Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε: 08.05 στο Μηχανικό στο Ναύπλιο. Άλλος για εκεί;

Τι λέει το συγκεκριμένο;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια χαρα ειναι μην φοβασαι απλα εχει πολλους γαλοναδες και θα πεθανεις στην χαιρετουρα , αλλα δεν ειναι και πολυ γκαζωμενοι , ειναι τυπικοι.

xairomai gia auto giati ekei pou eimai tora itan maurila....88ΜΕΑ/ΑΠ sthn lhmno...96 ipiresies se 110 meres exw kanei....eytixws 2maiou feugw...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

οι γυναικες ας ετοιμαζονται η παραλλαγη τους περιμενει :D

 

Αν καταταγεί η FREAK , εγώ , τα ξαναπερνάω όλα απ' την αρχή, ευχαρίστως, (αρκεί να μας βάλουν στο ίδιο σώμα και στο ίδιο στρατόπεδο). ;)

 

Άλλο θέμα :

 

Μου είπαν ότι έχω δικαίωμα σαν φαντάρος , να συνεχίσω να ασφαλίζομαι από τον προηγούμενο εργοδότη μου!!!

 

Αυτό ισχύει;

 

Αν ναί, τι δικαιολογητικά χρειάζομαι;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε: 08.05 στο Μηχανικό στο Ναύπλιο. Άλλος για εκεί;

Τι λέει το συγκεκριμένο;

Και εγω φιλαρακι για εκει! Την επόμενη μέρα απο εσένα,09-05..

Γενικα εχω ακουσει οτι προκειται για καλή μονάδα με συγχρονες εγκαταστασεις και καλο φαγητό..Αυτο απο φιλο συμφοιτητη που μπηκε το Φλεβάρη.

Αντε καλη θητεια να εχουμε :cool:

Link to comment
Share on other sites

απολελε...............

Καλός πολίτης! :)

Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα...:O

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι κανένας στην θεσσαλονίκη για την «ΣΑΡΙΣΑ» τον Μάη;; :cry:

καθε χρονο και καλυτερα θα ειναι και μερικες λοκατζουδες με στρινγκ τωρα πια...........:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: γυναικες καταδρομεις θα δουμε τι αξιζουν φετος αν και η μια εχει περισσοτερες ριψεις απο εμενα:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω φιλαρακι για εκει! Την επόμενη μέρα απο εσένα,09-05..

Γενικα εχω ακουσει οτι προκειται για καλή μονάδα με συγχρονες εγκαταστασεις και καλο φαγητό..Αυτο απο φιλο συμφοιτητη που μπηκε το Φλεβάρη.

Αντε καλη θητεια να εχουμε :cool:

 

Δεν υπάρχει πολύς κόσμος για το μηχανικό βλέπω. Εσύ teo410 σε ποιό στρατολογικό ανήκεις; Δεν εισαι Χανιά; Πάντως από άλλους μαθαίνω ότι όντως είναι σχετικά καλά. Θα δούμε.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε: 08.05 στο Μηχανικό στο Ναύπλιο. Άλλος για εκεί;

Τι λέει το συγκεκριμένο;

 

 

Οπα να τος και ο φάνης στον ελλήνικό στρατό!!!

καλώς το πουλάκι μου!!

ψηλά ρε ψήλα!

εισαι 295 σειρά και εγώ είμαι 294...

παρουσιάστηκα στο ναύπλιο στις 14/2/2006 3ος λόχος 2η διμοιρία!

τώρα έχω 6ημερη άδεια για το πάσχα.

Στο ναύπλιο κάθισα μέχρι και την ορκομόσία και μετά έφυγα για λουτράκι στους Υ.Ε.Α.(υποψήφιοι έφεδροι αξιωματικοί)

Θα σου πω για τις πρώτες 20 μέρες που ήμουν εκεί!

Λοιπόν γενικά τα πράγματα είναι χαλαρά αρκετά.

Στην πρώτη μέρα έχει εξετάσεις ιατρικές,κτλ.Γνώρίζεις από εκεί άτομα(πχ εγώ όταν πήγα δεν είχα κανένα γνωστό)

Στην αρχή είναι ψιλοδύσκολα γιατι κυρίως ψάχνεσαι αλλά δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.Ξέρεις συνέχεια αναφορές, άντε να ετοιμάστείς κτλ.

Οι εγκαταστάσεις δεν είναι και πολύ καλές (ή τουλάχιστον όσο καλές είναι αυτές που απολαμβάνω τώρα σαν εφεδρος στο λουτράκι)

Το φαγητό είναι άθλιο.Βάσικά δεν το καταλαβαίνεις αλλά όταν θα κάνεις μαγειρεία και δείς πως ετοιμάζεται το φαί για 500 άτομα θα σιχαθείς την ζώη σου.Από ένα σημείο και μέτα έτρωγα μόνο απο το κψμ και ότι μου έφερναν στο επισκεπτήριο

Το σαββατοκύριακο από το πρώτο κίολας έχεις επισκεπτήριο(αν θυμάμαι καλά το σάββατο απο τις 1 εώς τις 5 και την κυριακή από τις 11εώς 5.)

Το ναυπλιο είναι πολύ ωραίο και βγήκα μόνο δύο φορές γιατί έφυγα

οι υπηρεσίες είναι πολύ λίγες μέτα και πολλές οι έξοδοι.

