Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμεις Βαγγελη τα εχουμε πει

Θα την κανω την αναβαθμιση, οπως και δηποτε.:)

 

Κι εγώ θα την κάνω την κίνηση Γιάννη, εκτός αν με συγκινήσει τόσο πολύ το galaxy note που θα δοκιμάσω πρώτα και μείνω με αυτό. Όπως το βλέπω όμως ο συνδυασμός των gadgets είναι iPhone 4s, iPad 2 για καθημερινή χρήση...

Εσύ ποια έκδοση θα πάρεις;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα την κάνω την κίνηση Γιάννη, εκτός αν με συγκινήσει τόσο πολύ το galaxy note που θα δοκιμάσω πρώτα και μείνω με αυτό. Όπως το βλέπω όμως ο συνδυασμός των gadgets είναι iPhone 4s, iPad 2 για καθημερινή χρήση...

Εσύ ποια έκδοση θα πάρεις;

Λευκο αυτη τη φορα.

16αρι μαλλον, λογω τιμης, αν και θα δω και για 32αρι, εξαρταται απο τις τιμες...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πανακριβο δεν ειναι ρε παιδια;; Μπορει να γινει jailbreak; Το οτι εχω laptop με windows ειναι προβλημα;

Καλημέρα.

Το 64GB είναι όντως ακριβό. Τα 16GB και 32GB είναι στις ίδιες τιμές με αυτές που κυκλοφορεί το iPhone 4. Ναι θα μπορεί να γίνει jb όταν κυκλοφορήσουν τα σωστά εργαλεία. Το ότι έχεις windows δεν παίζει κάποιο ρόλο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το 16αρι αν θυμαμαι καλα θα ειναι και 10 ευρο πιο φθηνο απο το αντιστοιχο 4αρι.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει παραπάνω, "ψηνόμουν" άγρια να αναβαθμίσω σε 4S (αγοράζοντάς το είτε από Αγγλία, είτε από εδώ), αλλά μετά από το παρακάτω βίντεο που μου έστειλαν έχω δεύτερες σκέψεις:

 

http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου βρωμάει στο παραπάνω βίντεο ,πχ δεν είδα πως ήταν το Iphone πριν γίνει το πρώτο πέσιμο ,που έγινε η ζημιά .:lol:

Από εκεί και πέρα ,όλα τα κινητά σπάνε ...απλά όλα θέλουν προσοχή (πιο πολύ δε όταν έχεις δώσει 500€ ++++)

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

32 μαυρο, δεν ξερω αλλα δεν μου καθεται καλα σε λευκο το 4s, σε αντιθεση με το λευκο 3gs που σκοτωνε
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει παραπάνω, "ψηνόμουν" άγρια να αναβαθμίσω σε 4S (αγοράζοντάς το είτε από Αγγλία, είτε από εδώ), αλλά μετά από το παρακάτω βίντεο που μου έστειλαν έχω δεύτερες σκέψεις:

 

http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw

 

Kαι εμενα μου βρωμαει πολυ το συγκεκριμενο βιντεο, το θεμα ειναι οτι με σπασμενη προσοψη το τηλεφωνο παραμενει απολυτα λειτουργικο, ενω σε οποιοδηποτε αλλο εχω δει σπασμενη οθονη ειναι και το τελος του.

Παραδειγμα φιλου μου, του επεσε απο μηχανη και το πατησε αυτοκινητο, αλλαξε μονος του την προσοψη και ολα καλα.

 

Δες εδω

Link to comment
Share on other sites

Παντοτε οταν ακουω αναφορες για το ποσο ευθραυστο ειναι το iphone 4 και επομενως το 4s ειμαι σκεπτικος.

Εχω το 4 και οι πτωσεις που εχει σε τσιμεντο (και αλλες επιφανειες) ειναι περισσοτερες απο τα δαχτυλα των 2 χεριων. Καμια απο τις 2 πλευρες δεν εχει σπασει η ραγισει. Υπαρχουν καμια μικρα χτυπηματα στις ακρες τα οποια ομως μετα βιας φαινονται.

Μπορει να ημουν τυχερος αλλα μετα απο τοσες πτωσεις πολυ αμφιβαλλω...

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο (και τα υπόλοιπα παιδιά) ποια έκδοση θα πάρεις; 32αρι λευκό να υποθεσω :lol:?

