Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαποια εφαρμογη στο προκαλει.

Κατεβαζεις αυτο και την βρισκεις :)

https://market.android.com/details?id=com.brosmike.airpushdetector&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5icm9zbWlrZS5haXJwdXNoZGV0ZWN0b3IiXQ..

 

Να σαι καλα κατι τετοιο εψαχνα. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου σε ευχαριστώ για τα λινκ δεν μπορεσα να τα βρω χρονο να τα δω αυτες τις μερες λογω δουλειάς αλλα με την πρωτη ευκαιρία θα τα ριξω μια ματια!:)

παντως εχω θεμα με τον cf root..

κοιταξε τι αποτελέσματα ειχα παλι σημερα με τον τουρκο...

τα κοιταω τα ξανακοιταω και δεν μπορω να το πιστεψω..

 

***freddaraaaa**** μου...!!!! Καλησπερα....!!!

 

 

Mε ΤΟΥΡΚΟ 2.4 μου εισαι...???

 

Και με sheduler / bfq....???? governor / conservative...????

Και Mhz 200min / 1200max και ρευματα απειραχτα....???? :lol:

 

Γιατι δεν νομιζω να εισαι με αυτα...

Για πες μας ρε Μορτηηη....!!!

 

Γιατι αμα μου πεις Ναι....!!!! Θα με κανεις να σε ανεβασω "screenshots" που δεν θα σου αρεσουν πολυ...!!!:lol::p

Και απο το "λειτουργια με μπαταρια" που λεει, να μας ανεβασεις κανενα.....

Και αμα μου βγαλεις και απο "batterystats" θα εισαι Θεος..... Να δουμε τι "Voodoo",συμβαινει εκει περα...:bl

 

Και σε εχει πεθανει στο "drain"....:p:lol: Εισαι καλα ρε fredda....

 

Aν ακομα υπαρχουν πολλοι... Που θελουν να δωσουv "ξυλο & πετρες" στον ΤΟΥΡΚΟ....!!!! Αλλα με τον 2.4 θα τους κλεισει το στομα....Θελω να πιστευω... Για λιγο τουλαχιστον...!!!! 1300 Σελιδες εχει χτισει εκει περα.... Και το αποσταγμα ειναι "ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ"...!!!!!

Ειναι επιστημονας ο ανθρωπος.... Και ας θελουν καποιοι να τον σκοτωσουν για το ρισκο του...!!!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι fujitsu!

Πάτα *#34971539# και σε νιάζουν ή 1η και η 3η επιλογή

 

Όλοι αυτοί οι dialer codes υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένοι; Πως τους βρίσκετε έχω την απορία...

 

Με την ευκαιρία fujitsu έχω και αν και μικρή χρήση βίντεο δεν έχω παρατηρήσει κάτι κακό.

 

Με lg camera πάντως έχω τραβήξει συναυλία σε εσωτερικό χώρο και ο ήχος ήταν μια συνεχόμενη παραμόρφωση από την οποία δεν καταλάβαινες τίποτα. Πιθανά να έφταιγε το θέμα συναυλία σε εσωτερικό χώρο (κύτταρο) γιατί έξω μια χαρά βίντεο έχω βγάλει

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by labrosg

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια χτες το βραδυ αφησα το κινητο στο 98% και μετα απο 10 ωρες που το ειδα ειχα 91%.Ειναι φυσιολογικο αυτο?Μηπως φταει που εκανα wipe batterystars πριν απο 2 μερες και δεν εχει προλαβει να κανει αρκετουσ κυκλους φορτισης η μπαταρια???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια χτες το βραδυ αφησα το κινητο στο 98% και μετα απο 10 ωρες που το ειδα ειχα 91%.Ειναι φυσιολογικο αυτο?Μηπως φταει που εκανα wipe batterystars πριν απο 2 μερες και δεν εχει προλαβει να κανει αρκετουσ κυκλους φορτισης η μπαταρια???

 

οχι φιλε δεν ειναι φυσιολογικο γιατι το 60% του λειτουργικου ειναι παρα πολυ....καποια εφαρμογη σου κανει τη ζημια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν ειναι φυσιολογικο γιατι το 60% του λειτουργικου ειναι παρα πολυ....καποια εφαρμογη σου κανει τη ζημια...

