Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα και τις επαφές και το ημερολόγιο ;; Ζητώ συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλά δεν θέλω να κάνω καμία χαζομάρα και μετά να το μετανιώνω ....

 

επαφές και ημερολόγια συγχρονίζονται μέσω iCloud δεν διαγράφονται αναφέρεται προφανώς ο Τάσος σε φωτογραφίες κυρίως-video ή έγγραφα που δεν συγχρονίζονται με το iCloud.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ... Ευχαριστώ πολύ !! :)

 

Μεσα στο icloud στις ρυθμισει τη συσκευης δες τι εχεισ επιλεξει για συγχρονισμο. Αυτα δεν χανονται.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το set up as new γινεται για να μην επαναφερει τιποτα απο πριν και υπαρχει παλι προβλημα. Οποτε πρεπει να σωσεις ολα σου τα απαραιτητα πριν την ολη διαδικασια.

 

βοηθηστε με να καταλαβω κατι, που μπορει να μην το διατυπωσω και σωστα, αφου δε μου εχει τυχει

εστω οτι καποια συσκευη παρουσιαζει καποιο προβλημα και κανει ο χρηστης restore και setup as new, αφου πρωτα εχει κρατησει backup

οταν επαναφερει το backup δε θα επανελθει μαζι και το ο,τι ηταν αυτο που προκαλουσε το προβλημα;

ή ας πουμε τις εφαρμογες τις ξαναπερναμε μια-μια για να δουμε ποια το προκαλεσε;

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε με να καταλαβω κατι, που μπορει να μην το διατυπωσω και σωστα, αφου δε μου εχει τυχει

εστω οτι καποια συσκευη παρουσιαζει καποιο προβλημα και κανει ο χρηστης restore και setup as new, αφου πρωτα εχει κρατησει backup

οταν επαναφερει το backup δε θα επανελθει μαζι και το ο,τι ηταν αυτο που προκαλουσε το προβλημα;

ή ας πουμε τις εφαρμογες τις ξαναπερναμε μια-μια για να δουμε ποια το προκαλεσε;

 

Εγω εχω κανει επαναφορά όπως λες και δούλευε μια χαρά το τηλεφωνο.

Τώρα όλοι λένε θέλει set up as new δηλαδή να το φτιάξεις από την αρχή.

Δοκίμασε να θέλεις για μένα να κανεις πλήρες backup από το iTunes μετά restore μετά επαναφορά από iTunes και σιγά σιγά θα αρχίσει να κατεβάζει τις εφαρμογές και θα περάσει όλα τα αρχεία ξανά.

Αν έχεις πρόβλημα μετά αναγκαστικά θα κανεις πάλι restore και set up as new.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε με να καταλαβω κατι, που μπορει να μην το διατυπωσω και σωστα, αφου δε μου εχει τυχει

εστω οτι καποια συσκευη παρουσιαζει καποιο προβλημα και κανει ο χρηστης restore και setup as new, αφου πρωτα εχει κρατησει backup

οταν επαναφερει το backup δε θα επανελθει μαζι και το ο,τι ηταν αυτο που προκαλουσε το προβλημα;

ή ας πουμε τις εφαρμογες τις ξαναπερναμε μια-μια για να δουμε ποια το προκαλεσε;

 

Εάν επιλέξεις setup as new διασφαλίζεις πως όποιοδήποτε software πρόβλημα διορθώνεται, εάν επιλέξεις restore from backup το επαναφέρεις. Και είναι απλό εάν κοιτάξεις το μέγεθος των others πριν restore και setup as new και μετά θα το καταλάβεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Πότε θα είναι διαθέσιμο το IOS 8 για το 4s ???

 

 

17/9 νομιζω...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ρε παιδιά σαν το 4S τελικά. Μια εβδομάδα τώρα το έχω πάλι και πραγματικά δεν είχα ποτέ καλύτερη συσκευή :)
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος μέχρι πότε θα είναι διαθέσιμο το 4s?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος μέχρι πότε θα είναι διαθέσιμο το 4s?

 

 

Κανονικά από την Apple έχει σταματήσει να πωλείται από φέτος, αλλά σίγουρα τα καταστήματα θα έχουν στοκ για ακόμα 1 χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Με τα σχόλια που διαβάζω από εχθές προτείνω τους χρήστες 4s να μην αναβαθμίσουν σε iOS 8. Τα σχόλια είναι διαφορά αλλα καλα αλλα άσχημα για την ταχύτητα της συσκευής μετά την αναβάθμιση.

Καλύτερα να περιμένετε γιατί δεν υπάρχει μετά τρόπος να γυρίσει πισω στην 7.1.2.