Σκοπία δεν πρόλαβα στο ναυπλίο γιατί έφυγα αλλά η πιο δύσκολη υπηρεσία είναι μεσημεριανά μαγειρία.

Βάσικα τώρα που έχω πέράσει και την εμπειρία με τους βητάδες στο λουτράκι όλα αυτά που πέρασα στο ναυπλιο μου φαίνονται γελοία και πανευκολα.

Λοιπόν αν θέλεις κάτι άλλο θα χαρώ και θέλω να με πάρεις τηλέφωνο.Τον αριθμό στον στέλνω μέσα από pm.

Ελπίζω να γίνεις και έφεδρος αξιωματικός.Θα σε πάρω για γιο μου μετά οταν σαν ΥΕΑ έρθεις στο λουτράκι.Αν δεν σε πειράζουν και πολύ οι 5 μήνες παραπάνω και δεν βίαζεσαι και δεν έχεις ξεκινήσει επαγγελματική καριέρα αξίζει για μένα να πας ΥΕΑ.

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε: 08.05 στο Μηχανικό στο Ναύπλιο. Άλλος για εκεί;

Τι λέει το συγκεκριμένο;

 

 

και γω την ιδια μερα και στο ιδιο σωμα παρουσιαζομαι ελπιζω να ειναι χαλαρα οπως λενε

Link to comment
Share on other sites

Μοδίστρες είμεθα οι διαβιβαστές. :p

Γιατί έχω την εντύπωση ότι αυτό είναι παλιό παρατσούκλι για τους Σεμιτζήδες;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ντρέπεστε; :p Το ρίξατε στο δούλεμα και τελικά το βρήκα μόνος μου. Συνάδελφοι αεροπρόσκοποι μπαίνουμε τον Ιούνιο αν και δεν ξέρω ακριβή ημερομηνία. Άντε μπας και προλάβουμε να καταθέσουμε το draft του διδακτορικού :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Poios stratos re paides?

 

Yparxei ellinikos stratos? Pou'n'tos na tone dw ki egw?....

 

1.Otan den yparxei programma ekpaideysis kai ka8e mera kaneis oti m@@@ia kapnisei tou dioikiti.

 

2.Otan den timoreitai kaneis, me apotelesma osoi einai entaksei na 8eorountai m@@@es.

 

3.Otan kyriarxei to visma kai tipota ma tipota allo.

 

4.Otan APAGOREYETAI i askisi kai genika fysiki katastasi. Gia na kaneis ena aplo jogging prepei na trexeis ap'ton Anna ston Kaiafa na pareis adeia prota, giati an se piasoun na trexeis xwris adeia, ektos ap'to xesimo paizei na fas kai kamia kampana.

 

5.Otan esena sou zalizoun ton erota na ka8arizeis to G3 les kai eisai sto 1821, otan oi polemoi pleon ginontai me patimata koumpiwn

 

6.Otan oi perissoteroi aksiomatikoi einai dimosioi ypalliloi kai den exoun tin paramikri sxesi me tin idea toustratou (allos kontos, allos xontros, allos den mporei na fonaksei), kai mpikan aplws kai mono gia ti sigouria tou epaggelmatos. Pws na se empneusoun tetoia atoma, akoma ki an ypo8esoume oti i8eles na asxoli8eis?...

 

7.Otan, otan, otan....

 

 

Afiste to. Min tin psaxnete. Xasimo xronou einai i oli istoria. Mono tin patrida den ypireteis pleon.

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Poios stratos re paides?

 

Yparxei ellinikos stratos? Pou'n'tos na tone dw ki egw?....

 

1.Otan den yparxei programma ekpaideysis kai ka8e mera kaneis oti m@@@ia kapnisei tou dioikiti.

 

2.Otan den timoreitai kaneis, me apotelesma osoi einai entaksei na 8eorountai m@@@es.

 

3.Otan kyriarxei to visma kai tipota ma tipota allo.

 

4.Otan APAGOREYETAI i askisi kai genika fysiki katastasi. Gia na kaneis ena aplo jogging prepei na trexeis ap'ton Anna ston Kaiafa na pareis adeia prota, giati an se piasoun na trexeis xwris adeia, ektos ap'to xesimo paizei na fas kai kamia kampana.

 

5.Otan esena sou zalizoun ton erota na ka8arizeis to G3 les kai eisai sto 1821, otan oi polemoi pleon ginontai me patimata koumpiwn

 

6.Otan oi perissoteroi aksiomatikoi einai dimosioi ypalliloi kai den exoun tin paramikri sxesi me tin idea toustratou (allos kontos, allos xontros, allos den mporei na fonaksei), kai mpikan aplws kai mono gia ti sigouria tou epaggelmatos. Pws na se empneusoun tetoia atoma, akoma ki an ypo8esoume oti i8eles na asxoli8eis?...

 

7.Otan, otan, otan....

 

 

Afiste to. Min tin psaxnete. Xasimo xronou einai i oli istoria. Mono tin patrida den ypireteis pleon.

οταν δεις περα απο το ναυτικο αεροπορια και πεζικο υπαρχει κατι που λεγεται ειδ.δυναμεις εκει ειναι ο στρατος αν περιμενεις να μαθεις κατι στα υπολοιπα σωματα εισαι βαθεια γελασμενος οσο για τα βυσματα εκει δεν πιανουν τοπο πιανουν τον κορμο και τρεχουν προς την θαλασσα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...