Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο το 4s σου :cool:

 

Εξωτερικά δεν υπάρχουν διαφορές με το 4αρι ε?

(πλην της μετατόπισης των πλαϊνών κουμπιών λίγο πιο κάτω )

 

Στο σκρολινγκ μεσα στο μενου δεν υπάρχει διαφορά να υποθέσω ε? πάει σφαίρα όπως το 4αρι ?

 

Σε αυτό καμία σε όλα τα άλλα όμως υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα!!!

 

 

Σας ευχαριστώ!!!!!!

Καλοριζικο και καλη διασκεδαση!:)

Περιμενουμε το review:)

 

Όταν είναι έτοιμο θα ενημερώσω!!;)

 

 

Σας ευχαριστώ!!!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω μία απορία. Ως υποψήφιος κάτοχος του iPhone 4S (θα το έχω έως... αρχές Δεκεμβρίου), σκέφτηκα ότι: «είχα το iPhone 3GS σε μαύρο χρώμα, το iPhone 4 σε μαύρο χρώμα, ας αποκτήσω το iPhone 4S σε λευκό χρώμα». Παρατηρώντας, ωστόσο, σε όσο υψηλότερη ανάλυση ήταν εφικτό (1080p) διάφορα video, και πιο συγκεκριμένα το επίσημο «commercial» του Siri στο σημείο όπου η τυφλή κοπέλα χρησιμοποιεί το Siri, το λευκό iPhone μοιάζει σαν.... ψεύτικο, σαν να είναι φτιαγμένο από τσίγκο ή αλουμίνιο κακής ποιότητας!

 

Να εξηγήσω τι εννοώ: το home button φαίνεται σαν να προεξέχει, ενώ το γυαλί της οθόνης και ο τρόπος με τον οποίο «δένει» με τη συσκευή, φαίνεται σαν η συσκευή να έχει βαθούλωμα. Λυπάμαι, δεν μπορώ να σας το περιγράψω καλύτερα λεκτικά, μπορείτε όμως να δείτε το video http://www.youtube.com/apple#p/u/3/rNsrl86inpo. Παγώστε το στο 1.04 και πείτε μου τη γνώμη σας.

 

Εάν είναι να μοιάζει.... έτσι, εννοείται πως δε θα διανοηθώ ΚΑΝ την επιλογή λευκού χρώματος.

 

να σου πω οτι περιμενα το λευκο σαν τρελος το 4αρι και επειδη επερνε αναβολες συνεχεια οπως θα θυμασαι τον μαρτιο πηρα το μαυρο και μετα βγηκε το ασπρο και ξενερωσα. οταν το πηρε φιλος μου ειπα παλι καλα που πηρα το μαυρο. γουστα ειναι αυτα βεβαια.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

AGK Τι να τι κάνεις αφού είναι το ίδιο... :p

 

Δεν έχω δει ποτέ από κοντά το λευκό, εξού και θέλω να το δω όσο καλύτερα γίνεται γιατί νομίζω πως... οπτικά, κάπου, κάτι, με ξενίζει.

Μη το πάρω σε λευκό και μετά με «απογοητεύσει».

Link to comment
Share on other sites

τιμες Ιταλια...

 

 

16GB 659E

32GB 779E

64GB 899E

 

.βγαινει σε 2 εβδομαδες

 

να την κανω η οχι...ετσι και αλλιως Ελλαδα αν θα ειναι διαθεσιμο θα ειναι αρχες Δεκεμβρη τελη Νοεμβρη...

Καλορίζικο το 4s σου :cool:

 

Εξωτερικά δεν υπάρχουν διαφορές με το 4αρι ε?

(πλην της μετατόπισης των πλαϊνών κουμπιών λίγο πιο κάτω )

 

Στο σκρολινγκ μεσα στο μενου δεν υπάρχει διαφορά να υποθέσω ε? πάει σφαίρα όπως το 4αρι ?

 

διαφορες στα μενου δεν υπαρχουν αλλα επειδη το κινητο ειχα χθες στα χερια...στο ανοιγμα οποιασδηποτε app ειναι πολυ πιο γρηγορο...

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει ποτέ από κοντά το λευκό, εξού και θέλω να το δω όσο καλύτερα γίνεται γιατί νομίζω πως... οπτικά, κάπου, κάτι, με ξενίζει.

Μη το πάρω σε λευκό και μετά με «απογοητεύσει».

