Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ένας θείος μου έχει ένα 4s και του έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Στην προσπάθειά μου να του ξαναπεράσω κάποιες εφαρμογές (Viber , youtube , chrome) μου βγάζει μήνυμα ασυμβατότητας. Υπάρχει άλλος τρόπος (dίχως jailbreak) να τον βοηθήσω;

Υ.Γ. Χρήστης Android εξού και η άγνοια.

 

Δεν υπάρχει τρόπος

Ότι εφαρμογή υπάρχει σε παλιά έκδοση και μπορεί να την κατεβάσει

Τίποτα άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος

Ότι εφαρμογή υπάρχει σε παλιά έκδοση και μπορεί να την κατεβάσει

Τίποτα άλλο

 

Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο και πειραματισμό έβγαλα άκρη. Εγκατέστησα στο laptop παλαιότερη έκδοση iTunes (10.1.0) και έτσι κατέβασα τις εφαρμογές που ήθελα και συγχρονίστηκαν με το κινητό. Μετά, μέσα από το app store κατέβηκαν οι τελευταίες συμβατές εκδόσεις τών εφαρμογών.

Το αναφέρω απλά για να υπάρχει σαν καταχώρηση στο νήμα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο και πειραματισμό έβγαλα άκρη. Εγκατέστησα στο laptop παλαιότερη έκδοση iTunes (10.1.0) και έτσι κατέβασα τις εφαρμογές που ήθελα και συγχρονίστηκαν με το κινητό. Μετά, μέσα από το app store κατέβηκαν οι τελευταίες συμβατές εκδόσεις τών εφαρμογών.

Το αναφέρω απλά για να υπάρχει σαν καταχώρηση στο νήμα.

 

Σου είπα ότι κατεβάζεις μόνο τις τελευταίες συμβατές

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σου είπα ότι κατεβάζεις μόνο τις τελευταίες συμβατές

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο

 

Η τελευταία έκδοση iTunes δεν το έκανε. Κατέβασα προγενέστερη (10.1.0) για να μπορέσω να το κάνω. Αυτό ανάφερα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση iTunes δεν το έκανε. Κατέβασα προγενέστερη (10.1.0) για να μπορέσω να το κάνω. Αυτό ανάφερα.

 

Δεν έχει σχέση το itunes με το app store

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το itunes με το app store

 

Δεν επιμένω Τάσο. Σημασία έχει ότι έλυσα το πρόβλημα μου τελικά, ακολουθώντας τα βήματα που είπα παραπάνω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιμένω Τάσο. Σημασία έχει ότι έλυσα το πρόβλημα μου τελικά, ακολουθώντας τα βήματα που είπα παραπάνω.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

 

Απλά για να γνωρίζεις το είπα

Έτσι κι αλλιώς αυτές οι συσκευές είναι απαρχαιωμένες

Έχουν κλείσει τον κύκλο ζωής τους εδώ και πολύ καιρό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned
  • 4 weeks later...

Έχω ένα 4s που δεν το χρησιμοποιώ.

Είναι εφικτό να το χρησιμοποιήσω απροβλημάτιστα ως τηλέφωνο; Κλήσεις και SMS, δηλαδή. Και ξυπνητήρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, tseapis said:

Έχω ένα 4s που δεν το χρησιμοποιώ.

Είναι εφικτό να το χρησιμοποιήσω απροβλημάτιστα ως τηλέφωνο; Κλήσεις και SMS, δηλαδή. Και ξυπνητήρι. 

Φυσικά και μπορείς. Είσαι σίγουρος όμως ότι η μπαταρία του το καθιστά λειτουργικό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2021 at 7:16 ΠΜ, athanaso77 said:

Φυσικά και μπορείς. Είσαι σίγουρος όμως ότι η μπαταρία του το καθιστά λειτουργικό;

Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε. Στην αναμονή η μπαταρία κρατάει 4-5 μέρες. Έχει χρησιμοποιηθεί πολύ λίγο το τηλέφωνο, γενικά, παρά την ηλικία του.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Iphone 4s.

Είναι από Αμερική 

Είναι άριστο εμφανισιακά.

Ξεκινάει ζητώντας σύνδεση με τον φορτιστή/δεδομένα.

*Προσπάθησα μέσω itunes να κάνω αναβάθμιση 

Προχωράει και στο pc και στο κινητό η διαδικασία.

Προς το τέλος σταματάει.....

Τι μπορώ να κάνω???

Ευχαριστώ 

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...