Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κάνει πάντως εντύπωση πως οι τιμές είναι 649$ για τα 16GB και ανεβαίνουν ανα εκατό για τα 32 και τα 64. Αντίστοιχα συμβαίνει και στο Αγγλικό apple store που ξεκινάει από 499 £ και παει 599 για τα 32 και 699 για τα 64. Το ίδιο προφανώς θα γίνει και με τα ευρώ.

Μα η ισοτιμία είναι διαφορετική. 100 δολάρια είναι 64 λίρες και 74 ευρώ.....

Αισχροκερδεί στην Ευρώπη η Apple....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει πάντως εντύπωση πως οι τιμές είναι 649$ για τα 16GB και ανεβαίνουν ανα εκατό για τα 32 και τα 64. Αντίστοιχα συμβαίνει και στο Αγγλικό apple store που ξεκινάει από 499 £ και παει 599 για τα 32 και 699 για τα 64. Το ίδιο προφανώς θα γίνει και με τα ευρώ.

Μα η ισοτιμία είναι διαφορετική. 100 δολάρια είναι 64 λίρες και 74 ευρώ.....

Αισχροκερδεί στην Ευρώπη η Apple....

 

Oι τιμες στην Αμερικη δεν περιλαμβανουν τους φορους (απο 0 εως 8.6% αναλογα το μερος), στην Αγγλια εχουν μεσα 20% ΦΠΑ στην Ελλαδα 23% κοκ. Επισης στην Αμερικη ειναι πιο φθηνο να κανεις μπιζνες (λογω οτι εχεις μικροτερες παροχες προς τους εργαζομενους απο ασφαλειες, διακοπες κλπ) και ειναι και μεγαλη αγορα και το δολλαριο ειναι λιγο πεσμενο οποτε βλεπεις αυτες τις διαφορες. Αν λαβεις υποψη ολα αυτα η τιμη στην Αγγλια πχ δεν ειναι τοσο ασχημη.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε πότε θα έρθει περίπου στην Ελλάδα? Το Getitnow έβαλε pre-order, έχω δει και άλλα μαγαζιά, άρα έρχεται σύντομα??

 

Πριν το Δεκέμβρη δεν το βλέπω να είναι στην Ελλάδα….. Δεν είναι στο 2ο πακέτο χωρών άρα πάει προς τα Χριστούγεννα...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το πάρω δώρο να το κάνω στην κοπέλα μου (αν η επιδότηση μου είναι καλή αλλιώς 4αρι ),αλλιώς δεν βλέπω λόγο να δώσω το 4αρι μου για τα έξτρα του 4S..

Προσωπικά περιμένω το 5αρι που ελπίζω ότι θα είναι το benchmark των smartphones.

Θα ήθελα να ξέρω όμως την ram που έχει ,και άραγε πότε (και αν ) το siri θα έχει διαθέσιμη την Ελληνική έκδοση?

 

Πάντως μεταξύ μας πολλά λεφτά για τα 64 gb...πραγματικά πολλά λεφτά και μαγκιά σε όποιον έχει να τα δώσει ,θα βάζεις ,θα βάζεις ,θα βάζεις και δεν θα φισκάρει με τίποτα !!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μονο στο 4s, μονο σε ορισμενες γλωσσες (no ελληνικα) και για την ωρα με την ταμπέλα beta

Αυτό είναι σίγουρο?

Link to comment
Share on other sites

http://www.iphonehellas.gr/30769/iphone4s-hands-on-ram-confirmation/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter Απ ότι φαίνεται το 4s έχει 512mb ram άρα θεωρώ πως δεν θα αργήσει πολύ να το δούμε στο 4αρι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανακοινωθεί τίποτα για μελλοντική υποστήριξη του siri σε άλλες γλώσσες;;;

 

Όχι πιστεύω είναι νωρίς ακόμα…

 

Και όπως διαβάζω στο Maclife.gr προσοχή στις θήκες όποιος το πάρει…

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Oι τιμες στην Αμερικη δεν περιλαμβανουν τους φορους (απο 0 εως 8.6% αναλογα το μερος), στην Αγγλια εχουν μεσα 20% ΦΠΑ στην Ελλαδα 23% κοκ. Επισης στην Αμερικη ειναι πιο φθηνο να κανεις μπιζνες (λογω οτι εχεις μικροτερες παροχες προς τους εργαζομενους απο ασφαλειες, διακοπες κλπ) και ειναι και μεγαλη αγορα και το δολλαριο ειναι λιγο πεσμενο οποτε βλεπεις αυτες τις διαφορες. Αν λαβεις υποψη ολα αυτα η τιμη στην Αγγλια πχ δεν ειναι τοσο ασχημη.

