Jump to content

Polls @ myphone.gr: iPhone 4S, αποτυχία ή... (προ)μελετημένη επιτυχία;


saliez
 Κοινοποίηση

Μείνατε ικανοποιημένοι από το καινούριο iPhone; Θα το αποκτήσετε;  

701 members have voted

  1. 1. Μείνατε ικανοποιημένοι από το καινούριο iPhone; Θα το αποκτήσετε;

    • Ναι θα το πάρω
      72
    • Μάλλον, δεν ξέρω
      42
    • Όχι σίγουρα
      370
    • Θα περιμένω το επόμενο iPhone
      186
    • Δεν ξέρω, δεν απαντώ
      31


Recommended Posts

Εχω το 4. Δεν υπαρχει λογος να παρω το 4s. Εαν βγει το 5 του χρονου και εχει αξιοσημειωτες αλλαγες τοτε ισως ναι..
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το iphone 2G, to 3G, το 3GS είχαν σχεδόν το ίδιο σχήμα... Δεν αλλάζει το design η apple ανα μοντέλο για να περιμένει ο κόσμος να βγει ξαφνικά ο διάδοχος του 4 εντελώς αλλαγμένος.

Το ίδιο κάνει και στους φορητούς και τους σταθερούς.

 

Επίσης ένας φορητός μπορεί να είναι κορυφαίος και να έχει 15 ίντσες. Για να γίνει ακόμα καλύτερος δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάει στις 17 ίντσες...

Link to comment
Share on other sites

Το iphone 2G, to 3G, το 3GS είχαν σχεδόν το ίδιο σχήμα... Δεν αλλάζει το design η apple ανα μοντέλο για να περιμένει ο κόσμος να βγει ξαφνικά ο διάδοχος του 4 εντελώς αλλαγμένος.

Το ίδιο κάνει και στους φορητούς και τους σταθερούς.

 

Σωστος.

 

Επίσης ένας φορητός μπορεί να είναι κορυφαίος και να έχει 15 ίντσες. Για να γίνει ακόμα καλύτερος δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάει στις 17 ίντσες...

 

Ασε που για να λεγεται "φορητος" πρεπει να ειναι μεχρι 15''

Link to comment
Share on other sites

Κάθε λίγο και λιγάκι νέο μοντέλο για να ληστεύουν τον κόσμο με το γάντι, συγνώμη τα ζώα ήθελα να πω.:rolleyes:

 

Για την Samsung και την HTC αναφέρεσαι? :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης ένας φορητός μπορεί να είναι κορυφαίος και να έχει 15 ίντσες. Για να γίνει ακόμα καλύτερος δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάει στις 17 ίντσες...

Ναι, το είπα και εγώ πιο πριν αυτό.

Μιλώντας πολύ σοβαρά τώρα, δεν πιστεύω ότι ολόκληρο το οικοσύστημα των idevices και τα συγκριτικά του πλεονεκτήματα, γκρεμίστηκαν για μισή ίντσα οθόνης λιγότερο.... Απλά, κάποιοι έχουν πάτημα για να κράξουν. Δεν μπορούν να πούν για τον επεξεργαστή, δεν μπορούν να πούν για την κάμερα, λένε για το μέγεθος της οθόνης....

Άλλο είναι το θέμα αν αξίζει η αναβάθμιση από το 4 στο 4s. Προσωπικά το θεωρώ πολυτέλεια, μια πολυτέλεια που θέλω να επιτρέψω στον εαυτό μου.

Για το τι θα κάνουν όμως οι περισσότεροι, δεν έχω καμία αμφιβολία. Εδώ πουλούσαν τα μαύρα 4άρια για να πάρουν τα λευκά, δεν θα κάνουν το ίδιο για να πάρουν το 4s?????

