Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απορία.Τις τελευταίες μερες αρκετά συχνά μου βγάζει η συσκευή μηνυμα να αλλάξω το συνθηματικό εντός μιας ώρας, λέγοντας απο κατω επείγων...μεχρι τωρα το αλλάζω υποχρεωτικά για να μη με εκνευρίζει.Εαν δε το αλλάξω εντός της ώρας τι θα γίνει;

Το πιο βασικό μου ερώτημα γιατι το κάνει;

 

Καλημέρα, η απαίτηση αυτή δεν έχει λογική, κάνε μια αποσύνδεση κι επανασύνδεση στο iCloud.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα....δυστυχως έπεσε νερο στη συσκευή.....για λιγες μέρες μετά από 48 ώρες σε ρύζι η συσκευή λειτουργούσε κανονικά...(περιπου βδομάδα) μέχρι που πριν καμία ώρα έκλεισε.πηγα να το ξανανοιξω τίποτα...να το φόρτισω ούτε....λετε να υπάρχουν ελπίδες?
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα....δυστυχως έπεσε νερο στη συσκευή.....για λιγες μέρες μετά από 48 ώρες σε ρύζι η συσκευή λειτουργούσε κανονικά...(περιπου βδομάδα) μέχρι που πριν καμία ώρα έκλεισε.πηγα να το ξανανοιξω τίποτα...να το φόρτισω ούτε....λετε να υπάρχουν ελπίδες?

 

Θα πρέπει να το δει κάποιος τεχνικός όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα....δυστυχως έπεσε νερο στη συσκευή.....για λιγες μέρες μετά από 48 ώρες σε ρύζι η συσκευή λειτουργούσε κανονικά...(περιπου βδομάδα) μέχρι που πριν καμία ώρα έκλεισε.πηγα να το ξανανοιξω τίποτα...να το φόρτισω ούτε....λετε να υπάρχουν ελπίδες?

 

Έπρεπε από την πρώτη στιγμή να βγει η μπαταρία να ανοίξει η συσκευή και να καθαριστεί τώρα λογικά το βραχυκύκλωμα είναι δεδομένο.

Δεν νομίζω ότι θα μπορέσει κάποιος να κανει τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Τον τελευταίο καιρό εχω παρατηρήσει ένα θέμα με το 4S μου! Βασικά και παλιότερα (καλοκαίρι) μου το είχε ξαναεμφανισει αλλα τωρα άρχισε να με ενοχλεί! Έχει να κάνει με τις επαφές! Ενώ εχω αποθηκεύσει κάποιες καινούργιες επαφές δεν μου τις εμφανίζει στο τηλέφωνο αλλα όταν πληκτρολογώ το νούμερο απο κάτω μου εμφανίζει το όνομα της επαφής! Επίσης σε ήδη παλιές επαφές όταν μπαίνω μέσα να δω τα στοιχεία τους έχει μόνο την εικόνα και τπτ άλλο! Και σε άλλες ενώ εχω συγχρονίσει εικόνα δεν την εμφανίζει ενώ όταν με καλούν την εμφανίζει! Εχω 4S iOS 9.1 και δεν εχω jb στην συσκευή! Έχει παρατηρήσει κανεις άλλος το πρόβλημα αυτο, υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενν iphone 4s εδω και 1μισι μηνα περιπου και λειτουργουσαν ολα κανονικα μεχρι σημερα....ολοκαινουριο το πηρα παο ε3ωτερικο....δεν λειτουργει η αφη, αρχησε να μου κανει νουμερα λεω εντα3ει ασ το κανω επανεκκηνιση, το κανω, ανοιγει και τωρα δεν πατιεται τιποτα...ουτε να βαλω κωδικο ουτε τιποτα...κουμπια ολα λειτουργουν κανονικα και home και sleep/wake.....καποια στιγμη πατηθηκε και ξεκληδωσε πηγα να ανοιξω μια εφαρμογη να το τσεκαρω αν λειτουργει, μου την ανοιξε και λεω οκ ειναι...παταω το sleep να σβησει η οθονη και μετα απο 5 λεπτα που πηγα να το ξανα ανοιξω παλη τα ιδια...τωρα προσπαθω ποση ωρα και δεν κανει τιποτα.....δεν εχει πεσει κατω δεν εχει παθει τιποτα...τι μπορει να ειναι? εχω 9.0.2 μεσα με jb...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενν iphone 4s εδω και 1μισι μηνα περιπου και λειτουργουσαν ολα κανονικα μεχρι σημερα....ολοκαινουριο το πηρα παο ε3ωτερικο....δεν λειτουργει η αφη, αρχησε να μου κανει νουμερα λεω εντα3ει ασ το κανω επανεκκηνιση, το κανω, ανοιγει και τωρα δεν πατιεται τιποτα...ουτε να βαλω κωδικο ουτε τιποτα...κουμπια ολα λειτουργουν κανονικα και home και sleep/wake.....καποια στιγμη πατηθηκε και ξεκληδωσε πηγα να ανοιξω μια εφαρμογη να το τσεκαρω αν λειτουργει, μου την ανοιξε και λεω οκ ειναι...παταω το sleep να σβησει η οθονη και μετα απο 5 λεπτα που πηγα να το ξανα ανοιξω παλη τα ιδια...τωρα προσπαθω ποση ωρα και δεν κανει τιποτα.....δεν εχει πεσει κατω δεν εχει παθει τιποτα...τι μπορει να ειναι? εχω 9.0.2 μεσα με jb...

