Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πρέπει να είναι το GSM γιατί από ότι διάβασα το άλλο δεν παίρνει καν sim αλλά θα το ελέγξω και με model number.Επειδή δεν γνωρίζω τίποτα για iPhone εαν έχει το τελευταίο update είναι σίγουρο ότι θα σπάσει κάποια στιγμή η θα μου μείνει έτσι ;

 

Το cdma δεν περνει καρτα οντως το gsm εχεις και το τελευταιο να εχει με μια gevey το δουλευεις κανονικα

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει απο αμερικη ενα i phone 4s κλειδωμενο στην εταιρια sprint

εκδοση 5.1 (9β179) firmware 2.0.10.

τι μπορω να κανω για να λειτουργησει σε cosmote?

ευχαριστω

help εχω το iphone 4s

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει απο αμερικη ενα i phone 4s κλειδωμενο στην εταιρια sprint

εκδοση 5.1 (9β179) firmware 2.0.10.

τι μπορω να κανω για να λειτουργησει σε cosmote?

ευχαριστω

help εχω το iphone 4s

 

Νομίζω πως πρέπει να κάνεις υπομονή

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,Εχω κανει αγορα απο την Αγγλια ενα 4S ειχα καποια προβληματα κ ηδη το εχω αλλαξει 2 φορες σε καταστημα(infoquest) που αναλαμβανει για iphone απο το εξωτερικο αγορασμενα απο apple store ,Το θεμα ειναι οτι εχω και αλλο προβλημα με την τριτη συσκευη που μου εστειλαν,ξερει καποιος που μπορω να στειλω τα παραπονα μου σε email στην apple ?Γιατι στη σελιδα στο support μονο τηλεφωνα επικοινωνιας εχει..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,Εχω κανει αγορα απο την Αγγλια ενα 4S ειχα καποια προβληματα κ ηδη το εχω αλλαξει 2 φορες σε καταστημα(infoquest) που αναλαμβανει για iphone απο το εξωτερικο αγορασμενα απο apple store ,Το θεμα ειναι οτι εχω και αλλο προβλημα με την τριτη συσκευη που μου εστειλαν,ξερει καποιος που μπορω να στειλω τα παραπονα μου σε email στην apple ?Γιατι στη σελιδα στο support μονο τηλεφωνα επικοινωνιας εχει..

 

τι προβλήματα είχες και έχεις ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

τι προβλήματα είχες και έχεις ακριβώς;

 

Στα 2 πρωτα ειχα προβλημα με το σημα..Εχανε το σημα και εκανε αναζητηση και πολλες φορες το εκανε και την ωρα που μιλουσα.Σε αυτο εχω θεμα αυξησεις θερμοκρασια στο πισω μερος και γυρω γυρω στο μεταλλο οταν ειναι ανοιχτο το 3G και οταν ειναι ανοιχτο το 3G με 100% μπαταρια μετα απο μιαμιση ωρα η μπαταρια εχει παει στα 5%

Link to comment
Share on other sites

Στα 2 πρωτα ειχα προβλημα με το σημα..Εχανε το σημα και εκανε αναζητηση και πολλες φορες το εκανε και την ωρα που μιλουσα.Σε αυτο εχω θεμα αυξησεις θερμοκρασια στο πισω μερος και γυρω γυρω στο μεταλλο οταν ειναι ανοιχτο το 3G και οταν ειναι ανοιχτο το 3G με 100% μπαταρια μετα απο μιαμιση ωρα η μπαταρια εχει παει στα 5%

 

Έκανες αναβάθμιση στην 5.1 ; Βασικά στα δύο προηγούμενα τζάμπα τα άλλαξες γιατί με την αναβάθμιση δεν θα είχες πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες αναβάθμιση στην 5.1 ; Βασικά στα δύο προηγούμενα τζάμπα τα άλλαξες γιατί με την αναβάθμιση δεν θα είχες πρόβλημα.

 

Και με την αναβαθμησει που εκανα στο 2ο το ιδιο εκανε και παλι..Και σε αυτο εχω κανει και το κανει καποιες φορες αλλα το περισσοτερο ειναι η θερμοκρασια σε ολο το κινητο πισω και σε ολο το μεταλλο και εχει κολλησει και το twitter που ειναι στις ρυθμησεις και δεν δουλευει καθολου ουτε απο εφαρμογη και ουτε απο safari οταν θελω να κανω login και μετα και απο αναβαθμησει που δεν το εκανα μονο μια φορα αλλα τρεις. (το ειχα παρει 2 βδομαδες πριν ερθει Ελλαδα ,το 1ο το αλλαξα τα χριστουγεννα και το 2ο τον φεβρουαριο).

Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το iphone4s κ θελω να περασω τραγουδι σαν ηχο κλησης απο το itynes.

 

το iphone διαβαζει αρχεια amr αρα ψαξε στο google για προγραμματακι που κανει μετατροπει mp3 σε amr και βαλτω στο itunes και κανε συγχρονισμο η υπαρχουν σελιδες στο ιντερνετ που εχουν ετοιμα amr αρχεια τα κατεβαζεις και τα περνας παλι με το itunes..Αλλιως την firmware εχεις ?αν εχεις 5.0.1 μπορεις να κανεις JB και υπαρχουν εφαρμογες που κατεβαζεις ringtone κατευθειαν στο κινητο σου..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το iphone4s κ θελω να περασω τραγουδι σαν ηχο κλησης απο το itynes.

