Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους μπορω μεσω του siyah kernel να εχω δυο ρομ μια 4.0.4 επισημη και μια ανεπισημη cyanogenmod 10.1 γινετε;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έφτιαχνα το τηλέφωνο σήμερα..

Πραγματικά συνεχίζω να μην βρίσκω λόγο να το αλλάξω με κάτι πιο καινούργιο προς το παρών.

 

Έκανα και ένα πρόχειρο βίντεο (αγνοείστε τον αριθμό..)

http://db.tt/4WQE71Q0

 

Σχετικά με τους kernel έχουν βγει που να υποστηρίζουν όλα τα λογισμικά και Dorinmax και Siyah αλλά απ'όσο γνωρίζω δεν είναι αρκετά σταθεροί για καθημερινή χρήση. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαχνα το τηλέφωνο σήμερα..

Πραγματικά συνεχίζω να μην βρίσκω λόγο να το αλλάξω με κάτι πιο καινούργιο προς το παρών.

 

Έκανα και ένα πρόχειρο βίντεο (αγνοείστε τον αριθμό..)

http://db.tt/4WQE71Q0

 

Σχετικά με τους kernel έχουν βγει που να υποστηρίζουν όλα τα λογισμικά και Dorinmax και Siyah αλλά απ'όσο γνωρίζω δεν είναι αρκετά σταθεροί για καθημερινή χρήση. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

 

 

Ο siyah είναι άριστος για καθημερινή χρήση....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαχνα το τηλέφωνο σήμερα..

Πραγματικά συνεχίζω να μην βρίσκω λόγο να το αλλάξω με κάτι πιο καινούργιο προς το παρών.

 

Έκανα και ένα πρόχειρο βίντεο (αγνοείστε τον αριθμό..)

http://db.tt/4WQE71Q0

 

Σχετικά με τους kernel έχουν βγει που να υποστηρίζουν όλα τα λογισμικά και Dorinmax και Siyah αλλά απ'όσο γνωρίζω δεν είναι αρκετά σταθεροί για καθημερινή χρήση. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

 

Τι dpi χρήσημοποίεις και πως ενφανίζεις την βεντάλια στον launcher;

Link to comment
Share on other sites

Ο siyah είναι άριστος για καθημερινή χρήση....

 

Ναι έχεις δίκιο, μπερδεύτηκα με αυτούς που υποστηρίζουν και Cm και την stock jb leaked μάλλον.Εκτός αν και αυτοί πλέον έχουν περάσει σε άλλο επίπεδο και είμαι τόσο λάθος :-P

Τι dpi χρήσημοποίεις και πως ενφανίζεις την βεντάλια στον launcher;

 

Status bar : 180

Nova : 155

 

Η βεντάλια εδώ. Είναι λίγο περίεργες οι ρυθμίσεις αλλά παίρνει τρελή παραμετροποίηση όταν καταλάβεις πως δουλεύει, εγώ χρησιμοποιώ μόνο το PIE και όχι ISAS και gestures.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαχνα το τηλέφωνο σήμερα..

Πραγματικά συνεχίζω να μην βρίσκω λόγο να το αλλάξω με κάτι πιο καινούργιο προς το παρών.

 

Έκανα και ένα πρόχειρο βίντεο (αγνοείστε τον αριθμό..)

http://db.tt/4WQE71Q0

 

Σχετικά με τους kernel έχουν βγει που να υποστηρίζουν όλα τα λογισμικά και Dorinmax και Siyah αλλά απ'όσο γνωρίζω δεν είναι αρκετά σταθεροί για καθημερινή χρήση. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

 

Καλημέρα, ποιον launcher χρησιμοποιείς?

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαχνα το τηλέφωνο σήμερα..

Πραγματικά συνεχίζω να μην βρίσκω λόγο να το αλλάξω με κάτι πιο καινούργιο προς το παρών.

