Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον τελευταίο μήνα δυσκολεύομαι να μπω στο app store από wifi και δεδομένα.

Κάνω επανεκίνηση για να τα καταφέρω.

Κάποια γνώμη κάποιος για το τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα δυσκολεύομαι να μπω στο app store από wifi και δεδομένα.

Κάνω επανεκίνηση για να τα καταφέρω.

Κάποια γνώμη κάποιος για το τι φταίει;

 

και εγω το ιδιο φιλε μου αλλα το θεωρησα σαν lagg του κινητου..εωγαινα και ξαναμπαινα και τοτε εμπαινε κανονικα!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο φιλε μου αλλα το θεωρησα σαν lagg του κινητου..εωγαινα και ξαναμπαινα και τοτε εμπαινε κανονικα!!!

 

Οι servers τρώνε κολλήματα ώρες ώρες.

Τζάμπα το ψάχνεται θα διορθωθεί μόνο του

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν στο κινητό τρέχει κανονικά το super mario run?

 

Νομιζω υπαρχουν τεστ στο Youtube.Αλλα με 9 θα κολλαει απιστευτα,και δεν θα τρεχει καλα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

εμενα μια χαρα το τρεχει με ιος 9,3,5..

 

εμενα με δυσκολια τρεχει το candy crush...δεν δοκιμασα μαριο αλλα γενικα το κινητο καταστραφηκε με το ios 9

Link to comment
Share on other sites

εμενα με δυσκολια τρεχει το candy crush...δεν δοκιμασα μαριο αλλα γενικα το κινητο καταστραφηκε με το ios 9

 

 

 

Έτσι ήταν και εμένα πριν το δώσω. Φαντάσου έχω στο iPad 2 iOS 7.1.2 και πάλι σέρνεται. Που να ήταν σε 9.3.5 (έχει ίδιο hardware με το 4s)!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια εχω ενα 4s και σταματησε χωρις λογο να ακουγεται ο ηχος απο το μικροφωνο. με ανοικτη ακροαση και ακουστικα δουλευει κανονικα. καμια λυση; το εκλεισα και το ανοιξα αλλα τιποτα, το εβαλα flight mode και το ξαναγυρισα αλλα τιποτα..:confused:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα 4s και σταματησε χωρις λογο να ακουγεται ο ηχος απο το μικροφωνο. με ανοικτη ακροαση και ακουστικα δουλευει κανονικα. καμια λυση; το εκλεισα και το ανοιξα αλλα τιποτα, το εβαλα flight mode και το ξαναγυρισα αλλα τιποτα..:confused:

 

Θέλεις να δώσεις διευκρινίσεις; Ο ήχος δεν ακούγεται από το μικρόφωνο. Έχεις πρόβλημα με το ηχείο ή με το μικρόφωνο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα 4s και σταματησε χωρις λογο να ακουγεται ο ηχος απο το μικροφωνο. με ανοικτη ακροαση και ακουστικα δουλευει κανονικα. καμια λυση; το εκλεισα και το ανοιξα αλλα τιποτα, το εβαλα flight mode και το ξαναγυρισα αλλα τιποτα..:confused:

 

 

 

Καλησπέρα! Μου το έκανε κι εμένα που και που! Πόσα χρόνια το έχεις; εγώ πιστεύω ότι είναι μάλλον θέμα παλαιότητας και τα παίζει σιγά σιγά ο ήχος! Πέρυσι πάθαινα το ίδιο με το ηχείο στα καλά καθούμενα και μετά γινόταν από μόνο του! Φέτος με το ακουστικό το ίδιο ! Δεν γινόταν ούτε με hardreset ούτε με τπτ! Τελικά πήρα το 7 plus και ησύχασα! 5 χρόνια το είχα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Ανέλαβα να αλλάξω μια μπαταρία και ενα ακουστικό στην συγκεκριμένη συσκευή. Η κυρία που μου το έδωσε είχε ήδη κάνει προσπαθεια να το ξεκλειδώσει διότι έλεγε προσπαθήστε ξανά σε 24.235.000 λεπτά. Αφού άλλαξα το ακουστικό και την μπαταρία το συνέδεσα με itunes και επανέφερα το λειτουργικό στην πιο πρόσφατη υποστηριζόμενη έκδοση, εάν θυμάμαι 9.3 ή 9.5. Στην συνέχεια όταν το άνοιξα μου ανέφερε ότι ανήκει σε κπ συγκεκριμένο apple ID με κατάληξη gmail.com. Μιας και δεν το γνώριζε η ίδια ρωτήσαμε τον αδερφό της που της το έδωσε για την πλήρη ονομασία του email, αλλά τον κωδικό για το συκγκεκριμένο ID δεν τον θυμόταν καν με αποτέλεσμα ούτε με επαναφορά του κωδικού έγινε κάτι, ούτε τις ερωτήσεις ασφαλείας θυμόταν και του πρότεινα να πάει σε ένα σέρβις με το email τους μήπως τον βοηθήσουν. Σπατάλισα αρκετές ώρες ψάχνοντας και από ότι κατάλαβα το κινητό είναι άχρηστο χωρίς το ID.

 

Ακούω τις γνώμες σας

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Σπατάλισα αρκετές ώρες ψάχνοντας και από ότι κατάλαβα το κινητό είναι άχρηστο χωρίς το ID.

 

Ακούω τις γνώμες σας

 

Δεν εχει γνωμες δυστυχως! Εχεις ηδη βγαλει το σωστο συμπερασμα...

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει γνωμες δυστυχως! Εχεις ηδη βγαλει το σωστο συμπερασμα...

