Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στο φορουμ μια βοηθεια οποιος γνωριζει προχθες ανεβασα κατι φωτο στο google+ και ξαφνικα μου τις εμφανισε μεσα στην συλογη στο κινητο,το ασχημο ειναι οτι παταω να τις διαγραψω και οι μονες επιλογες που μου δινει ειναι (επεξεργασια,περικοπη,ωρισμος ,λεπτομερειες) εχω κανει wipe data kai reset το κινητο 30 φορες και δεν λενε να σβηστουν με τιποτα ειμαι στην 4,1,2 nordic,εψαξα σε ολους τους φακελους και δεν μπορω να τις βρω πουθενα καμια ιδεα με το τι μπορω να κανω????:(:(:(

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα στο φορουμ μια βοηθεια οποιος γνωριζει προχθες ανεβασα κατι φωτο στο google+ και ξαφνικα μου τις εμφανισε μεσα στην συλογη στο κινητο,το ασχημο ειναι οτι παταω να τις διαγραψω και οι μονες επιλογες που μου δινει ειναι (επεξεργασια,περικοπη,ωρισμος ,λεπτομερειες) εχω κανει wipe data kai reset το κινητο 30 φορες και δεν λενε να σβηστουν με τιποτα ειμαι στην 4,1,2 nordic,εψαξα σε ολους τους φακελους και δεν μπορω να τις βρω πουθενα καμια ιδεα με το τι μπορω να κανω????:(:(:(

 

μιλάς για την "instant upload" δυνατότητα του g+. αυτό ρυθμίζεται μέσα από τις ρυθμίσεις του g+, είτε της εφαρμογής στο κινητό σου, είτε στο σάϊτ. οι φώτος σου είναι ανεβασμένες στο g+ όμως μόνο εσύ τις βλέπεις. κάτι σαν αυτόματο back up

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι στο g+ απενεργοποιησα τα παντα και συνεχιζει να τις βγαζει μεχρι και πο το g+ τις κατεβασα αλλα τιποτα θα το ξανακοιταξω:(

Μηπως καποιος γνωριζει την διαδρομη που τις αποθηκευει να μπω να ρις σβησω απο εκει;;;

Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι στο g+ απενεργοποιησα τα παντα και συνεχιζει να τις βγαζει μεχρι και πο το g+ τις κατεβασα αλλα τιποτα θα το ξανακοιταξω:(

Μηπως καποιος γνωριζει την διαδρομη που τις αποθηκευει να μπω να ρις σβησω απο εκει;;;

Στις ρυθμίσεις - > λογαριασμοί και συγχρονισμός πάτησε στον λογαριασμό Google σου, και ξετίκαρε :

συγχρονισμός Google photos

Συγχρονισμός Picasa...

Συγχρονισμός Άμεση μεταμόρφωση.

Μετά δεν θα εμφανίζεται τίποτα.

Δεν χρειαζόταν να κάνεις reset :-).

Δοκίμασε και πες μου.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ολα καλα αλλα εκτος απο το ξετικαρισμα θελει να πας και να καθαρισεις την cache της picasa.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

πρόσφατα το SII ενός φίλου έκλεισε από μπαταρία και όταν πήγε να το φορτίσει η μπαταρία δε φόρτιζε και το κινητό παρέμενε νεκρό !!

 

Έτσι το πήγε στον ΟΤΕ(μιλάω για επαρχία) από όπου το πήρε και ο υπάλληλος άντι να το στείλει στη samsung του είπε να το πάει σε ένα service center (παλιό nokia center).Το άφησε εκεί και σήμερα που πήγε να ρωτήσει τι γίνεται , ο τύπος του είπε ότι η μπαταρία έχει χαμηλή τάση και ότι η πλακέτα ήταν βραχυκυκλωμένη είχε οξείδωση από την αριστερή μεριά και πως ακόμα δεν έχει βρει τη φταίει.

 

Πάντως του είπε ότι την βλάβη δεν τη καλύπτει η εγγύηση !