 

Τα ευκόλως ευνοούμενα παραλείπονται... iPhone με 16GB δεν μου κάνει... θέλω χώρο (και ας τον αφήνω άδειο:), το άσπρο απλά τα σπάει :)

Link to comment
Share on other sites

το ελαβα σημερα το 4s..ολα μια χαρα..σαν ενα λιγο πιο γρηγορο 4 φαινεται..τo siri εχει πλακα...

tip: το bumper απο iphone4 ΔΕΝ κανει για το 4s..το διαπιστωσα σημερα στο golden i...μαζι το διαπιστωσαμε ολοι εκει δηλαδη εκεινη την ωρα. το switch του ηχου στο πλαι ειναι λιγο πιο χαμηλα απ το 4..τα νεα bumbers της apple βεβαια ειναι συμβατα και με 4 και 4s... αλλα πρεπει να βρειτε στοκ..στο golden i ειχαν μαυρες σημερα...τα νεα bumpers ειναι σε ασπρη θηκη(σε αντιθεση με τις παλιες που ειναι σε γκι)..απλα το λεω για να μη δωσει κανεις 30αρα και βρεθει προ εκπληξεως.

Link to comment
Share on other sites

το ελαβα σημερα το 4s..ολα μια χαρα..σαν ενα λιγο πιο γρηγορο 4 φαινεται..τo siri εχει πλακα...

tip: το bumper απο iphone4 ΔΕΝ κανει για το 4s..το διαπιστωσα σημερα στο golden i...μαζι το διαπιστωσαμε ολοι εκει δηλαδη εκεινη την ωρα. το switch του ηχου στο πλαι ειναι λιγο πιο χαμηλα απ το 4..τα νεα bumbers της apple βεβαια ειναι συμβατα και με 4 και 4s... αλλα πρεπει να βρειτε στοκ..στο golden i ειχαν μαυρες σημερα...τα νεα bumpers ειναι σε ασπρη θηκη(σε αντιθεση με τις παλιες που ειναι σε γκι)..απλα το λεω για να μη δωσει κανεις 30αρα και βρεθει προ εκπληξεως.

 

Κάνει το pumper ... Είναι το μόνο που κάνει και στα 2 μοντέλα καιρό τώρα ... Αφού υπήρχε της Verizon τώρα έβγαλε νέα pumper ?? δεν νομιζω.

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Κάνει το pumper ... Είναι το μόνο που κάνει και στα 2 μοντέλα καιρό τώρα ... Αφού υπήρχε της Verizon τώρα έβγαλε νέα pumper ?? δεν νομιζω.

 

Είναι ακριβώς αυτο που γράφει. Το διαπίστωσα τεσταροντας κι εγω 4 bumpers χθες βράδυ σε 4s φίλου. Όλα είχαν συσκευασία με γκρι φόντο, αυτα που είναι συμβατά είναι αυτα που έχουν λευκό "wallpaper" στη συσκευασία. Το ίδιο και με πολλές θήκες αλουμινίου (μόνο μια vapor pro που έχω ταίριαζε άψογα)...

Link to comment
Share on other sites

το ελαβα σημερα το 4s..ολα μια χαρα..σαν ενα λιγο πιο γρηγορο 4 φαινεται..τo siri εχει πλακα...

tip: το bumper απο iphone4 ΔΕΝ κανει για το 4s..το διαπιστωσα σημερα στο golden i...μαζι το διαπιστωσαμε ολοι εκει δηλαδη εκεινη την ωρα. το switch του ηχου στο πλαι ειναι λιγο πιο χαμηλα απ το 4..τα νεα bumbers της apple βεβαια ειναι συμβατα και με 4 και 4s... αλλα πρεπει να βρειτε στοκ..στο golden i ειχαν μαυρες σημερα...τα νεα bumpers ειναι σε ασπρη θηκη(σε αντιθεση με τις παλιες που ειναι σε γκι)..απλα το λεω για να μη δωσει κανεις 30αρα και βρεθει προ εκπληξεως.

 

φιλε μου το siri δουλευει κανονικα ? η απλα ειναι για πλακα?μπορεις να στειλεις μηνυμα φωνητικα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το siri δουλευει κανονικα ? η απλα ειναι για πλακα?μπορεις να στειλεις μηνυμα φωνητικα?

 

δουλευουν ολα απλα δεν δουλευει να σου βρει εστιατορια και οτι εχει σχεση με πραγματα στην ελλαδα ολα τα υπολοιπα τα κανει

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3Gs. Ολα καλά ευχαριστημενος αλλα απο μπαταρία με το ζορι μια Ημέρα. Το 4s απο μπαταρία τι λέει ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το siri δουλευει κανονικα ? η απλα ειναι για πλακα?μπορεις να στειλεις μηνυμα φωνητικα?

 

Ότι κάνεις με το Siri είναι στα Αγγλικά. Οπότε και η υπαγόρευση κείμενου θα είναι στα Αγγλικά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ότι κάνεις με το Siri είναι στα Αγγλικά. Οπότε και η υπαγόρευση κείμενου θα είναι στα Αγγλικά.