 

Γι' αυτό και το παρήγγειλα από Αγγλία, καθώς το 3GS μου είναι στα όριά του...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό και το παρήγγειλα από Αγγλία, καθώς το 3GS μου είναι στα όριά του...

 

 

Ένα κατοστάρικο πάνω από ότι κάνει στην Αμερική, καθόλου άσχημα!!!!;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό και το παρήγγειλα από Αγγλία, καθώς το 3GS μου είναι στα όριά του...

 

Από που το παρήγειλες;

Link to comment
Share on other sites

στο Maclife.gr προσοχή στις θήκες όποιος το πάρει…

 

Avid ασχετο αλλα το εν λογω σαιτ ειναι "καλο" γιατι το avast συνεχεια το μπλοκαρει για trojan;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω καποιες ερωτησεις και δεν ξερω που να βρω τις απαντησεις κι αφου ειναι σχετικο με οτ θεμα ειπα να τις κανω εδω.

Εχω φιλη στη Κινα και σκεφτηκα αμα ειναι να της πω να μου το στειλει απο εκει.

1ον. Θα ειναι ξεκλειδωτο ή θα πρεπει να περιμενω να φτασουν ξεκλειδωτα μοντελα?

2ον. Ποσο να κανει εκει απο περιεργεια?

Θα ρωτουσα την διδια αλλα ειναι δυσκολο να τη βρω με τη διαφορα ωρας κλπ αλλα δεν εχει φτασει κιολας το κινητο εκει οποτε ουτε η ιδια ξερει και δεν ειναι και τρελος γνωστης της τεχνολογιας.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..ειχα στειλει και το πρωι ενα μηνυμα αλλα καποιος το διεγραψε μαλλον...θα παει ο αδερφος μου αμερικη και σκεφτομαι να του πω να μου το αγορασει το κινητο αλλα δν ξερω αμα θα ειναι συμβατο εδω στην ελλαδα..θα μπορω να το χρησιμοποιησω ή θα χρειαστει ξεκλειδωμα? Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σ ολους..ειχα στειλει κ τ πρωι ενα μηνυμα αλλα καποιος τ διεγραψε μαλλον...θα παει ο αδερφος μ αμερικη κ σκεφτομαι να τ πω να μ τ αγορασει τ κινητο αλλα δν ξερω αμα θ ειναι συμβατο εδω στην ελλαδα..θα μπορω να τ χρησιμοποιησω ή θα χρειαστει ξεκλειδωμα?

 

Καλησπέρα, η γραφή sms απαγορεύεται με βάση τους ΟΠΧ.

Σε παρακαλώ απέφευγε αυτή τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι πιστεύω είναι νωρίς ακόμα…

 

Και όπως διαβάζω στο Maclife.gr προσοχή στις θήκες όποιος το πάρει…

 

τι προσοχή δηλαδή ;;σε έχασα τι εννοείς ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ένα κατοστάρικο πάνω από ότι κάνει στην Αμερική, καθόλου άσχημα!!!!;)

 

το 16αρι στην Αμερικη κανει $649 συν φοροι, αν το παρεις απο Νεα Υορκη ο φορος ειναι περιπου 8.6% και το εφ εξ με λιρα ειναι 1.56 σημερα, αρα 451 λιρες εναντι 499 λιρες στην Αγγλια. Ολη η φασαρια για 48 λιρες περιπου 57 ευρω.

 

Φυσικα αν εχεις καποιον να στο φερει απο Αμερικη δεν το συζητω καν αλλα αν δεν εχεις δεν πρεπει να αγχωνεσαι για 57 ευρω. Λεφτα υπαρχουν!