 

Το κινητό αγοράστηκε το καλοκαίρι, δεν είναι root ,φοράει την 2.3 την έκδοση που βγήκε από το εργοστάσιο δεν είναι power user(όταν το πήρε δεν ήξερε καν ότι είναι διπύρηνο :lol: ) .Απλά από ότι μου είπε αρκετές φορές το άφηνε να κλείνει από μπαταρία .

 

ΔΕΝ το έβρεξε και χρησιμοποιεί θήκη και screen protector ,για αυτό με παραξένεψε η οξείδωση που είπε ο τύπος από το service !

 

Καμιά πρόταση ,τι να κάνει ;

 

Να πει στο τύπο από το service να κλείσει το κινητό (το έχει ανοιχτό τώρα) και να το στείλει στη Samsung , η Samsung όμως τώρα θα το δεχτεί που το έχει ανοίξει ο τύπος ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

πρόσφατα το SII ενός φίλου έκλεισε από μπαταρία και όταν πήγε να το φορτίσει η μπαταρία δε φόρτιζε και το κινητό παρέμενε νεκρό !!

 

Έτσι το πήγε στον ΟΤΕ(μιλάω για επαρχία) από όπου το πήρε και ο υπάλληλος άντι να το στείλει στη samsung του είπε να το πάει σε ένα service center (παλιό nokia center).Το άφησε εκεί και σήμερα που πήγε να ρωτήσει τι γίνεται , ο τύπος του είπε ότι η μπαταρία έχει χαμηλή τάση και ότι η πλακέτα ήταν βραχυκυκλωμένη είχε οξείδωση από την αριστερή μεριά και πως ακόμα δεν έχει βρει τη φταίει.

 

Πάντως του είπε ότι την βλάβη δεν τη καλύπτει η εγγύηση !

 

Το κινητό αγοράστηκε το καλοκαίρι, δεν είναι root ,φοράει την 2.3 την έκδοση που βγήκε από το εργοστάσιο δεν είναι power user(όταν το πήρε δεν ήξερε καν ότι είναι διπύρηνο :lol: ) .Απλά από ότι μου είπε αρκετές φορές το άφηνε να κλείνει από μπαταρία .

 

ΔΕΝ το έβρεξε και χρησιμοποιεί θήκη και screen protector ,για αυτό με παραξένεψε η οξείδωση που είπε ο τύπος από το service !

 

Καμιά πρόταση ,τι να κάνει ;

 

Να πει στο τύπο από το service να κλείσει το κινητό (το έχει ανοιχτό τώρα) και να το στείλει στη Samsung , η Samsung όμως τώρα θα το δεχτεί που το έχει ανοίξει ο τύπος ;

 

Κακως, κακιστα το εστειλε στον ΟΤΕ!!!!!!! Τι δουλεια εχει ο ΟΤΕ? Αν δηλαδη του χαλαγε η τηλεοραση, θα την πηγαινε στην ΕΡΤ?

 

Να το παρει πισω, εννοειται κλειστο, να το παει στην Samsung και να ελπιζει οτι δεν θα... καταλαβουν οτι ανοιξε!

 

Κριμα, εντος εγγυησης συσκευη, την εστειλε οπου να'ναι?

 

(αυτη τη βλακεια με την οξειδωση την ακουω οσα χρονια ασχολουμαι με κινητα...)

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έπαθε πριν 2 εβδομάδες το note 1 μου.Eκλεισε απο μπαταρία και δεν ξανάνοιξε ποτέ.Τηλεφώνησα στην samsung στη smartech,μου έβγαλαν κωδικό πελάτη και επειδή μένω κοζάνη μου είπαν να το πάω στο Γερμανό και θα αναλάβουν αυτοι την αποστολή.Σε 9 ημέρες είχα πίσω τη συσκευή επισκευασμένη δωρεάν.Ο φίλος λοιπόν έπρεπε πρώτα να πάρει στη samsung και αυτοι να του πουν,που να το παραδώσει για επισκευή Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Κακως, κακιστα το εστειλε στον ΟΤΕ!!!!!!! Τι δουλεια εχει ο ΟΤΕ? Αν δηλαδη του χαλαγε η τηλεοραση, θα την πηγαινε στην ΕΡΤ?