Θυμάμαι τα περσινά με το 4αρι και κάτι παρόμοιο σκέφτομαι.

Λίγο υπομονή ίσως 8.0.1 και μετά να είναι καλύτερα.

Δεν προσφέρει και πολλά η αναβάθμιση στην συσκευή από ότι διαβάζω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην φοβίζετε τζάμπα τους χρήστες. Εγώ τα μόνα αρνητικά σχόλια για το 4S που είδα είναι από κάποιους που δεν έκαναν και την αναβάθμιση και απλά διάβασαν μια ανακοίνωση που έγραψε κάποιος και κάτι χρόνους εκκίνησης εφαρμογών και τέτοια. Εγώ την έκανα την αναβάθμιση και έχω να πω ότι όσοι θέλουν να αναβαθμίσουν να το κάνουν ΑΦΟΒΑ. Η συσκευή τρέχει όπως έτρεχε και απλά υπάρχουν κάποια μικρολαγκ σε ορισμένες λειτουργείς! Που σίγουρα θα διορθωθούν και το κινητό στρώνει σιγά σιγά Θα το ξαναπώ ΔΕΝ έχει ΚΑΜΙΑ ΜΑ καμία σχέση με το iPhone 4 στην 7αρα πέρυσι. Το κινητό είναι όπως ήταν στην 7αρα, ούτε πιο αργό ούτε και πιο γρήγορο, ομαλό και άμεσο απλά με κάποια μικρό κολλήματα που μερικά υπήρχαν και στην 7αρα. Αν δεν υπάρχει θέμα με κανένα wifi εγώ προτείνω την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

εμενα με την 7.1.2. το κινητο πηγαινει σφαιρα.τωρα το να το αναβαθμισεις στο ιος 8 το θεωρω χαζο.:whistle:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δουλεύει πάρα πολύ καλά. Στο ρολλάρισμα των οθονών ειδικότερα είναι πιο smooth πλέον σε σχέση με την 7.1.2.

Ο σαφάρι έγινε λίγο αργός αλλά γενικότερα είμαι έκπληκτος με την συμπεριφορά της συσκευής.

 

Υ.Γ εννοείται οτι έκανα clean install.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δουλεύει πάρα πολύ καλά. Στο ρολλάρισμα των οθονών ειδικότερα είναι πιο smooth πλέον σε σχέση με την 7.1.2.

Ο σαφάρι έγινε λίγο αργός αλλά γενικότερα είμαι έκπληκτος με την συμπεριφορά της συσκευής.

 

Υ.Γ εννοείται οτι έκανα clean install.

 

Το πιο σημαντικό από αυτά που γράφεις είναι το υστερόγραφο :)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό από αυτά που γράφεις είναι το υστερόγραφο :)

 

 

Σαφώς, για να μην έχουμε τυχόν προβλήματα στην λειτουργίες της συσκευής μας, θα πρέπει πάντοτε να κάνουμε αναβαθμίσεις με τον βέλτιστο τρόπο.

Είναι το κυριότερο βήμα, που όμως μερικοί υποτιμούν.

 

Επομένως, μπορώ να προτείνω στους φίλους μας εδώ μέσα να προβούν άφοβα στην αναβάθμιση κάνοντας βεβαίως καθαρή εγκατάσταση.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

H εγκατάσταση έγινε μέσο ΟΤΑ. Κανένα ευτράπελο ή παράξενο μέχρι στιγμής. Όπως δούλευε, δουλεύει...

Οπότε προχωράτε άφοβα στην αναβάθμιση..!!

Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?
Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Όχι εάν θέλεις να κάνεις καθαρή εγκατάσταση αφου αποθηκεύσεις τα δεδομένα σου, σύνδεσε τη συσκευή σου στο iTunes κι επέλεξε restore & update. Αφου ολοκληρωθεί κατά την ενεργοποίηση επέλεξε "Ενεργοποιήση ως καινούρια" setup as new :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι εάν θέλεις να κάνεις καθαρή εγκατάσταση αφου αποθηκεύσεις τα δεδομένα σου, σύνδεσε τη συσκευή σου στο iTunes κι επέλεξε restore & update. Αφου ολοκληρωθεί κατά την ενεργοποίηση επέλεξε "Ενεργοποιήση ως καινούρια" setup as new :)

 

Θα προσπαθήσω να κάνω την αναβάθμιση τώρα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ως κάτοχος iPhone 4S είμαι περίεργος να μάθω πως τρέχει το νέο λειτουργικό στα 4S ... Υπάρχει κανένας που να το έχει εγκαταστήσει και να θέλει να μοιραστεί την εμπειρία του στο φόρουμ ;; :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...