Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει τροπος να συγχρονισω μια επαφη με το facebook και οτι γραφουμε στα εισερχομενα στο facebook να μου ερχεται ως sms στο κινητο και να απανταω απο εκει;
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και τώρα, μέχρι να δω σωστή υλοποίηση για τον Έλληνα-Σίρι, δεν πρόκειται να ακουμπήσω με και χωρίς συνέπεια τα λεφτά μου για το 4s.

Αν πάλι ήθελα να αναβαθμίσω την ταχύτητα και την κάμερα του κινητού μου, τότε ναι, δεν θα υπολόγιζα την νέα λειτουργία των φων. εντολών.

 

Συμπέρασμα: διαβάζουμε reviews, ερευνούμε το "ακριβό" προϊόν και μετά πάμε και το αγοράζουμε, αν καλύπτει τις ανάγκες και τις απαιτήσεις μας.

 

Ψάχνω, ψάχνω τα γραπτά μου, και δεν μπορώ να βρω κάτι που να (σου) έδωσε βάσιμα την εντύπωση ότι η αγορά μου δεν ήταν συνειδητή και με πλήρη επίγνωση των όποιων αδυναμιών -πολλώ δε μάλλον όταν επί 2 χρόνια ήδη είχα iPhone (το 3GS)- ή ότι το έχω μετανιώσει που το αγόρασα. Κάθε άλλο.

 

Αυτό όμως, δε νομίζω ότι μου στερεί το δικαίωμα να κάνω κριτική για κάτι που, με το φτωχό μου μυαλό έστω, πιστεύω ότι θα έπρεπε να είχε επιλυθεί (έστω και με την απλή μεσοβέζικη λύση που σκέφτηκα, μέχρι τον πλήρη εξελληνισμό του Siri ο οποίος κατά τη γνώμη μου θα αργήσει πολλά χρόνια).

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Τελικά το 4S διαθέτει GPS, ή υποστηρίζει μόνο A-GPS;;;

Αν θέλω να κάνω πλοήγηση, χρειάζεται να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα από το i-tunes, και αν ναι, πόσο κοστίζει;

Τα ρωτάω γιατι το πρόγραμμα σύνδεσης που έχω μου επιτρέπει να έχω 100mb free internet κάθε μήνα. Θα μου κοστίσει παραπάνω πιστεύετε;;;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 4S διαθέτει GPS, ή υποστηρίζει μόνο A-GPS;;;

Αν θέλω να κάνω πλοήγηση, χρειάζεται να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα από το i-tunes, και αν ναι, πόσο κοστίζει;

Τα ρωτάω γιατι το πρόγραμμα σύνδεσης που έχω μου επιτρέπει να έχω 100mb free internet κάθε μήνα. Θα μου κοστίσει παραπάνω πιστεύετε;;;

 

Κανονικό GPS έχει. Δεν είναι όπως το iPad WiFi only.

 

Όσο για τον όγκο που θα χρειαστείς, νομίζω ότι εξαρτάται από το πόσο συχνά θα χρησιμοποιείς την πλοήγηση. Για μια μέση όμως, προς χαμηλή, χρήση της πλοήγησης δεν πιστεύω ότι θα σε καλύπτει το data plan που έχεις. Άλλωστε, τα navigation apps πλέον ξεκινάνε από αρκετά χαμηλά, ενώ το θεωρούμενο ως κορυφαίο Navigon βγαίνει συχνά (3-4 φορές το χρόνο, ίσως και συχνότερα) σε προσφορά.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Το Navigon έχω δει ότι δεν έχει Ελληνική καθοδήγηση, έτσι δεν είναι?

 

Εννοείς, ελληνική φωνητική καθοδήγηση; Δεν ξέρω για το τελευταίο του update (δεν το κατέβασα ακόμα), αλλά η προηγούμενη έκδοση είχε κανονικότατα ελληνική φωνητική καθοδήγηση.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, πρόσεξα ότι με του που έβαλα το Whatsapp, η μπαταρία τελειώνει σε χρόνο dt!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα!

 

μόλις παρέλαβα το iphone 4S.:happy:

εχω κατεβάσει το itunes στο pc μου, και ψάχνω να βάλω φώτος και mp3's στην συσκευή απο το pc...

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος, γιατί έχω χαθεί λίγο???:confused:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο απλο κανε γι αρχη. Τις φωτο ταξινομησε τες σε φακελους της αρεσκειας σου, και με το μηλο συνδεδεμενο στο itunes, κανε το κλασσικο drag n drop για ο,τι θες να συγχρονισεις.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με την μπαταρία τι γίνετε;;;

γιατί καταναλώνεται τόσο γρήγορα;

ακόμα και με την αναβάθμιση, δεν βλέπω βελτίωση...

συμβαίνει το ίδιο και με εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Το πιο απλο κανε γι αρχη. Τις φωτο ταξινομησε τες σε φακελους της αρεσκειας σου, και με το μηλο συνδεδεμενο στο itunes, κανε το κλασσικο drag n drop για ο,τι θες να συγχρονισεις.