 

Και εμενα δεν μ φανηκε καθολου φυσιολογικο...Πως μπορω να την βρω??Παντως οταν το ανοιξα και ειχα 91 επειδη εχω στον twlauncher να μου βαζει την κοκκινη κουκιδιτσα στα προγραμματα που τρεχουνε,αυτα που τρεχανε ηταν το email,latitube,social hub,places,χαρτες,market,πλοηγηση,dsp manager για τον ηχο,facebook,poweramp και το make ur clock αν το ξερετε που φτιαχνεις το ρολοι οπως θες... Βεβαια αυτη την στιγμη που μιλαμε απο 60% εχει πεσει σε 22% αλλα και παλι μου φενεται πολυ...

Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

Tην Καλημερα μου σε ολα τα Αγαπητα Μελη & χρηστες...!!! Αλλα και στους Αξεπεραστους ΟΜΕGAITES που μου CheckRomtsoutsounizoun τωρα τελευταια.... Αλλα εχει ο καιρος γυρισματα....!!! (gorgiosaloniko hioumor...!!!)

 

Και ενα τραγουδακι / μαντιναδα, απο την Ομορφη ΚΡΗΤΗ που λατρευω...!!! Για να βαλουμε και λιγο ηχο στην αναγνωση μας...!!!)

http://www.youtube.com/watch?v=bHXYNVPL6Ww

 

Πρωτα ας δωσουμε μια απαντηση στον Απεγνωσμενο Φιλο *k0stas1988* που καταλαβαινω την ΤΑΡΑΧΗ του..:cry:

 

(Και αν καταφερω και βρω χρονο σημερα,θα απαντησω και στα ερωτηματα που εχουν τεθει παραπανω...!!! & απο τον καλο φιλο *earchon*...!!!)

 

{ Εχει πεσει τελεσιγραφο απο το ταλαιπωρημενο Μαρακι εδω και 2,5 συναπτα ετη...!!!! }

 

-Αν και αυτο το Σαβατο σε δω να κατσεις στο (P.C) και σε αυτα τα (Μyphone forumiaaa) που μου λες....

Απο αυριο να σου μαγειρευουν αυτοι τις Μπριζολες σου.....!!!!!

 

Ειπε...!!!!

 

Μηπως ειναι κανεις προθυμος....??? :lol::p Και με Αυγα βολευομαι εγω...!!!!

 

Ειπε και αλλα πολλα...!!! Αλλα μην πλατειασω,γιατι σαν Αντρες με καταλαβαινεται....Ισως αν δω οτι ειμαστε πολλοι,στο μελλον θα το ανοιξω αυτο το ρημαδι το -thread- με το αναλογο Θεμα,να λεμε τον Πονο μας....!!!!:lol::p

 

Στο θεμα....!!!

 

Καλη μου Αγορινα *k0stas1988*....!!!

 

Θα πας εδω που θα σε στειλω.... [ http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9100.htm ]

 

Θα κανεις (Register στο Site) και θα κατεβασεις ενα { by samfirmware / firm } της επιλογης σου...!!! {κατα προτιμηση σου}.

Αλλα καπου εκει θα βρεις και ενα αρχειο (.pit),μετα το ξεζιπαρισμα του αρχειου {.rar} που θα κατεβασεις....!!!!

{passwοrd ξεζιπαρισματος = samfirmware.com)

 

XΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΑΜΕΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ....!!!!!

 

Αν λοιπον καταφερεις απο εκει που σου στελνω,να βρεις στο { by Samfirmware / firm } που θα κατεβασεις το (.PIT) αρχειο,θα προχωρησεις στα παρακατω.

(π.χ { I9100XXKI3 ## & DOWNLOAD} θα σου γραφει εκει στο { Site - Samfirmware } στο μεσω της ιστοσελιδας περιπου,Στον πινακα επιλογων (Europe Samsung I9100 Firmwares....). Επελεξε αυτο,στο προτεινω...Εχει αυτα που θα σου αναφερω..).

 

*EDIT* / Σαν δευτερη επιλογη να πας εδω απο κατω,αν τα βρεις σκουρα με την SAMFIRMWARE και τις επερχομενες αλλαγες τους....!!!

Αλλα μονο σαν δευτερη επιλογη...!!!

