Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια οταν ειχα περασει περιοδευον διαλεξα στρατο ξηρας!ομως τωρα θελω αεροποριας!γινεται να το αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια οταν ειχα περασει περιοδευον διαλεξα στρατο ξηρας!ομως τωρα θελω αεροποριας!γινεται να το αλλαξω?

 

Δεν το νομιζω φιλε μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά την Πέμπτη επαναοατριζομαι από Κύπρο στην Ευελπίδων,και λογικά θα πτοεί να παρπυσιαζτω εκεί την επόμενη,έχω το δικαιομα να μπω ουι ώρα θέλω ή στο εγερτηριο 6 το πρωί δλδ...επεισης εκεί θαμε χωσουν υπηρεσεια καπακια γτ μου είπανε πως έχω βδομάδα προσαρμογής για τις 10 μέρες που θα κατσω...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.Τώρα φύγανε οι Ευέλπιδες οπότε δεν θα είναι και τόσο λάσκα... Εβδομάδα προσαρμογής σίγουρα όχι, τρεις μέρες μπορεί, δε θυμάμαι καλά.Όπως έχω ξαναπεί σε αυτό το θέμα, τα πράγματα θα είναι πολύ διαφορετικά για σένα τώρα, ξέχνα την Κύπρο και τα κουνέλια κτλ
Link to comment
Share on other sites

εντάξει 10 μέρες θα είμαι εκεί,γίνετε να τους πω την 10ημερη που δικαιούμαι να την πάρω στο τέλος και όχι κατευθείαν ;λογικά θα με χωσουν καπακια υπηρεσία ή παίζει να είμαι έξω σ/κ;
Link to comment
Share on other sites

Ο διοικητής αποφασίζει το πώς θα πάρετε την άδεια.Λογικά, τις τρεις πρώτες μέρες δε θα έχεις υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

εχω κόψει την αναβόλα εδω και μήνες και ΞΕΡΩ οτι μπαίνω σε αυτη την ΕΣΣΟ αλλά δεν ξέρω το πότε...κάτι άκουσα οτι θα πάρουν μισούς τον Αυγουστό και μισούς τον Σεμπτέμβριο...αλλά πότε θα μάθουμε εμείς που μπαίνουμε τώρα..πότε οριστικά μπαίνουμε? μπήκα και στην στρατολογία, μου είπε οτι ακόμα δεν εχει προγραματιστεί να μπω...το army.gr είναι δύσκολο να καταλάβεις τι γίνετε εκει μέσα..όποτε δεήσει ο ελληνικός στρατός να μου στείλει γράμμα, e mail, περιστέρι, σηματα καπνου...εγω θα είμαι εδω και θα περιμένω καρτερικά... :cool: Edited by VeCo
Αφαίρεση αχρείαστης μορφοποίησης
Link to comment
Share on other sites

εχω κόψει την αναβόλα εδω και μήνες και ΞΕΡΩ οτι μπαίνω σε αυτη την ΕΣΣΟ αλλά δεν ξέρω το πότε...κάτι άκουσα οτι θα πάρουν μισούς τον Αυγουστό και μισούς τον Σεμπτέμβριο...αλλά πότε θα μάθουμε εμείς που μπαίνουμε τώρα..πότε οριστικά μπαίνουμε? μπήκα και στην στρατολογία, μου είπε οτι ακόμα δεν εχει προγραματιστεί να μπω...το army.gr είναι δύσκολο να καταλάβεις τι γίνετε εκει μέσα..όποτε δεήσει ο ελληνικός στρατός να μου στείλει γράμμα, e mail, περιστέρι, σηματα καπνου...εγω θα είμαι εδω και θα περιμένω καρτερικά... :cool:

 

Κάποια στιγμή θα σε πάρουν από το αστυνομικό τμήμα να σου πουν.Αν θέλεις να ξέρεις ακριβώς νωρίτερα, επικοινώνησε με τη στρατολογία μήπως ξέρουν κάτι παραπάνω.Μισούς τον Αύγουστο, μισούς το Σεπτέμβρη, δεν το έχω ξανακούσει ποτέ, τουλάχιστον στο ΣΞ.

