Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και αν παθαινες εσυ κατι..ο αξιωματικος τι θα εκανε μετα :blink:

Μην ξεχνας οτι εισαι οπλιτης και οχι πολιτης!

Είμουν. Και αυτός θα με συνόδευε μέχρι τη Θεσσαλονίκη, και από κει θα κοβα τον **** μου να πάω στη Ν. Σάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...Α ρε βύσμα :whistle: Είδες ποτέ πως είναι οι σκοπιές από μέσα? Ή μόνο από το παράθυρο του γραφείου!:p

Όσο για το φύλλο πορείας στη πρώτη μετάθεση κάνεις λάθος! Φυσικά εξαρτάται πάντα και από τις γνωριμίες που έχεις ,τον διοικητή αλλά και τις "διασυνδέσεις" που έχεις κάνει εκεί ως τότε-

Με λίγα λόγια μπορείς να ζητήσεις παραπάνω μέρες για κάποιο προσωπικό (μούφα) λόγο και να τσιμπήσεις off the record 1-2 μερούλες παραπάνω!

Και γω έτσι έκανα (:whistle: ) , αλλά και άλλοι γνωστοί μου απο άλλα στρατόπεδα!

 

Εχεις δικιο.. Ειναι πολυ βυσμα να περνας 12ωρο στο γραφειο και μετα στο καπακι να εχεις υπηρεσια με 3 ωρες υπνου καθημερινα :worry: Τεσπα.

 

Αναφερομαι στην πλειοψηφια των υποθεσεων. Νομιζω πως δεν υπαρχει λογος να μιλησουμε για βυσματα ειτε πολιτικα ειτε ο θεος ξερει τι μπορει να σκαρφιστουν καποιοι (καποιος πηρε τηλεφωνο απο βενζιναδικο προσποιουμενος οτι ηταν γραφειο νομαρχη.. CMON!!!), ουτε για μουφε "προσωπικους λογους" (ενας ειχε πεθανει ολο του το σοι για να παρει αδειες) και τα λοιπα που μπορει καποιος να δει μεσω του γραφειου.

 

Οσον αφορα τους νεους, μετα το περας των 12 χαμενων μηνων (γιατι πραγματικα ειναι χαμενος χρονος και χρηματα και τιποτα αλλο), μια συμβουλη μονο: Μην μασατε. Τιποτα και κανεναν. Αυτο δεν σημαινει οτι θα ξεσαλωσετε και θα το παρακανετε. Οι φυλακες και τα σεξ (που πονανε πιο πολυ εν καιρο εμπλοκης, κατι το οποιο εχουν τα ταγματα μας εδω και καμποσο καιρο λογω μη επαρκους προσωπικου) μπορουν να αρχισουν να πεφτουν βροχη, ακομα και αν δεν φταιτε σε καποιες περιπτωσεις.

 

Καλη συνεχεια ξανα, σε οσους υπηρετουν και υπομονη... Στρατος ειναι θα περασει... και το κυριοτερο (το γνωριζουν πολυ καλα οι παλιοι παλιοι (του 18μηνου και βαλε)), ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΕΡΝΑΕΙ :X

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Είμουν. Και αυτός θα με συνόδευε μέχρι τη Θεσσαλονίκη, και από κει θα κοβα τον **** μου να πάω στη Ν. Σάντα.

οταν ησουν..το ιδιο κανει.αυτος μπορει να σου εδεινε αδεια κι'εσυ να εισαι το καλυτερο παιδι αλλα αν παθαινες κατι ποιος θα ειχε την ευθυνη μετα.

Με τετοιες καταστασεις δεν παιζει ενας δοκιμος που στην ουσια ειναι και αυτος φανταρος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτό κάνεις λάθος φίλε μου. Στο ΑΦΠ είσαι εσύ υπεύθυνος για την πάρτη σου, ενώ στο ΟΦΠ ο επικεφαλής. ;)

 

 

Συμφωνώ απόλυτα.

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτό κάνεις λάθος φίλε μου. Στο ΑΦΠ είσαι εσύ υπεύθυνος για την πάρτη σου, ενώ στο ΟΦΠ ο επικεφαλής. ;)

Εγω μειλαω οταν ησουν μαζι με τον αξιωματικο.ομαδικο φυλλο δεν ειχες,τοτε στο μηνυμα σου αναφερεις οτι ζητησες αδεια,απο ποιον την ζητησες,απο την σημαια η απο τον αξιωματικο.:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω μειλαω οταν ησουν μαζι με τον αξιωματικο.ομαδικο φυλλο δεν ειχες,τοτε στο μηνυμα σου αναφερεις οτι ζητησες αδεια,απο ποιον την ζητησες,απο την σημαια η απο τον αξιωματικο.:blink:

Από το λοχαγό. Μα εφόσον ο δόκιμος έχει τα φύλλα πορείας, αν εγώ κοιμηθώ σε κμμιά άλλη κουκέτα (όπως κι έγινε), τι θα πει στη μονάδα, αφού δεν είναι επικεφαλής; Η μονάδα θα ζητήσει εξηγήσεις από τον επικεφαλή.