 

Να το παρει πισω, εννοειται κλειστο, να το παει στην Samsung και να ελπιζει οτι δεν θα... καταλαβουν οτι ανοιξε!

 

Κριμα, εντος εγγυησης συσκευη, την εστειλε οπου να'ναι?

 

(αυτη τη βλακεια με την οξειδωση την ακουω οσα χρονια ασχολουμαι με κινητα...)

 

Και εγώ αυτό του είπα ότι είναι τέρμα μ@λ@... , που πήγε στον ΟΤΕ, μου έιπε ότι πήγε εκεί απλώς επειδή πήρε το κινητό του από OTEshop !

Link to comment
Share on other sites

...μου τη σπαει απιστευτα που πρεπει να παταω δυο φορες το κενο για να κανει ενα κενο το επισημο samsung galaxy s2 πληκτρολογιο.

 

Αν εχεις το galaxy s2 μου λες σε παρακαλω πολυ τι ρυθμισεις εχεις στο λεξικο xt9(Βγαλε φωτος) γιατι το λεξικο κανει αυτο το σκηνικο.

Αν γραφεις μυνηματα χωρις λεξικο τοτε λογικο να στα κανει σωστα

 

Μα το εχω ηδη αναφερει και δεν βρεθηκε καποιος να μου πει τι ρυθμησεις πρεπει να κανω.

 

Αν γραφεις με το μαμα πληκτρολογιο του samsung galaxy s2 τοτε συνηθως οταν γραφεις σε φορουμ θελει να πατας δυο φορες το κενο για να κανει ενα κενο.

Δες τα

για να καταλαβεις τι εννοω.

Αυτο ακριβως θελω να ΜΗΝ κανει.

 

συμφωνα με το βιντεο:

 

α) 1 πατημα -> κενο

β) 2 πατηματα-> σημειο στιξης και κενο.

 

αν δεν θελεις το (β), πας στις ρυθμισεις πληκτρολογιου, για προχωρημενους, και βγαζεις το τικ απο το "αυτοματη θεση σημειων στιξης".

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν δείχνει έτσι το βίντεο. αν έχει την αυτόματη τέλεια και αν πατήσεις μόνος του το κενό 2 φορές κάνει τέλεια και κενό. πρόσεξε καλύτερα το βίντεο στα λεπτά που λέω.

 

θέλω όσες φορές πατάω το κενό τόσες να μου κάνει κενο

1=1 2=2 κτλ.

 

και εκτός αυτού η έκδοση Android 4.0.3 που έχω δεν έχει την επιλογή που λες.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα φιλο που εχει αυτο το κινητο σε μια μονο επαφη που εχει βαλει να του την εμφανιζει με φωτογραφια στην οθονη οταν τον καλει στο κατω μερος της φωτο γραφει "ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ"

 

Τι μπορει να φταιει για αυτο ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα φιλο που εχει αυτο το κινητο σε μια μονο επαφη που εχει βαλει να του την εμφανιζει με φωτογραφια στην οθονη οταν τον καλει στο κατω μερος της φωτο γραφει "ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ"

 

Τι μπορει να φταιει για αυτο ? Ευχαριστω.

 

Mήπως έχει γενέθλια τότε η επαφή;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τις εφαρμογές chatOn, Google +, Google messenger μπορώ να τις κάνω απεγκατασταση άφοβα?

 

Ανετότατα, το Google messenger φεύγει μαζί με το G+ οπότε δεν χρειάζεται ξεχωριστή απεγκατάσταση.;)

Link to comment
Share on other sites

Mήπως έχει γενέθλια τότε η επαφή;;;

 

Θα τον ρωτησω....Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω κάτι.

 

έβαλα την 4.1.2 και από τότε έχει γίνει αλλαγή σε κάποια ρύθμιση και δεν μπορώ να τη βρω.

συγκεκριμένα όταν έρχεται ένα μήνυμα βγαίνει αμέσως στην οθόνη μία προεπισκόπηση του από το stock πρόγραμμα μηνυμάτων. και ενώ χρησιμοποιώ το πρόγραμμα handcent.