 

καλησπερα σε ολους..ειχα στειλει και το πρωι ενα μηνυμα αλλα καποιος το διεγραψε μαλλον...θα παει ο αδερφος μου αμερικη και σκεφτομαι να του πω να μου το αγορασει το κινητο αλλα δν ξερω αμα θα ειναι συμβατο εδω στην ελλαδα..θα μπορω να το χρησιμοποιησω ή θα χρειαστει ξεκλειδωμα?

 

Αν το παρει απο το Απλ στορ ειναι ξεκλειδωτο και θα δουλευει μια χαρα.

Edited by eLeKtriK EyE
Take five..
Link to comment
Share on other sites

τι προσοχή δηλαδή ;;σε έχασα τι εννοείς ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν παρατήρησες είναι μετατοπισμένο προς τα κάτω το κουμπί του mute και ελαφρώς τα + - πλήκτρα του ήχου στο 4S και στο υπάρχον της verizon CMDA.

 

Δεν είδες τις φώτο..??

 

Οff on

Avid ασχετο αλλα το εν λογω σαιτ ειναι "καλο" γιατι το avast συνεχεια το μπλοκαρει για trojan;;;;;;;

 

Πρώτη φορά το διαβάζω αυτό…………...:confused::confused: Έχει μέλη από όλες τις πλατφόρμες εκτός από το Mac εδώ και 5 χρόνια+...

 

Off off…

 

 

 

το 16αρι στην Αμερικη κανει $649 συν φοροι, αν το παρεις απο Νεα Υορκη ο φορος ειναι περιπου 8.6% και το εφ εξ με λιρα ειναι 1.56 σημερα, αρα 451 λιρες εναντι 499 λιρες στην Αγγλια. Ολη η φασαρια για 48 λιρες περιπου 57 ευρω.

 

Φυσικα αν εχεις καποιον να στο φερει απο Αμερικη δεν το συζητω καν αλλα αν δεν εχεις δεν πρεπει να αγχωνεσαι για 57 ευρω. Λεφτα υπαρχουν!

 

 

 

Αν το παρει απο το Απλ στορ ειναι ξεκλειδωτο και θα δουλευει μια χαρα.

 

 

Το Νοέμβριο θα είναι διαθέσιμο το ξεκλείδωτο στις ΗΠΑ….

Εγώ ήδη το έχω παραγγείλει και η παρασκευή είναι μεθαύριο!!!!

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

στο las vegas θα εχει apple store?αμα το παρει απο καπου αλλου δεν θα ειναι ξεκλειδωτο?και αμα δν ειναι δν μπορω να το ξελειδωσω εγω?

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στο Las Vegas εχει Apple Store μεσα σε Maill. Ψάξε το στο site της Apple... Θα σε συμβούλευα να μη το αγοράσεις κλειδωμένο γιατί είναι άγνωστο εάν θα μπορέσει ποτέ να ξεκλειδωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω το εκανα προπαραγγελια της 7-10 απο Αγγλια μεσο του κολλητου μου που μενει εκει.. Παραγγειλα το 32αρι σε λευκο εφτανε 606λιρες=704e αλλα λογο συναλαγματος την ημερα που πηγα εγω να του βαλω τα χρηματα στο λογαριασμο του μου εφτασε 711e συν τα εξοδα της εθνικη 35e :S .Χρονος παραδοσεις 2 εβδομαδες σχεδον λογο μεγαλης ζητησης.

 

( Y.Σ Απο καταστημα apple store και του ειπαν οτι ειναι Unlock και θα δουλευει με ελληνικη sim)

Για να δουμε.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Στο Las Vegas εχει Apple Store μεσα σε Maill. Ψάξε το στο site της Apple... Θα σε συμβούλευα να μη το αγοράσεις κλειδωμένο γιατί είναι άγνωστο εάν θα μπορέσει ποτέ να ξεκλειδωθεί.

 

Γεια χαρα, φιλος μου δουλευει αυστραλια και εφερε ενα iphone 4 απο κει δεν δουλευε ελληνικη καρτα... Το μονο πραγμα που εκανε ηταν να παρει ενα τηλ στο καταστημα που το πηρε στην Αυστραλια και τους ειπε δεν μπορω να το δουλεψω στην ελλαδα γιατι ειναι κλειδωμενο μεσα σε ενα τεταρτο το iphone ειχε γινει unlock.. Κ το δουλευει κανονικοτατα ο αδερφος του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...