Jump to content

Καταστήματα ΙΚΕΑ


Xourxoulitsos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω νομίζω ότι όλος ο αυτός ο ντόρος για τα ΙΚΕΑ είναι υπερβολικός εκνευρίζομαι όταν πάω να ψωνίσω και γίνεται ο κακός χαμός δεν βρίσκω αυτό που θέλω γιατί είναι σε έλλειψη και όσον αφορά στην ποιότητα δεν είναι και η καλύτερη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω νομίζω ότι όλος ο αυτός ο ντόρος για τα ΙΚΕΑ είναι υπερβολικός εκνευρίζομαι όταν πάω να ψωνίσω και γίνεται ο κακός χαμός δεν βρίσκω αυτό που θέλω γιατί είναι σε έλλειψη και όσον αφορά στην ποιότητα δεν είναι και η καλύτερη

 

Στους καταλογους βεβαια υπαρχουν χαρουμενα ανθρωπακια που αγοραζουν και συναρμολογουν τα επιπλα (μετα απο μια ευχαριστη-ξεκουραστη βολτα) με χαμογελο τυπου κατεβασα-ολο-το-pot-mate και ειμαι φινα. :rolleyes: :p

 

Ειναι σαν να πας στο σουπερμαρκετ για να ψωνισεις επιπλα και το S/M να σε βαζει να περασεις απο τις σερβιετες και τα χαρτινα πιατα για τουρτα γενεθλιων ενω εσυ θες να αγορασεις μπισκοτα!

Και οταν φτανεις στα μπισκοτα, το ραφι ειναι αδειο... :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eπισκέφτηκα τις εγκαταστάσεις του νέου ΙΚΕΑ στο Κηφισό δίπλα στο εργοστάσιο της AMSTEL. Οι εικόνες που καταγράψαμε είναι συγκλονιστικές. Εργάτες και υπάλληλοι δουλεύουν πυρετωδώς για να είναι όλα έτοιμα αρχές Μαρτίου που θα λειτουργήσει ίσως το μεγαλύτερο σε πελατεία κατάστημα στην Ελλάδα καθώς εκτιμήσεις λένε ότι το κατάστημα αυτό θα έχει περισσότερο απο 2.000 πελάτες και τζίρο τα περί 1.000.000 ευρώ την ημέρα

 

Το ΙΚΕΑ Κηφισός είναι το μεγαλύτερο από τα άλλα 2 καταστήματα που έχει η ΙΚΕΑ στην Ελλάδα. Το πάρκινγκ είναι συγκλονιστικό. Μπήκαμε και είδαμε πράγματα και θαύματα αλλά δεν μπορούσαμε να καταγράψουμε λόγω εργασιών που γινόνταν εκείνη την ώρα και υπήρχε πολύ σκόνη. Πάρτε μια μικρή γεύση από το βίντεο που ακολουθεί

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Καλά, καταλαβαίνω(?) τον ενθουσιασμό σου,αλλά για κατάστημα ΙΚΕΑ μιλάς, όχι για το backstage καμιάς World Tour.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά, καταλαβαίνω(?) τον ενθουσιασμό σου,αλλά για κατάστημα ΙΚΕΑ μιλάς, όχι για το backstage καμιάς World Tour.

 

LOL. Όντως. Έχεις δίκιο. Ας μην παρεκτραπούμε

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

stin ikea einai poly sainia pantws.ithela ena polyelaio epairna tilefwno,mou legane den yparxei exei amesi paralavi pare ayrio,ksanaeperna pali to idio,pali to idio palio to idio,eixe perasei enas minas kai kati meres,oute sto dimosio,meta na mou lene exei amesi paralavi pare se 5 meres,pairnw simera til den exei erthei akoma alla exei amesi paralavi mou leei,ithela na ti vrisw,pane tyxaia i goneis mou ekei,kai ton vrikan enw eixan meinei mono 2 kommatia.ithela na parw na vrisw alla epeidi toulaxiston ton exw sta xeria mou lew asto.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω επιλεξει καποια πραγματακια απο τα ικεα θεσαλονικης,τα οποια ομως μπορει να μην ειναι πολλα αλλα ειναι ογκωδη και δεν θελω να ρισκαρω να τα μεταφερω μονη μου.

καπου πηρε το ματι μου πως τα ικεα συνεργαζονται με ανεξαρτητες εταιρειες μεταφορων.

υποθετω πως για μια μεταφορα εντος της πολης δεν θα πληρωσω περισσοτερα απο 50€.η απορια μου ειναι η εξης.

