Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα ένα προγραμματάκι από το Handango που λέγεται Smartlist και κάνει πιο λειτουργική τη χρήση των tasks. Το πρόβλημα είναι ότι δεν λειτουργεί καθόλου, το εγκατέστησα και στη main memory και πάλι τίποτα. Επισυνάπτω και ένα screenshot που φαίνεται το μήνυμα που βγάζει. Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eίμαι κατοχος ενος IPAQ2210 εδω και αρκετο καιρο. Τον τελευταίο μηνα η συσκευή μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Οταν το σβήνω ενώ η οθόνη σβείνει τις περισσότερες φορές εξακολουθεί να ανοβοσβήνει το Bluetooth ledaki και μου τρώει την μπαταρία σαν να ήταν αναμένο. Αν του κανω soft reset και μετα το bootarisma το σβήσω όλα δειχνουν οκ. Το αφήνω στην ακρη και μετα απο 2-3 ώρες βλεπω οτι κσανα ανάβει το ledaki. Έχει συναντησει κανεις το ιδιο προβλημά? Μπορεί να προτείνει κανεις καποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λίγη βοήθεια... εχω το loox 720-vga και θελω να βαλω επάνω το Spb POcket plus 2.5 Ε όσο κ αν προσπάθησα αφου απεγκατεστησα πρωτα το παλιο pocket plus και εκανα κ σ-ρεσετ και ενω η εγκατάσταση του νέου γίνεται κανονικά, μετά το ppc κολλάει και δεν ξεκολάει παρά μόνο με hard reset. το έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα? έχετε καμία ιδέα τί να κάνω???
NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΩΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ (qtek S100) να στελνει και να λαβαινει mms με δικτυο cosmote? ME ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MMS ΚΑΙ ΜΕ ΤHN TELEYTAIA EKDOSH LOGISMIKOY ΠΕΡΑΣΜΕΝH ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΒΟΗΘΕΙΑ !!!! ΜΗΠΩς ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ???
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, υπάρχει η δυνατότητα συχρονισμού μεταξύ ενός PPC και ενός Symbian S60 τηλεφώνου? Με ενδιαφέρει κυρίως η μεταφορά του τηλεφωνικού καταλόγου χωρίς την μεσολάβηση pc. :)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια την βοηθεια σας!!!!πηρε ενας φιλος ενα hp1710 και αφου το ανοιξε του εχει μεινει κολημενο στην αρχη!!!δηλαδη του βγαζει το λογοτυπο hp και ως εκει,δεν μπορει να παει παραπερα για να ξεκινησει το setup,φυσικα το εχουμε τρελανει στα reset-hard reset αλλα δεν ακουει!!!!ειναι μονιμα αναμενο στην αρχη!!!τι στο καλο αλλο να του κανουμε εκτος απο το να το πεταξουμε στα σκουπιδια;
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΩΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ (qtek S100) να στελνει και να λαβαινει mms με δικτυο cosmote? ME ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MMS ΚΑΙ ΜΕ ΤHN TELEYTAIA EKDOSH LOGISMIKOY ΠΕΡΑΣΜΕΝH ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΒΟΗΘΕΙΑ !!!! ΜΗΠΩς ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ???

 

Μπορεί να σου φανεί χαζό, αλλά τόσες φορές που έχεις ρωτήσει, σκέφτηκες να ρωτήσεις την Qtek ή την Cosmote; Γιατί δεν βλέπω κανένας να ενδιαφέρεται να σου απαντήσει...

 

Πάντως, χωρίς να ξέρω, μιας και δεν έχω καν ενεργοποιημένη την υπηρεσία MMS, να κάνω και τις ακόλουθες χαζές ερωτήσεις:

 

Την uπηρεσία GPRS την έχεις ενεργοποιήσει;

Την υπηρεσία MMS την έχεις ενεργοποιήσει;

Τις ρυθμίσεις GPRS τις έχεις σωστές; Μπαίνεις στο internet με λίγα λόγια;

 

Τα ρωτάω αυτά γιατί νομίζω ότι για να στείλεις MMS απλά πρέπει να έχεις GPRS και να σου επιτρέπει το δίκτυό σου την αποστολή MMS.

Επαναλαμβάνω ότι εγώ δεν χρησιμοποιώ MMS, και επομένως δεν ξέρω... απλά να δώσω ιδέες προσπαθώ :O

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, υπάρχει η δυνατότητα συχρονισμού μεταξύ ενός PPC και ενός Symbian S60 τηλεφώνου? Με ενδιαφέρει κυρίως η μεταφορά του τηλεφωνικού καταλόγου χωρίς την μεσολάβηση pc. :)

 

Ισως με επιλογή όλων των επαφών στο symbian κι αποστολή μέσω bluetooth στο ppc.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα ως αρχαριος να ρωτησω το εξης : oταν κανω συγχρονισμο αρχειων τα αρχεια που εχω στο πισι μεταφερονται στην μνημη του ipaq. Eιναι δυνατον να μεταφερονται στην καρτουλα μνημης?
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΩΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ (qtek S100) να στελνει και να λαβαινει mms με δικτυο cosmote? ME ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MMS ΚΑΙ ΜΕ ΤHN TELEYTAIA EKDOSH LOGISMIKOY ΠΕΡΑΣΜΕΝH ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΒΟΗΘΕΙΑ !!!! ΜΗΠΩς ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ???

