Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω ενα σημαντικο προβλημα με το gps μου.Πριν απο 4 μερες ημουν στο δρομο και ειπα να τσεκαρω το gps μου και ανοιξα το gps test να δω σε ποσους δορυφορους θα συνδεθει.12 λεπτα ημουν εξω κ μεχρι που εφτασα σπιτι δεν ειχε συνδεθει!!Εβρισκε 9-10 δορυφορους και ξαφνικα μηδενιζοταν και παλι απο την αρχη.Εψιαξα στο ιντερνετ κ πριν απο 2 μερες αποφασησα να του περασω ξανα το modem KI4.Ειμαι με omega 6 και το φλασαρα απο cwm.Χτες που το χρησιμοποιησα συνδεθηκε σε 2 λεπτα αλλα το accurasy feet στο gps test δεν ελεγε να πεσει με αποτελεσμα να ψιλολαγκαρει το sygic.Μετα απο 10 λεπτα επεσε στα 15-30 feet.Και σημερα πηρα ενα αλλο galaxy s II και τα εβαλα διπλα διπλα και τα ανοιξα ταυτοχρονια μεσα σε δωματιο και το αλλο galaxy συνδεθηκε σε 20 δευτερολεπτα και εμενα εκανε καπου στα 3 λεπτα.Και το αλλο galaxy omega 6 εχει.Μπορει να μου πει καποιος τι μπορει να φταει?εχω δοκιμασει τα παντα.(Faster fix,clear data απο gps test).

 

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με την OMEGA , με το που εβαλα την 6 ενω λοκαρα σε 5 - 10 δευτερα τωρα αργει παρα πολυ .

εχει προφανως καποιο θεμα h OMEGA με το GPS

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

έχω κάνει root κινητο (ελπίζω με τον σωστό τρόπο) και προσπαθώ να περάσω μια custom ROM την οποία κατέβασα από το ROM Manager. Όταν κάνει reboot το κινητό και πάει να την περάσει μου βγάζει πάντα σφάλμα με κόκκινα γράμματα που λέει:

E: failed to verify whole-file signature

E: signature verification failed

Installation aborted

και αναγκαστικά κάνω reboot χωρίς να έχει γίνει κάτι.

Ξέρει κανείς τι κάνω λάθος?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με την OMEGA , με το που εβαλα την 6 ενω λοκαρα σε 5 - 10 δευτερα τωρα αργει παρα πολυ .

εχει προφανως καποιο θεμα h OMEGA με το GPS

 

εγω με ωμεγα 7 και το sygic κλειδωνω σε 5-10 χωρις data εννοειτε...

 

Καλημέρα,

έχω κάνει root κινητο (ελπίζω με τον σωστό τρόπο) και προσπαθώ να περάσω μια custom ROM την οποία κατέβασα από το ROM Manager. Όταν κάνει reboot το κινητό και πάει να την περάσει μου βγάζει πάντα σφάλμα με κόκκινα γράμματα που λέει:

E: failed to verify whole-file signature

E: signature verification failed

Installation aborted

και αναγκαστικά κάνω reboot χωρίς να έχει γίνει κάτι.

Ξέρει κανείς τι κάνω λάθος?

Ευχαριστώ.

 

με ποιο τροπο εκανες root?

πρεπει να κανεις cfroot για να περασεις custom και να μη κανεις τη διαδικασια για να βγει το θαυμαστικο

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με την OMEGA , με το που εβαλα την 6 ενω λοκαρα σε 5 - 10 δευτερα τωρα αργει παρα πολυ .

εχει προφανως καποιο θεμα h OMEGA με το GPS

 

Η πρώτη φορά αργεί πάντα...δοκίμασες ξανά και κάνει πάλι τόση ώρα;;;

 

Rebecca

From my Galaxy to Talpatalk!!!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με την OMEGA , με το που εβαλα την 6 ενω λοκαρα σε 5 - 10 δευτερα τωρα αργει παρα πολυ .

εχει προφανως καποιο θεμα h OMEGA με το GPS

 

Με ντατα ανοιχτά πάντα κλειδώνω με ομεγκα σε δευτερόλεπτα..