παω στα ικεα,παραλαμβανω ,πληρωνω και τα παω στην αποθηκη της μεταφορικης ή παω στα ικεα,πληρωνω και ερχονται στο σπιτι;;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εχω επιλεξει καποια πραγματακια απο τα ικεα θεσαλονικης,τα οποια ομως μπορει να μην ειναι πολλα αλλα ειναι ογκωδη και δεν θελω να ρισκαρω να τα μεταφερω μονη μου.

καπου πηρε το ματι μου πως τα ικεα συνεργαζονται με ανεξαρτητες εταιρειες μεταφορων.

υποθετω πως για μια μεταφορα εντος της πολης δεν θα πληρωσω περισσοτερα απο 50€.η απορια μου ειναι η εξης.

παω στα ικεα,παραλαμβανω ,πληρωνω και τα παω στην αποθηκη της μεταφορικης ή παω στα ικεα,πληρωνω και ερχονται στο σπιτι;;;

 

Δεξιά απο τα ταμεία έχει κάτι stand, έχει και ένα που λέει μεταφορική ή κάτι τέτοιο.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εχω επιλεξει καποια πραγματακια απο τα ικεα θεσαλονικης,τα οποια ομως μπορει να μην ειναι πολλα αλλα ειναι ογκωδη και δεν θελω να ρισκαρω να τα μεταφερω μονη μου.

καπου πηρε το ματι μου πως τα ικεα συνεργαζονται με ανεξαρτητες εταιρειες μεταφορων.

υποθετω πως για μια μεταφορα εντος της πολης δεν θα πληρωσω περισσοτερα απο 50€.η απορια μου ειναι η εξης.

παω στα ικεα,παραλαμβανω ,πληρωνω και τα παω στην αποθηκη της μεταφορικης ή παω στα ικεα,πληρωνω και ερχονται στο σπιτι;;;

 

Σίγουρα κάτω από 50€. Εγώ κάποια πράγματα που πήρα είχα δώσει 20€(!) αλλά ίσως έπαιξε ρόλο το ότι εκείνη την περίοδο σε όλη την περιοχή μετακόμιζαν οπότε έφερναν για πολλούς. Μόλις τα πληρώνεις στο ταμείο, πας δεξιά απ'τα ταμεία όπως σου είπε ο gwgw και τα δίνεις στη μεταφορική. Όσο πιο κοντά είναι η περιοχή σου στην ΙΚΕΑ τόσο πιο φθηνά, νομίζω έχει επιλογή να στα αφήσουν στην είσοδο ή να στα ανεβάσουν πάνω αλλά αυτά θα τα δείς εκεί.

Καλά ψώνια!

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μέχρι ορισμένα τεμάχια είναι 15 ευρώ... Μπορεί να κάνω και λάθος...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία.

 

Υπάρχουν στα ΙΚΕΑ ράφια που να κολλάνε/συνδέονται με τον τοίχο έτσι ώστε να βάζουμε βιβλία/ή κάποιο ηχοσύστημα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία.

 

Υπάρχουν στα ΙΚΕΑ ράφια που να κολλάνε/συνδέονται με τον τοίχο έτσι ώστε να βάζουμε βιβλία/ή κάποιο ηχοσύστημα?

 

Ναι, υπάρχουν, είναι καρφωμένα στον τοίχο, τα έχει πάρει μια φίλη μου και φαίνονται

πολύ καλά και σταθερά.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία.

 

Υπάρχουν στα ΙΚΕΑ ράφια που να κολλάνε/συνδέονται με τον τοίχο έτσι ώστε να βάζουμε βιβλία/ή κάποιο ηχοσύστημα?

 

Ναι. Έχω πάρει ένα σε μαύρο χρώμα με μήκος περίπου ενάμιση μέτρο, υπάρχουν σίγουρα μικρότερα σε μήκος, νομίζω και μεγαλύτερα. :)

 

Υ.Γ.

Και πράγματι είναι σταθερά και πολύ καλά. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχω πάρει ένα σε μαύρο χρώμα με μήκος περίπου ενάμιση μέτρο, υπάρχουν σίγουρα μικρότερα σε μήκος, νομίζω και μεγαλύτερα. :)

 

Υ.Γ.

Και πράγματι είναι σταθερά και πολύ καλά. :)

 

Ευχαριστώ!

