Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

να εκφρασω μια απορια.Ειδα σε μια αγγελια ενα iphone 4s ανακατασκευασμενο και αγορασμενο απο e-germanos και αναφερει ο πωλητης οτι το κινητο δεν μπορει να αναβαθμιστει στην 9.3.5 αλλα μεχρι την 9.1,κατι που αναφερεται και στην συσκευασια.Ισχυει κατι τετοιο;

 

Ευχαριστω,

Δημητρης

οχι βεβαια.εχω δει ενος παιδιου να φοραει και Ios 10.

ποσο το πουλαει?? γιατι ψαχνομαι για ενα δευτερο κινητο για να μας βγαλει το καλοκαιρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

iOS 10 και 4s δε γίνεται, όπως επίσης δε γίνεται να μην αναβαθμιστεί σε 9.3.5, ίσως κάτι άλλο παίζει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ιδού το link. Βέβαια δεν ξέρω αν είναι θεμιτό να το παραθέσω σε αυτό εδώ το forum.

http://www.insomnia.gr/classifieds/apple/iphone/936889-iphone-4s-8gb-refurbished-αξιας-99€απο-e-germanos-θήκη-σιλικόνης-ούτε-2-ημερών/

Link to comment
Share on other sites

iOS 10 και 4s δε γίνεται, όπως επίσης δε γίνεται να μην αναβαθμιστεί σε 9.3.5, ίσως κάτι άλλο παίζει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

σΙσως να φοραγε ΒΕΤΑ.το εχω δειμε τα ματια μου.και μου εκανε εντυπωση οτι δεν το ξεκλειδωνες με τον κλασσικο τροπο των με συρσιμο.παντως αν εβρισκα εστω και ανακατεσκκευασμενο ενα 4s με Ιοσ 7.θα μουνα πολυ ευχαρισστημενος.εστω για τα βασικα το θελω.τηλεφωνο και το συγκεκριμενο εχει αποδειχθει μεγαλο "σκυλι" ειδικα για τους καλοκαιρινους μηνες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ιδού το link. Βέβαια δεν ξέρω αν είναι θεμιτό να το παραθέσω σε αυτό εδώ το forum.

http://www.insomnia.gr/classifieds/apple/iphone/936889-iphone-4s-8gb-refurbished-αξιας-99€απο-e-germanos-θήκη-σιλικόνης-ούτε-2-ημερών/

Τυπογραφικό λάθος είναι.

Άλλωστε φαίνεται από το γεγονός πως ο κάτοχος αναφέρει πως η συσκευή εμφανίζει ως τελευταία έκδοση την 9.3.5, ασχέτως του αν τελικά δε κατάφερε να το αναβαθμίσει, για κάποιο άσχετο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι καλό στην αγγελία

Σε 9.1 ο άνθρωπος γράφει ότι αναβαθμίζεται σύμφωνα με το φυλλαδιο (γερμανος) οπότε παίρνει 9.3.5 αφού τα φυλλάδια γερμανός, cosmote και λοιπά γράφουν ότι να ναι

Με iOS 7 δεν θα μπορεί να έχει κάποιος όσα χρειάζεται. Σε iOS 9 δεν ξέρω όμως αν είναι καλό να πάει γιατί ίσως γίνει πολύ βαρύ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,βρήκα από γνωστό iphone 4s ios 8.3 αξίζει να μείνει σε αυτή ή να το κάνω αναβάθμιση;Και κάτι ακόμη στο itunes σου pc είχα φτιάξει κάποιους τόνους αλλά πλέον δεν έχω κομπιούτερ όταν καώ σύνδεση παίζει να μπουν η μπα...Μόνο με κομπιούτερ θα πρέπει να κάνω μεταφορά;

PS.Το iphone 4 μπορεί να κατεβάσει το viber ή επειδή είναι παλιό έχει θέμα;

Edited by skiouros20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,βρήκα από γνωστό iphone 4s ios 8.3 αξίζει να μείνει σε αυτή ή να το κάνω αναβάθμιση;Και κάτι ακόμη στο itunes σου pc είχα φτιάξει κάποιους τόνους αλλά πλέον δεν έχω κομπιούτερ όταν καώ σύνδεση παίζει να μπουν η μπα...Μόνο με κομπιούτερ θα πρέπει να κάνω μεταφορά;

PS.Το iphone 4 μπορεί να κατεβάσει το viber ή επειδή είναι παλιό έχει θέμα;

 

Μια χαρά είναι στην 8.3

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ιδού το link. Βέβαια δεν ξέρω αν είναι θεμιτό να το παραθέσω σε αυτό εδώ το forum.

http://www.insomnia.gr/classifieds/apple/iphone/936889-iphone-4s-8gb-refurbished-αξιας-99€απο-e-germanos-θήκη-σιλικόνης-ούτε-2-ημερών/

ωραια Φαση.θα παρω βολτα ολα τα germanos να παρω ενα για το καλοκαιρι.ευχαριστω φιλε ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια συγνωμη μια ερωτηση να κανω γιατι ειμαι ασχετος με τα i phone.Το I PHONE4 & TO I PHONE4s δεν εχουν τις ιδιες μπαταριες?Πηρα για εναν φιλο μου για το απλο αλλα μου ειπαν οτι δεν κανει για το I PHONE4s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη μια ερωτηση να κανω γιατι ειμαι ασχετος με τα i phone.Το I PHONE4 & TO I PHONE4s δεν εχουν τις ιδιες μπαταριες?Πηρα για εναν φιλο μου για το απλο αλλα μου ειπαν οτι δεν κανει για το I PHONE4s

 

Οχι,το καθε μοντελο εχει τη δικια του.