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για 'μένα παιδιά πιστεύω πώς το μόνο παραπάνω που θα ήθελα να έιχε είναι η RAM των 512MB σε 1GB ή 1.5.Παρ'όλα αυτά μου φαίνονται ικανοποιητικά τα χαρακτηριστικά του.Σαφώς σε συνδυασμό με το εκπληκτικό του λογισμικό θα είναι άξιο σαν συσκευή εβελπιστώ.Απο 'κει και πέρα όταν κυκλοφορήσει,αν το κόστος του παίξει σε φυσιολογικά πλαίσια θα το έπαιρνα.Το κάτι ακόμα καλύτερο προφανώς είναι στρατηγική όπου θα δώσει η Apple στο επόμενο iPhone.Οπότε για τους λόγους της μας έδωσε αυτό για την ώρα που δίχνει πολύ δυνατό

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Για τα 8mp δεν μιλάει κανείς αν είναι λιγα ή οχι, Φοβούνται βεβαια :D. Πιστευω οτι το νεο 4S ειναι οτι καλυτερο για ΟΛΟΥΣ. Σου δινει τοσες επιλογες πλεον η Apple. Στην Apple πρεπει να κοιτας ολο το πακετο και οχι τη συσκευη. Νομιζω δεν θα αντεχαμε αλλο boom σε μια μερα.

iCloud, Siri, 4S. Τι να πουμε και εμεις με το Νοκια μας :D.

"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

iPhone κάθε δυο χρόνια για μένα. Για να βλέπεις και μεγάλες διάφορες απο την συσκευή που είχες με την καινούργια.

 

Συμφωνω κι εγω μαζι σου. Το μονο που με "χαλασε" ειναι οτι οι διαστασεις της οθονης εμειναν ιδιες, κατα τ'αλλα ειναι η μονη εταιρεια που δεν απαξιωνει τις συσκευες της. Γιατι στο κατω-κατω και να μου περισσευουν χρηματα δεν γουσταρω να ειμαι "υποχρεωμενος" να αλλαζω καθε χρονο συσκευη.

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είπα και εγώ πιο πριν αυτό.

Μιλώντας πολύ σοβαρά τώρα, δεν πιστεύω ότι ολόκληρο το οικοσύστημα των idevices και τα συγκριτικά του πλεονεκτήματα, γκρεμίστηκαν για μισή ίντσα οθόνης λιγότερο.... Απλά, κάποιοι έχουν πάτημα για να κράξουν. Δεν μπορούν να πούν για τον επεξεργαστή, δεν μπορούν να πούν για την κάμερα, λένε για το μέγεθος της οθόνης....

Άλλο είναι το θέμα αν αξίζει η αναβάθμιση από το 4 στο 4s. Προσωπικά το θεωρώ πολυτέλεια, μια πολυτέλεια που θέλω να επιτρέψω στον εαυτό μου.

Για το τι θα κάνουν όμως οι περισσότεροι, δεν έχω καμία αμφιβολία. Εδώ πουλούσαν τα μαύρα 4άρια για να πάρουν τα λευκά, δεν θα κάνουν το ίδιο για να πάρουν το 4s?????

 

Γιάννη τελικα ξέρουμε τι ran έχει;

Αν παρέμεινε στα 512ΜΒ δεν θα σε συμβουλευα να το πάρεις.

 

Εγω πάντως το έλεγα απο πολυ νωρίς οτι δεν θα το αγοράσω αν παραμείνει στις 3.5"

Για κάποιους είναι σημαντικό το μέγεθος οπως και κάποια αλλα πράγματα που έχουν καταντήσει εμμονή για την apple. Οπως οι ρυθμίσεις που είναι χαμένες βαθιά ενω θα μπορούσαμε να έχουμε σε official κάτι σαν το sbsettings.

 

Λέμε η apple έχει καθιερώσει την πλήρη αναβάθμιση κάθε 2 χρόνια. Στην περίπτωση του ipad2 γιατι δεν εγινε ετσι και έδωσαν ενα πανέμορφο αποτέλεσμα με τις βελτιώσεις εκει που χρειάζονταν;

 

Για τις πωλήσεις του i4s έχω πει απο την αρχη οτι θα είναι έξω ίσου καλές και το αιτιολόγηση.

 

 

Sent from my iPhone

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://www.iphonejailbroken.net/2011/10/apple-to-exchange-your-used-iphone-4-for-200.html

 

Μακαρι να βλεπαμε κατι παρομοιο στην ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη τελικα ξέρουμε τι ran έχει;

Αν παρέμεινε στα 512ΜΒ δεν θα σε συμβουλευα να το πάρεις.