Εδω θα πας κατευθειαν στο {download του by Samfirmware / firm,I9100XXKI3.rar | 282 MB},που σου αναφερω πιο πανω...!!!

 

http://hotfile.com/dl/130600047/b70801e/I9100XXKI3.rar.html

 

{ passwοrd ξεζιπαρισματος = samfirmware.com }

 

Eδω ομως οπως καταλαβαινεις,δεν θα εχεις την δυνατοτητα να επιλεξεις το (version firmware ) της αρεσκειας σου....!!!!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

< PART 2 >

Aν λοιπον τα καταφερεις,Θα αλλαξεις λιγο τον τροπο που -flashareis- μεχρι σημερα...!!!

 

Μεσα σε αυτο το αρχειο {.rar} που θα κατεβασεις,θα υπαρχουν μετα το ξεζιπαρισμα του,τα 4 αρχεια {+ 1.85 Odin} που χρειαζεσαι για το προβλημα σου...!!!! (Και αυτο ισχυει για την δικη σου προβληματικη κατασταση και μονο...ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ..!!!)

 

Μεσω (1.85 Οdin) λοιπον, θα τοποθετησεις τα αντιστοιχα αρχεια,στην θεση που πρεπει....!!!!

(Π.χ αν εχεις τα εξης αχρεια..!!!)

 

α)CODE_I9100XXKI3_ ταδε...Στην Θεση PDA...!!!

β)MODEM_I9100XXKI3_ταδε...Στην θεση PHONE...!!!

γ)GT-I9100-CSC-MULTI_ταδε...Στην θεση CSC...!!!!

δ) :!: u1_02_20110310_emmc_EXT4.pit....ταδε :!: ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ PIT...!!!! :!:

 

Θα προχωρησεις κατα τα γνωστα,σε σχεση με το -flasharisma-(download mode)...!!!!!

AΛΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΙΚΑΡΙΣΜΕΝΟ (στο 1.85 Odin,πανω αριστερα) ΚΑΙ ΤΟ (Re-Partition) ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΚΛΑΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ -flasharismatos- ΔΕΝ ΤΟ ΤΙΚΑΡΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ...{ αφου δεν μας χρειαζεται το (.pit) αρχειο...}.

 

Αλλα στην δικη σου περιπτωση,,αυτο ειναι αναγκαιο...!!!! + τον bootloader που θα περασει,αλλα μην σε νοιαζει εσενα αυτο...!!!

 

Μετα θα ακολουθησεις τα γνωστα...!!! Σε σχεση με το -flasharisma-...!!!!

Σου εγγυωμαι σε ποσοστο κατα 99.9% ...Οτι το προβλημα σου θα λυθει...!!!

 

Εννοειτε πως εχεις (drivers Kies) στο (P.C) σου...Και ολα τα σχετικα και απαραιτητα...!!!

Ολα οσα σου ανεφεραν τα προηγουμενα Αγαπητα Μελη τα θεωρω σωστα...!!! (Ο φιλαρακος **parafron4** & (*le_bron* Ισως αυτο που γραφει,θα μπορουσε να ειναι το προβλημα σε μεγαλο ποσοστο 95% και πανω..!!! Δεν ξερω ακριβως τι -formatia- εκανες) & *Sol_ballads* & *nnik_1969* & *Prattein_Aloga* και φυσικα ο *Sofos* της παρεας μας,που εχω καταχραστει την -postografia- του..)

 

(Αλλαγη {P.C} & {Kies} & {USB} κ.τ.λ.) θα μπορουσαν να συνδιαστουν οι προτασεις...!!!)

 

Αλλα θερμη μου παρακληση Αγαπητε μου θα ηταν...!!! Αν θελεις να ξεκινησεις με αυτο που σου προτεινω και εν συνεχεια να πραξεις τα δεοντα...(προτεινομενα).

 

Mετα το {flasharisma- του -by Samfirmware version} με το {.pit } αρχειο που θα επιλεξεις...!!!

Και εφοσον λυθει το προβλημα σου....!!! Μπορεις να προχωρησεις στην αλλαγη (official Rom & Custom Rom) της αρεσκειας σου...!!!!