 

Έκανα και ένα πρόχειρο βίντεο (αγνοείστε τον αριθμό..)

http://db.tt/4WQE71Q0

 

Σχετικά με τους kernel έχουν βγει που να υποστηρίζουν όλα τα λογισμικά και Dorinmax και Siyah αλλά απ'όσο γνωρίζω δεν είναι αρκετά σταθεροί για καθημερινή χρήση. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

 

Περίμενε ώσπου να βγει το 4αρι, και μετά βλέπουμε

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ποιον launcher χρησιμοποιείς?

 

Nova launcher v.2

 

@vrwmiaris Κάπως έτσι ;-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πίσω από την κάρτα σιμ τι είναι γιατί ζεστενετε το κινητό όταν απλά βλέπω βίντεο στο YouTube
Link to comment
Share on other sites

Επίσης προσπάθησε να ΜΗΝ κάνεις οτιδήποτε στο κινητό μέχρι να βγάλεις άκρη με κάποιο πρόγραμμα. Τα αρχεία δεν σβήνονται με τη μία αλλά όταν γράψεις κάτι από πάνω τους. Οπότε μην το χρησιμοποιείς καθόλου.

 

Btw ο τίτλος άσχετος τελείως με αυτό που ζητάς.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ φταίει, το είχα και εγώ για δύο μέρες μετά έβαλα custom και σταμάτησε
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ρε παιδια τοσο ΑΘΛΙΑ ρομ ειναι η 4.0.3????

Μα τοσο αθλια ποια?

Γεματη προβληματα ειναι και οπως φαινετε οχι απλα προβληματακια αλλα μοιζον προβληματα.....

 

Τι να πω ρε παιδια ελπιζω/ευχομαι/θελω να πιστευω με την τελικη 4.1.2 να εχουν διορθωθει τουλαχιστον τα βασικα

01. Κολλημα κινητου και να πρεπει να γινει επανεκινηση για να δουλεψει ξανα

02. Κολλημα στην οθονη κλειδωματος που εχουν αναφερει πολλοι οτι ειχαν με την leacked 4.1.2

03. Πολυ καταναλωση μπαταριας

 

και γενικοτερα να κανει το κινητο ποιο σταθερο απ' οτι ειναι με την 4.0.3 που ειναι η επισημη no brand εκδοση ρομ.

 

Και απο τη στιγμη που ειναι τοσο αθλια και το ξερει η samsung αφου ολος ο κοσμος παραπονιεται γι' αυτη για ποιο λογο δεν εβγαλε τουλαχιστον μια 4.0.4 no brand ευρωπαικη για ολες τις συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Είχα το HTC Desire S, για μένα πολύ καλό και ολοκληρωμένο κινητάκι. Το κινητό έπεσε και έσπασε, οπότε είμαστε για αγορά καινούριου η τιμή του οποίου δεν θα ξεπερνάει τα 350. Μετά από αναζήτηση στην αγορά, καταλήγω στο Galaxy SII γιατί το καινούρια κινητά στα 350 είναι "λίγα" μπροστά του. Η βοήθεια που χρειάζομαι είναι στα μειονεκτήματα του κινητού.

Πχ ένα μειονέκτημα που βρήκα είναι ότι δεν έχει led για τις ειδοποιήσεις.

Δεύτερον ότι είναι πλαστικό το design (δεν με νοιάζει καθόλου)

 

Ό,τι άλλο μπορείτε να επισημάνετε σαν αρνητικό, είναι πολύ ευπρόσδεκτο.

Ευχαριστώ πολύ, Β.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινοντας ρυθμισεις->εφαρμογες->ολα, καποιες απο τις προεγκατεστημενες εφαρμογες, εχουν την επιλογη απενεργοποιησης. Υπαρχει περιπτωση να κερδιζουμε σε αυτονομια αν το κανουμε για αχρειαστες εφαρμογες;
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινοντας ρυθμισεις->εφαρμογες->ολα, καποιες απο τις προεγκατεστημενες εφαρμογες, εχουν την επιλογη απενεργοποιησης. Υπαρχει περιπτωση να κερδιζουμε σε αυτονομια αν το κανουμε για αχρειαστες εφαρμογες;

 

Αν αυτές που θα απενεργοποίησης τρέχουν από πίσω και καταναλώνουν ενέργεια ...τότε ναι θα κερδίσεις καλύτερη αυτονομία .

