Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Όπως προαναφέρθηκε, είναι οι υπομνησεις/reminders που το κάνουν αυτό και υποστηρίζεται κανονικά στην Ελλάδα. Μπορείς για παράδειγμα να του πεις να σου θυμίσει να κανείς κάτι όταν φτάσεις σπίτι. Αν δεν είναι περασμένη η διεύθυνση του σπιτιού στο αντίστοιχο contact, πρέπει να την περάσεις πρώτα.

 

Δεν μπορείς όμως να ψάξεις μέρη με το σιρι. Μόνο τα προκαθορισμένα - Σπιτι κλπ

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όπως προαναφέρθηκε, είναι οι υπομνησεις/reminders που το κάνουν αυτό και υποστηρίζεται κανονικά στην Ελλάδα. Μπορείς για παράδειγμα να του πεις να σου θυμίσει να κανείς κάτι όταν φτάσεις σπίτι. Αν δεν είναι περασμένη η διεύθυνση του σπιτιού στο αντίστοιχο contact, πρέπει να την περάσεις πρώτα.

 

καλησπέρα, ναι αλλά πως γνωρίζει ότι έχεις φτάσει σπίτι για παράδειγμα;

έχει επιπλέον χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ναι αλλά πως γνωρίζει ότι έχεις φτάσει σπίτι για παράδειγμα;

έχει επιπλέον χρέωση;

Από το GPS ρε παιδιά!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ναι αλλά πως γνωρίζει ότι έχεις φτάσει σπίτι για παράδειγμα;

έχει επιπλέον χρέωση;

 

Τα iPhone απο το 3G έχουν ενσωματωμένο gps. Φυσικά η χρήση του δεν έχει σχέση με το δίκτυο κινητής.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αφορά το θέμα με την μπαταρία τι γίνεται;εγώ πήρα πρώτη φορά στη ζωή μου iPhone και μου κρατάει με αρκετή χρήση μια μερα

 

Έπισης έχω ακούσει ότι θα βγει iPhone 5 το καλοκαίρι.μηπως τελικά βιαστικά να το πάρω το 4s;

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα κίτρινης οθόνης παντως στο δικό μου δε βλέπω κάτι τέτοιο προς το παρόν.τα χρώματα απεικονίζονται ζεστά και ωραία.

δεν ξέρω αν έχουν όλοι θεμα

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν όλοι εμείς οι καταναλωτές δεν ψάχνουμε για το καλύτερο δεν υάρχει εξέλιξη.

Διαφωνώ κάθετα.

Ο καταναλωτής πάντα πρέπει να επιλέγει αυτό που του προσφέρει περισσότερα από άποψη ποιότητας και τιμής.

 

φυσικα. και μεχρι στιγμης το καλυτερο και πιο ποιοτικο απο ολη την αγορα ειναι το iphone.! καλυτερα να πεις, οτι εαν δεν εβγαινε το iphone, δεν θα υπηρχε εξελιξη.. ακομα με nokia και με sony ericson θα εισαστε.! :)

Link to comment
Share on other sites

φυσικα. και μεχρι στιγμης το καλυτερο και πιο ποιοτικο απο ολη την αγορα ειναι το iphone.! καλυτερα να πεις, οτι εαν δεν εβγαινε το iphone, δεν θα υπηρχε εξελιξη.. ακομα με nokia και με sony ericson θα εισαστε.! :)

Η Apple έδειξε το δρόμο όπως και η Jaguar κάποτε. Η εξέλιξη όμως των ανταγωνιστών ήταν ραγδαία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το iPhone σίγουρα αποτελεί ιστορική εξέλιξη στην αγορά των κινητών.χαρη στο iPhone κατάλαβαν ότι πρέπει να αποκτήσουν μια πιο ανθρωποκεντρικη προσέγγιση στα κινητά.αλλα βέβαια οι αντίπαλες εταιρίες πλέον έχουν εξελίξει και αυτές με τη σειρά κάποια πράγματα που δεν υπάρχουν στο iPhone...
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι ο ανταγωνισμός να αυξηθεί ραγδαία με πολλές και καλές προτάσεις κινητων.