 

Εγω πάντως το έλεγα απο πολυ νωρίς οτι δεν θα το αγοράσω αν παραμείνει στις 3.5"

Για κάποιους είναι σημαντικό το μέγεθος οπως και κάποια αλλα πράγματα που έχουν καταντήσει εμμονή για την apple. Οπως οι ρυθμίσεις που είναι χαμένες βαθιά ενω θα μπορούσαμε να έχουμε σε official κάτι σαν το sbsettings.

 

Λέμε η apple έχει καθιερώσει την πλήρη αναβάθμιση κάθε 2 χρόνια. Στην περίπτωση του ipad2 γιατι δεν εγινε ετσι και έδωσαν ενα πανέμορφο αποτέλεσμα με τις βελτιώσεις εκει που χρειάζονταν;

 

Για τις πωλήσεις του i4s έχω πει απο την αρχη οτι θα είναι έξω ίσου καλές και το αιτιολόγηση.

 

 

Sent from my iPhone

 

Δεν ξέρω καθόλου τι ραμ θα έχει. Μάλλον 512 πιστεύω.

Προσωπικά, το μέγεθος της οθόνης δεν με χαλάει. Το ότι δεν προσαρμόζεται το κείμενο στο μέγεθος της οθόνης , αυτό με χαλάει.

Δεν ξέρω ακόμη τι θα πάρω Κωστή, αλλά έχω βολευτεί με το itunes και την ποιότητα του 4αριού, και δεν θα ήθελα να ξεβολευτώ...:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ότι και αν λέμε εμείς ...

είτε σαν apple fanboys είτε σαν apple haters....

καλό θα ήταν να δούμε και την αντίδραση του "κόσμου" στην παρουσίαση προχθές.

Μην ξεχνάτε πως μιλάμε για κόσμο που ζει και αναπνέει για τέτοια events, που "ψάχνει" την παραμικρή αφορμή

να ξεσπάσει σε χειροκροτήματα και ιαχές πανηγυρισμών !

Ήταν η πρώτη φορά που κάτι τέτοιο δεν συνέβει και αυτό λέει πολλά !!!

Μπορεί κάποιος να πεί πως φταίει πως ο Cook δεν παρουσιάζει σαν τον Jobs.

Η ακόμα πως και οι ίδιοι οι ανθρωποι της apple που παρουσίαζαν δεν ήταν εκεί 100% γιατί ήξεραν πως ο Steve είναι στην ουσία ετοιμοθάνατος....

(αλήθεια ? πιστεύετε πως δεν το ήξεραν μέρες τώρα πως ο Steve είναι στα τελευταία του ?

Είμαι σίγουρος πως το είχαν περιλάβει στην "προετοιμασία" και του νέου iphone αλλά και του γενικότερου πλάνου της εταιρίας...)

το βασικό όμως πιστεύω ήταν το γεγονός πως περίμεναν κάτι πιο εντυπωσιακό και δεν το είδαν ...

Link to comment
Share on other sites

Ψήφησα ότι θα το αγόραζα αν και δεν υπάρχουν τα χρήματα, για να δηλώσω ότι η συσκευή συνεχίζει να είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά σαν σύνολο. Βέβαια αν έβγαινε μια δεύτερη συσκευή με τα χαρακτηριστικά του παλιού 4 και 4 ίντσες οθόνη θα το προτιμούσα από το καινούργιο, καθότι το iPhone μου (3GS) έχει αντικαταστήσει το macbook μου κατά 90% και η χρήση μιας μεγαλύτερης οθόνης θα βοηθούσε πάρα πολύ.

 

Υπάρχει περίπτωση να γνώριζαν την κατάσταση του Στήβ και να έκοψαν την παρουσίαση μιας δεύτερης συσκευής για να μην επισκιαστεί η επιτυχία του από τον ενδεχόμενο θάνατο του Στήβ. Δεν εξηγείται αλλιώς στο 70% της παρουσίασης να μας μιλάνε για την ιστορία της apple. Ίσως σύντομα να έχουνε νέα παρουσίαση μέσα στο 6μηνο για iPhone. (i wish) :X

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ αν κάποιος θυμάται τις αντιδράσεις μετά την παρουσίαση του 3gs, ας μας πει. Πιστεύω θα ήταν ανάλογες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ αν κάποιος θυμάται τις αντιδράσεις μετά την παρουσίαση του 3gs, ας μας πει. Πιστεύω θα ήταν ανάλογες.