 

μπορούμε κάπως να το απενεργοποιήσουμε αυτό? απλά να μου βγαίνει στη γραμμή ειδοποιήσεων ότι έχω μήνυμα από το handcent. όπως δλδ γινόταν τόσο καιρό.

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω κάτι.

 

έβαλα την 4.1.2 και από τότε έχει γίνει αλλαγή σε κάποια ρύθμιση και δεν μπορώ να τη βρω.

συγκεκριμένα όταν έρχεται ένα μήνυμα βγαίνει αμέσως στην οθόνη μία προεπισκόπηση του από το stock πρόγραμμα μηνυμάτων. και ενώ χρησιμοποιώ το πρόγραμμα handcent.

μπορούμε κάπως να το απενεργοποιήσουμε αυτό? απλά να μου βγαίνει στη γραμμή ειδοποιήσεων ότι έχω μήνυμα από το handcent. όπως δλδ γινόταν τόσο καιρό.

ευχαριστώ πολύ!

 

Μπες στα μηνύματα και με το αριστερό πλήκτρο αφής πάτα πάνω στις "ρυθμίσεις". Λίγο παρακάτω στις ρυθμίσεις ειδοποίησης θα δεις την "προεπισκόπηση μηνύματος", ξετικάρεις και είσαι έτοιμος.:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα φιλο που εχει αυτο το κινητο σε μια μονο επαφη που εχει βαλει να του την εμφανιζει με φωτογραφια στην οθονη οταν τον καλει στο κατω μερος της φωτο γραφει "ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ"

 

Τι μπορει να φταιει για αυτο ? Ευχαριστω.

 

Mήπως έχει γενέθλια τότε η επαφή;;;

 

Αυτο ηταν.Ευχαριστω.Αλλα οχι ακριβως σε μια εβδομαδα αλλα σε 8 μερες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν.Ευχαριστω.Αλλα οχι ακριβως σε μια εβδομαδα αλλα σε 8 μερες.

 

Όταν φτάνει η βδομάδα σου βγάζει μήνυμα. Το θέμα είναι ότι βγάζει και μια τούρτα με κάτι κεριά αν θυμάμαι καλά...Τέσπα, όλα καλά ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπες στα μηνύματα και με το αριστερό πλήκτρο αφής πάτα πάνω στις "ρυθμίσεις". Λίγο παρακάτω στις ρυθμίσεις ειδοποίησης θα δεις την "προεπισκόπηση μηνύματος", ξετικάρεις και είσαι έτοιμος.:)

 

το έκανα αλλά δεν έπιασε. το άτιμο έχει κολλήσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εφόσον η ελληνική 4.1.2, όπως και η Νορβηγική 4.1.2, έχουν PDA που τελειώνει σε LSD, σημαίνει πως είναι, κατά βάσει, η ίδια rom??? :fool:

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

το έκανα αλλά δεν έπιασε. το άτιμο έχει κολλήσει...

 

Μήπως είναι θέμα του handcent; Δουλεύω την stock εφαρμογή και εκεί λειτουργεί κανονικά.. μήπως να απεγκαταστήσεις το handcent και να το ξαναβάλεις απ'την αρχή έχοντας ξετικαρισμένη την "προεπισκόπηση";

Καλημέρα, εφόσον η ελληνική 4.1.2, όπως και η Νορβηγική 4.1.2, έχουν PDA που τελειώνει σε LSD, σημαίνει πως είναι, κατά βάσει, η ίδια rom??? :fool:

Ακριβώς :)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς :)

 

ωραίοι ως Έλληνες (που αντιγράφουμε τους Νορβηγούς!!!) ας βάλω ξανά ρομ της χώρας μου, σε ευχαριστώ

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

ωραίοι ως Έλληνες (που αντιγράφουμε τους Νορβηγούς!!!) ας βάλω ξανά ρομ της χώρας μου, σε ευχαριστώ

 

Αυτή η Ελληνική είναι της Vodafone όμως, είσαι σίγουρος ότι θες να την βάλεις; Εκτός κι αν δώθηκε η unbranded και μου διαφεύγει (αν και δεν νομίζω)..:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...