 

Επισης σου προτεινα να αλλαξεις τον τροπο -flasharismatos- σου, σε σχεση με τον καθιερωμενο πολυ σωστο και ακριβη τροπο,του Αξεπεραστου και πολυ Αγαπητου {Editor in Chief} & Μεντορα μου ***saliez*** (ανευ συγκαταθεσης του Μεντορας μου),

 

MONO ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...!!!

 

Ευχομαι να πανε ολα καλα...!!!! Θα περιμενω Νεα σου...(αλλα και p.m σου,αν το πραμα σε παιδεψει παραπανω)

 

Φιλε **gorgiosalon** ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΑΑΑΑΑΡΑ ΠΑΑΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ γι'αυτο το --κατατοπηστικοτατο --ποστ-- σου που μου εδωσε τη -->ΛΥΣΗ<-- σ'ενα παρομοιο προβλημα με του φιλου *k0stas1988* που ειχα...!! Πραγματικα οτι και να πω ειναι λιγο πολυ λιγο.... Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια χτες το βραδυ αφησα το κινητο στο 98% και μετα απο 10 ωρες που το ειδα ειχα 91%.Ειναι φυσιολογικο αυτο?Μηπως φταει που εκανα wipe batterystars πριν απο 2 μερες και δεν εχει προλαβει να κανει αρκετουσ κυκλους φορτισης η μπαταρια???

 

οχι φιλε δεν ειναι φυσιολογικο γιατι το 60% του λειτουργικου ειναι παρα πολυ....καποια εφαρμογη σου κανει τη ζημια...

Συγγνώμη αλλά πτώση της μπαταρίας από 98% σε 91% μέσα σε 10 ώρες με ενεργοποιημένο το δίκτυο δεν είναι καλά; Εκτός κι αν δεν έχω καταλάβει που βλέπετε το πρόβλημα.

 

Γενικά μπορεί κάποιος να παραθέσει screenshot ή έστω ως τιμές κάποιες φυσιολογικές ενδείξεις κατανάλωσης;

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά πτώση της μπαταρίας από 98% σε 91% μέσα σε 10 ώρες με ενεργοποιημένο το δίκτυο δεν είναι καλά; Εκτός κι αν δεν έχω καταλάβει που βλέπετε το πρόβλημα.

 

Γενικά μπορεί κάποιος να παραθέσει screenshot ή έστω ως τιμές κάποιες φυσιολογικές ενδείξεις κατανάλωσης;

 

Στις 10 ωρες με κλειστα wifi data το φυσιολογικο ειναι να χανεις 2-3%....τα στατιστικα του φιλου θα ηταν σωστα αν ειχε ανοιχτο το wifi η το data....μαι ξαναλεω οτι το 60% δεν ειναι νορμαλ...εχει battey drain....μπορει να φταινε οι χαρτες το facebook το latitude...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά πτώση της μπαταρίας από 98% σε 91% μέσα σε 10 ώρες με ενεργοποιημένο το δίκτυο δεν είναι καλά; Εκτός κι αν δεν έχω καταλάβει που βλέπετε το πρόβλημα.

 

Γενικά μπορεί κάποιος να παραθέσει screenshot ή έστω ως τιμές κάποιες φυσιολογικές ενδείξεις κατανάλωσης;

 

Όχι δεν ειναι καλα :D

Σε 6-7 ωρες που κοιμάμαι συνήθως χάνω 1 το πολυ 2%, εχοντας τα πάντα ανοικτα εκτος BT και GPS.

Προϋπόθεση να βρίσκεται η συσκευη σε σημείο με σταθερο σήμα 3g και wifi. Και φυσικα εφόσον κοιμάμαι δεν ανοίγει η οθόνη.

Αν όμως αφήσεις την συσκευη σε κάποια γωνία του σπιτιού που το σήμα μια το βρίσκει και μια το χάνει θα υπάρξει μεγαλύτερη κατανάλωση γιατι συνεχώς θα ψάχνει.

Όμως οι κυριότερες αιτίες ειναι διάφορες εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο και απασχολούν περιοδικά την CPU.

Αν στο διάγραμμα της χρήσης της μπαταρίας στην μπάρα που δείχνει την αφύπνιση υπάρχει έντονη χρήση, πέρα απο φυσιολογικές σποραδικές μπλε γραμουλες που αφορούν την στιγμιαία αφύπνιση για ανανέωση πχ του καιρού, η την λειψη κάποιας ειδοποίησης εισερχομενου mail, twitter, Facebook, άντε και μια λίγο μεγαλύτερη αν κάνει συγχρονισμο επαφών στην διάρκεια αυτη, σημαίνει ότι κάποια εφαρμογη η το πιθανότερο καποιο tweak κάνει την ζημιά.