Edited by VeCo
Αφαίρεση αχρείαστης μορφοποίησης
Link to comment
Share on other sites

εχω κόψει την αναβόλα εδω και μήνες και ΞΕΡΩ οτι μπαίνω σε αυτη την ΕΣΣΟ αλλά δεν ξέρω το πότε...κάτι άκουσα οτι θα πάρουν μισούς τον Αυγουστό και μισούς τον Σεμπτέμβριο...αλλά πότε θα μάθουμε εμείς που μπαίνουμε τώρα..πότε οριστικά μπαίνουμε? μπήκα και στην στρατολογία, μου είπε οτι ακόμα δεν εχει προγραματιστεί να μπω...το army.gr είναι δύσκολο να καταλάβεις τι γίνετε εκει μέσα..όποτε δεήσει ο ελληνικός στρατός να μου στείλει γράμμα, e mail, περιστέρι, σηματα καπνου...εγω θα είμαι εδω και θα περιμένω καρτερικά... :cool:

 

Δεν εισαι ο μονος που δεν ξέρεις ποτε μπανεις ακριβως. Σε κανεναν δεν εχει ερθει ακομα χαρτι. Τέλος Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβριου θα μπειτε λογικα... :shifty:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι ο μονος που δεν ξέρεις ποτε μπανεις ακριβως. Σε κανεναν δεν εχει ερθει ακομα χαρτι. Τέλος Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβριου θα μπειτε λογικα... :shifty:

 

Ε δεν ειναι λυση και αυτη. Οτι καποτε θα μπουμε το καταλαβαινουμε. Το θεμα ειναι να ξερουμε ποτε, για να προγραμματισουμε διακοπες. Τι ανοργανωσια ειναι αυτη. Πηρα στην στρατολογια και ειπαν οτι ακομα δεν εχει βγει η εγκυκλιος που αναφερει τις οριστικες ημερομηνιες...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν ειναι λυση και αυτη. Οτι καποτε θα μπουμε το καταλαβαινουμε. Το θεμα ειναι να ξερουμε ποτε, για να προγραμματισουμε διακοπες. Τι ανοργανωσια ειναι αυτη. Πηρα στην στρατολογια και ειπαν οτι ακομα δεν εχει βγει η εγκυκλιος που αναφερει τις οριστικες ημερομηνιες...

 

Όταν μπεις, να τους κάνεις παράπονα!! :D :D :D Σοβαρά τώρα, δεν υπάρχει λύση αυτή τη στιγμή στο πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι σπάει στα 2 η 316 (Γ' ΕΣΣΟ 2011), 29 Αυγούστου - 1 Σεπτεμβρίου και 26-29 Σεπτεμβρίου (http://sites.diavgeia.gov.gr/ypetha/search/free.php?q=%CE%91%CE%94%CE%91%3A+4%CE%91%CE%A3%CE%A66-%CE%A7%CE%A37).
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό αλλά και οι ημερομηνίες, τα τελευταία χρόνια η Γ ΕΣΣΟ έμπαινε αρχές ή μέσα Αυγούστου.
Link to comment
Share on other sites

ανάλογα ποτε θα κόψεις την αναβολή. αν την κόψεις Ιουλιο, δεν πρόκειτε να μπεις τον αυγυστο αλλά τον νοέμβρη.
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάντα τιποτις δεν παγαίνει καλά...στα στρατά θα πήγαινε? :X ένηγουέη όποιος μάθει παραιτέρω πληροφορίες για το πότε μπαίνει αυτή η εσσό κτλ....κάλο θα είναι να ενημερώσει και εμάς..που έχουμε φάει τις σάρκες μας απο την αγωνία μας..(υπερβάλλω λίγο :D ) Edited by VeCo
Αφαίρεση αχρείαστης μορφοποίησης - Η άσκοπη χρήση των δυνατοτήτων μορφοποίησης απαγορεύεται από τους ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι σπάει στα 2 η 316 (Γ' ΕΣΣΟ 2011), 29 Αυγούστου - 1 Σεπτεμβρίου και 26-29 Σεπτεμβρίου (http://sites.diavgeia.gov.gr/ypetha/search/free.php?q=%CE%91%CE%94%CE%91%3A+4%CE%91%CE%A3%CE%A66-%CE%A7%CE%A37).