 

μήπως σας έπεσε η συσκευή κι αποσυνδεθεί κάποιο flex? επισκεφθείτε ένα επισκευαστικό κέντρο να το ελέγξει.

Link to comment
Share on other sites

εχω το 4s περιπου 3 χρονια. μετα απο τοσο καιρο το κεντρικο κουμπι για να πατηθει πρεπει να βαλω πολυ δυναμη. τοσο που φοβαμαι μην κανω ζημια. υπαρχει καποιος τροπος να το καθαρισω απο μονος μου?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω το 4s περιπου 3 χρονια. μετα απο τοσο καιρο το κεντρικο κουμπι για να πατηθει πρεπει να βαλω πολυ δυναμη. τοσο που φοβαμαι μην κανω ζημια. υπαρχει καποιος τροπος να το καθαρισω απο μονος μου?

 

Οινόπνευμα επάνω και πίεση καμία 40-50 φορές.

Με την συσκευή πάντα σε απενεργοποίηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οινόπνευμα επάνω και πίεση καμία 40-50 φορές.

Με την συσκευή πάντα σε απενεργοποίηση

 

ποσο οινοπνευμα? μια δυο σταγονες η να ριξω πραγμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποσο οινοπνευμα? μια δυο σταγονες η να ριξω πραγμα?

 

Μια δυο σταγόνες για αρχή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια δυο σταγόνες για αρχή.

 

εχει σαφεστατη διαφορα.

καποιο αλλο κολπο για ακομη μεγαλυτερη βελτιωση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει σαφεστατη διαφορα.

καποιο αλλο κολπο για ακομη μεγαλυτερη βελτιωση?

 

Κάνε την διαδικασία ξανά 2 φορές ακόμα. Θα καθαρίσει. Έχει μαζέψει σκόνη με υγρασία και έγινε σαν πέτρα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάνε την διαδικασία ξανά 2 φορές ακόμα. Θα καθαρίσει. Έχει μαζέψει σκόνη με υγρασία και έγινε σαν πέτρα.

 

Οκ σε ευχαριστω πολυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μήπως σας έπεσε η συσκευή κι αποσυνδεθεί κάποιο flex? επισκεφθείτε ένα επισκευαστικό κέντρο να το ελέγξει.

 

οχι...η συσκευη δεν εχει πεσει ουτε μια φορα κατω....τα flex ολα ειναι ενταξει...το εκανα restore και περασα μεσα 9.1 γτ ελεγα μπορει να φτιαξει...την παρασκευη το βραδυ σαββατο και κυριακη ηταν ενταξει αλλα σημερα το πρωι μου το εκανε 2-3 φορεσ...κανω hard reset με το home και sleep 1 φορα...δεν φτιαχνει..το κανω 2 φτιαχνει....αυτο εγινε σημερα 3 φορες συνολικα..εκει που καθομαι να δω κατι στο ιντερνετ σταματαει να πατιεται η οθονη αλλα ολα δουλευουν κανονικα και home και sleep και ειδοποιησεις ερχονται...λεσ να ειναι μητρικη η η οθονη?

Link to comment
Share on other sites

οχι...η συσκευη δεν εχει πεσει ουτε μια φορα κατω....τα flex ολα ειναι ενταξει...το εκανα restore και περασα μεσα 9.1 γτ ελεγα μπορει να φτιαξει...την παρασκευη το βραδυ σαββατο και κυριακη ηταν ενταξει αλλα σημερα το πρωι μου το εκανε 2-3 φορεσ...κανω hard reset με το home και sleep 1 φορα...δεν φτιαχνει..το κανω 2 φτιαχνει....αυτο εγινε σημερα 3 φορες συνολικα..εκει που καθομαι να δω κατι στο ιντερνετ σταματαει να πατιεται η οθονη αλλα ολα δουλευουν κανονικα και home και sleep και ειδοποιησεις ερχονται...λεσ να ειναι μητρικη η η οθονη?

