Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τέλη Μαίου με μέσα Ιουνίου. Αλλά, όπως είπε και ο Nrg, εξαρτάται απο πολλές παραμέτρους.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , κατα τη γνωμη σας ειναι "καλο" να αργησεις να παρεις την πρωτη σου μεταθεση (αυτη για την παραμεθωριο)??.

 

Ρωταω γιατι εγω φευγω απο το κεντρο (Σπαρτη) αφου εκλεισα ακριβως 3 μηνες.... (ειδικοτητα, πνευμονια με αναρρωτικη αδεια κλπ κλπ)

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Και από 7/5 επίσημα η 303 πήραμε τον π***ο! :lol:

Citizens Again:!: :dance:

Link to comment
Share on other sites

το πολυ να μετρανε μια βδομαδα ακομα.... πανε αυτοι...!!!

 

οι 304 ας παρουν σειρα τωρα....

 

Οσο για εμας τους 306......................

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Οι κατατάξεις γίναν 12 έως 14, οπότε άντε να έχουν 2 έως 4 ΚΣ. Εγώ είμαι ο μοναδικός 303 που έχω 157 ΚΣ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , κατα τη γνωμη σας ειναι "καλο" να αργησεις να παρεις την πρωτη σου μεταθεση (αυτη για την παραμεθωριο)??.

 

Ρωταω γιατι εγω φευγω απο το κεντρο (Σπαρτη) αφου εκλεισα ακριβως 3 μηνες.... (ειδικοτητα, πνευμονια με αναρρωτικη αδεια κλπ κλπ)

 

Και εμενα η ειδικοτητα+κεντρο μου πηραν 3 μηνες. Κακο ειναι γιατι ετσι εισαι περισσοτερο καιρο μακρια απο το σπιτι, αν εφευγες στο 1ο μηνα απο τον 6 μεχρι τον 12 θα ησουν σπιτι σου, ενω τωρα θα πας απο τον 8ο μεχρι τον 12ο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι όλοι. Ορισμένοι 303 έχουν ποοολύ καιρό ακόμα. :(

 

Φυλάκα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολα επιβάλλεται σήμερα ποινή φυλάκισης και μάλιστα υπηρετήσιμης. Πρόκειται για μια ποινή που υπάρχει ξεκάθαρα για ψάρωμα και το θεαθήναι.

 

Ο mirror χρειάστηκε να πάρει μια μεγάλη αναρρωτική, που του χρεώθηκε σαν υπηρετήσιμη θητεία. Έτσι την είχε πατήσει και ο αδερφός μου, έπεσε με μηχανή και χτύπησε το πόδι του, έκατσε δυο μήνες στο ΓΝΑ και απολύθηκε δυο μήνες αργότερα... Μεγάλη ατυχία, αλλά μερικοί μήνες παραπάνω δεν λένε τίποτα, σημασία έχει να είμαστε καλά πάνω απ' όλα. Όλα τα άλλα ξαναγίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς είναι. Με την διαφορά οτι εγώ χρεώθηκα 185 μέρες αναρρωτικής. Και εκεί που θα τους χαιρετούσα την Τρίτη, θα απολυθώ μέσα Οκτώβρη. Τουλάχιστον είμαι καλά, συν οτι είμαι στο σπίτι μου. Θα περάσει και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

1 και σήμερα :D
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

σημερα γιορταζω, κλεινω 3 μηνες φανταρος! :lol:

Η χαρα που ηρθα κοντα στο σπιτι μου επιτελους (στρατοπεδο Λιτοχωρου) κρατησε λιγο μιας και μιλαμε για στρατοπεδο-παλουκι, ευτυχως ειμαι μαγειρας και απ'οτι μου ειπαν εμεις θα ειμαστε λιγο πιο καλα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω 3 μηνες κλεινω σημερα... Βαλαμε μια ΕΣΟ.

 

Κατι ειναι και αυτο.... Και τωρα απο Σπαρτη.... παω Εβρο

 

Αρτοποιος εγω...

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! εκοψα την αναβολη και μπενω Αυγουστο, κλεινω τα 20 τωρα και θεωρησα καλο να μπω να τελειωνω.επειδη ειμαι τελειως ανημερωτος που μπορω να μπω να ξεστραβωθω για το τι παιζει?