Υποψην για το φιλο σου αν εχει κολληματα στο ios 9.3.5,μπορειτε να το κατεβασετε στην 8.4.1

Απλα θα εχει θεματα με εφαρμογες.

Αν ειναι στην 7,μη κανει updates...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

παιδια στο 4s στην γωνια αριστερα εχει μαυρισει η οθονη και ετσι δεν δειχνει αυτο το κομματι τις εκαστοτε σελιδας. Αλλα ανταποκρινετε. Δηλαδη, εκει κανονικα βρισκεται το 'back' για να πας στην πισω σελιδα και οταν παταω πηγαινει πισω. Επισης οσο περναει ο καιρος αυτο το μαυρο κομματι μεγαλωνει σιγα σιγα.

Τι ειναι?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο 4s στην γωνια αριστερα εχει μαυρισει η οθονη και ετσι δεν δειχνει αυτο το κομματι τις εκαστοτε σελιδας. Αλλα ανταποκρινετε. Δηλαδη, εκει κανονικα βρισκεται το 'back' για να πας στην πισω σελιδα και οταν παταω πηγαινει πισω. Επισης οσο περναει ο καιρος αυτο το μαυρο κομματι μεγαλωνει σιγα σιγα.

Τι ειναι?

 

Ευχαριστω

 

Κάηκε η οθόνη

Όσο πάει θα χαλάσει παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάηκε η οθόνη

Όσο πάει θα χαλάσει παραπάνω

 

Α το καημενο. Απορω πως καηκε. Το ειχα κλειστο για 6 μηνες και οταν το ανοιξα ειχε γινει αυτο.

 

Σε istorm ξερουμε ποσο περιπου κοστιζει για αλλαγη οθονης?

Link to comment
Share on other sites

Α το καημενο. Απορω πως καηκε. Το ειχα κλειστο για 6 μηνες και οταν το ανοιξα ειχε γινει αυτο.

 

Σε istorm ξερουμε ποσο περιπου κοστιζει για αλλαγη οθονης?

 

Δεν νομίζω να σε συμφέρει

Πάνω από 50€ θα είναι. Τόσο δεν κάνει να το βρεις μεταχειρισμένο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να σε συμφέρει

Πάνω από 50€ θα είναι. Τόσο δεν κάνει να το βρεις μεταχειρισμένο

 

Ifixit μόνο με την καλύτερη ποιότητα οθόνης!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να σε συμφέρει

Πάνω από 50€ θα είναι. Τόσο δεν κάνει να το βρεις μεταχειρισμένο

 

Αφοτου εγραψα το προηγουμενο μηνυμα βρηκα αυτο:

https://support.apple.com/iphone/repair/service/pricing

 

199 δολαρια για ενα κινητο 7 χρονων. Απιστευτο.

Καλα θα ηταν 50.

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα, αλλάζουν ολόκληρη τη συσκευή.

Δεν μπαίνουν καν στον κόπο να αλλάξουν μονάχα την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Αφοτου εγραψα το προηγουμενο μηνυμα βρηκα αυτο:

https://support.apple.com/iphone/repair/service/pricing

 

199 δολαρια για ενα κινητο 7 χρονων. Απιστευτο.

Καλα θα ηταν 50.

 

Όλες οι εταιρίες βάζουν τιμές πολύ υψηλές για να μην συμφέρει να το φτιάξεις και να πάρεις νέα συσκευή

Είναι πολιτική για να πουλάνε καινούργια και όχι να ανακυκλώνονται τα παλιά

Χρόνια τώρα γίνονται αυτά σε όλους τους κλάδους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρίες βάζουν τιμές πολύ υψηλές για να μην συμφέρει να το φτιάξεις και να πάρεις νέα συσκευή

Είναι πολιτική για να πουλάνε καινούργια και όχι να ανακυκλώνονται τα παλιά

Χρόνια τώρα γίνονται αυτά σε όλους τους κλάδους

 

και να φανταστω την original οθονη μονο στην apple την εχουν

Link to comment
Share on other sites

και να φανταστω την original οθονη μονο στην apple την εχουν

 

Φυσικά, αλλά και του ifixit είναι εξαιρετική. Αναφερόμενος μέχρι το 5s μετά πας στους επισήμους διότι αλλιώς δεν θα σου δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Στο 4S, που είναι ήδη εγκατεστημένο το Facebook, μπορώ με κάποιο τρόπο να το βγάλω εικονίδο; Να μην χρειαστεί να πάω "Ρυθμίσεις" και να το τρέξω από κει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα.

 

Στο 4S, που είναι ήδη εγκατεστημένο το Facebook, μπορώ με κάποιο τρόπο να το βγάλω εικονίδο; Να μην χρειαστεί να πάω "Ρυθμίσεις" και να το τρέξω από κει.

 

Ομολογώ ότι δεν κατάλαβα την ερώτησή σου.

 

Είχα την εντύπωση ότι στις ρυθμίσεις απλά δίνεις τα στοιχεία του λογιαριασμού σου για να συνδεθεί το iOS με το Facebook και για να τρέξεις την ίδια την εφαρμογή έπρεπε ή να την κατεβάσεις ή να πας στην ιστοσελίδα με το Safari.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...