 

Τα flex πως το ξέρεις άνοιξες την συσκευή και τα είδες;

Μάλλον οθόνη το νομίζω να είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα flex πως το ξέρεις άνοιξες την συσκευή και τα είδες;

Μάλλον οθόνη το νομίζω να είναι

 

ναι τα flex τσεκαρισμενα....την ανοιξα τη συσκευη...αν ηταν η οθονη ομως..δεν θα δουλευε καθολου (νομιζω δηλαδη..συμφωνα με τη λογικη) τη μια δουλευη την αλλη τιποτα...τωρα παλη μου το εκανε..εκει που γραφω μυνημα, κοκαλωσε....παταω home βγαινω απο τα μυνηματα και δεν πατιωταν τιποτα...εφαγε 4 hard reset και τωρα δουλευει....τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

ναι τα flex τσεκαρισμενα....την ανοιξα τη συσκευη...αν ηταν η οθονη ομως..δεν θα δουλευε καθολου (νομιζω δηλαδη..συμφωνα με τη λογικη) τη μια δουλευη την αλλη τιποτα...τωρα παλη μου το εκανε..εκει που γραφω μυνημα, κοκαλωσε....παταω home βγαινω απο τα μυνηματα και δεν πατιωταν τιποτα...εφαγε 4 hard reset και τωρα δουλευει....τι να πω...

 

Η οθόνη και το τζαμί είναι 2 ανταλλακτικά αλλά κολλημένα σαν ένα από το εργοστάσιο. Εσένα έχει πρόβλημα το τζαμί αλλά δυστυχώς πάει όλο μαζι.

Βρες κάποιο μεταχειρισμένο κινητό για ανταλλακτικά η αλλιώς βάλε καινούργια οθόνη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη και το τζαμί είναι 2 ανταλλακτικά αλλά κολλημένα σαν ένα από το εργοστάσιο. Εσένα έχει πρόβλημα το τζαμί αλλά δυστυχώς πάει όλο μαζι.

Βρες κάποιο μεταχειρισμένο κινητό για ανταλλακτικά η αλλιώς βάλε καινούργια οθόνη.

 

τι να πω ρε φιλε...θα παω και σε ενα μαγαζι αυριο το απογευμα να το δει...και θα δουμε...σ'ευχαριστω παρα πολυ παντωσ, να'σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Η ανιψια μου μου εφερε σημερα το iphone της το οποιο ειναι κλειδωμενο και ζηταει apple id και συνθηματικο. Τον λογαριασμο στο apple store τον ειχα κανει εγω αλλα δυστηχως δεν τα θυμαμαι. Μπορω με καποιο τροπο να το ανοιξω? Υπαρχει η αποδειξη αγορας αλλα ειναι απο γερμανια υπαρχει τροπος να γινει σε τοπικο καταστημα APPLE κατι?

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Η ανιψια μου μου εφερε σημερα το iphone της το οποιο ειναι κλειδωμενο και ζηταει apple id και συνθηματικο. Τον λογαριασμο στο apple store τον ειχα κανει εγω αλλα δυστηχως δεν τα θυμαμαι. Μπορω με καποιο τροπο να το ανοιξω? Υπαρχει η αποδειξη αγορας αλλα ειναι απο γερμανια υπαρχει τροπος να γινει σε τοπικο καταστημα APPLE κατι?

 

Ούτε καν το email?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Η ανιψια μου μου εφερε σημερα το iphone της το οποιο ειναι κλειδωμενο και ζηταει apple id και συνθηματικο. Τον λογαριασμο στο apple store τον ειχα κανει εγω αλλα δυστηχως δεν τα θυμαμαι. Μπορω με καποιο τροπο να το ανοιξω? Υπαρχει η αποδειξη αγορας αλλα ειναι απο γερμανια υπαρχει τροπος να γινει σε τοπικο καταστημα APPLE κατι?

 

Καλησπέρα φίλε μου, εάν δεν θυμάσαι το συνθηματικό του Apple ID, μπορείς να κάνεις ανάκτηση από την Apple. ακολούθησε τον παρακάτω σύνδεσμο. "Επαναφορά συνθηματικού"

 

https://appleid.apple.com

Link to comment
Share on other sites

Άμα θυμόμουν το εμαιλ θα έβρισκα τον κωδικό.... Το θέμα είναι ότι δεν το θυμάμαι καθόλου έχει χρόνια που το έφτιαξα το ίδ. Υπάρχει ελπίδα αν το πάω σε τοπικό κατάστημα αππλε με την απόδειξη αγοράς από Γερμανία να το ανοίξουν;

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Η apple στην σελίδα που σου έδωσε ο DINFUN έχει και επιλογή όταν έχεις ξεχάσει και το apple id σου. Οπότε ακολούθησε αυτή την διαδικασία. Μπαίνεις στην σελίδα που σου έδωσε πριν ο DIΝFUN επιλέγεις manage και μετά σου έχει link που λέει forgot your apple id.

 

Αν δεν το θυμάσαι εσύ ο μόνος που μπορεί να σε βοηθήσει είναι από το customer service της apple. Δεν μπορεί άλλος να βρει το id σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...