 

Ευχαριστώ παιδιά, είναι πολύ ωραία εργαλεία τα iphone (αν και χρήστης windows Phone) αλλά πιστεύω ότι είναι λίγοι που ξέρουν τι κινητό έχουν και πως πραγματικά να το χειρίζονται. Καλή συνέχεια σε όλους!

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, είναι πολύ ωραία εργαλεία τα iphone (αν και χρήστης windows Phone) αλλά πιστεύω ότι είναι λίγοι που ξέρουν τι κινητό έχουν και πως πραγματικά να το χειρίζονται. Καλή συνέχεια σε όλους!

 

Nα υποθέσω δεν έχει απόδειξη αγοράς, δεν θυμάται το mail και γενικώς δεν έχει οτιδήποτε προκειμένου να αποδείξει στην Apple ως είναι κάτοχος της συσκευής. Εάν έχει έστω την απόδειξη που αναγράφεται το IMEI ας καλέσει στην υποστήριξη της Apple μήπως και της το ξεκλειδώσουν. Καλεί από σταθερό στο 00 800 4414 5417 ώρες γραφείου.

Link to comment
Share on other sites

Nα υποθέσω δεν έχει απόδειξη αγοράς, δεν θυμάται το mail και γενικώς δεν έχει οτιδήποτε προκειμένου να αποδείξει στην Apple ως είναι κάτοχος της συσκευής. Εάν έχει έστω την απόδειξη που αναγράφεται το IMEI ας καλέσει στην υποστήριξη της Apple μήπως και της το ξεκλειδώσουν. Καλεί από σταθερό στο 00 800 4414 5417 ώρες γραφείου.

 

Φοβάμαι πως δεν την έχει, βασικά ο προκάτοχος είναι ο αδερφός της και από ότι κατάλαβα και οι 2 τους δεν τα έχουν και τόσο καλά με την τεχνολογία.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως δεν την έχει, βασικά ο προκάτοχος είναι ο αδερφός της και από ότι κατάλαβα και οι 2 τους δεν τα έχουν και τόσο καλά με την τεχνολογία.

 

Τότε δεν υπάρχει ελπίδα δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κύριοι καλημέρα,το κινητό φίλης ξαφνικά λέει το σήμα του wifi έχει γίνει "μαύρο" με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κάνει σύνδεση.Το έκανε επανεκκίνηση αλλά και hard resetμε πατημένα το on & το home button αλλά δεν άλλαξε κάτι.Εχει την έκδοση αν θυμάμαι καλά 9.3.4 .Παίζει να θέλει να περάσουμε την 9.3.5 που είναι και η τελευταία;
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα,το κινητό φίλης ξαφνικά λέει το σήμα του wifi έχει γίνει "μαύρο" με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κάνει σύνδεση.Το έκανε επανεκκίνηση αλλά και hard resetμε πατημένα το on & το home button αλλά δεν άλλαξε κάτι.Εχει την έκδοση αν θυμάμαι καλά 9.3.4 .Παίζει να θέλει να περάσουμε την 9.3.5 που είναι και η τελευταία;

 

Ειναι πρόβλημα του hardware. Έχει χαλάσει ένα ολοκληρωμένο που είναι επάνω στην μητρική

Θέλει επισκευή με ειδικό εξοπλισμό σε κάποιο ανάλογο κατάστημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα,το κινητό φίλης ξαφνικά λέει το σήμα του wifi έχει γίνει "μαύρο" με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κάνει σύνδεση.Το έκανε επανεκκίνηση αλλά και hard resetμε πατημένα το on & το home button αλλά δεν άλλαξε κάτι.Εχει την έκδοση αν θυμάμαι καλά 9.3.4 .Παίζει να θέλει να περάσουμε την 9.3.5 που είναι και η τελευταία;

 

Χαλασε το wifi,αλλαγη του τσιπ θελει με κανα 50αρικο.Αμα δεν θελει να το φτιαξει,ας μαζεψει λιγα ακομα και να παει σε 5s απο χερι.Στα 170€ κατι θα βρει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χαλασε το wifi,αλλαγη του τσιπ θελει με κανα 50αρικο.Αμα δεν θελει να το φτιαξει,ας μαζεψει λιγα ακομα και να παει σε 5s απο χερι.Στα 170€ κατι θα βρει.

 

Ωχ....Να είσαι καλά! Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ωχ....Να είσαι καλά! Ευχαριστώ πολύ

 

Μπορει να το δουλεψει και με 3G αμα θελει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να το δουλεψει και με 3G αμα θελει.

 

Δεν έχει σχεδόν ποτέ κάρτα....! Αλλά με κάποιο περίεργο τρόπο έφτιαξε και μπαίνει κανονικά.

Μία τελευταία ερώτηση:Σε ποια ενότητα να κοιτάξω για το ποιο iphone να διαλέξω;;;

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχεδόν ποτέ κάρτα....! Αλλά με κάποιο περίεργο τρόπο έφτιαξε και μπαίνει κανονικά.

Μία τελευταία ερώτηση:Σε ποια ενότητα να κοιτάξω για το ποιο iphone να διαλέξω;;;

Και πάλι ευχαριστώ.

 

Είναι στα πρόθυρα. Αρχίζει σταδιακά να εμφανίζει το πρόβλημα και μια μέρα χαλάει εντελώς

Δυστυχώς παρά πολλά 4s είχαν πρόβλημα χωρίς άλλη μια φορά η apple να το αναγνωρίζει.

Η πάει για επισκευή η παίρνει άλλη συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...