 

 

καλησπερα φιλε μου δοκιμασε το rongtone maker απο το app store ειναι πολυ ευκολο και σου εχει και οδηγιες μεσω βιντεο

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

οι διαφορες του 4s με το 4 ποιες ειναι;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

οι διαφορες του 4s με το 4 ποιες ειναι;

Καλύτερος επεξεργαστής, κάμερα 8mpx με νέα σχεδίαση στους φακούς και εγγραφή βίντεο σε 1080p και καινούργιος σχεδιασμός στην κεραία. Επίσης το 4S υποστηρίζει την υπηρεσία Siri.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερος επεξεργαστής, κάμερα 8mpx με νέα σχεδίαση στους φακούς και εγγραφή βίντεο σε 1080p και καινούργιος σχεδιασμός στην κεραία. Επίσης το 4S υποστηρίζει την υπηρεσία Siri.

 

ειδικα ο σχεδιασμος της κεραιας που δεν πολυαναφερεται γιατι δεν ειναι wow κανει οντως σημαντικη δουλεια στο σημα και στην ποιοτητα του σηματος! επισης ενα απο τα "νεα" χαρακτηριστικα ειναι η χειροτερη αυτονομια της μπαταριας...

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

επειδη προκειται να παω αμερικη μπορω να το παρω κ να λειτουργει σιγουρα στην ελλαδα? το εχω ξαναρωτησει αλλα ρωτα για να ειμαι 100%.

Παω δλδ στο μαγαζι και λεω:γεια σας θελω το 4s στα 32gb? ΄ή πρεπει να πω οτι προοριζεται για την ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

επειδη προκειται να παω αμερικη μπορω να το παρω κ να λειτουργει σιγουρα στην ελλαδα? το εχω ξαναρωτησει αλλα ρωτα για να ειμαι 100%.

Παω δλδ στο μαγαζι και λεω:γεια σας θελω το 4s στα 32gb? ΄ή πρεπει να πω οτι προοριζεται για την ελλαδα?

 

Μόνο απο apple store για να είναι factory unlocked.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Και μονο με πιστωτικη! Εχω την εντυπωση οτι δε δεχονται μετρητα

 

Δεχονται και μετρητα κανονικα απλα θα πρεπει να ζητησει factory unlocked

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ οτί μπορείσ και με μετρητα.

Σε apple store μόνο factory unlocked έχουν. :)

Έτσι έχουν τα πράγματα από προσωπική εμπειρία από apple store στη Νέα Υόρκη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά-λέω να πάρω το μήλο4ς για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια νοκιακιας-μου αρέσει πολύ η συσκευή αλλά με φοβίζουν οι περιορισμοί του λειτουργικού. Η τελευταία έκδοση έχει ξεκλειδώθει?μετά το gailbreak τι διάφορες υπάρχουν?συγνώμη αν όλα αυτα έχουν απαντηθεί πάλι, βοηθήστε έναν ψαρακα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αν μπορειτε υα ηθελα να μ λυσετε καποιες αποροιες:

1)πως περναω αρχεια pdf για να τα χω στο κινητο μ;

2)πως περναω ταινιες για να τις βλεπω;

3)γιατι καποιες φορες οταν στελνω μην μ τα βγαζει σε μπλε φοντο αντι για πρασινο. Επισης επειδη εχω δυο iphone 4s τα οποια τα ενεργοποιησα με το δικο μ id πολλες φορες μην. Που εστειλα κ ελαβα εγω στο δικο μ κινητο εμφανιζονται κ στο δευτερο κινητο του αδερφου μ;;γιατι;;πως το αποφευγω;;

4)πως λειτουργει το icloud;;;

Ευχαριστω κ συγγνωμη για την ασχετοσυνη μ....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά-λέω να πάρω το μήλο4ς για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια νοκιακιας-μου αρέσει πολύ η συσκευή αλλά με φοβίζουν οι περιορισμοί του λειτουργικού. Η τελευταία έκδοση έχει ξεκλειδώθει?μετά το gailbreak τι διάφορες υπάρχουν?συγνώμη αν όλα αυτα έχουν απαντηθεί πάλι, βοηθήστε έναν ψαρακα

 

Πρίν μιλήσουμε για jailbreak, ποιοί είναι οι περιορισμοί που έχεις δει και σε τρομάζουν;

Όσον αφορά το jailbreak για 4s δεν έχει βγεί για την 5.1.

Διφορές υπάρχουν πολλές, φέρνεις την συσκευη στα μέτρα σου, γίνεται πιό εύχρηστη και ξεπερνάς ότι περιορισμό έχει θέσει η apple.

Γιά περισότερες πληροφορίες σου στέλω pm. :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αν μπορειτε υα ηθελα να μ λυσετε καποιες αποροιες:

2)πως περναω ταινιες για να τις βλεπω;

3)γιατι καποιες φορες οταν στελνω μην μ τα βγαζει σε μπλε φοντο αντι για πρασινο. Επισης επειδη εχω δυο iphone 4s τα οποια τα ενεργοποιησα με το δικο μ id πολλες φορες μην. Που εστειλα κ ελαβα εγω στο δικο μ κινητο εμφανιζονται κ στο δευτερο κινητο του αδερφου μ;;γιατι;;πως το αποφευγω;;

Ευχαριστω κ συγγνωμη για την ασχετοσυνη μ....

 

2: τις φορτώνεις στο iTunes

 

3: τα μηνυματα με μπλε φοντο ειναι τα iMessages. Στελνονται απο iPhone σε iPhone και ειναι δωρεαν, αρκει να υπαρχει συνδεση στο ιντερνετ. Το οτι τα μηνυματα εμφανιζονται και στα δυο νομιζω εχει να κανει με το iCloud παιξε λιγο με τις ρυθμισεις του

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...