 

μπορώ να συνδεθώ μέσω wi-fi στο itunes στο pc από το κινητό, και να μεταφέρω τα αρχεία;;;

Δεν θέλω να βάλω το καλώδιο ακόμα γιατί θα φορτίσει το κινητό, και δεν θέλω να το κάνω αυτό ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ναι, ειναι χαρακτηριστικο του νεου iOS αυτο. Παρολα αυτα, ακομα δεν μπηκα στον κοπο να το δοκιμασω στο ενα μηλο μου που φορα 5.0.1, οποτε δε μπορω να βοηθησω περαιτερω...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με την μπαταρία τι γίνετε;;;

γιατί καταναλώνεται τόσο γρήγορα;

ακόμα και με την αναβάθμιση, δεν βλέπω βελτίωση...

συμβαίνει το ίδιο και με εσάς?

 

μου πάει 2Χ24 ώρες με ανοιχτό wifi , λιγο browsing λίγο siri για παίξιμο και λίγο skype (λίγο = 5 λεπτά ανα 1 ώρα για έλεγχο email κλπ κλπ)

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Καλη η μπαταρία αλλα μόνο αν δε το σκαλιζεις πολύ. Εμένα που το κινητό είναι προέκταση του χεριού δε βγάζει μέρα με τίποτα.

Ποιος ξέρει ν μου πει τι είναι λιγότερο ενεργοβορο. Να έχω exchange sync για το gmail ή την εφαρμογή της google. Έχω ήδη exchange sync για επαφές και ημερολόγια google αλλα για gmail έχω την εφαρμογή google.

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ απλά λόγια, το φυλλάδιο στο ποστ μου αναφέρει τις μετρήσεις με τον Αμερικανικό και τον Ευρωπαϊκό τρόπο. Για να έχει άμεσες συγκρίσεις με άλλες συσκευές που κυκλοφορούν εδώ, λάβε υπόψη το δεύτερο πίνακα.

Με έντονα γράμματα έχω το SAR όταν το έχεις στο αυτί σου το κινητό.

 

EGSM 900: 0.989 - 0.766

GSM 1800: 0.695 - 0.959

UMTS I 2100: 0.495 - 0.98

UMTS VIII 900: 0.681 - 0.988

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μόλις το πήρα στα χεριά μου 16G λευκό. Έχω ένα θέμα όμως.Δεν μπορεί να δουλέψει με vodafone double , ένα νούμερο 2 κάρτες. Μια συμβατή και μια microsim. Αληθεύει? Κατά τα άλλα είναι όνειρο
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μόλις το πήρα στα χεριά μου 16G λευκό. Έχω ένα θέμα όμως.Δεν μπορεί να δουλέψει με vodafone double , ένα νούμερο 2 κάρτες. Μια συμβατή και μια microsim. Αληθεύει? Κατά τα άλλα είναι όνειρο

 

δεν σε κατάλαβα φίλε μου !

τι εννοείς 2καρτες;

εφόσον εχει μια θήκη για κάρτα ,πως να μπει δεύτερη !???

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

δεν σε κατάλαβα φίλε μου !

τι εννοείς 2καρτες;

εφόσον εχει μια θήκη για κάρτα ,πως να μπει δεύτερη !???

 

Δεν εννοώ αυτό φίλε μου. Το vodafone double είναι υπηρεσία που σου επιτρέπει να έχεις τον ίδιο αριθμό σε δυο σιμ , σε περίπτωση που έχεις 2 συσκευές. Να μην έχεις δηλαδή βγάλε σιμ βάλε σιμ, κλείνεις το ένα και ανοίγεις το άλλο.

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι... Αλλά θα πάρεις τις 2 micros-sim απλά θα αγοράσεις και ενα ανταπτορακι για την μια σου micro.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι... Αλλά θα πάρεις τις 2 micros-sim απλά θα αγοράσεις και ενα ανταπτορακι για την μια σου micro.

 

Η εξυπηρέτηση πελατών είπε οτι υπάρχει πρόβλημα προς το παρον με το vodafone double για microsim. Αν κόψω μια κανονική κάρτα , θα δουλέψει? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρέτηση πελατών είπε οτι υπάρχει πρόβλημα προς το παρον με το vodafone double για microsim. Αν κόψω μια κανονική κάρτα , θα δουλέψει? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Σε κοσμοτε με κομμένη σιμ δουλεύει κανονικά. Δε βλέπω το λόγο να μην ισχύει σε βονταφον.

Ρε παιδιά σε εσάς κόβονται οι κλήσεις και χάνει το κινητο το σήμα;;

Αθήνα δεν έχω πρόβλημα αλλα στη Καλαμάτα ενώ έχω φάουλ σήμα, μετα απο λίγο κόβεται η κλήση και το κινητο βγαίνει εκτός δικτύου για λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Σε κοσμοτε με κομμένη σιμ δουλεύει κανονικά. Δε βλέπω το λόγο να μην ισχύει σε βονταφον.

Ρε παιδιά σε εσάς κόβονται οι κλήσεις και χάνει το κινητο το σήμα;;

Αθήνα δεν έχω πρόβλημα αλλα στη Καλαμάτα ενώ έχω φάουλ σήμα, μετα απο λίγο κόβεται η κλήση και το κινητο βγαίνει εκτός δικτύου για λίγο.

 

Ναι, παίζει μια χαρά. Το έχω δοκιμάσει!

 

 

 

Ευχαριστω πολύ. Ηρέμησα τωρα

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...