 

Δεν θυμαμαι τις αντιδρασεις οταν παρουσιαστηκε το 3gs αλλα ειναι πολυ ευκολο να θυμηθουμε τις αντιδρασεις οταν παρουσιαστηκε το ipad2.Ολοι γκρινιαζανε γιατι δεν ειχε retina,για την καμερα για την ραμ και σχεδον ολοι ελεγαν οτι αν εχεις το πρωτο ipad δεν αξιζει η μεταβαση στο 2 και οτι καλυτερα να περιμενουμε το 3 που θα εχει πραγματικα μεγαλες αλλαγες.

Το ipad2 στην πραξη ομως ηταν πολυ καλυτερο απο το 1 και οσο για της πωλησεις.....εφευγαν σαν ζεστα ψωμακια!!!

Εγω νομιζω το ιδιο θα γινει και με το iphone 4s.

Link to comment
Share on other sites

Για μια εταιρεία σαν την Apple, που είχε ως μότο της το Think Different, το 4S είναι δυστυχώς μία από τα ίδια.

Πατώντας στην εμπορική επιτυχία του 4, του κάνει ένα μικρό lifting και βουαλά.

Για όσους έχουν(/με) ζήσει τα mac προιόντα της αυτό δε νομίζω να είναι άγνωστη ποσότητα. Σε κάθε ανανέωση iMac, Macbook, κ.ά δίνει μοναχά μία ανανέωση χαρακτηριστικών και ανά 3,4 ανανεώσεις κάνει ριζική αναβάθμιση προιόντος.

Ίσως ο κόσμος ο περισσότερος τη γνώρισε μέσω του iPhone οπότε μη συνηθισμένος σε τέτοια πρακτική και μη θυμόμενος το 3G-3GS λόγω του ότι το 3άρι δεν είχε την απήχηση του 3GS, απογοητεύτηκε.

 

Δεν είναι κακό τηλέφωνο το 4S, είναι ότι καλύτερο κάτω απο τις 4 ίντσες. Απλά για μία εταιρεία που έχει ως σημαία την καινοτομία, δεν είδαμε κάποια καινοτομία πέρα του Siri.

 

Για μένα μεγαλύτερη απογοήτευση από τη μη ριζική ανανέωση του iPhone, είναι το αναμάσημα του iOS, 5 χρόνια μετά την αρχική παρουσίαση.

Το κακό είναι ότι για την ώρα δεν υπάρχει σοβαρός ανταγωνισμός. Το Android έχει αποκτήσει μεγάλη βάση χρηστών αλλά είναι ακόμη Ο αχταρμάς και το βλέπω να μένει έτσι, το μοναδικό ελπιδοφόρο Μeego σβήνει πριν βγει στην αγορά, το WebOS σκοτώθηκε για τα καλά και ποτέ δεν έγινε αυτό που μπορούσε και τα WP είναι για όποιον τολμηρό θέλει να δοκιμάσει την τύχη του με τη MS.

 

Άρα για καταναλωτές που ψάχνουν κάτι καινοτόμο πρέπει να γυρίσουμε στο 2007 και το πρώτο iPhone. Όσοι την ψάχνουν γενικά καλύτερα να αγοράσουν μια midrange πρόταση καλοδουλεμένη και να περιμένουν να δώσουν τα χρηματά τους σε αυτόν που πραγματικά θα τα αξίζει.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν με εντυπωσιασε...θα περιμενω το επομενο..το μονο που μου αρεσε ηταν το siri