 

Θυμάσαι τι χρώματα υπήρχαν?Α και πως συνδέονται με τον τοίχο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Θυμάσαι τι χρώματα υπήρχαν?Α και πως συνδέονται με τον τοίχο?

 

Μαύρο που πήρα το δικό μου και σκούρο/ανοιχτό ξύλο.

 

Βασικά ανοίγεις δύο τρύπες, στις οποίες μπαίνουν δύο βίδες που συγκρατούν μία μεταλλική ράβδο με δύο άλλες ράβδους, που μπαίνουν μέσα στο ξύλο ούτως ώστε να φαίνεται «κολλημένο» στον τοίχο. Δεν ξέρω αν με πιάνεις... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο που πήρα το δικό μου και σκούρο/ανοιχτό ξύλο.

 

Βασικά ανοίγεις δύο τρύπες, στις οποίες μπαίνουν δύο βίδες που συγκρατούν μία μεταλλική ράβδο με δύο άλλες ράβδους, που μπαίνουν μέσα στο ξύλο ούτως ώστε να φαίνεται «κολλημένο» στον τοίχο. Δεν ξέρω αν με πιάνεις... :p

 

Καλή φάση.Ελπίζω να υπάρχουν στο ΙΚΕΑ Θεσνίκης.Θα τα τσιμπήσω αφού είναι σταθερά :)

Link to comment
Share on other sites

Προς προηγούμενα μυνήματα:

 

Απάντηση στο τι πάει να πει ΙΚΕΑ. Εϊναι τα αρχικά του ιδρυτή της εταιρίας και της πόλης απ' όπου ξεκίνησε. Συγκεκριμένα Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd ('Ινγκβαρ Κάμπραντ Έλμταρυντ Αγκϋναρυντ). Τώρα για θέματα ποιότητας, δείτε και αποφασίστε. Έχει καλές λύσεις πάντως.

 

Στα τελευταία:

Ράφια τοίχου να θες, να έχεις όρεξη να τριγυρνάς στο κατάστημα και να διαλέξεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση.Ελπίζω να υπάρχουν στο ΙΚΕΑ Θεσνίκης.Θα τα τσιμπήσω αφού είναι σταθερά :)

 

Νομίζω υπάρχει κάποιο όριο στα κιλά που αντέχουν (5 αν δεν κάνω λάθος). Πάντως είναι σταθερά. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

LOL

τον Οκτώμβριο που είχα πάει για να επιπλώσω το φοιτητικό μου σπίτι έκανα το λάθος να φορέσω κίτρινη μπλούζα ! Ποτέ ! μα ποτέ μην κάνετε αυτό το λάθος...

 

3-4 άτομα τα βοήθησα πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Δεξιά απο τα ταμεία έχει κάτι stand, έχει και ένα που λέει μεταφορική ή κάτι τέτοιο.

 

Σίγουρα κάτω από 50. Εγώ κάποια πράγματα που πήρα είχα δώσει 20(!) αλλά ίσως έπαιξε ρόλο το ότι εκείνη την περίοδο σε όλη την περιοχή μετακόμιζαν οπότε έφερναν για πολλούς. Μόλις τα πληρώνεις στο ταμείο, πας δεξιά απ'τα ταμεία όπως σου είπε ο gwgw και τα δίνεις στη μεταφορική. Όσο πιο κοντά είναι η περιοχή σου στην ΙΚΕΑ τόσο πιο φθηνά, νομίζω έχει επιλογή να στα αφήσουν στην είσοδο ή να στα ανεβάσουν πάνω αλλά αυτά θα τα δείς εκεί.

Καλά ψώνια!

σας ευχαριστω πολυ και τους 2.

στην ΙΚΕΑ τελικα πηγα,ψωνισα και εχω να πω(και να καταγγειλω τα εξης καθως πρωτη-και πιθανοτατα τελευταια φορα ψωνισα απο εκει-)

 

1.δεν μου αρεσε καθολου το γεγονος οτι πας και για ενα πραγμα(λεμε τωρα) και εισαι αναγκασμενος να γυρισεις ολο το μαγαζι...περιττο δε να πω πως για κατι ραφια τα οποια δεν ειχαν στην αποθηκη αλλα τα "παραγγελνεις" απο το τμημα ραφιων και τα παραλαμβανεις στο ταμειο αναγκαστηκα να γυρισω πισω(απο την αποθηκη στον τομεα των ραφιων που ειναι σχετικα στην αρχη) και χαθηκα...:O