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Root εκανα το CFRoot και συγκεκριμένα περασα με το Odin το XX_OXA_KI3-42: 2.3.5, CF-Root v4.2, SU 3.0, "insecure" από αυτή την σελίδα. Το θαυμαστικό το βγάζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Root εκανα το CFRoot και συγκεκριμένα περασα με το Odin το XX_OXA_KI3-42: 2.3.5, CF-Root v4.2, SU 3.0, "insecure" από αυτή την σελίδα. Το θαυμαστικό το βγάζει κανονικά.

 

ωραια τοτε βαλε την ρομ που θελεις να φλασαρεις μεσα στην sd,κανε reboot σε cwm και μετα install from sd

 

το rom manager στειλτο γιατι ειναι για τον φουτσο προγραμμα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο που εννοω ειναι οτι θελω να δοκιμασω καποιο αλλο πλητρολογιο εκτος της Samsung... :shifty:

 

Εγω απο την αλλη...!!! Θα σου προτεινα να χρησιμοποιησεις και το πληκτρολογιο που προσφερει η "OMEGA Rom" απο "Omega files" η "dropbox"....!!! δηλαδη το "HTC_IME_themed_for_OmegaXT_Blue_By_Makismakis.apk"...Με το μπλε χρωματακι που μου αρεσει πολυ....μιας και ειμαι "fun" αυτων...!!! :lol::p

Θα το βρεις εδω στα 'Keyboards" { http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3795686#post3795686 }

 

Αν και ο φιλος μου ο Κωστας *Te_Salat* πολυ καλα σου τα ειπε....!!! Αλλα εμενα μου αρεσει παρα πολυ αυτο...:!: Και ευχαριστω τον ***Μakismakis*** για τον κοπο του και την προσφορα του...!!!! {και δεν ειναι και "paid"}

 

Γουστα ειναι αυτα + απαιτησεις...!!!:lol:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό

Εγκατάσταση από recovery

 

Αυτο να υποθεσω ειναι οπως οταν βαζεις απο το faster fix το greece?Παντως τωρα που βγηκα εξω και ανοιξα το gps test να δω καπου στο 45 sec κ λιγοτερο συνδεθηκε.Δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο γιατι εδω βλεπω 5-10 sec απο μερικα ατομα..

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα fix βάζουν ηπείρους.Eυρώπη,Αμερική κ.λ.π.

Αυτό είναι για χώρα συγκεκριμένη.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω root το τηλεφωνο μου και κατεβαζω απο την σελιδα τους insecure kai originals kernels εχω την ginderbread XWKI8 κατεβαζω τους αντιστοιχους απο το site αλλα δεν ειναι σε μορφη .tar η .mda ειναι ενα αρχειο σκετο zImage . Εχουμε καποιο προβλημα ? κατεβαζουμε τους σωστους κερνελς? μπορειται να βοηθησετε με το ποιοι ειναι οι σωστοι?
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα fix βάζουν ηπείρους.Eυρώπη,Αμερική κ.λ.π.

Αυτό είναι για χώρα συγκεκριμένη.

 

μπορεις να μου δωσεις παραπανω λεπτομέρειες για αυτο το fix?

Πρωτη φορα το ακουω!

αυτο ειναι για ελλαδα???και τι ακριβως κανει?

μπαινει μεσα απο recovery? και αν πχ ταξιδεύεις σε αλλη χωρα τι κανεις?

δεν επηρεάζει σε κατι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη...!!! Θα σου προτεινα να χρησιμοποιησεις και το πληκτρολογιο που προσφερει η "OMEGA Rom" απο "Omega files" η "dropbox"....!!! δηλαδη το "HTC_IME_themed_for_OmegaXT_Blue_By_Makismakis.apk"...Με το μπλε χρωματακι που μου αρεσει πολυ....μιας και ειμαι "fun" αυτων...!!! :lol::p

Θα το βρεις εδω στα 'Keyboards" { http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3795686#post3795686 }

 

Αν και ο φιλος μου ο Κωστας *Te_Salat* πολυ καλα σου τα ειπε....!!! Αλλα εμενα μου αρεσει παρα πολυ αυτο...:!: Και ευχαριστω τον ***Μakismakis*** για τον κοπο του και την προσφορα του...!!!! {και δεν ειναι και "paid"}

 

Γουστα ειναι αυτα + απαιτησεις...!!!:lol:

Γιωργο ωραιο το πληκτρολογιο , :)

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου δωσεις παραπανω λεπτομέρειες για αυτο το fix?