 

αν εχεις το τελευταιο firmware και ενεργοποιημενη την υπηρεσια, θα πρεπει να δουλευει.... Αααα και πρεπει μετα απο αυτα πρεπει να το κανεις reset, αλλιως δε θα δουλεψει με τίποτα...... το επαθα και γω.....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα με τα mms στην vodafone. Έχω την τελευταία έκδοση ελληνικου firmware και πέρνω μια χαρά, όμως δεν γίνεται να στείλω... Όταν στέλνω το κίνητο του παραλήπτη είτε δεν το παίρνει καθόλου, είτε βγάζει μήνυμα σφάλμα server. Aντίθέτα μία φορα που έστειλα mms σε e-mail το έστειλε κανονικά! Έπισης όταν προσπαθώ να στείλω mms σε κινητό το σηματάκι "G" δείχνει ότι συνδέθηκε κανονικά, μετά ανάβει το σηματάκι της αποστολής, σβήνει και το "G" συνεχίζει να δείχνει ότι είναι συνδεμένο. ειναι σωστό αυτό;

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

den mporo na katalavo . ayta aforoyn provlimata me sxesi kinita giati den rotate ekei , edw einai kathara gia PPC . gemizoyme post giati den doyleyoyn p.x. ta mms ,ektos thematos bgainoyme

 

shm. den to pezo kakos alla exo pisteyo dikio

 

μα τα τηλεφωνα Pocket PC phone edition ειναι PPC

αν τα Pocket PC phone edition χωρανε εδω μεσα μπορει μονο ενας mod να μας το πει !

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια τα φωτα σας!!!!εχω ενα 2020 με καρτα kingstom 512 εχω παρατηρησει οτι οταν τραβαω καποιο βιντεο και η ρυθμιση που εχω ειναι να αποθηκευεται στην καρτα και παω να το δω μου κανει κολληματα και στην εικονα και στον ηχο ενω αν ειναι να αποθηκευεται στο τηλεφωνο ειναι οκ!!!μετα αν το μεταφερω στην καρτα ειναι οκ και παλι!!!τι φταιει; η καρτα μηπως ειναι αργη;
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας!!!!εχω ενα 2020 με καρτα kingstom 512 εχω παρατηρησει οτι οταν τραβαω καποιο βιντεο και η ρυθμιση που εχω ειναι να αποθηκευεται στην καρτα και παω να το δω μου κανει κολληματα και στην εικονα και στον ηχο ενω αν ειναι να αποθηκευεται στο τηλεφωνο ειναι οκ!!!μετα αν το μεταφερω στην καρτα ειναι οκ και παλι!!!τι φταιει; η καρτα μηπως ειναι αργη;
Είχε γίνει θέμα παλαιότερα για τις κάρτες της Kingston, δεν φταίει η ταχύτητα αλλά το ότι ο τρόπος που γράφονται και διαβάζονται δεν είναι συμβατός με τα pocket pc της Qtek (περίσσοτερες λεπτομέρειες δεν θυμάμαι). Πάντως οι κάρτες τις Sandisk είναι οι καταλληλότερες για τα Pocket pc της Qtek

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Pedes exo kanei edo kai kamia evdomada install to KG's power toy alla molis prosfata paratirisa pos den mou metraei to min duration eno to exo rithmisi sta 30 sec...opos episis kai ta sms ta opoia mou ta deisxei 0 eno exo energopiisei to delivery notification...HELP
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας :) θα το ψαξω το θεμα καρτα,το 2020 παιρνει εκτος απο sd και mmc ε;κατα την γνωμη σας η καλυτερος τυπος ποιος ειναι; :O
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας :) θα το ψαξω το θεμα καρτα,το 2020 παιρνει εκτος απο sd και mmc ε;κατα την γνωμη σας η καλυτερος τυπος ποιος ειναι; :O
παιρνει και mmc

ο καλλιτερος τυπος ειναι ο sd ...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιρνει και mmc

ο καλλιτερος τυπος ειναι ο sd ...

οκ φιλε μου σε ευχαριστω,πηρα πριν λιγο μια transcend 256 απο το πλαισιο στα 29Ε και ειναι πολυ καλη,και ταχυτατη στα 80x λεει :)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...