 

το καλυτερο ειναι να το δεις απο κοντα. απο τα βιντεο δεν μπορεις να καταλαβεις και πολλα. τουλ δες το 4αρι απο κοντα\

γτ απο μοτι λενε ειναι ακριβως τα ιδια μονο το αλουμινενιο περιγραμμα λειπει.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Για όσους βιάζονται θα έλεγα να περιμένουν να έρθει κανονικά στην Ελλάδα. Είναι πολλά τα χρήματα για να διακινδυνεύσουν. Όταν περίμενα το 4 σκεφτόμουν να το πάρω από έξω γιατί βιαζόμουν. Ευτυχώς το πήρα από Ελλάδα (Vodafone) τέλος Αυγούστου 2010 που κυκλοφόρησε. Τον Ιανουάριο μου παρουσίασε πρόβλημα η κάμερα και σε 10 ημέρες μου το αντικατέστησαν. Αν το είχα πάρει από έξω θα 'τραβιόμουνα' ή θα έχανα τα λεφτά μου. Τώρα δεν βιάζομαι καθόλου. Περιμένω να το πάρω από Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει ποτέ από κοντά το λευκό, εξού και θέλω να το δω όσο καλύτερα γίνεται γιατί νομίζω πως... οπτικά, κάπου, κάτι, με ξενίζει.

Μη το πάρω σε λευκό και μετά με «απογοητεύσει».

 

Nομιζω οτι τελικα ειναι θεμα συνηθειας, εχω το 4αρι σε μαυρο και δεν με ενθουσιαζε πολυ το λευκο.

Πηρα ομως το ipad2 σε λευκο, ε οταν ανοιγω το παλιο που ειναι σε μαυρο δεν το αντεχω, μου φαινεται ΧΑΛΙΑ. :confused:

Αντε βγαλε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όπως μου είπαν ότι θα είναι στης 14/10 στα χέρια μου, ήρθε το πρωί και ετοιμάζομαι γιατί έλειπα όλη μέρα να αρχίσω το σκάλισμα!!!!

 

iPhone 4S 64GB

 

EDIT:

 

Το siri απλά δεν ΥπάΡχΕι!!!!!!!!!!!!

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο! Περιμένουμε περισσότερες αναλυτικές πληροφορίες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις η θα φερει μεσα στις επομενες ημερες iphone 4s λευκο που να πουλαει? Αν ναι, ας μου στειλει ενα πμ...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους βιάζονται θα έλεγα να περιμένουν να έρθει κανονικά στην Ελλάδα. Είναι πολλά τα χρήματα για να διακινδυνεύσουν. Όταν περίμενα το 4 σκεφτόμουν να το πάρω από έξω γιατί βιαζόμουν. Ευτυχώς το πήρα από Ελλάδα (Vodafone) τέλος Αυγούστου 2010 που κυκλοφόρησε. Τον Ιανουάριο μου παρουσίασε πρόβλημα η κάμερα και σε 10 ημέρες μου το αντικατέστησαν. Αν το είχα πάρει από έξω θα 'τραβιόμουνα' ή θα έχανα τα λεφτά μου. Τώρα δεν βιάζομαι καθόλου. Περιμένω να το πάρω από Ελλάδα.

 

Σε καλύπτει κανονικά η document, systemgraph, όπως με το iPad για τα iPhone απο εξωτερικό...

Link to comment
Share on other sites

Σε καλύπτει κανονικά η document, systemgraph, όπως με το iPad για τα iPhone απο εξωτερικό...

Βαγγέλη, η document εδώ γράφει, "πλην iphone"

http://www.document.gr/store/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=99

 

Είσαι σίγουρος?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι εδώ και χρόνια. Η Document και η κάθε Document κάνει support σε όλες τις MAC συσκευές πλην των iPhone. Τα iPhone τα αναλαμβάνουν τα δίκτυα κινητής στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, η document εδώ γράφει, "πλην iphone"

http://www.document.gr/store/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=99

 

Είσαι σίγουρος?:worry:

 

Ναι Γιάννη και μιλάω πάντα για συσκευές που έχουν αγοραστεί απο εξωτερικό. Τις υπόλοιπες τις καλύπτουν τα δίκτυα.

Σε αυτό βασίζομαι σε τηλεφώνημα συναδέλφου με πρόβλημα στο home button και συσκευη απο apple store regent street που κάλεσε πριν μια εβδομάδα τη document και του είπαν ακριβώς αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιάννη και μιλάω πάντα για συσκευές που έχουν αγοραστεί απο εξωτερικό. Τις υπόλοιπες τις καλύπτουν τα δίκτυα.

