 κρεβατια!

τελος παντων πηρα τηλεφωνο και μου ειπανε πως ξεχασαν να το δεσουν σφηχτα πριν βαλουν το καλυμα και θα με παρουν τηλεφωνο μεσα σε ενα 24ωρο να μου το φτιαξουν.

Πάλι καλά. Άνθρωποι είναι και αυτοί, λάθη θα κάνουνε. Αλλά κάποιες φορές λύνονται. Εμένα η απορία μου είναι η εξής: Τί το θέλεις ένα κρεββάτι 1,80 x 2,00 αφού θα βάζεις την κορμάρα σου μόνο;

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά. Άνθρωποι είναι και αυτοί, λάθη θα κάνουνε. Αλλά κάποιες φορές λύνονται. Εμένα η απορία μου είναι η εξής: Τί το θέλεις ένα κρεββάτι 1,80 x 2,00 αφού θα βάζεις την κορμάρα σου μόνο;

 

Πρόβλημα του... :rolleyes:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

http://www.myself.gr/Item/malm-bed-wood/393.html

http://www.ikeando.com/dormitorio-malm-de-ikea-por-menos-de-350-euros/el/

Με ρυθμιζόμενες πλαϊνές πλευρές που σας επιτρέπουν να χρησιμοποιείτε στρώματα διαφορετικού πάχους.>>

..ισως επρεπε να ξερες οτι το ικεα ειναι φτιαξτο μονος σου μιας κ το αγοραζεις κοματι κοματι .οποτε επρεπε να ασχοληθεις λιγο παραπανω κ να μην το αφησεις χυμα.

καλα κ αφου το ειδες οτι δεν σου κανε οτι σ φεραν 2 μονα γιατι δεν το γυρναγες να παρεις ενα μονο ενιαιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Άνοιξε πριν λίγες μέρες το blog του ΙΚΕΑ στο http://ikeagr.wordpress.com

Αν και είναι ακόμα στο στάδιο της πρώτης λειτουργικότητας του μπείτε και διαβάστε σχετικές ειδήσεις με το ΙΚΕΑ και αφήστε και το σχόλιο σας.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απαράδεκτη ποιότητα, προσφάτως αγοράσας σε προσφορά τον καναπέ της μεγάλης προσφοράς, τώρα κλαίω τα λεφτα μου...μείνετε μακρυά (εκτός και αν ειστε φοιτητές και θέλετε κάτι πολυ φτηνό)
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πληροφορία για τη διανομή του νέου καταλόγου ΙΚΕΑ;

Ζητούνται άτομα για αυτή τη δουλειά;

Έχετε ακούσει τπτ;

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως ζητας να τον παραλαμβανεις διδοντας στοιχεια,αλλα δεν ειμαι βεβαιη

 

ο παλιος ως 15-8 δεν ισχυει?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

η διανομή του νέου καταλόγου ικεα είναι από 1/9 έως 5/10. δεν χρειάζεται να έχεις δώσει τα στοιχεία σου για να τον παραλάβεις, οι διανομητές γυρνάνε περιοχές της πόλης και τον αφήνουν στην πόρτα σου!

τώρα για άτομα που λες ανρέα_διμιτ πρέπει να ρωτήσεις στα κέντρα που αναλαμβάνουν να κάνουν την διανομή!!

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ξέρει κανείς αν θα ανοίξει κατάστημα ΙΚΕΑ στην περιοχή της Αλεξανδρούπολης ?

Μου το έχουν πει αρκέτα άτομα τελαυταία και ρωτάω για να βεβαιωθώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Φραπεδάκι ολέε

Link to comment
Share on other sites

Καμιά πληροφορία για τη διανομή του νέου καταλόγου ΙΚΕΑ;

Ζητούνται άτομα για αυτή τη δουλειά;

Έχετε ακούσει τπτ;

 

Διάβασα σε αγγελία κάποιας Κυριακάτικης εφημερίδας πως ζητάνε άτομα τόσο διανομείς όσο και επόπτες.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά πληροφορία για τη διανομή του νέου καταλόγου ΙΚΕΑ;

Ζητούνται άτομα για αυτή τη δουλειά;

Έχετε ακούσει τπτ;

 

στην εταιρία που δουλεύω ζητάνε άτομα για αυτήν την δουλειά αν θέλεις πληροφορίες στείλε μου πμ...

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://img257.imageshack.us/img257/188/84487875yx0.jpg

Όσο για Αλεξανδρούπολη δεν έχει ακουστεί τίποτα και δεν νομίζω πως είναι στα πλάνα της εταιρίας (άμεσα τουλάχιστον...) καθώς μετά την Λάρισα είναι τα Ιωάννινα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είδα στον νέο κατάλογο ένα ψηλό φωτιστικό από ατσάλι η βάση και από χαρτί(κάτι τέτοιο δλδ) το περιτύλιγμα γύρω γύρω που έκανε μόνο 9 ευρώ...Και το βρήκα όμορφο

 

Πόσο λέτε να αντέξει?2-3 ώρες?:p

Link to comment
Share on other sites

αναλογα ποσο μακρια ειναι το σπιτι σου απο την ΙΚΕΑ,με τι μεσο θα μεταφερθει κτλ κτλ

 

αλλα και προσεκτικος να εισαι,μεταφερθει και στηθει χωρις φθορα,οταν ερθει η ωρα για ξεσκονισμα,ολο και κατι θα παθει το χαρτι...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αναλογα ποσο μακρια ειναι το σπιτι σου απο την ΙΚΕΑ,με τι μεσο θα μεταφερθει κτλ κτλ

 

αλλα και προσεκτικος να εισαι,μεταφερθει και στηθει χωρις φθορα,οταν ερθει η ορα για ξεσκονισμα,ολο και κατι θα παθει το χαρτι...

 

Ε εντάξει.Καμιά βδομάδα θα βγάλει δηλαδή.:):p

Link to comment
Share on other sites

αν σου αρεσε τοοοσο πολυ,παρτο και μετα αντικατεστησε το καπελο..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...