Link to comment
Share on other sites

καλα το ιδιο λεμε και δεν καταλαβαινομαστε.οπως και να χει αυτο ανηκει στο παρελθον και καλως επραξε οπως επραξε ο τοτε αξιωματικος.τελος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα προβληματιστηκα αρκετα με κατι που εγινε..

Ηρθε ενας εποπ και μου ειπε οτι το βυσμα μου, το οποιο ομως δεν εχω χρησιμοποιησει τον πηρε τηλεφωνο και του ειπε να με προσεχει..πρωτη ερωτηση: πώς θα με προσέχει? τι δυναμη έχει ο εποπ? αν φαω καμπανα θα μου τη σβησει? δε νομιζω...

δεύτερον: του ειπε το βισμα μου οτι αυτος με εβαλε στο σωμα και με εφερε μεταθεση εδω που ειμαι τωρα. ενω εμενα μου ειχε πει οτι δεν εκανε τιποτα..

δε μου αρεσει ο αλλος να λεει οτι ειμαι βυσμα ενω δεν ειμαι (μεχρι στιγμης), γιατι εγω εχω στο μυαλο μου οτι εχω μπει απο μονος μου εδω που ειμαι..

τι να πω..εγω μεσα μου νιωθω οτι δε με ειχε βοηθησει γιατι δεν ηξερε καν οτι εγω παω φανταρος,ουτε οτι παιρνω μεταθεση...

περιεργα τα πραγματα....

Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

μετα την αδεια ορκομωσιας, επιτρεπεται ο πολιτικος σακος στο κεντρο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι επιτρέπεται.Μας το είπανε κιόλας στην αναφορά bayern, που είχεις το μυαλό σου; :P

Αλλά θα περάσουμε απο έλεγχο , έτσι είπανε τουλάχιστον.

"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα προβληματιστηκα αρκετα με κατι που εγινε..

Ηρθε ενας εποπ και μου ειπε οτι το βυσμα μου, το οποιο ομως δεν εχω χρησιμοποιησει τον πηρε τηλεφωνο και του ειπε να με προσεχει..πρωτη ερωτηση: πώς θα με προσέχει? τι δυναμη έχει ο εποπ? αν φαω καμπανα θα μου τη σβησει? δε νομιζω...

δεύτερον: του ειπε το βισμα μου οτι αυτος με εβαλε στο σωμα και με εφερε μεταθεση εδω που ειμαι τωρα. ενω εμενα μου ειχε πει οτι δεν εκανε τιποτα..

δε μου αρεσει ο αλλος να λεει οτι ειμαι βυσμα ενω δεν ειμαι (μεχρι στιγμης), γιατι εγω εχω στο μυαλο μου οτι εχω μπει απο μονος μου εδω που ειμαι..

τι να πω..εγω μεσα μου νιωθω οτι δε με ειχε βοηθησει γιατι δεν ηξερε καν οτι εγω παω φανταρος,ουτε οτι παιρνω μεταθεση...

περιεργα τα πραγματα....

 

Μήπως σου το είπε για να σε "ψαρώσει";

Εμένα κάτι τέτοιο μου μυρίζει!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω..Πάντως μου είπε ξέρεις τον κύριο τάδε? Και την κόρη του τη δείνα? Ηξερε δηλαδη πράγματα..Και ειναι και από την περιοχή μου..
Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...

Μήπως χρησιμοποιήθηκε το βύσμα σου χωρίς να το ξέρεις;

π.χ μήπως του μίλησαν οι γονείς σου και δεν σου είπαν τίποτε;

Όπως και να έχει εσύ εξακολούθησε να συμπεριφέρεσαι κανονικά ...δηλαδή όχι σαν βύσμα!:shifty:

Δύναμη δεν έχει. Το μόνο που ίσως μπορεί να βοηθήσει είναι στις υπηρεσίες και ίσως σε καμιά άδεια που δεν το νομίζω.

Εξαρτάται και που είναι (π.χ 1ο Γραφείο).

Εσύ cool!;)

Link to comment
Share on other sites

Νεκρός στη σκοπιά του βρέθηκε ο 23χρονος στρατιώτης Πεζικού Β.Λ. του Γρηγορίου από την Αθήνα, ο οποίος υπηρετούσε σε μονάδα της Ρόδου. Το περιστατικό συνέβη στις 26 Φεβρουαρίου και ώρα 01:25.

 

Από το Γενικό Επιτελείο Στρατού ανακοινώθηκε ότι τα αίτια του θανάσιμου τραυματισμού του οπλίτη διερευνώνται από τις αρμόδιες στρατιωτικές αρχές.

Πρόκειται για τον τρίτο θανάσιμο τραυματισμό οπλίτη από την αρχή του χρόνου, σύμφωνα με τα στοιχεία του ΓΕΣ.