Το σίγουρο είναι οτι απενεργοποιώντας τες μόνο ωφελημένος μπορείς να βγεις είτε σε ταχύτητα είτε σε κατανάλωση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Είχα το HTC Desire S, για μένα πολύ καλό και ολοκληρωμένο κινητάκι. Το κινητό έπεσε και έσπασε, οπότε είμαστε για αγορά καινούριου η τιμή του οποίου δεν θα ξεπερνάει τα 350. Μετά από αναζήτηση στην αγορά, καταλήγω στο Galaxy SII γιατί το καινούρια κινητά στα 350 είναι "λίγα" μπροστά του. Η βοήθεια που χρειάζομαι είναι στα μειονεκτήματα του κινητού.

Πχ ένα μειονέκτημα που βρήκα είναι ότι δεν έχει led για τις ειδοποιήσεις.

Δεύτερον ότι είναι πλαστικό το design (δεν με νοιάζει καθόλου)

 

Ό,τι άλλο μπορείτε να επισημάνετε σαν αρνητικό, είναι πολύ ευπρόσδεκτο.

Ευχαριστώ πολύ, Β.

Δεν ξέρω αν στα 350 είναι η καλύτερη επιλογή, αλλά εγώ ως τώρα σαν νέος χρήστης android και κάτοχος του κινητού κανά μήνα, είμαι πολύ ευχαριστημένος. Υπάρχουν εφαρμογές για led ειδοποιήσεις (όπως το noled κλπ) αλλά λένε ότι τρώνε μπαταρία. Μπορείς να το κατεβάσεις όμως και να το ενεργοποιείς συγκεκριμένες ώρες της ημέρας. Όσο για την ποιότητα κατασκευής εμένα μου φαίνεται πολύ καλή. Έχω πάρει και μια gel case argyle smoke και ταιριάζει τέλεια στο κινητό. (εγώ έχω το λευκό gs2). To internet φανταστικό! Απόκριση αφής τέλεια, φωτός χωρίς φλας τέλειες. Με φλας μέτριες. Βίντεο τέλειο. Η μπαταρία περίπου 2,5 μέρες με μέτρια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτές που θα απενεργοποίησης τρέχουν από πίσω και καταναλώνουν ενέργεια ...τότε ναι θα κερδίσεις καλύτερη αυτονομία .

Το σίγουρο είναι οτι απενεργοποιώντας τες μόνο ωφελημένος μπορείς να βγεις είτε σε ταχύτητα είτε σε κατανάλωση .

 

Ωραια. Για παραδειγμα απενεργοποιησα το προεγκατεστημενο Accuweather, το οποιο δε χρησιμοποιω. Εστω οτι μια μερα το χρειαστω, απο που το ενεργοποιω ξανα; μιας και τωρα εξαφανιστηκε απο τις εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Για παραδειγμα απενεργοποιησα το προεγκατεστημενο Accuweather, το οποιο δε χρησιμοποιω. Εστω οτι μια μερα το χρειαστω, απο που το ενεργοποιω ξανα; μιας και τωρα εξαφανιστηκε απο τις εφαρμογες.

 

Εκεί πρέπει να είναι αλλά τέρμα κάτω ,ψάξε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε κι ενα restart να βεβαιωθεις οτι παραμενουν εκει, γιατι στο nexus ειχα απενεργοποιησει μερικες και μετα το restart εξαφανιστηκαν...βεβαια ηταν τα play books & play TV της Google αλλα ποτε δεν ξερεις...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε εδώ http://www.sammobile.com/2013/01/19/column-why-are-we-obsessed-with-updates/ κι εδώ http://www.sammobile.com/2013/01/05/samsung-korea-posts-galaxy-s-ii-jelly-bean-update-details/ θα σας ενδιαφέρει πιστεύω διότι αποδυκνύεται ότι είναι θέμα χρόνου να έρθει η 4.1.2 στο S II τους επόμενους μήνες

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

......τους επόμενους μήνες

 

Αυτό το τελευταίο είναι που μας φοβίζει κι εμάς Ευάγγελε..!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...