Πρωτη φορα το ακουω!

αυτο ειναι για ελλαδα???και τι ακριβως κανει?

μπαινει μεσα απο recovery? και αν πχ ταξιδεύεις σε αλλη χωρα τι κανεις?

δεν επηρεάζει σε κατι αυτο?

 

Υπάρχουν fix για ηπείρους , αλλά και για κάθε χώρα ξεχωριστά.Αυτό είναι για Ελλάδα.

Αν ταξιδεύεις βάλε πάλι p.x. europe από το faster fix.

Δε χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.Και να μη σε βοηθήσει, οποιαδήποτε στιγμή μπορείς να επαναφέρεις το europe από το faster fix. :)

Ναι από recovery μπαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν fix για ηπείρους , αλλά και για κάθε χώρα ξεχωριστά.Αυτό είναι για Ελλάδα.

Αν ταξιδεύεις βάλε πάλι p.x. europe από το faster fix.

Δε χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.Και να μη σε βοηθήσει, οποιαδήποτε στιγμή μπορείς να επαναφέρεις το europe από το faster fix. :)

Ναι από recovery μπαίνει.

 

 

θα το δοκιμασω! απλα ηθελα να ξερω αν ποτε βρεθεις εκτος ελλαδας εκτος αν αλλαζει απο το faster fix! αφου αλλαζει ολα οκ!

να εισαι καλα σε ευχαριστω για την απαντηση!:)

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω! απλα ηθελα να ξερω αν ποτε βρεθεις εκτος ελλαδας εκτος αν αλλαζει απο το faster fix! αφου αλλαζει ολα οκ!

να εισαι καλα σε ευχαριστω για την απαντηση!:)

 

Μη σου φαίνεται περίεργο.

Άμα δεις και στο faster fix εκτός από ηπείρους έχουν και τις μεγαλύτερες χώρες.Κάτι Γερμανίες,Κίνες,Ιταλίες κ.λ.π.

Εμείς στον κουβά :p

Αλλά αφού δε μας βάζουν αυτοί από το application, μας βάζουμε εμείς από το recovery! :up:

Link to comment
Share on other sites

Μη σου φαίνεται περίεργο.

Άμα δεις και στο faster fix εκτός από ηπείρους έχουν και τις μεγαλύτερες χώρες.Κάτι Γερμανίες,Κίνες,Ιταλίες κ.λ.π.

Εμείς στον κουβά :p

Αλλά αφού δε μας βάζουν αυτοί από το application, μας βάζουμε εμείς από το recovery! :up:

 

xexexexe σωστος:lol::lol:

το βαλα ηδη παντως:)

τελικα στο φορουμ καθε μερα μαθαινεις και κατι..:p

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φορά αργεί πάντα...δοκίμασες ξανά και κάνει πάλι τόση ώρα;;;

 

Έβαλα την stock και όλα άψογα πάλι.πάντως μετά από εμπειρία 2 περίπου χρόνων με custom ROM μπορώ να πω με σιγουριά ότι οι custom ROM μόνο προβλήματα δημιουργούν και η σταθερότητα τον στοκ δεν συγκρίνεται με τίποτα.Πολλές φορές η καλύτερη ταχύτητα που κερδίζουμε δεν είναι τίποτα άλλο από την ψευδαίσθηση που μας δημιουργεί η παύλα μας να πειράζουμε το κινητό.Δεν ξέρω ποσό καιρό θα αντέξω με την στοκ, γιατί έχω το μικρόβιο του πειραματισμού, αλλά θα προσπαθώ να κρατηθώ για να απολαύσω το κινητό όπως πραγματικά πρέπει να είναι.χωρίς προβλήματα , reboots και battery drains.