2.αποδεκτη η νοοτροπια του καταστηματος περι σελφ σερβις..ας μην γραφουν ομως στα διαφημιστικα τους και σε ταμπελες εντος του καταστηματος πως οι υπαλληλοι με τις κιτρινες μπλουζες ειναι προθυμοι να μας βοηθησουν!!!ειδικα οι 2 κυριοι(μεσης ηλικιας) στις αποθηκες ειναι πιο αργοι και απο το ριπλει.το δε ταμπελακι στην αποθηκη "ΠΡΟΣΟΧΗ!αυτο το αντικειμενο ειναι βαρυ.ζητηστε βοηθεια απο καποιον υπαλληλο μας ο οποιος θα χαρει να σας βοηθησει" μονο απο τα ρουχα σου μπορει να σε βγαλει οταν εισαι μονη σου και παλευεις να σηκωσεις ενα τεραστιο κιβωτιο..και οταν αποφασιζεις να ζητησεις βοηθεια απο τον υπαλληλο να σου λεει "δεν μπορω τωρα":mad: ευτυχως ηταν δυο ευγενικοτατοι νεαροι (πελατες) που με βοηθησαν πολυ(για την ακριβεια τα κουβαλησαν ολα αυτοι στο καροτσι μου)

3. αφου αφησα τις κουτες στην μεταφορικη και ετοιμαζομουν να φυγω,με πηραν τηλεφωνο πως ενα απο τα πραγματα που ειχα αγορασει ηταν σπασμενο και επρεπε να παω πισω.ξαναπαρκαρα λοιπον το αυτοκινητο και πηγα στα γραφεια τους.ηταν εκει ο υπαλληλος της μεταφορικης που ειχε ελενξει τις κουτες και ειδε πως το ενα επιπλο ηταν σπασμενο και ενας υπαλληλος της ΙΚΕΑ.

μου λεει λοιπον ο υπαλληλος της μεταφορικης "κυρια ....... το συγκεκριμενο επιπλο ειναι σπασμενο."και μου το δειχνει.

πραγματι ελειπε ενα αρκετα μεγαλο κομματι ξυλου.

πεταγεται ο υπαλληλος της ΙΚΕΑ και μου λεει "μηπως το θελετε ετσι;;αν δε σας ενοχλειο δεν υπαρχει λογος αλλαγης"

"οχι" του απαντω "δε θελω να αγορασω κατι σπασμενο,θελω να το αλλαξω"

και μου απαντα "ε τοτε,περαστε μεσα με το ηδη σπασμενο,αφηστε το στην αποθηκη και παρτε ενα αλλο κιβωτιο"(σ.σ ηταν 2 κουτια τα οποια και οι νεαροι με δυσκολια τα ειχαν μεταφερει)

"δεν καταλαβατε καλα....εχω ηδη κανει την αγορα μου και δεν δυναμαι να ξαναμπω μεσα στο καταστημα,να το γυρισω απο την αρχη μεχρι να φτασω στην αποθηκη(γιατι δεν με αφηναν να μπω απευθειας) με τετοιο βαρος και να σηκωσω κατι το οποιο δεν μπορω."

και οπως ηταν φυσικο τσακιστηκε μουρμουριζοντας βεβαια,και μου εφερε αυτος τις κουτες(μηπως για να με εκδικηθει εκανε 40 λεπτα;;;:O)

 

4.πολυ αστεια η ταμπελα τους στο χωρο του παρκινκ που αναγραφει "αφηστε το καροτσι σας να το προσεχει ο υπαλληλος μας μεχρι να φερετε το αυτοκινητο σας"..

οπως και να εχει,στην ΙΚΕΑ δεν εχω σκοπο να ξαναπατησω..πολυ ταλαιπωρια για τπτ το εξαιρετικο!

 

στα συν του καταστηματος να αναφερω την καθαριοτητα,την ευγενεια στα ταμεια και των υπαλληλων της μεταφορικης:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επειδή δεν βρήκα κάποιο ανάλογο θρεντ γνωρίζει κανείς αν το ΙΚΕΑ και η NEOSET κάνουν αλλαγές, κατόπιν παράδοσης?
Link to comment
Share on other sites

Fourlis: Τρία τα ΙΚΕΑ στην Αθήνα

 

Τρία ΙΚΕΑ στην Αττική θα διαθέτει μέχρι το τέλος του 2011 η Fourlis Συμμετοχών. Μετά το νέο κατάστημα της αλυσίδας οικιακού εξοπλισμού στη λεωφόρο Κηφισού που ανοίγει τις πόρτες του στο τέλος Μαρτίου, η διοίκηση του ομίλου προσανατολίζεται στη δημιουργία ενός ακόμη προκειμένου να καλύψει γεωγραφικά τον μεγαλύτερο πληθυσμιακά νομό της χώρας. Σύμφωνα με πληροφορίες, το τρίτο ΙΚΕΑ στην Αττική εξετάζεται να ανοίξει στην Ελευσίνα, περιοχή με εύκολη πρόσβαση από οποιοδήποτε σημείο της Αθήνας αλλά και από τις γειτονικές πόλεις της επαρχίας αφού βρίσκεται κοντά σε μεγάλες οδικές αρτηρίες.