Όμως και πάλι,ευτυχώς που ήρθε το iphone για να δείξει στους άλλους τι εστί ποιότητα κατασκευής,γιατί ποιοτικά μόνο η σειρά 8*** ότι έκανε.

Για μένα είναι σταθερή αξία τo iphone.και στό κάτω κάτω όσον αφορά τις ελλείψεις του,τίποτα δεν είναι τέλειο.ακόμα και τα ακριβά αυτοκίνητα έχουν ελλείψεις.

 

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

προς το παρόν δεν με ενοχλεί που δεν έχω j/b στο 4s μου αλλά με ενοχλεί που δεν ξέρει κανείς εαν θα βγει γενικότερα για τον A5 jb :confused:
όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

φιλε αν μπορεις παρε το 4s που ειναι πιο καινουριο,θα σε καλυψει απολυτα!!!Το θεμα με τις οθονες ουσιαστικα δεν υπαρχει!!!!Λογω οτι η apple προμηθευεται οθονες απο διαφορετικους προμηθευτες εχουν καποιες διαφορες στην αποδοση των χρωματων η οποια φαινεται μονο αν εχεις διπλα διπλα iphone με διαφορετικες οθονες!!!Αλλιως δεν καταλαβαινεις τιποτα!!!

 

οποιος μπει στον κοσμο του μηλου, δεν θελει να ξαναβγει ποτε, ακομα και με κιτρινη οθονη.! :) κανονικα θα επρεπε να εχουν το λοττο για σημα.!

 

επετρεψε μου να διαφωνισω..αυτη τη φορα τα σκατωσαν καλα.οι κιτρινες οθονες ειναι εμφανεστατες!μπαμ κανουν.κ καποιες φαινονται κ σαν να εχουν κ χειροτερη ποιοτητα εικονας..απλα δες τα χιλιαδες ποστ παντου στο νετ, η πανε στο applestore του golden hall και θα δεις ποσο εμφανες ειναι στο μοντελο π εχουν εξω..εγω προσωπικα μαλλον αλλαζω γνωμη περι αγορας..700-800 ευρω ειναι πολλαααααααααααα για πειραματισμους..ειδικα για τηλεφωνο που το πιο ουσιαστικο του selling point ειναι η οθονη.

 

Στο θέμα κίτρινης οθόνης παντως στο δικό μου δε βλέπω κάτι τέτοιο προς το παρόν.τα χρώματα απεικονίζονται ζεστά και ωραία.

δεν ξέρω αν έχουν όλοι θεμα

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

 

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας. . . . . .!!!!

 

εγω κατευθηνομαι προς το 4 να πω την αληθεια λογο χρηματων φυσικα κατα κυριο λογο αλλα και οτι δν βλεπω και τεραστιες αλλαγες στο 4ς . . . . . . το ζαχαρωνω τωρα για τα χριστουγεννα. .. .( μεταχειρισμενο οχι καινουριο). . . . :shifty: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας γενικότερα για jb στο 4s έπεσα πάνω στο

 

http://jailbreakiphone4s.net/#

 

Το γνωρίζει κανείς; Είναι απάτη σίγουρα αλλά μήπως είναι προσπάθεια νέας ομάδας για jailbreak?

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αϕορά το θέμα με την μπαταρία τι γίνεται;εγώ πήρα πρώτη ϕορά στη ζωή μου iPhone και μου κρατάει με αρκετή χρήση μια μερα

 

Έπισης έχω ακούσει ότι θα βγει iPhone 5 το καλοκαίρι.μηπως τελικά βιαστικά να το πάρω το 4s;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αϕορά το θέμα με την μπαταρία τι γίνεται;εγώ πήρα πρώτη ϕορά στη ζωή μου iPhone και μου κρατάει με αρκετή χρήση μια μερα

 

Έπισης έχω ακούσει ότι θα βγει iPhone 5 το καλοκαίρι.μηπως τελικά βιαστικά να το πάρω το 4s;

 

Με την νέα αναβάθμιση που είναι στα σκαριά περιμένουμε καλύτερη απόδοση στην μπαταρία.