Σε αυτό βασίζομαι σε τηλεφώνημα συναδέλφου με πρόβλημα στο home button και συσκευη απο apple store regent street που κάλεσε πριν μια εβδομάδα τη document και του είπαν ακριβώς αυτο...

Φανταζομαι με το ανάλογο κόστος και όχι δωρεάν λόγω εγγύησης?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι με το ανάλογο κόστος και όχι δωρεάν λόγω εγγύησης?

 

Είναι ήδη εκτός εγγύησης, αλλα υποθέτω πως εφόσον αναλαμβάνουν το service θα πρέπει να καλύπτουν κι αυτά που είναι εντός εγγύησης.

Θα το τσεκάρω κι ο ίδιος αύριο να δούμε τι ακριβώς ισχύει κι αν υπάρχει κάποια αλλαγή πολιτικής...

Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη εκτός εγγύησης, αλλα υποθέτω πως εφόσον αναλαμβάνουν το service θα πρέπει να καλύπτουν κι αυτά που είναι εντός εγγύησης.
Καλά, το θεωρώ αυτονόητο. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχεις εγγύηση και πρέπει να πληρώσεις για οτιδήποτε παρουσιαστεί στο κινητό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω εναν φιλο Γερμανια ηθελα να ρωτησω απο εκει ειναι ξεκλειδωτα? και κατι ακομα, Αυτος μενει Κωλονια, απο οτι κοιταξα εκει δεν εχει apple store. Απο που θα μπορουσε να το αγορασει ξερει κανεις? Η απο Κωλονια η απο Nτισελντορφ που ειναι κοντα? Δεν υπαρχει δυνατοτητα να το παραγγηλει απο apple stote γιατι θα ερθει Ελλαδα σε λιγοτερο απο 2 εβδομαδες και δεν θα προλαβει να του παει
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω εναν φιλο Γερμανια ηθελα να ρωτησω απο εκει ειναι ξεκλειδωτα? και κατι ακομα, Αυτος μενει Κωλονια, απο οτι κοιταξα εκει δεν εχει apple store. Απο που θα μπορουσε να το αγορασει ξερει κανεις? Η απο Κωλονια η απο Nτισελντορφ που ειναι κοντα? Δεν υπαρχει δυνατοτητα να το παραγγηλει απο apple stote γιατι θα ερθει Ελλαδα σε λιγοτερο απο 2 εβδομαδες και δεν θα προλαβει να του παει

 

ξεκλειδωτα ειναι ναι θα πρεπει να παει σε καποιο apple store για να το παρει και σε σωστη τιμη γιατι μπορει να το βρει και σε αλλα μαγαζια κινητης αλλα θα το πληρωσει πιο ακριβα

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εγω μάλλον ναι... :) σήμερα έγινε η παραγγελία σε μεγάλη εταιρία κινητής! Τέλος Νοεμβρίου με μέσα Δεκεμβρίου περιμένουν κομμάτια...

 

 

Sent from my iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

εγω πάλι για δώρο θα το πάρω ,δεν θεωρώ προσωπικά ότι δεν με καλύπτει σε κάτι το 4αρι μου ,ώστε να πάω σε λύση 4s.

θα περιμένω το 5αρι όταν βγει !

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα αλλαξω το 4αρακι μου για το 4s. λιγοι νομιζω οτι θα αντικαταστησουν το 4αρι με το καινουργιο.

αν ειχα το 3G 3GS σιγουρα θα το αγοραζα αλλα τωρα θα περιμενω το 5αρι.

με τον ολοιδιο σχεδιασμο εδωσαν αξια στα 4αρια.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εγω μάλλον ναι... :) σήμερα έγινε η παραγγελία σε μεγάλη εταιρία κινητής! Τέλος Νοεμβρίου με μέσα Δεκεμβρίου περιμένουν κομμάτια...

 

 

Sent from my iPhone 4

 

Γιώργο (και τα υπόλοιπα παιδιά) ποια έκδοση θα πάρεις; 32αρι λευκό να υποθεσω :lol:?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη διαβασα κατι παραπανω για εγγυηση, τελικα παραμενει στον ενα χρονο οπως και τα προηγουμενα μοντελα οταν τον χρυσοπληρωνεις? Προφανως απαιτει προσοχη αν και τα κινητα του μηλου ειναι αξιοπιστα σε γενικες γραμμες απο αλλους κατασκευαστες...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιοι απο εδω θα αναβαθμισουν σε 4s (η απλα θα μπουν για πρωτη φορα στο κοσμο του iphone)?

Εμεις Βαγγελη τα εχουμε πει

Θα την κανω την αναβαθμιση, οπως και δηποτε.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...