Δες ένα σωστό διάγραμμα

http://img.tapatalk.com/298204a2-d085-b481.jpg

 

Δοκίμασε αφού πρώτα φορτίσεις την μπαταρία σωστά. Δηλαδή μόλις φθάσει στο 100% βγάλε την και ξανά βάλε την για μια ωρα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλη μου Αγορινα "Oculates Abis".....:!:

 

Kαι ομως θα συμφωνησω και εγω,με τους δυο πολυ Αγαπητους προλαλησαντες.....

Υπαρχει απωλεια στον φιλο "Τsillas_1991"..... Και πρεπει να ερευνηθει περαιτερω.....

 

Ο ***Τe_Sallat & parafron4*** τα λενε πολυ καλα.... Kαι ο Κωσταρας ο < Δασκαλος > προτεινει πολυ ωραια πραγματακια....!!!!

 

Υ.Γ ) akis_evo_9.... Nα εισαι καλα,το { ευχαριστω } σε αυτους που τα εχω υποκλεψει ολα....!!!!

Να ειναι ολοι τους καλα....!!!

 

(Αν μας πεις και δυο λογακια επιπλεον,για το προβλημα σου.... Θα σου ειμαι υποχρεος...:bow: Να ξερουμε κατι παραπανω.... στο μελλον.... Αν τυχει ξανα... Σε καποιον αλλο Φιλο...!!!!)

 

Σε ευχαριστω και εγω για αυτο....!!!

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και εδω απο κατω παραθετω στον πολυ Αγαπητο μου φιλο ****freddaras**** 3 < screen shots > και θελω να του πω....

Με ολη την Αγαπη που του εχω.... Οτι πολλες φορες οι Αγαπητοι φιλοι,βλεπουν διαφορα "screen shots Use battery / life"....

Kαι αισθανονται οτι εχουν καποιο προβλημα....(????)

 

Η ταπεινη μου αποψη για τα "screen shots battery use / life" ειναι,οτι οποιος μπαινει στην διαδικασια να ανεβασει... Θα πρεπει να μας αναφερει,καποιες λεπτομερειες.... Καθως επισης και για να ειναι ακομα πιο επεξηγηματικος,θα πρεπει δυστυχως,να παραθετει μια σειρα απο διαφορα "screen shots"....!!! Για να μπορουμε ολοι,ευκολα και χωρις προβληματισμους,να κανουμε τις οποιες διαπιστωσεις μας....!!!!

 

Στα παρακατω "screen shots",η οικονομια της "battery"... Φανταζει καπως Υπερβολικη..!!!! Και αν μαζι με αυτα,ελεγα οτι εχω αξιοποιησει ολες τις λειτουργιες συσκευης...{browsing,music,gaming,multimedia,gps,navigator,call και,και,και,...κ.τ.λ} και για αρκετες ωρες καποιες απο αυτες....!!!! <<< χωρις κανενα προβλημα....>>>

Οι φιλοι θα ελεγαν.... ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ...???? Νομιζοντας οτι οι ιδιοι εχουν καποιο προβλημα....!!!!

Για να ερθουν τα παρακατω αποτελεσματα ομως.... Εγω πρεπει να αναφερω και να {ΤΟΝΙΣΩ..!!!!} οτι εκτος απο τον "kernel" του < tourkboy > που εχω "flasharei".... Eχω επεμβει σε {Mhz / Volt κ.τ.λ},για να επιτυχω αυτην την αυτονομια.... Και θα μπορουσε ανετα,να με παει αυτη η επεμβαση.... Σε 30' ωρες λειτουργιας ανευ φορτισης,με καποια {αναλογα} ανοιχτα και αυξανομενα,παντα σε σχεση με τις απαιτησεις μου / επεμβασεις μου...!!!! Αλλα μονο με την παραμονη,αυτου του "profil" πειραματισμου μου...!!!!! Ετσι ολοι οι φιλοι.... θα ελεγαν οτι ο < Τυπος >.... Πειραματα κανει.... Ασχετως αν εγω τα παω < καλα / κακα > με αυτα....!!!!

Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα αισθανοντουσαν,οτι οι ιδιοι εχουν καποιο προβλημα....!!!!!

 

Ταπεινη μου αποψη... Με Αγαπη για ολους...

 

***freddaras*** για λεγε.... Τι εχεις κανει εκει περα λοιπον....???? Για λεγε...

 

Αν και τα δικα σου "screen shots" που τα ειδα.... Με τα λιγα στοιχεια που δινεις.... Με κανουν να λεω,οτι ειναι καπως φυσιολογικη για "turkboy" με πειραγμα....!!!! {Aσχετως αν σε πολλους... δεν θα αποδωσει τα ιδια αποτελεσματα...!!!}.

Αυτο με τον "Cfroot" που μας λες.... Με προβληματιζει παραααα πολυυυυ...!!!!

 

{Αν και εγω μαζι με τα δικα μου ελλειπη {shots} εδω περα,για να σου ειμαι ακομα πιο ακριβης.... Θα σου ζητουσα επιπλεον 3 απαραιτητα για εμενα "screen shots" παραπανω...!!!!}

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω καταρχας παιδια που ασχοληθηκατε με το προβλημα μου και θα δοκιμασω και αυτο που μου προτειναι ενας φιλος οταν φορτισει να βγαλω την μπαταρια και να το ξαναφορτισω.Παντως γενικα το κινητο μου αντε να κραταει 1,5 μερα στο περιπου αλλα με χρηση(2 ωρες τηλεφωνο τουλαχιστον,40λεπτα gps στο περιπου,κανενα παιχνιδακι λιγο ιντερνετ κ λιγο απο ολα τα αλλα).Δεν ξερω αν ειναι καλα η οχι παντως με το galaxy s που ειχα οντως οταν το αφηνα και ξυπνουσα την αλλη μερα καπου στα 2-3 % να εχανε γι αυτο και με προβληματισε τωρα που εχασε 7.Μηπως να βγαλω screenshoot ανα καποιες ωρες για να σας δειξω πως παει?Επισης ξεχασα να σας πω οτι εχω omega 8xt με cf-root.

 

Υ.Γ ( Αν διακοπψω την λειτουργια του latitube και του χαρτη θα επηρεαστει τιποτα?)

Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω καταρχας παιδια που ασχοληθηκατε με το προβλημα μου και θα δοκιμασω και αυτο που μου προτειναι ενας φιλος οταν φορτισει να βγαλω την μπαταρια και να το ξαναφορτισω.Παντως γενικα το κινητο μου αντε να κραταει 1,5 μερα στο περιπου αλλα με χρηση(2 ωρες τηλεφωνο τουλαχιστον,40λεπτα gps στο περιπου,κανενα παιχνιδακι λιγο ιντερνετ κ λιγο απο ολα τα αλλα).Δεν ξερω αν ειναι καλα η οχι παντως με το galaxy s που ειχα οντως οταν το αφηνα και ξυπνουσα την αλλη μερα καπου στα 2-3 % να εχανε γι αυτο και με προβληματισε τωρα που εχασε 7.Μηπως να βγαλω screenshoot ανα καποιες ωρες για να σας δειξω πως παει?Επισης ξεχασα να σας πω οτι εχω omega 8xt με cf-root.

 

Υ.Γ ( Αν διακοπψω την λειτουργια του latitube και του χαρτη θα επηρεαστει τιποτα?)

 

Αν κόψεις το latitude θα εκπλαγείς πιστεύω θετικά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι fujitsu!

Πάτα *#34971539# και σε νιάζουν ή 1η και η 3η επιλογή

 

φιλε μου εγω το παταω το αριθμο που δείχνεις και δεν μου εμφανζει τιποτα απολυτος:confused:το δοκημασα αρκετες φορες!!!και εχω την ρομ του λεομαρ!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω το παταω το αριθμο που δείχνεις και δεν μου εμφανζει τιποτα απολυτος:confused:το δοκημασα αρκετες φορες!!!και εχω την ρομ του λεομαρ!!

 

Δεν παίζει ρόλο η rom,μήπως το πατάς λάθος;Και'γω fujitsu έχω

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω το παταω το αριθμο που δείχνεις και δεν μου εμφανζει τιποτα απολυτος:confused:το δοκημασα αρκετες φορες!!!και εχω την ρομ του λεομαρ!!