 

Κοίταξε να το χαρείς το τηλέφωνο κι ασε το 5.όλα είναι ράδιο αρβύλα αν δεν ανακοινωθεί από την ίδια την apple.

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αϕορά το θέμα με την μπαταρία τι γίνεται;εγώ πήρα πρώτη ϕορά στη ζωή μου iPhone και μου κρατάει με αρκετή χρήση μια μερα

 

Έπισης έχω ακούσει ότι θα βγει iPhone 5 το καλοκαίρι.μηπως τελικά βιαστικά να το πάρω το 4s;

 

τίποτα δεν ειναι σίγουρο για το ποτε θα βγει το 5αρι ή όπως αλλιώς θα λέγετε!!ειναι φημες που υπάρχουν σε διαφορα sites & blogs !επίσημο κάτι δεν υπάρχει .

 

λογικό πάντως να σου κρατάει μια μέρα άμα σκαλιζεις το κινητο όλη την ώρα !!

όσο θα το μαθαίνεις και δεν θα το χρησιμοποιείς τόσο πολυ ,τόσο θα ανεβαίνει η αναμονή του...και φυσικά η μπαταρία πιάνει την μάξιμουμ απόδοση της μετα απο 5~10 φορτίσεις !!

να το χαρεις όσο μπορείς το κινητο σου γιατι ειναι υπέροχο και ασε το 5 προς το παρών !!!

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με 7 φορτίσεις στο ενεργητικό του, το ξεσκίζω κάθε μέρα και βγάζει 1.5 μέρα στο περίπου!:)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ, θελω να το παρω, μου χει κατσει τιμη ευκαιρια, αλλα φοβαμαι πολυ με τις κιτρινες οθονες..να το παρω τοσο παμπολα χρηματα και να μου τυχει ελλατωματικο , ειναι σκετη καταθλιψη.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με 7 φορτίσεις στο ενεργητικό του, το ξεσκίζω κάθε μέρα και βγάζει 1.5 μέρα στο περίπου!:)

 

Εχει να κανει και πως το εχεις στημένο το κινητό...

Eγω έχω 2 gmail accounts, 2 exchange mail, twitter, pushnotifications, whasapp, ΒΤ, wifi, 3G, FB, etc

Στα μισά της μέρα είμαι στο 55%. Τα μισά για μένα είναι γύρω στις 2:30pm.

Τώρα που γράφω είμαι στο 88% και η ώρα είναι μόνο 10:45...

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει και πως το εχεις στημένο το κινητό...

Eγω έχω 2 gmail accounts, 2 exchange mail, twitter, pushnotifications, whasapp, ΒΤ, wifi, 3G, FB, etc

Στα μισά της μέρα είμαι στο 55%. Τα μισά για μένα είναι γύρω στις 2:30pm.

Τώρα που γράφω είμαι στο 88% και η ώρα είναι μόνο 10:45...

Έχω 1 hotmail, 1 gmail, 1 exchange, twitter, notifications από 30 εφαρμογές, viber, skype, Wi-Fi, 3G και πολλά πολλά άλλα!

 

Η συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα και η μπαταρία του για αυτά που κάνω είναι υπεραρκετή!:)

Αν γίνει ακόμα καλύτερη με το 5.0.2, σουπερ!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε ρωτάει να του πεις ποια είναι η "γυναίκα" σου, η ο πατέρας σου, κλπ.

Την γυναίκα μου την έχω γραμμένη "Greeklish" μόνο στο Επώνυμο. Πλέον όμως, λεω "Call my wife mobile" και την καλεί στο κινητό, χωρίς δεύτερη κουβέντα!:lol::lol:

Εκεί που μπορώ να γράψω την επαφή Αγγλικά κανονικά (πχ. John και οχι Giannis) το κάνω και παίζει πολύ σωστά. Σε κάποια (πχ. Leonidas) και εκεί παίζει σωστά, αρκεί να το προφερεις όπως θέλει να το ακούσει "ένας Αμερικάνος".