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι το 4S οπως και καθε νεο iphone που βγαινει θα κανει τις αναμενομενες πωλησεις.Τωρα για το θεμα των χαρακτηριστικων δεν νομιζω οτι υπαρχει η παραμικρη αμφιβολια οτι ο επεξεργαστης του ειναι ικανος να κανει τα παντα (και μαλλον πιο ευκολα απο τις σημερινες top android συσκευες) με τις ευλογιες του iOS.Προσωπικα δεν θα το αγοραζα οπως δε θα αγοραζα κανενα κινητο με οθονη μικροτερη των 4 ιντσων,αλλα αυτο ειναι ενα προσωπικο κρητιριο για τον εκαστοτε καταναλωτη και επομενως δε νομιζω οτι αποτελει κριτηριο ικανο για να κρινει την εμπορικη του επιτυχια ή αποτυχια.Ποτε δεν υπηρχαν ουτε υπαρχουν ουτε θα υπαρχουν καταναλωτες που προτιμουν μονο μικρα κινητα ή μονο μεγαλα κινητα.Ενταξει οι 4 ιντσες ειχαν ρευμα τελευταια αλλα και το iphone ειχε ρευμα ανεκαθεν. Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω το εξής απλό πράγμα: Για πόσα κινητά φτιαχνονται polls στο forum για το αν ικανοποίησε τους υποψήφιπυς αγοραστές και λοιπά; Ε απλά ο ντόρος έχει γίνει ήδη όλοι μιλανε για αυτό θετικά ή αρνητικά και θα πιάσει στην αγορά. Όχι τόσο στους iphone 4 χρήστες μάλλον, εγώ προσωπικά δεν θα διέθετα λεφτά φέτος θα περίμενα το 6 (αν έβγαινε το 5 τώρα) καθώς σκεφτόμουν να παίρνω iphone ανά δύο μοντέλα. Στο φινάλε ας περιμένουμε να βγει στην αγορά να δούμε στην πράξη, υπομονή λίγες μέρες :)
Link to comment
Share on other sites

Για μια εταιρεία σαν την Apple, που είχε ως μότο της το Think Different, το 4S είναι δυστυχώς μία από τα ίδια.

Ποσες διαφορες ειχε το 3g απο το 2g?

Το 3gs απο το 3g? το 4 απο το 3gs?

 

Η απλ εχει το δικο της προγραμματισμο και κανει τα δικα της μικρα μικρα βηματακια καθε φορα. Ουτε κυνηγαει κανεναν, ουτε και τρεχει μη την πιασουν.

Ο λογος φυσικα για αυτο ειναι οτι εχει το δικο της λογισμικο και επομενως, καθε συγκριση ειναι ατυχης. Αν καποιος θελει το λογισμικο της απλ, δεν μπορει να το βρει αλλου. Επομενως, θα "υποστει" και το hw της. Το οποιο ομως hw, φροντιζει παντοτε να δενει αριστα με το sw.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το μεγάλο βήμα μετά το αρχικό το έκανε με το 4αρι. Τα αλλα βελτίωναν τα πράγματα αλλά ίσχυε και το κάθε δεύτερο μοντέλο.

Εγώ γνωρίζω ότι η Apple κινείται έτσι, διότι δεν τη γνώρισα μέσω του iPhone αλλά ο περισσότερος κόσμος που την έμαθε από αυτό ή για αυτό περίμενε να συμπεριφέρεται σαν LG, Samsung, Nokia κλπ.

 

Έκανα και σε άλλο θέμα πρόβλεψη ότι σιγά σιγά θα χάσει το momentum που έχει στα κινητά και θα γίνει λίγο πιο niche παίκτης όχι γιατί θα αλλάξει κάτι αλλά θα στραφεί αλλού ο κόσμος. Αν δούμε πόσο καιρό κυριάρχησε η N Series πχ. μπορούμε να δούμε για πόσο καιρό θα παραμείνει trend setter το iPhone. Πιστεύω πως η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε.

 

Δε με στεναχωρεί καθόλου κάτι τέτοιο γιατί πάντα ήθελα το διαφορετικό μέσα στα προιόντα της και όλα αυτό το mainstream με τα iPhone, iPad με έχει ξενίσει σα παλιό της καταναλωτή αλλά σίγουρα ο πολύς κόσμος θα γκρινιάξει και κυρίως οι μέτοχοι. Ας ξαναγίνουμε μια μικρη, δεμένη κοινότητα όπως παλιά, δε βλέπω το άσχημο :O.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το περιμένουμε αφού πρην το καλοκαίρι η apple έδινε σε devs iPhone 4 με cpu τον a5 αλλα και γιατί δεν αλλάζει εύκολα τα design της και τις λογικές της,όπως πχ ότι το κινητο έχει μικρή και το tablet μεγάλη οθόνη.Πάντως το iPhone 4s θα εκτοξεύσει το jailbreak μιας και ήδη ο Siri δουλεύεται απο devs για να περάσει στο iPhone 4,στο iPad 2 μου πάντως όταν βγει θα το χαρώ αρκετά:) Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το μεγάλο βήμα μετά το αρχικό το έκανε με το 4αρι. Τα αλλα βελτίωναν τα πράγματα αλλά ίσχυε και το κάθε δεύτερο μοντέλο.