 

Το ίδιο κ εγώ με omega 8.0

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν κόψεις το latitude θα εκπλαγείς πιστεύω θετικά.

 

Μπορούμε να "ξηλώσουμε" με κάποιον τρόπο εντελώς το latitude? Η μόνο freeze με titanium ? Δεν το βλέπω στην λίστα με τις εφαρμογές πάντως (στο titanum :S)

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να "ξηλώσουμε" με κάποιον τρόπο εντελώς το latitude? Η μόνο freeze με titanium ? Δεν το βλέπω στην λίστα με τις εφαρμογές πάντως (στο titanum :S)

 

Εγω δεν μπορω να το βρω sto titanium ωστε να το κανω freeze.Εχω ανεβοκατεβει αυτη την λιστα 3 φορες!!!

Link to comment
Share on other sites

Γι όσους δε δουλεύει δοκιμάστε αυτό *#*#34971539#*#* ή αυτό +#34971539#*#* :)

 

και ομως φιλε μου ουτε αυτα μου καννουν τιποτα!!!!!:worry:μήπως κατι δεν παει καλα???

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να "ξηλώσουμε" με κάποιον τρόπο εντελώς το latitude? Η μόνο freeze με titanium ? Δεν το βλέπω στην λίστα με τις εφαρμογές πάντως (στο titanum :S)

 

Εγω δεν μπορω να το βρω sto titanium ωστε να το κανω freeze.Εχω ανεβοκατεβει αυτη την λιστα 3 φορες!!!

 

 

Αν και τα 2 είναι ενεργοποιημένα μας δείχνει 2 υπηρεσίες Maps να τρέχουν.

Μέσα από το latitude έχει επιλογή έξοδος.

Εκτός από αυτό στις ρυθμίσεις τοποθεσία και ασφάλεια βγάλτε την χρήση ασύρματων δικτύων.

Μετά reboot και βλέπουμε πάλι αν τρέχει τίποτα στο background.

 

και ομως φιλε μου ουτε αυτα μου καννουν τιποτα!!!!!:worry:μήπως κατι δεν παει καλα???

 

Tα παράπονα σου στο leomar :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να παραθεσει ενα βιντεακι με ''σπασιμο'' για να καταλαβω τι εννοειτε???Δεν εχω προσεξει κατι το περιεργο στα videos, περα απο ενα πολυ μικρο θεμα με το focus.

 

Λοιπόν ανεβάζω τα δύο βίντεο για να δείτε τις διαφορές που υπάρχουν.Κ τα δύο είναι στον ίδιο χώρο με τον ίδιο φωτισμό κ ίδια ανάλυση (1280 x 720)

To ένα είναι με την stock εφαρμογή της κάμερας κ το άλλο με το τρομερά παραμετροποιήσιμο videoreg.

Ηταν το μόνο κομμάτι που δέν μπορούσα να χωνέψω καθώς με καμία rom/firmware δέν υπήρχε βελτίωση.

 

stock camera

videoreg

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Αν και τα 2 είναι ενεργοποιημένα μας δείχνει 2 υπηρεσίες Maps να τρέχουν.

Μέσα από το latitude έχει επιλογή έξοδος.

Εκτός από αυτό στις ρυθμίσεις τοποθεσία και ασφάλεια βγάλτε την χρήση ασύρματων δικτύων.

Μετά reboot και βλέπουμε πάλι αν τρέχει τίποτα στο background.

 

 

 

Tα παράπονα σου στο leomar :p

 

καλα ειναι τα παραπονα οπως λες φιλε μου αλλα οπως βλεπεις δεν ειμαι ο μονος που δεν λειτουργεί ο κωδικός που έδωσες!!!για αυτο και σε ρώτησα ξανα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι τα παραπονα οπως λες φιλε μου αλλα οπως βλεπεις δεν ειμαι ο μονος που δεν λειτουργεί ο κωδικός που έδωσες!!!για αυτο και σε ρώτησα ξανα!!!

 

Πριν ρωτήσεις εκεί , δοκίμασε να βάλεις ένα άλλο kernel (μπορεί να λέω και βλακεία) και ξαναπροσπάθησε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...