 

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την stock και όλα άψογα πάλι.πάντως μετά από εμπειρία 2 περίπου χρόνων με custom ROM μπορώ να πω με σιγουριά ότι οι custom ROM μόνο προβλήματα δημιουργούν και η σταθερότητα τον στοκ δεν συγκρίνεται με τίποτα.Πολλές φορές η καλύτερη ταχύτητα που κερδίζουμε δεν είναι τίποτα άλλο από την ψευδαίσθηση που μας δημιουργεί η παύλα μας να πειράζουμε το κινητό.Δεν ξέρω ποσό καιρό θα αντέξω με την στοκ, γιατί έχω το μικρόβιο του πειραματισμού, αλλά θα προσπαθώ να κρατηθώ για να απολαύσω το κινητό όπως πραγματικά πρέπει να είναι.χωρίς προβλήματα , reboots και battery drains.

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Υπάρχουν και καλές custom και έχουμε εδω στο φόρουμ δυο παιδια που ασχολούνται.

Βέβαια κι εγω αποφάσισα να μην φλασάρω αλλα κυρίως γιατι μ αρέσει να βάζω εγω ότι θέλω απο mods και επειδη δεν έχω χρόνο να μπαίνω στο τρυπακι του "ας δοκιμάσω κι αυτήν μήπως ειναι λίγο καλυτερη¨.

Έπειτα το Galaxy επιτρέπει αυτη την πολυτέλεια γιατι έχει πολυ καλές στοκ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την stock και όλα άψογα πάλι.πάντως μετά από εμπειρία 2 περίπου χρόνων με custom ROM μπορώ να πω με σιγουριά ότι οι custom ROM μόνο προβλήματα δημιουργούν και η σταθερότητα τον στοκ δεν συγκρίνεται με τίποτα.Πολλές φορές η καλύτερη ταχύτητα που κερδίζουμε δεν είναι τίποτα άλλο από την ψευδαίσθηση που μας δημιουργεί η παύλα μας να πειράζουμε το κινητό.Δεν ξέρω ποσό καιρό θα αντέξω με την στοκ, γιατί έχω το μικρόβιο του πειραματισμού, αλλά θα προσπαθώ να κρατηθώ για να απολαύσω το κινητό όπως πραγματικά πρέπει να είναι.χωρίς προβλήματα , reboots και battery drains.

 

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

φιλε τι προβλημα ειχες ακριβως με το gps?

σε μενα δουλευει αψογα!

το δοκιμασα και χθες και σημερα στο δρομο αλλα και μεσα στο σπιτι!

λοκαρε σε δευτερόλεπτα! το ξαναλεω παντα με data..

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον Κωστα. Η συσκευη μας λειτουργει αψεγαδιαστα ακομη και stock (πραγμα που πρεπει να ειναι πραγματικα εντυπωσιακο με βαση τα οσα διαβαζω γενικα για αλλες συσκευες android).

 

Βεβαια πρεπει να πω επισης πως σε σχεδον καμια custom απο οσες εχω δοκιμασει δεν παρατηρησα καποια ασχημη συμπεριφορα του κινητου (αν εξαιρεσουμε καποιες με battery drain λογω android version). Μαλλον ειναι επειδη δουλευουν με καλο πυρηνα (της sammy) πανω στον οποιο βασιζουν τα mods τους. Ο,τι περιεργο ειχα συναντησει, συνηθως ηταν λογω του kernel και οχι της rom per se. Αυτα τα αναφερω κυριως για τους νεους κατοχους της συσκευης, για να μην μπλεκονται με το αν πρεπει να φλασαρουν καποια custom ή οχι. :)

Γι'αυτο πιστευω πως δεν γινεται και ο πανικος στα mods και τις roms που γινοταν με το SGS. Γιατι δεν υπαρχουν πολλα πραγματα για να βελτιωσει κανεις, τουλαχιστον οχι πραγματα που ειναι αντιληπτα απο τον μεσο χρηστη.

 

Αυτην τη στιγμη πχ. ειμαι με την Omega του φιλου Ioathe και μου φαινεται παρα πολυ καλη. Αλλα οπως ειπα, οι περισσοτερες μου φαινονται καλες. Με βλεπω να μενω σε Omega μεχρι να βγει το ICS παντως (εκτος αν δοκιμασω καποια galnet απο περιεργεια).