 

ειχα μερικες ερωτησεις! ο πατερας μου εχει 2 μικροτερα παιδια απο δευτερο γαμο.

1.Θεωρουμαι τεκνο πολυτεκνου? και αν ναι

2. θα εχω μειωμενη θητεια? χρειαζεται καποια αιτηση?

3.καπου ειχα δει μια λιστα με πραγματα που θα χρειαστουμε μολις μπουμε αν μπορει καποιος να ποσταρει το λινκ

4.μου ειπαν οτι ισως ειναι καλυτερα να τεσταρω για αξιωματικος επειδη εχω κανει 2 χρονια πανεπιστημιο, ωστε να πληρωνομαι κιολας, τι παιζει και δω?

 

γενικα οτιδηποτε συμβουλες ευπροσδεκτες

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

 

Ο mirror χρειάστηκε να πάρει μια μεγάλη αναρρωτική, που του χρεώθηκε σαν υπηρετήσιμη θητεία. Έτσι την είχε πατήσει και ο αδερφός μου, έπεσε με μηχανή και χτύπησε το πόδι του, έκατσε δυο μήνες στο ΓΝΑ και απολύθηκε δυο μήνες αργότερα...

 

Υπαρχουν καποιες προυποθεσεις για να θεωρηθει η αναρρωτικη αδεια υπηρετισιμη θητεια??

Εχω ακουσει απο πολλους να λενε,"ο,τι προβλημα υγειας εχεις "βγαλ'το" στο στρατο για να παρεις μεγαλη αδεια."

 

Η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα ακουω πως την αναρρωτικη αδεια την υπηρετεις επιπλεον αφου τελειωσεις.Βεβαια εχω διαβασει νομο που λεει πως ετσι πρεπει να γινεται αλλα νομιζω πως δεν ισχυει στην πραξη,ετσι??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλοι πολιτες οσοι απολυονται...

 

καλο στρατιωτικο οσοι μπαινουν... (θα πηξετε...)

 

 

 

 

237/95Δ ΕΣΣΟ

Link to comment
Share on other sites

Τόλη, η αναρρωτική ανήκει στην ειδική άδεια, η οποία στο 12μηνο, είναι 18 μέρες. Οπότε, αν πάρεις μέχρι 18 μέρες αναρρωτική, δεν την υπηρετείς. Από 18 μέρες και πάνω, την κάθε έξτρα μέρα την υπηρετείς.

 

Οπότε υπολόγισε, 185 μέρες που πήρα εγώ, πόσες θα υπηρετήσω; :(

 

Υπάρχει η εξαίρεση όμως, αν την αναρρωτική την πάρεις λόγω κάποιου προβλήματος που προέκυψε πάνω στην υπηρεσία σου ή γενικότερα ενώ ήσουν μέσα στο στρατόπεδο, τότε δεν υπηρετείς καθόλου παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε ΑΕΙ και τελειώνω τμήμα πληροφορικής.

Ξέρει κανείς αν για να πάω στο Σώμα Έρευνας Πληροφορικής χρειάζεται

να έχω πάρει το πτυχίο πριν μπω η μπορώ να μπω και χωρίς να το έχω πάρει???

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας στην στρατολογία να συμπληρώσεις την αίτηση, γράψε οτι έχει πάρει πτυχίο και αν έχεις και κανα γνωστό, χρησιμοποίησέ τον. Στον στρατό είσαι ότι δηλώνεις.
Link to comment
Share on other sites

για να πας σεπιτης πρεπει να εχεις κονε καλο, ή τουλαχιστον μεταπτυχιακο απ'οτι ξερω, διδακτορικο κλπ. δηλωσε οτι κανεις καποιο μεταπτυχιακο/διδακτορικο και ισως σε παρουν δε ξερεις. διακοπες θα κανεις, οχι θητεια :P
Link to comment
Share on other sites

παντως 31ΜΚ Ταξ ΠΖ τους ΣΕΠιτες δεν τους πηγαινε και ιδιαιτερα καλα..

 

ολες τους οι υπηρεσιες περιπολα ηταν..χαχαχα

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...