 

Υπάρχει κι ένας άλλος τρόπος για να ξεπεραστεί ο σκόπελος των ελληνικών επαφών στο Siri. Να διατηρήσεις μεν τις επαφές στα ελληνικά, αλλά σε κάθε μία να προσθέσεις και κάτι στο πεδίο "Nickname", γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες. Που μπορεί να είναι όντως κάποιο ψευδώνυμο, αλλά μπορεί και να είναι απλώς η επανάληψη του ονοματεπωνύμου της επαφής γραμμένη με λατινικούς χαρακτήρες. Εγώ δεν το έχω κάνει, γιατί βαριέμαι να το κάνω για 250+ επαφές που έχω, αλλά το έκανα σε 2-3 δοκιμαστικά και είδα ότι δουλεύει.

 

Βέβαια, όλα αυτά θα ξεπερνιούνταν αν η Apple φρόντιζε να μπορείς να χρησιμοποιείς με το Siri όσες φωνητικές λειτουργίες υποστηρίζονταν ήδη σε άλλες γλώσσες από τα παλαιότερα λειτουργικά. Για παράδειγμα, θα μπορούσες να έχεις ενεργό το Siri και δίνοντάς του μια συγκεκριμένη εντολή, π.χ. "Switch to Voice Control, Greek", να γυρνάει αυτόματα στον non-Siri φωνητικό έλεγχο ώστε να μπορείς αμέσως μετά να πεις "Κάλεσε Χ Ψ, κινητό". Δε νομίζω ότι θα ήταν δύσκολο στην υλοποίηση κάτι τέτοιο, αλλά σιγά μην κάτσουν στην Apple να ξοδέψουν χρόνο και φαιά ουσία για να σκεφτούν όσους μη-αγγλόφωνους πάνε κάθε χρόνο και τους τα ακουμπάνε με συνέπεια...

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, όλα αυτά θα ξεπερνιούνταν αν η Apple φρόντιζε να μπορείς να χρησιμοποιείς με το Siri όσες φωνητικές λειτουργίες υποστηρίζονταν ήδη σε άλλες γλώσσες από τα παλαιότερα λειτουργικά......

.....Δε νομίζω ότι θα ήταν δύσκολο στην υλοποίηση κάτι τέτοιο, αλλά σιγά μην κάτσουν στην Apple να ξοδέψουν χρόνο και φαιά ουσία για να σκεφτούν όσους μη-αγγλόφωνους πάνε κάθε χρόνο και τους τα ακουμπάνε με συνέπεια...

 

Τη στιγμή που το Siri είναι σε Beta (δοκιμαστική) έκδοση, δεν χρειάζεται να κάνουν τίποτε.

Όταν το λανσάρουν επίσημα, τότε, να παραπονεθούμε για την έλλειψη της ελληνικής υποστήριξης. Και οι φωνητικές εντολές, αν δεν απατώμαι, άργησαν να έρθουν εξελληνισμένες.

Δυστυχώς είμαστε μία μικρή, πολύ μικρή αγορά.

 

Και για όποιον τα ακουμπάει, ας πρόσεχε και ας διάβαζε τα ψιλά γράμματα, ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά στην τρέχουσα φάση. Μερικές φορές κάνουμε σαν μικρά παιδιά: Εγώ το θέλω, τώρα το θέλω.

Ήμουν κατά του iPhone μέχρι την έλευση του i4, όπου και έκρινα πως είναι ολοκληρωμένο και θα μου κάνει την δουλειά που θέλω.

 

Έτσι και τώρα, μέχρι να δω σωστή υλοποίηση για τον Έλληνα-Σίρι, δεν πρόκειται να ακουμπήσω με και χωρίς συνέπεια τα λεφτά μου για το 4s.

Αν πάλι ήθελα να αναβαθμίσω την ταχύτητα και την κάμερα του κινητού μου, τότε ναι, δεν θα υπολόγιζα την νέα λειτουργία των φων. εντολών.

 

Συμπέρασμα: διαβάζουμε reviews, ερευνούμε το "ακριβό" προϊόν και μετά πάμε και το αγοράζουμε, αν καλύπτει τις ανάγκες και τις απαιτήσεις μας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...