Εγώ γνωρίζω ότι η Apple κινείται έτσι, διότι δεν τη γνώρισα μέσω του iPhone αλλά ο περισσότερος κόσμος που την έμαθε από αυτό ή για αυτό περίμενε να συμπεριφέρεται σαν LG, Samsung, Nokia κλπ.

 

Έκανα και σε άλλο θέμα πρόβλεψη ότι σιγά σιγά θα χάσει το momentum που έχει στα κινητά και θα γίνει λίγο πιο niche παίκτης όχι γιατί θα αλλάξει κάτι αλλά θα στραφεί αλλού ο κόσμος. Αν δούμε πόσο καιρό κυριάρχησε η N Series πχ. μπορούμε να δούμε για πόσο καιρό θα παραμείνει trend setter το iPhone. Πιστεύω πως η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε.

 

Δε με στεναχωρεί καθόλου κάτι τέτοιο γιατί πάντα ήθελα το διαφορετικό μέσα στα προιόντα της και όλα αυτό το mainstream με τα iPhone, iPad με έχει ξενίσει σα παλιό της καταναλωτή αλλά σίγουρα ο πολύς κόσμος θα γκρινιάξει και κυρίως οι μέτοχοι. Ας ξαναγίνουμε μια μικρη, δεμένη κοινότητα όπως παλιά, δε βλέπω το άσχημο :O.

 

Εντάξει Παύλο, το πήγες πολύ μακριά...Κατά τα άλλα, ναι, το 4άρι ήταν το μεγάλο βήμα, αλλά και πάλι δεν ήταν μπροστά από τον ανταγωνισμό με τον υποχρονισμένο Α4 και τα 512 ράμ. Για την ακρίοβεια ήταν ελάχιστα πίσω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλά η samsung βγάζει κινητό με οθόνη amoled που τσακίζει και διπλώνει, η sharp με 12mp κάμερα, η lg και η htc με οθόνες και κάμερες 3d, η motorola με προεκτάσεις για webtop tv και netbook και αναρωτιόμαστε ακόμα αν ο διπύρηνος επεξεργαστής του 4s άφησε ανεκπλήρωτες προσδοκίες?? :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένοι άθελα τους χρησιμοποιούν την λέξη καινοτομία χωρίς να ξέρουν τι σημαίνει.

Όχι καινοτομία δεν είναι όταν πας από τα 2mpx στα 10. (Καινοτομία ήταν όταν βγήκαν τα πρώτα κινητά με κάμερα, από κει και πέρα η αύξηση των mpx και της ποιότητας ήταν θέμα χρόνου)

Όχι καινοτομία δεν είναι οι 5 ίντσες. (Είναι αυτονόητο ότι αν μπορείς να έχεις κινητό με 3 ίντσες μπορείς και με 5. Καινοτομία ήταν όταν βγήκαν τα πρώτα κινητά με έγχρωμη οθόνη ποιότητας οθόνης υπολογιστή - ανεξάρτητα από την ανάλυση)

Όχι καινοτομία δεν είναι όταν πας από 2 στους 4 ή στους 6 πυρήνες. Είναι κοινή λογική ότι σιγα σιγα θα γίνει και αυτό.

Ούτε όταν πας από τα 512 μνήμη στα 1 ή 2 γίγα.

 

Με λίγα λόγια καινοτομίες στο hardware δεν έχουν γίνει εδώ και καιρό από καμία εταιρία. Μην μπερδεύετε την φυσική εξέλιξη της τεχνολογίας με την καινοτομία.

Δεν γίνεται ούτε η apple ούτε καμία άλλη εταιρία να καινοτομεί κάθε τρεις και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...