 

αμα δεν εχεις καλη προφορα σε καταλαβενει ι γραφει οτι ναναι?:)

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν εχεις καλη προφορα σε καταλαβενει ι γραφει οτι ναναι?:)

 

Γράφει ότι να'ναι απλά πρέπει να είσαι σοβαρός με την προφορά και με σωστή άρθρωση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Apple Care? Τα έχει όλα????

 

Γεια σας,

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα iphone 4S και θέλω να ρωτήσω για το apple care. Διαβάζοντας στο site http://store.apple.com/us/product/APP_IPHONE_PLUS_AUTO-110480 βλέπω αυτό

«and (iii) up to two incidents of accidental damage from handling, each incident being subject to a $49 service fee.»

Δηλαδή αν μου πέσει και σπάσει θα πληρώσω 49 δολάρια και θα μου το επισκευάσουν??

Αν έχει κάποιος γνώση ας ενημερώσει!

 

Ευχαριστώ!

 

 

 

υ.γ. δηλαδή αν το πάρω από Αμερική και πάθει κάτι τι γίνεται?

 

 

και κάτι που τώρα είδα εδώ

http://support.apple.com/kb/HT4311

 

1.Restricted to customers residing in the European Economic Area (EEA) or Switzerland with iPhones purchased in a different EEA member country or Switzerland or from the Apple Online Store in the country of residence.

 

 

Δηλαδή αν είναι Αμερικανός ο αγοραστής, και τυχαίνει να είναι Ελλάδα , δεν μπορούν να του αρνηθούν να του φτιάξουν το κινητό σωστά?

Μόνο αν είσαι κάτοικος Ευρώπης τρως πόρτα στην χώρα σου!

 

Άρα ο περιορισμός είναι για Ευρωπαίους πολίτες. Ωραία..............

Edited by sculper
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το siri δουλευει κανονικα ? η απλα ειναι για πλακα?μπορεις να στειλεις μηνυμα φωνητικα?

 

ναι δουλευει αλλα μονο στα αγγλικα(δηλαδη μπορεις να στελνεις οτι θες στην αγγλικη και να δινεις εντολες στα αγγλικα)..οτι εντολη θες..εκτως απο οτι εχει να κανει με maps για ελλαδα...

επισης εχω την αισθηση οτι κραταει τις εντολες σου και "μαθαινει την προφορα σου" και σωζει τις εντολες σου στο σερβερ..το λεω αυτο γιατι οταν πας να κανεις disable το siri σου λεει οτι θα σβηστουν ολες οι πληροφοριες σου και θα παρει καιρο να ξαναχτιστουν οι πληροφοριες που εχει συλλεξει απο σενα οταν το ξαναενεργοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Κάνει το pumper ... Είναι το μόνο που κάνει και στα 2 μοντέλα καιρό τώρα ... Αφού υπήρχε της Verizon τώρα έβγαλε νέα pumper ?? δεν νομιζω.

 

δεν ξερω φιλε ποτε εβγαλε universal bumpers..απλα το αναφερω γιατι θα παει κοσμος, θα παρει το στανταρ bumper(γιατι ολα τα μαγαζια με τη γκρι συσκευασια εχουν εκτως απο μαυρες που εχει το goldeni) και μετα θα πανε να τη βαλουν και θα ξενερωσουν..σιγουρα οι ασπρες συσκευασιες κανουν για 4s..τωρα το ποτε βγηκαν δε το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω φιλε ποτε εβγαλε universal bumpers..απλα το αναφερω γιατι θα παει κοσμος, θα παρει το στανταρ bumper(γιατι ολα τα μαγαζια με τη γκρι συσκευασια εχουν εκτως απο μαυρες που εχει το goldeni) και μετα θα πανε να τη βαλουν και θα ξενερωσουν..σιγουρα οι ασπρες συσκευασιες κανουν για 4s..τωρα το ποτε βγηκαν δε το ξερω.

 

Μετά το Μάρτιο σε παγκόσμιο επίπεδο (γιατί στην Ελλάδα δεν είχαν ξεπουλήσει ακόμη το στοκ...) κυκλοφόρησαν οι νέες θήκες με λευκό background για το Verizon iPhone, οι οποίες κάνουν και για το 4S. Αν στο bumper που έχετε δείτε ένα δεύτερο πιο μικρό περίγραμμα μέσα στο ήδη υπάρχον (στο σημείο που είναι το πλήκτρο απενεργοποίησης του ήχου) τότε η θήκη δεν κάνει για το 4S...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι αν διαλέξεις τα Αγγλικά (US) από τα Αγγλικά (UK) έχει διαφορά στην προφορά και πιάνει περισσότερα ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...