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ειναι Πέτρο. Μικρές διάφορες και για τα οποία προβληματα φταίνε οι kernels.

Για μένα το καλυτερο ειναι αυτο που κάνει το team του Leomar.

Απογυμνωνει την official, δοκιμάζει mods, themes, utilities, kernels, κλπ και μετα σου λέει πάρτη και βγάλει τα ματια σου.

 

Προσωπικά δεν μ αρέσουν τα themes και κάποια μυστήρια tweaks όπως αυτο με τα led στις εφαρμογές που τρέχουν. Θέλω μικρές αισθητικες βελτιώσεις οπότε βάζω τον Go Launcher και έχω την εμφάνιση που ταιριάζει στα γούστα μου. Και φυσικα όσο λιγότερα mods γίνεται.

Γενικά η σειρά KJ ειναι καταπληκτικη οπως και η ΚΙ3. Αντίθετα η ΚΙ4 δεν μου άρεσε.

Ελπίζω να έχουμε σύντομα το ICS αλλα χωρις δυσάρεστες εκπλήξεις. Με αυτο θα απογειωθεί η συσκευη σε όλους τους τομείς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την stock και όλα άψογα πάλι.πάντως μετά από εμπειρία 2 περίπου χρόνων με custom ROM μπορώ να πω με σιγουριά ότι οι custom ROM μόνο προβλήματα δημιουργούν και η σταθερότητα τον στοκ δεν συγκρίνεται με τίποτα.Πολλές φορές η καλύτερη ταχύτητα που κερδίζουμε δεν είναι τίποτα άλλο από την ψευδαίσθηση που μας δημιουργεί η παύλα μας να πειράζουμε το κινητό.Δεν ξέρω ποσό καιρό θα αντέξω με την στοκ, γιατί έχω το μικρόβιο του πειραματισμού, αλλά θα προσπαθώ να κρατηθώ για να απολαύσω το κινητό όπως πραγματικά πρέπει να είναι.χωρίς προβλήματα , reboots και battery drains.

Υπαρχει π

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αν δεν σου κανει κοπο Αγαπητε μου φιλε *dimkit*... Διαβασε τον παρακατω,στην απο κατω παραθεση σχολιασμο μου...!!! Που σου παραθετω με πολυ Αγαπη και Σιγουρια...!!! Αλλα και με την μεγαλη χρονικα παραμονη μου... Στην αναφερομενη "Custom Rom"...!!!

 

Θα συμφωνησω με τον Κωστα. Η συσκευη μας λειτουργει αψεγαδιαστα ακομη και stock (πραγμα που πρεπει να ειναι πραγματικα εντυπωσιακο με βαση τα οσα διαβαζω γενικα για αλλες συσκευες android).

 

Βεβαια πρεπει να πω επισης πως σε σχεδον καμια custom απο οσες εχω δοκιμασει δεν παρατηρησα καποια ασχημη συμπεριφορα του κινητου (αν εξαιρεσουμε καποιες με battery drain λογω android version). Μαλλον ειναι επειδη δουλευουν με καλο πυρηνα (της sammy) πανω στον οποιο βασιζουν τα mods τους. Ο,τι περιεργο ειχα συναντησει, συνηθως ηταν λογω του kernel και οχι της rom per se. Αυτα τα αναφερω κυριως για τους νεους κατοχους της συσκευης, για να μην μπλεκονται με το αν πρεπει να φλασαρουν καποια custom ή οχι. :)

Γι'αυτο πιστευω πως δεν γινεται και ο πανικος στα mods και τις roms που γινοταν με το SGS. Γιατι δεν υπαρχουν πολλα πραγματα για να βελτιωσει κανεις, τουλαχιστον οχι πραγματα που ειναι αντιληπτα απο τον μεσο χρηστη.

 

Αυτην τη στιγμη πχ. ειμαι με την Omega του φιλου Ioathe και μου φαινεται παρα πολυ καλη. Αλλα οπως ειπα, οι περισσοτερες μου φαινονται καλες. Με βλεπω να μενω σε Omega μεχρι να βγει το ICS παντως (εκτος αν δοκιμασω καποια galnet απο περιεργεια).