 

news.in.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον ξέρω προσωπικά..Μπορεί εγώ να κοιμάμαι και η τύχη μου να δουλεύει..Ή να κανόνισε τιποτα η κόρη του..Πάντως παιδιά και το λέω αλήθεια,δεν του έχω πει τίποτα μέχρι τώρα..Τον ήθελα για την δεύτερη μετάθεση..Αν από μόνος του με βοήθησε τόσο χωρίς να το ξέρω, ε τότε χαίρομαι πάρα πολύ που υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι..Πάντως ίσως είμαι αχάριστος αλλά εγώ θα το ψιλοψάξω να βρω την αλήθεια..Μπορεί κι αυτος να είπε παπατζα στον εποπ για να δει οτι ειμαι δικος του..Τελοσπάντων σας επρηξα..BYE παιδιά!
Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

Νεκρός στη σκοπιά του βρέθηκε ο 23χρονος στρατιώτης Πεζικού Β.Λ. του Γρηγορίου από την Αθήνα, ο οποίος υπηρετούσε σε μονάδα της Ρόδου. Το περιστατικό συνέβη στις 26 Φεβρουαρίου και ώρα 01:25.

 

Από το Γενικό Επιτελείο Στρατού ανακοινώθηκε ότι τα αίτια του θανάσιμου τραυματισμού του οπλίτη διερευνώνται από τις αρμόδιες στρατιωτικές αρχές.

Πρόκειται για τον τρίτο θανάσιμο τραυματισμό οπλίτη από την αρχή του χρόνου, σύμφωνα με τα στοιχεία του ΓΕΣ.

 

news.in.gr

3o??? :worry: :rolleyes: :mad:

Κρίμα... Πραγματικά κρίμα το παλικάρι. Και πάνω απ' όλα οι γονείς του που δώσανε το γιο τους να υπηρετήσει και δεν θα τον ξαναδούνε... :(

Αυτές οι "παράπλευρες" απώλειες εν καιρώ ειρήνης μου τη δίνουν στα νεύρα.

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνετε έτσι για τους θανάτους; Πέθαναν για την πατρίδα ρε!!!Στα σχοινάκια πέρυσι το Μάη πέθαναν 3 άτομα...

 

 

καλα το ιδιο λεμε και δεν καταλαβαινομαστε.οπως και να χει αυτο ανηκει στο παρελθον και καλως επραξε οπως επραξε ο τοτε αξιωματικος.τελος.

Ρε μπας και είσαι καραβανάς και τους υποστηρίζεις; Αν πάθαινα κάτι εγώ θα είμουν υπόλογος, ομοίως και αν χανόμουν. Αφού τον λέω τον τύπο, από το Κιλκίς ποιος θα με πάρει; Και η απάντηση ήταν ικό σου πρόβλημα!! Ούτε για κίνηση δεν είχε ενδιαφερθεί!

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνετε έτσι; Στα σχοινάκια πέρυσι το Μάη πέθαναν 3 άτομα...

 

Α οκ άμα είναι έτσι έχεις δίκιο δεν τρέχει τίποτα...

Πάλι καλά δηλαδή έτσι;

Την επόμενη φορά και αν δεν είναι πάνω από 3 οι νεκροί,

ας μην ξανασχοληθούμε.....

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνετε έτσι για τους θανάτους; Πέθαναν για την πατρίδα ρε!!!Στα σχοινάκια πέρυσι το Μάη πέθαναν 3 άτομα...

 

 

 

Ρε μπας και είσαι καραβανάς και τους υποστηρίζεις; Αν πάθαινα κάτι εγώ θα είμουν υπόλογος, ομοίως και αν χανόμουν. Αφού τον λέω τον τύπο, από το Κιλκίς ποιος θα με πάρει; Και η απάντηση ήταν ικό σου πρόβλημα!! Ούτε για κίνηση δεν είχε ενδιαφερθεί!

Πολιτης ειμαι εδω και 8 χρονια.

98Α ΕΣΣΟ-252.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα προβληματιστηκα αρκετα με κατι που εγινε..

Ηρθε ενας εποπ και μου ειπε οτι το βυσμα μου, το οποιο ομως δεν εχω χρησιμοποιησει τον πηρε τηλεφωνο και του ειπε να με προσεχει..πρωτη ερωτηση: πώς θα με προσέχει? τι δυναμη έχει ο εποπ? αν φαω καμπανα θα μου τη σβησει? δε νομιζω...

δεύτερον: του ειπε το βισμα μου οτι αυτος με εβαλε στο σωμα και με εφερε μεταθεση εδω που ειμαι τωρα. ενω εμενα μου ειχε πει οτι δεν εκανε τιποτα..

δε μου αρεσει ο αλλος να λεει οτι ειμαι βυσμα ενω δεν ειμαι (μεχρι στιγμης), γιατι εγω εχω στο μυαλο μου οτι εχω μπει απο μονος μου εδω που ειμαι..

τι να πω..εγω μεσα μου νιωθω οτι δε με ειχε βοηθησει γιατι δεν ηξερε καν οτι εγω παω φανταρος,ουτε οτι παιρνω μεταθεση...

περιεργα τα πραγματα....

Δεν είπες και που χώθηκες...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aααα, δε μπορώ να σου απαντήσω..Πάντως είναι καλά..ΒΥΕ φίλε!!
Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...