 

Δεν μου δινει το σωστο εγγραφο. Οποτε στανταρ ισχυει αυτο, ακομα για τους εκ αναβολης? Εγω πηρα περσυ ετησια, και βαση του στραυολογια.gr μπαινω Αυγουστο. Να καθυσυχαστω, οτι ειναι σιγουρα προς το τελος Αυγουστου το νωριστερο, ωστε να κανονισω τπτ διακοπες?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον κόβω κιόλας, αλλά το έμαθα από φίλο μου που είναι 315 και υπηρετεί τώρα στα Μέγαρα, οπότε φαντάζομαι θα ισχύει γιατί αυτούς τους ψιλοκαίει το θέμα...

 

Εσύ therock είσαι εξ' αναβολής (δλδ παρουσιάστηκες για βασική και πήρες αναβολή από εκεί) ή δεν έχεις παρουσιαστεί καθόλου; Γιατί οι εξ' αναβολής συνήθως μπαίνουν 1 εβδομάδα νωρίτερα απ' τους υπόλοιπους της κάθε σειράς...

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρουσιαστηκα καθολου. Απο εξω την πηρα την ετησια... Οποτε λογικα, θα εχω νωριτερη ημεορμηνια? Θα ξαναπαρω και αυριο την στρατολογια μιας και αλλαξε η βδομαδα, μπας και εχουν και αυτοι νεωτερο.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρουσιαστηκα καθολου. Απο εξω την πηρα την ετησια... Οποτε λογικα, θα εχω νωριτερη ημεορμηνια? Θα ξαναπαρω και αυριο την στρατολογια μιας και αλλαξε η βδομαδα, μπας και εχουν και αυτοι νεωτερο.

 

Όχι, κανονικά με τους υπόλοιπους θα μπείς. Νωρίτερα, όπως λέω και παραπάνω, μπαίνουν αυτοί που παρουσιάστηκαν και πήραν αναβολή μέσα στο στρατό (αυτοί λέγονται εξ' αναβολής τυπικά). Τέσπα, πάρτε και ρωτήστε. Και σε ένα φίλο ήρθε χαρτί για 30/8 (ΚΕΕΜ Σπάρτη)...

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Προφανως βγηκανε οι καταταξεις γιατι τωρα αναφερει αναλυτικη ημερομηνια και Κεντρο και στο stratologia.gr, οποτε ευτυχως δεν χρειαζεται να ρωταμε αλλο στα γραφεια.

 

Εμενα μου λεει 19/08. Πολυ Νωρις...

Edited by therock

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το Δελτιο καταταξης το παραλαμβανουμε ταχυδρομικα, ή απο την τοπικη αστυνομια επειδη δεν θυμαμαι? Επεσε κιολας καλοκαιρι και παραθεριζω και δεν βρισκομαι συνεχως στον μονιμο τοπο κατοικιας μου, και δεν θελω να εχω τρεξιματα τελευταις στιγμης...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το Δελτιο καταταξης το παραλαμβανουμε ταχυδρομικα, ή απο την τοπικη αστυνομια επειδη δεν θυμαμαι? Επεσε κιολας καλοκαιρι και παραθεριζω και δεν βρισκομαι συνεχως στον μονιμο τοπο κατοικιας μου, και δεν θελω να εχω τρεξιματα τελευταις στιγμης...

 

Στην αστυνομία πας και το παίρνεις γιατί υπογράφεις κι όλας ότι το παρέλαβες. Απλά δεν θυμάμαι αν με είχαν ειδοποιήσει τηλεφωνικα ή αν μου είχαν στείλει ειδοποίηση για να πάω να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...