 

Θα θελα να σας πω... Πως... Η παραμονη σου στην "OMEGA" θα σε κανει να εκτιμησεις ακομα περισσοτερο καποιες "customs rom"...

Eιμαι πολυ σιγουρος για αυτο...!!!! ***ΟΜΕGA***

 

Ναι οι "kernel" μας εχουν αρρωστησει.... Αλλα μια μερα θα ερθει και η ιαση...!!!!

 

Μακαρι να ειχα τον χρονο Αγαπητοι μου Φιλοι {**Prattein_Aloga = Πετρο / dimkit**},να σας παραθεσω ενα "ΣΕΝΤΟΝΙ ΓΡΑΦΗΣ 8 ΣΕΛΙΔΩΝ" μαζι με την αποψη μου + δικα μου επιχειρηματα {σωστα η λαθος} και εγω...!!!! Αλλα φοβαμαι πως θα κουρασω...:lol: Και δεν θα το κανω...!!! Θα σας στειλω {p.m} Οταν μπορεσω...!!!:rotfl::p

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κανει κοπο Αγαπητε μου φιλε *dimkit*... Διαβασε τον παρακατω,στην απο κατω παραθεση σχολιασμο μου...!!! Που σου παραθετω με πολυ Αγαπη και Σιγουρια...!!! Αλλα και με την μεγαλη χρονικα παραμονη μου... Στην αναφερομενη "Custom Rom"...!!!

 

 

 

Θα θελα να σας πω... Πως... Η παραμονη σου στην "OMEGA" θα σε κανει να εκτιμησεις ακομα περισσοτερο καποιες "customs rom"...

Eιμαι πολυ σιγουρος για αυτο...!!!! ***ΟΜΕGA***

 

Ναι οι "kernel" μας εχουν αρρωστησει.... Αλλα μια μερα θα ερθει και η ιαση...!!!!

 

Μακαρι να ειχα τον χρονο Αγαπητοι μου Φιλοι {**Prattein_Aloga = Πετρο / dimkit**},να σας παραθεσω ενα "ΣΕΝΤΟΝΙ ΓΡΑΦΗΣ 8 ΣΕΛΙΔΩΝ" μαζι με την αποψη μου + δικα μου επιχειρηματα {σωστα η λαθος} και εγω...!!!! Αλλα φοβαμαι πως θα κουρασω...:lol: Και δεν θα το κανω...!!! Θα σας στειλω {p.m} Οταν μπορεσω...!!!:rotfl::p

 

Αγαπητοι φιλοι δεχτα όλα τα σχολια

 

Πάντα όταν πρωτοπάρω ένα κινητό μένω με την stock rom για κανένα 2μηνο έτσι ώστε να δω το κινητό πως πραγματικά είναι .

Και όντως το διάστημα αυτό λειτουργούσαν όλα αψεγάδιαστα. Στην συνέχεια άρχισα στα πειράματα , έμεινα αρκετό καιρό με την rom του Leomar και τον τελευταίο μήνα με την οντως πολύ καλη ρομ OMEGA.

Αλλα την στιγμή που χρειάστηκα το GPS δεν δούλευε και έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση για να δουλέψει όντως μετά άψογα, έψαχνα ένα νούμερο στις επαφές μου για να το πω σε ένα φίλο που καλούσε από εξωτερικό και δεν το έβρισκα γιατί το γράμμα Μ είχε πάει στο Π και αλλά τέτοιο μικροπραγματα. Μικροπρόβλημα όντως γιατί διορθώνονται πολύ εύκολα , αλλά γιατί να ταλαιπωρούμε. Δεν θέλω να υποτιμήσω με τίποτα την δουλεία των παιδιών που ασχολούνται με τις custom Rom , απλά εμένα εξαντλήθηκε η υπομονή μου στο να διορθώνω μικροπροβληματακια. Όλα αυτά βεβαία μέχρι να βαρεθώ και να αρχίσω πάλι τα πειραματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...