 

http://www.capital.gr/news.asp?Details=463156

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρήκα κάποιο ανάλογο θρεντ γνωρίζει κανείς αν το ΙΚΕΑ και η NEOSET κάνουν αλλαγές, κατόπιν παράδοσης?
μεσα σε 40 μερες με την αποδειξη ή το τιμολογιο αγορας εφοσον δεν εχουν ανοιχτει οι συσκευασιες(μπορεις να τις κολλησεις με σελοτειπ)

επισης δεν δεχονται πισω υφασματα,προιοντα σε προσφορα,λαμπες και καποια αλλα..(στην ικεα αναφερομαι)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειλικρινα εχω τεραστιο προβλημα με ενα κρεβατι που αγορασα απο ΙΚΕΑ.

για να μην αναφερω την ταλαιπωρια που τραβηξα να το μεταφερω ως το ταμειο και τις ωρες που περιμενα εκει να μου φερουν το στρωμα, να μην αναφερω τις μερες που περιμενα να το παραλαβω και αλλες τοσες για να το στησουν.. να μπω κατευθειαν στο ψητο και στο προβλημα που αντιμετωπιζω.

Λοιπον ζητησα το πιο μεγαλο διπλο κρεβατι που ειχαν! μου ειπανε εκει πως εχει μεγεθος 1.80-2.00!! λεω οκ και φευγω!! οταν λοιπον αυτοι οι καλοι ανθρωποι ηρθαν στο σπιτι μου να μου το φερουν ειδα πως το στρωμα μου δεν ειναι μονο αλλα 2 μονα που τα ακουμπας διπλα διπλα και κανει διπλο!!:blink: το αποτελεσμα ξερετε ποιο ειναι?

να μου σπανε τα νευρα καθε βραδυ! Γιατι ειναι λογικο αφου δεν ειναι ενα το στρωμα εκει που ακουμπανε να εχει κανει γουβα! αμα το δειτε θα γελασετε! δεξια αριστερα ψηλα στο κεντρο του κρεβατιου να μια ρωγμη και αλλο να σας το λεω και αλλο να κοιμαστε πανω! σκαρφαλωνω ψηλα και τσουπ ολο πεφτω στην χαραδρα!!..

το θεμα τωρα ποιο ειναι? μου ειπε μια φιλη πως σε αυτην την περιπτωση σου δενουν τα 2 στρωματα μαζι πολυ σφηχτα και μετα στα βαζουν στο καλυμμα, εμενα μου τα εβαλαν χυμα μεσα στο καλυμμα το οποιος δεν ειναι και το πιο σφηχτο τα στρωματα μεσα πλεουν συν και το οτι στα πλαινα του κρεβατιου δεν ακουμπαει το στρωμα εχει καποια αποσταση απο το ξυλο φανταστειτε λοιπον την βολτα που κανουν τα στρωματα!!αναγκαζομαι λοιπον καθε 2 μερες να αναποδογυριζω τα στρωματα για να επανερθει η γουβα και τουμπαλιν! πληρωσα συνολικα 700 ευρω για μια ταλαιπωρια σκετη !!

ρε παιδια ειχε αλλος κανεις το προβλημα αυτο?

ειλικρινα τι να κανω? να τους παρω τηλεφωνο?

υπαρχει λυση η με καταραστηκαν στο υπολοιπο της ζωης μου να ξαπλωνω σε βουνα και χαραδρες? τι ζητησα? ενα μεγααααααλο απλο στρωματακι να αραζω το βραδυ επιπεδο ισιο ωραιο! και πηρα εναν λοφο δεξια εναν λοφο αριστερα και ενα στεγνο ποταμι στο κεντρο..

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Παρε ξεχωριστο στρωμα απο αλλου.

 

Επρεπε να δεις τι αγοραζες. Γουρουνι στο σακι πηρες;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...